Hakkari'de çatışma-26 Şehit 22 Yaralı- 19.10.2011

Kodla Büyü
jemba35' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
Çatışma 4 saat sürmüş, destek neden gelmemiş arkadaş, nerede bu komutanlar, indirseydiniz o dağları başlarına. Yazaık çok yazık.

cahil cahil konusmayın be... karakolu korumak için karakoll mu kurulacak.. taburu korumaya nerden asker gidecek..köy karakolundanmı...

yas askerlik yapmamıssın yada basbakanhın oglunun yanında yapmıssın....

neden ucak yollamadılar neden helikopter yollamadılar vs.. vss... daha oncede aynı konualar konusulmustu... zaten tüm komutanlar içerde dısarda bıraktıgınız 3-5 tane onlardamı hainn.. bu ülkede herkez hain bir sizinkiler degil.....

cahil sensin, ben karakoldan mı gitsin diyorum, 4 saat çatışma sürüyor destek yok, Ankaradan hareket etse savaş uçağı 1 saat sürmez cahil kafa, ben neden yardım gönderilmiyor diyorum, tüm komutanlar içerdeymiş, içerde dediğin komutanlar kendi uçağımızla başımıza bomba yağdırma planları yapan komutanlar, yürü git işine

uçak gitse ne olacak parasutle asker mi indirecek..sonra ördek avı gibi olsunlar...
yoksa ucakla niye mi bombalamıyorlar diyorsun.. ucaktan atılan normal bir bombanın videosunu izlede etkisini gor bakalım...ucaktan el bombası atacak halleri yok ya.... Mit Pkk ile gorusmler yapacagına hükümet elçiisi olacagına adam gibi istihbarat toplasın..

Arkadaşlar tüm illerde teröre tepki yürüyüşleri yapılacak. Bunlardan yer ve saatini bulabildiklerimi buraya yazıyorum...
Otur otur, sus sus, sabret sabret nereye kadar...
Lütfen bir iki saatinizi ayırıp, hiç olmazsa tepkinizi gösterin:
Gaziantep : saat:18:00 Şehitler abidesi
İzmir: Cumhuriyet meydanı saat 17:00
Antalya: Işıklar Öğretmenevi saat 21:00
Hatay dörtyol : saat 17:00 yer bilgisine ulaşamadım
Trabzon : uzun sokak saat: Yürüyüş başladı şu anda
Bursa Osmangazi: kent meydanı saat 18:00
Kayseri: Cumhuriyet meydanı sat: 20:00
Afyon: Anıtpark önü saat:18:00
Isparta: süleyman demirel üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi önü saat:15:00
Şimdilik bu kadar buldum. Bulursam eklerim devamını.

Jemba önce düzgün konuşmayı öğren. Eğer bu öfke dilin haksılığını görmeyi hazmedememektense, yanlıştan dönmek erdemdir. Mü'minlik göstergesidir. Yok zaten her zaman üslubun böyleyse söylecek çok söz yok... Allah ıslah etsin...

aykutgultekin' Alıntı:
Arkadaşlar tüm illerde teröre tepki yürüyüşleri yapılacak. Bunlardan yer ve saatini bulabildiklerimi buraya yazıyorum...
Isparta: süleyman demirel üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi önü saat:15:00

teşekkürler hocam ellerine sağlık

theghost83' Alıntı:
uçak gitse ne olacak parasutle asker mi indirecek..sonra ördek avı gibi olsunlar...
yoksa ucakla niye mi bombalamıyorlar diyorsun.. ucaktan atılan normal bir bombanın videosunu izlede etkisini gor bakalım...ucaktan el bombası atacak halleri yok ya.... Mit Pkk ile gorusmler yapacagına hükümet elçiisi olacagına adam gibi istihbarat toplasın..

Gönderilen uçak birden metal bir askere dönüşecek (transformers) ve sonra bütün teröristleri haklayacak.

kadirkayabey' Alıntı:
aykutgultekin' Alıntı:

teşekkürler hocam ellerine sağlık
Teşekkürler Hocam

yine aynı açıklama geldi "oparasyon başlatıldı." bıktım bu cümleyi duymaktan bana kaç şerefsiz kaç ... ağzıma çok kötü cümleler geliyor ama burda söyleyemem kaçtane öldürüldü onu söyleyin bana çıkın deyinki şu kadar teröris öldürüldü bende rahatlayayım haberim olsun onların kaçtane şehit verdiğimizden oluyorsa benimde olsun haberim kaç şerefsizin öldüğünden bunu istiyorum......

başbakan hemen yeni anayasaya bağlamış olayı gündemde değişti yeni zamlarda bu aralara sıkıştırılır artık allah hepimize yardım etsin şehitlerimizede allah rahmet etsin...

aykutgultekin' Alıntı:

Arkadaşlar bu yürüyüşler daha önceden de yapılmıştı.
Herkesin Ankara'ya meclisin önüne yürümesi gerekir sesini duyurması için.

