Hakkari'de çatışma-26 Şehit 22 Yaralı- 19.10.2011

Kodla Büyü
Re: Hakkari'de çatışma- Yine Şehit yine yürek yangını

only61' Alıntı:
24 şehit nedir ya savaşta mıyız? :cry:

28 şehit varmış hocam ne yazık ki. Bir yakınımızın oğlu orada asker. Ondan aldık haberi.

Benim sormak istediğim sadece bir soru var?
-Filistin, Gazze, Libya senin ülkenden daha mı önemli Tayyip Erdoğan?

Bu kafa ile devam edersek Türk milleti olarak,daha çok yazışırız burada.Türk milleti pkk lılara tanınan demokratik hakkı aynısını meclis önünde veya başka yerlerde kullanmalı bence.
Ölü terörist sayısı kaç.Yandaş medaya değilmiydi daha düne kadar 100 lerce terörist öldürüldü diyen.Nerden çıktı bu teröristler.Ölü terörist sayısı belirtilmemiş.Bu kadar kalabalık grup nasıl görünmeden hareket edebiliyor.Nasıl kaçıyor .Altlarında porşe ve Türkiye ırak arasında 6 şeritli otoban mı var?

Sargon' Alıntı:
only61' Alıntı:

28 şehit varmış hocam ne yazık ki. Bir yakınımızın oğlu orada asker. Ondan aldık haberi.

Evet daha önemli .Bunlarda arap hayranlığı var.

yeter artık ya yeterrrr....yüreğim dayanmıyor bu haberleri görünce, yaşamaktan zevk almaz hale geldim...

Re: yine şehit yine yürek yangını

theghost83' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
fatal' Alıntı:
hükümet istifa etmeli bence

arkadaş hükümetle ne alakası var ya, ne zaman Türkiye kafa tutmaya başladımı darbeler, terör olayları olmamış mı, menderesi, özalı hatırlayın. Ama artık hoşgörü bitti bakalım nereye kadar, bu köpeklerin en çok zarar verdiği kürt milletidir. ben kürt olupta bunları destekleyen çok az bir kesim olduğunu düşünüyorum. İşin sonuna gelindi artık, ya devlet başa ya kuzgun leşe

hükümet le şöyle bir lakası var... 2000 yıllardan beri eskisi gibi katı olarak mücadele ye devam edilseydi... kürt açılımı yapıp o şerefsizleri sınırda kral gibi karsılatmasaydı... şimdi bunlar bukadar azmazdı... adamlara 10 sene dogru durust mücadele etmeyeceksin..edenleri içeri atacaksın.... tabi adamlar tekrrar güclenirler... yandasları artar..tek sorumlusu tabiki hükümettir...

benmiyim sorumlusu...şehit olan askerlerimizmi....

bitme noktsaina gelen terörü yeniden hortlatan benmiyim...

geçmişten günümüze şehit sayılarına bakarsanız anlarsnız...

gerçi bizler anca konusuruz... ateş düştüğü yeri yakıyor...yakmaya devam edecek... NEDE OLSA ASKERLİK GELİP YATMA YERİ DEGİL dimi....

Allah c.c şehitlerimizin ailelerine sabır versin... BAŞIMIZ SAĞOLSUN....

Söylenecek çok söz varda şimdi yeri değil, 2000 de terör bitmişmiş, adamlar teslim etti elebaşını, assalardı ya, şimdide çıkıp ucuz vatanperver nutukları çekerler. 2000 de Türkiye diye bir ülkemi vardı terör olsun, 1 milyar dolar için kapı kapı it gibi gezdiriyorlardı hükümeti. resmen işgal edilmiştik, arkadaş şunu unutmayın, bu olaylar yeni anayasa çıkmasın diye yapılıyor, .......larını yırtsalar bu anayasa yapılacak ve ilk sivil anayasa olacak.

Bırakalım şimdi bunları, şehit ailelerinin durumunu tahmin edemiyorum, bunları yapanlar cehennemin dibinde cayır cayır yansınlar inş.

haberi ilk duyduğum andan itibaren ağlıyorum. az önce bir arkadaşın dediği gibi elden birşeyin gelmemesi o kadar çok dokunuyorki insana. aklıma oralarda geçirdiğim senelr geldi. o zamanlarda öleydi. orda 2 sene kaldım. ama benimömrümden 20 sene gitti. eğitim verdiğim öğrenci kazandığım dediğim öğrencim benim evimi taşladı. hertürlü hakaretler eşliğinde. elden birşey gelmemesi çok dokunutor. ben ordayken dağlıca basıldı. aktütün basıldı. şuanki hareketliliği düşünebiliyorum. ama her zamanki gibi şehit verdiğimizde böle hareketlilik oluyor. ve ne hikmetse bü hükümet birşey yapıtığı zaman gündemin değişmesi gerektiği zaman böle şeyler oluyordu. bakınız ktütün karaklu ve dağlıca baskınları yada önemli olan olaylar öncesi hükümetin yaptığı şeyler. bir dönem geldi halk oylaması dendi, cumhurbaşkanlığı seiçmi gibi tartışmalara yol açan konular varken bir anda bir baskın gündem değişti arka planda istedikleri yaptı. yine bir kanun çıkarma aşaması yine tartışmalar gene gündem değişti. ve şu aralar zamlarla meşgulüz, ve tepkiler aldı. şimdi yine bakıyorum gündem yine değşti. ne diyeyim. bilmiyorum.