Vatan için canımız feda oluyor...

Canı yanan biziz, canımız yanıyor canımız.

Duyan yok ki duvara haykırır olduk

Erdogan Hazretleri 2005 de "kürt meselesi var" derken,

çadır mahkemesinde kandillileri ağırlarken,

şerrefsizin biri polise tokat atarken

bayramdan önce ve daha nicelerinde "sözün bittiği yerdeyken"

yok arkadaş alın işte size gerçek bu. 28 şehit. Bunca şehit var hala bana kardeşlik yalanını uydurma.

Kürt Türk zaten kardeş

sen siyaset yapacan diye dogudan oy alacan diye bu şerefsiz kansızlara karşı dirayetli olamadın.

Vatandaşını koruyamadın, askerini koruyamadın, çok değil 1 hafta sonra bu olanlar yine unutulacak ...yazık vallahi yazık.

Bunu yapanlarında, engel olmayanlarında, göz yumanlarında Allah Belasını versin.... :verymad:

Allah belalarını versin şerefsizlerin.
Şehit ailelerimize Allah sabırlar versin.

tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun.
Allah bu hainliğini yapanları kendi kanlarında boğulmayı nasip eder inş. :verymad:

Şehit polis memuru Bülent Emen şehit düşmeden bir gün önce, Facebook'ta paylaştığı "Allah düşmanın bile şereflisini versin" başlıklı yazısında şöyle diyor:

"Vergi vermezsin, yardım alırsın. Fatura ödemezsin, bizden keserler. Cahilim dersin, öğretmeni şehit edersin. Hastayım dersin, doktoru şehit edersin. Yolumuz yok dersin, mühendisi şehit edersin. Asfaltı kazar mayınla patlatırsın. Resmi dilini bile öğrenmeye tenezzül etmediğin devletten iş beklersin. Fakirim dersin ama inatla çoğalıp virüsleri bile kıskandırırsın. Fakirim dersin, aşiret düğününde görgüsüzlüğün dibine vurursun. Sıkıntın varsa, gel uzlaşalım, kardeşçe yaşayalım dersin, olmaz bu topraklar bizim diye iddia edersin. Biz bu toprakları kanla aldık, kanla veririz deriz, savaşalım deriz, pis faşist dersin. Arkamızı döndüğümüzde pusu kurarsın. Bıktık artık kardeş ayaklarından, Allah düşmanın bile şereflisini versin.."

Kaynak : http://www.internethaber.com

Bir şehit annesinin sözleri geliyor aklıma: ben bir tarafına bir şey olmasın diye bisiklete bile bindirmemiştim onu... Bu durumun sorumluları hesabını nasıl verecekler, içim acıyor. Lanet olsun buna sebep olanlara!

Televizyonlarda o dolarlar havada uçuşuyor silahlar takırdıyor kilolarca altınlar takılıyor bu düğünlerin sadece zengin kürtlerce yapıldığını mı zannediyorsunuz?Hepsi böyle o eski evlere bakmayın adamların cüzdanlarına bakın ben gördüm halen de öyle.Yada oranın bu zenginleri neden bugüne kadar ev fabrika iş kurmadılar kurmazlar çünkü yurtdışından aldıkları talimat böyle.Kardeşim size soruyorum yönetimden memnun değilseniz idareye başvurun niye askerle savaşıyorsunuz yada gidin başka yerde devlet kurun.
Demekki bunlarda istiyor ki bunların bu çapulcuları da dışardan girip çatışıyorlar başlarım sizin kardeşliğinize ben kabul etmiyorum

Adadaki şerefsiz artık çok olmaya başladı.Bu ne ya hadi eskiden şunlar şunlar vardı tamam yav insaf be kardeşim 9 sene 9 koca sene.Adolf olsaydı dağdakini taştakini fırında götürmüştü

şehit cenazeleri üzerinden siyaset yapmayın buyuran sn. başbakan;şimdi bu gelinen nokta da hiç mi kabahatin yok???hiç mi SUÇUN YOK_??ve hatta hiç mi UTANMANIZ YOK???sütten çıkmış AK kaşıkmısınız ki bu şerefsiz sürüsüyle düne kadar müzakere yolu AÇIK açıklamaları yapıyordunuz; peki bugün gelinen noktada GEREKENİ YAPABİLECEKMİSİNİZ??var mı CESARETİNİZ?İRADENİZ?GÜCÜNÜZ???? yoksa it sürüsüyle yine mi pazarlık yolu - müzakere yolu mu arayacaksınız???bu ülkeyi bu devleti hiç kimsenin bu kadar ACİZ DURUMA düşürmeye HAKKI YOKKKKKKK...üzerinize düşeni yapamıyosanız BIRAKIN ÇEKİN GİDİN...

turkuazxyz' Alıntı:
Şehit polis memuru Bülent Emen şehit düşmeden bir gün önce, Facebook'ta paylaştığı "Allah düşmanın bile şereflisini versin" başlıklı yazısında şöyle diyor:

"Vergi vermezsin, yardım alırsın. Fatura ödemezsin, bizden keserler. Cahilim dersin, öğretmeni şehit edersin. Hastayım dersin, doktoru şehit edersin. Yolumuz yok dersin, mühendisi şehit edersin. Asfaltı kazar mayınla patlatırsın. Resmi dilini bile öğrenmeye tenezzül etmediğin devletten iş beklersin. Fakirim dersin ama inatla çoğalıp virüsleri bile kıskandırırsın. Fakirim dersin, aşiret düğününde görgüsüzlüğün dibine vurursun. Sıkıntın varsa, gel uzlaşalım, kardeşçe yaşayalım dersin, olmaz bu topraklar bizim diye iddia edersin. Biz bu toprakları kanla aldık, kanla veririz deriz, savaşalım deriz, pis faşist dersin. Arkamızı döndüğümüzde pusu kurarsın. Bıktık artık kardeş ayaklarından, Allah düşmanın bile şereflisini versin.."

Kaynak : http://www.internethaber.com

doğru söze ne denir...

şehitlerimize Allah'tan rahnet diliyorum.. Allah şefaatlerinden mahrum bırakmasın inşallah..

Sabah haberi okuduğumdan bu yana kendime gelemedim. İçim acıyor. 1 şehit 2 şehit hepsi yürek yakıyor da 26 şehiti görünce tutamadım kendimi. Ne denilebilir ki hiçbir şey yapamıyoruz..sağduyulu olsak bi dert olmasak bi dert. Keşke o şehidin yerinde ben olsaydım demekten başka birşey diyemiyorum..Ateş düştüğü yeri yakar en çok yine de ailelerine ne diyebilirim ki aslan oğulları cennette en güzel yeri alacaklar inşallah.Allah'tan sabır diliyorum hepsine.

19 Ekim 2009, Tayyip ERDOĞAN: “Türkiye’de iyi, güzel şeyler oluyor. Umut verici gelişmeler oluyor. Bildiğiniz gibi 34 kişi sınırı geçti. Bunu son derece olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum”

Re: yine şehit yine yürek yangını

jemba35' Alıntı:
fatal' Alıntı:
hükümet istifa etmeli bence

arkadaş hükümetle ne alakası var ya, ne zaman Türkiye kafa tutmaya başladımı darbeler, terör olayları olmamış mı, menderesi, özalı hatırlayın. Ama artık hoşgörü bitti bakalım nereye kadar, bu köpeklerin en çok zarar verdiği kürt milletidir. ben kürt olupta bunları destekleyen çok az bir kesim olduğunu düşünüyorum. İşin sonuna gelindi artık, ya devlet başa ya kuzgun leşe

pardon Türkiye kime kafa tutuyor? bu arada kaç kişinin onları desteklediğini bdp nin aldığı oylara bakarak görebilirsin. tahmin yürütmene gerek yok...

Kaçakçıların geçiş noktaları var bir kamyonun arkasına bunlar biniyor karakola sızma olur diye bu kamyonlar durdurulmuyor ve kolayca teröristler giriyor yada kaçıyor.600 komando indirildi oraya şimdi orada yağmur yapıyor helikopğter de gidemedi yollar hep mayınlı şu an.Adamları takip de edemezsin.
Türk jetleri girmeli köy kasaba dağ ova görmeden napalm yada küçük çaplı hidrojen bombaları ondan bırakmalı

Herkesten şüphelenecesin arkadaş.Araziye çıkmıştım bir yerden geçiyoruz tam 5 mercedes kamyon.Çoban sürüyle bize bakıyor.Hemen konvoyu durdurdum çobanı attım arkaya götürdüm dönüşte aynı yere bıraktım.Belki adam bilgi verecek.Bunu bu aklımla ben düşünüyorken.İnşallah komandolar zaferle sağ çıkar o bölgeden.Orası vietnam gibi.

ben bu sürü ile birlik olmam. terörle pazarlık yapanlar bu memlekti satıyorsa diyecek bir şey yoktur.

Ekli dosyalar

• 0_n.jpg
    0_n.jpg
    13.8 KB · Görüntüleme: 450
Geri