Sargon' Alıntı:
only61' Alıntı:

28 mi , yapma hocam ya. İçimden geçenleri yazsam ....

yine bişey olmayacak yine unutulacak nefes filminde dediği gibi 45 sn haberi olacak. Aktütünde ne oldu o zaman da aynı şeyler konuşuldu aynı isyanlar yapıldı bence diğer ülkelerdeki gibi halkın ayaklanmasını bekliyorlar ve bunu proveke ediyorlar türk-kürt birbirine girsin istiyorlar filistin,suriye,ırak,afganistan bunlar tesadüf değil

9 yılda 900 güvenlik görevlisi şehit oldu hükümet açılımlarla pkk nın önü açarken hükümet üstüne bile almıyor nasıl olsa suçlu belli suçlu:ERGENEKON
9 yılda terörle mücade için ABD den emir bekleyen hüküete yazıklar olsun 4 çabulcuya bu ülkeyi satnlara yazıklar olsun. pkk ile neyin pazarlığını yaptığınız anlşıldı

Şehitlerimize Allahtan Rahmet Diliyorum...

Arkadaşlar 378 terörist öldürülmüş.Ancak bu teröristlerin cesedini diğer teröristler çukur açıp gömmüşler bir kısmını da yanlarında götürmüşler.Derlerse şaşırmayın.
Hükümet üyeleri yurt dışı gezilerini iptal etmişler.
Bir de bu saldırı hava harekatı sonrası oluyor bide.Allah aşkına bu uçaklar nereyi bombalıyor.

İsrail kaçırılan bir askeri için 5 yıl hukuk mücadelesi ve ardında da karşı tarafın 1000 esirini serbest bıraktı. Bizim canımızın ciğerimizin parçası 24 kişimiz dakikalar içinde şehit oluyor, uygulanan herhangi bir yaptırım yok. Türk insanını bu kadar değersizleştiren yöneticilere ne denebilir ki? Hala zamlarla, gemiciklerle, mesai saatleriyle uğraşın siz. Koyun ettiniz lan bu halkı, köle ettiniz kendinize..

---
Allahın rahmeti üzerinizde olsun aziz şehitler. Rabbim mekanınızı cennet eylesin inşallah..

malesef biz bunları hak ediyoruz

biz değilmiydik terörü sıfıra indiren rahmetli Ecevite hasta olunca altına kaçırıyo diye gülen dalga geçen, rahmetliyi ölmeden öldüren.

Sivil Anayasa çıkmasın diye yapılıyormuşmuş. Ancak kendinizi kandırırsınız siz. ABD'nin köpekliğini yaptığımız için şimdi az değerli olduk, karıştırmayın Türkiye iyi duruma geldi diye. Sivil anayasa bu ülkenin idam fermanı olacak haberiniz ola. Günü geldiğinde hiç ağlayıp sızlamayın sonra. Gerçi siz ona da bahane bulursunuz.

O kadar çok alıştık ki... Özerklik, Bölünme, Kürt-Türk ve Şehit laflarına... Yeni Türkiye Hepimize hayırlı olsun... Aramızda olmayan 28 Şehit Kardeşimede Allahtan Rahmet dilerim. Yeni Türkiye Kanları Üzerinde Yükseliyor

:tr: :tr: :tr:
Türk yada Kürt farketmez yediği kaba pisleyenlerin Allah cezasını versin. Bu ülkeyi bölmek isteyenlerin bölücülük yapanların ve buna göz göre göre göz yumanların Allah kökünü soyunu kazısın bu yeryüzünden Ahrette de güldürmesin inşallah gencecik kardeşlerimiz toprak oldu kimbilir kaç parçaya bölünerek daha yaralılar da var Ne diyeyim içim yandı
Ne mutlu Türküm diyene :tr:

Dün akşam bizim siteye taziye çadırı kurulmuş. Sordum kim diye? Çatışmada şehit olan polis dediler. Donup kaldım. Aynı apartmanda oturduğumuz polis daha 4 ay önce gitmiş doğu bölgesine. Şimdi ise şehit :( Bu günler ne zaman sona erecek...

Ya arkadaş kafayı yememek elde değil, köpekler silahla roket atarla geliyor, senin ağır silah top helkopter bir ton teknolojin, nasıl bu baskınları yeriz arkadaşlar, bunu hiç konuşmuyoruz, mantıklımı sizce, bu kadar imkana rağmen bu kadar şehit verilmesi normal mi? yoksa olayın şokunda olduğum için ben mi saçmalıyorum.

Allahım çıldırmamak elde değil.Moralim çok bozuldu.Ne yapmaya çalışıyor bu insanlar.Yetmezmi dökülen kan göz yaşı.Bu işi iki kardeş toplumu veya kültürü göz göre göre birbirine kırdırmaya çalışan yabancı kökenli terör tarafından yapılması ve bizim toplumumuzun bunu aleni olarak görememesi insanı çıldırtıyor.
Allah şehitlermize gani gani rahmet eylesin.Ailelerine sabır versin.Çok zor kaç tane ananın yüreği parçalanıyor şimdi.

tiyatro sahnesinde yaşıyoruz...

pis, kirlenmiş bir avuç suyun olduğu minik bir sahne....rezil, çirkef, kokuşmuş, bar bağlamış, unutulmuş, b.k çukuruna dönmüş....

paçalarımıza yapışa yapışa, b.k çukurunda döne döne yaşıyoruz, yaşanılanları izliyoruz....

döndükçe kokuyor, kokuştukça dönüyor, raks ediyoruz...

diğer tarafta kocaman bir derya, kocaman bir deniz, okyanus....

uçsuz bucaksız, masmavi, pırıl pırıl....tertemiz, saf....

orada alınlarda güneş, kalplerde mutluluk, huzur var....

tiyatro sahnesinden gönlümüzü bir uzatsak, göreceğiz pırıl pırıl bir dünyayı...

gördüğüm ahır, görmediğim saraydan daha iyidir mantığı nefsin istediği....

28 can, 28 yürek, 28 aslan huzurlu, mutlu...şimdi onlar mutlu...

onlar artık ağlamayacaklar....artık korkmayacaklar....bir başak tarlasında uzanıp yıldızları izleyecekler....

biz,,,

biz hep ağlayacağız....b.k çukurunda debelene debelene....

kocaman bir yumruk var boğazımda, kocaman bir el, sıkıyor, bırakmıyor....

pazarlık edilerek bu işlerin çözülmediğini anlamıştır herhalde tayyip bey. sen amerikanın istediği füze kalkanını yerleştirdin, neden hala istihbarat paylaşımı devam etmiyor. Amerikanın da haberi olmuyor yalanına kimse inanmaz herhalde. :verymad:

Haberlerde okuduğum kadarıyla Tugay'a saldırmışlar. Anlamadığım koskoca tugaya nasıl saldırıyorlar. Canımız yandı, yüreğimiz parçalandı. Allahım rahmet eylesin. Rabbim sen bu vatanı bu çakallara yem etme. Amin. Tüm milletimizinn başı sağolsun. :(

26 ŞEHİT....

SORUYORUM: KIŞ AYLARI YAKLAŞMIŞKEN VE 26 ŞEHİT VERMİŞKEN KARADAN HAVADAN OPERASYON BAŞLATTIK DEMEK NEYİ DEĞİŞTİRECEK...

GİDENLER GERİ GELECEK Mİ?

GİRİYORSAN SERECEKSİN YERE 100 LERCE LEŞİ.. VERECEKSİN RESİMLERİ VİDEOLARI ANA HABER PROGRAMLARINDA SAATLERCE YAYINLATACAKSIN.. YOK YAPAMIYORSAN ŞEREFSİZLERİ İÇTEN İÇE SEVİNDİRMEYECEKSİN...

TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH TAN RAHMET DİLİYORUM... MEKANLARI CENNET OLSUN.....

Re: 26 ŞEHİT....

ALLAH RAHMET EYLESİN SEVENLERİNE SABIRLAR VERSİN... :(

Re: 26 ŞEHİT....

24 diye duymuştum 26 mı olmuş ne feci :( Allahtan rahmet diliyorum şehitlerimize..daha ne kadar kişinin ölmesi lazım bişeyler yapılması için merak ediyorum..

26 ŞEHİT VERDİK

Ya arkadaşlar bugün 26 şehit verdik.Ya bunların anne babaları kardeşlerinin hali ne olacak.Onu bırakın orada görev yapan polis yakınları asker yakınları erlerin yakınları durumları nedir.Düşünsenize oğlunuz orada görev yapıyor ve siz 12 saattir çocuğum sağ mı ölümü bilmeyeceksin.Rabbim sabır versin Allah Rahmet eylesin.

Keşke bizde İran gibi bu vatan hainlerini yakalayıp idam edelim.Adamlar yaptı sonuç ne oldu PJAK irana özür diledi ve saldırıları kestiğini söyledi.

Bu haberi duyduğumdan beri sinirden kendi mi yedim.Eğer bu ülke cihan imparatorluğu yapmış ve bu hale düşmüşse içimizde nasıl hainler var siz karar verin

Hiç bir şey yapmak istemiyorum, çocukları kendi halinde bıraktım, nefes alma dışında bir şey yapamıyorum, ruhum, kalbim çok sıkıldı, ALLAH ım sen bunları kahret,

Mekanları cennet olsun şehitlerimizin.

hakkaride 26 vatan evladı şehit oldu.

Milletimizin başı sağolsun.
Devletimizin başı da sağ terörist bırakmasın.

@jemba35 sen hiçbişey yapmak istemiyosun, bense artık böyle bir ülkede nefes almak istemiyoruum!!!!

Geri