Hanımın Maaş Kartının Erkekte Olması

Kodla Büyü
Bizde hanımın kartı kendisinde, benim kartım bende. Benim kart ile tüm borçları harcamaları yapıyoruz.Hanımın karttaki para ise yatırım olarak kalıyor.Gerektiğinde internet bankacılığı ile havale yapıyoruz.Söz aramızda iyi para biriktirdik. :alkis:

ay sonunda eksiye düşülüyor mu, krediler ödeniyor mu, buna bakmak lasım. aksi takdirde kart olsa ne yazar olmasa ne yazar?

2200 lira her ay ev kredisi ödüyoruz. ödeyemezsek banka kimin kartı kimde diye sormaz walla

Seni boğmayacağının garantisi olmadığı halde ona güvenip aynı odada yatıyorsun da bankamatik kartının kocada durması mı garip geliyor :mrgreen: enteresan

Ben tek maaşlıyım arkadaşlar. Kendime harcadığım bir tek tütün param var, sigara zammından sonra tütüne döndüm.

Kartın erkekte olması para çekme hamallığı, ödeme hamallığını yapmak için ise, kadının aleyhine değil aksine lehinedir. Bu tür işlerle karımı uğraştırıp yormak istemem. Ancak kadın ortak gelirden erkeğin harcadığı kadar rahat harcayabiliyor ise...

Yok erkek paraları çekip, kendi ihtyaçları için düşünmeden harcıyor ama kadına yeterli miktarı vermiyorsa, elbette bu kadının aleyhine olur.

Öğretmenlerden bu ikinci tipte erkek pek fazla çıkacağını zannetmiyorum.

Konuşucak konu kalmadı mı ya bayan eşine kartını vermek istiyorsa hiç bir sorun yok kartını vermek istemeyen bayandan hiç bir erkek zorla almaz zaten:)

Benim maaş kartım da eşimde duruyor,hiç de gocunmuyorum bu durumdan,elimde kredi kartı olduktan sonra gerisinin ne önemi var napıyım maaş kartını,bırakıyorum eşim kartların borcunu ödesin ben harcamaya bakarım:)))) :puhaha:

ne önemi var kimde olduğunun.

beraber çalışıp beraber harcayıp beraber ödedikten sonra. kimse kimseden para kıskanmadıktan sonra ne önemi var.

kartı alışverişi kim yapacaksa ya da ödemeyi kim yapacaksa onda duruyo bizde.

evlendiğimden beri kartım eşimde ve bu durum beni hiç rahatsız etmiyor aksine hesap işlerine karışmadığım için gayet mutluyum

henüz evli değilim nişanlıyım herkesin kartı kendine şuanda .ancak nişanlım çok eli açık olduğu için ay sonunda elinde kalan parayı harcamasın diye getirip bana veriyor ve ben onun adına bir hesapta biriktiriyorum.evlenirken eşyalarımızı ortak almak için (bu arada bayanım) bence kartın kimde olduğunun önemi yok aslında.paraya kimin yön verdiğinin önemi var.kim daha iktisatlı davranabiliyorsa onda durabilir.(zaten borçlardan sonra ne kalıyor ki elde )ha bir de şu var.bayanlar olarak sağda solda Allah korusun başımıza zor bişey gelse yanımızda para olmadan ; ne tanımadığımız birinin arabasına binebiliriz ne evine sığınabiliriz ne de kolay kolay çözüm bulabiliriz. bu yüzden bayanın cebinde her zman fazla fazla para olmasından yanayım.bir de eşler arasında güven olmalı yaa.senin paran benim param falan çok üzücü şeyler ...

benim hanımın maaşının kaç lira olduğundan bile haberi yok ama bütün birikim onun hesabında bu arada önemli olan karşılıklı sevgi saygı ve güven ortamı

izmitlii' Alıntı:
ay sonunda eksiye düşülüyor mu, krediler ödeniyor mu, buna bakmak lasım. aksi takdirde kart olsa ne yazar olmasa ne yazar?

2200 lira her ay ev kredisi ödüyoruz. ödeyemezsek banka kimin kartı kimde diye sormaz walla
Aynen :puhaha:

Ayın 15inde 2maaşı gelir yazıp sonrada tüm giderler ödenip elde ne kaldı başka ne ödenecek diye hesap yapılıyorsa kartın kimse olduğunun önemi yok.

ikiside düzgün insanlarsa, ailesini evini düşünüyorsa ve erkek bayana karşı cimrilik yapmıyorsa önemi yok. ama zorla alması hiç hoş değil. zaten zorla alırsa erkeğe helal değil haram oluyo tamamen. çünkü kadının ailesini geçindirme gibi bir görevi yok.
geçen yıl bizim okulda bir bayan hoca 10 sene eşimdeydi maaş kartım bir ev bile alamadık demişti. niye diye sordum. 10 sene boyunca anne babasına kardeşine vermiş. bu bayan da durumu farkedince almış bir daha asla vermem diyordu. Allah korusun böylelerinden. herşey gönüllü ve haberli olmalı.

Bir kere karı-koca arasında senin paran benim param muhabbetti olmaz. Bütçe ortak olmalı tabi ki de, çünkü bu iki insan evlenmiş, birlikte hayatlarını sürdürüyorlar. Yalnız her ikisinin de maaş kartı kensininde durmalıdır, her ikisi de kendi emeğiyle biryerlere gelmiş, kendini bilen insanlardır çünkü. Kadın da çalışma hayatına girmiş, birfiil parasını kazanmaktadır, tabi ki de maaş kartı cebinde olacaktır. Ama kocası istediği anda da parayı çıkarıp vermeyi, her harcamasından onu haberdar etmeyi bilecektir.Doğru olan budur. bu devirde aksini düşünmek cahilliktir bence.

semacik' Alıntı:
Bir kere karı-koca arasında senin paran benim param muhabbetti olmaz. Bütçe ortak olmalı tabi ki de, çünkü bu iki insan evlenmiş, birlikte hayatlarını sürdürüyorlar. Yalnız her ikisinin de maaş kartı kensininde durmalıdır, her ikisi de kendi emeğiyle biryerlere gelmiş, kendini bilen insanlardır çünkü. Kadın da çalışma hayatına girmiş, birfiil parasını kazanmaktadır, tabi ki de maaş kartı cebinde olacaktır. Ama kocası istediği anda da parayı çıkarıp vermeyi, her harcamasından onu haberdar etmeyi bilecektir.Doğru olan budur. bu devirde aksini düşünmek cahilliktir bence.
:alkis:

Maaş kartı eşimde fakat, Internet hesaplarını ben yönetiyorum. Benim cep telefonuma tanımlı.

firatbuyukkaya' Alıntı:
bence hanımın maaş kartının erkekte olması çok normal çünkü genelde kredi kartları borcu elektrik,su,doğalgaz,telefon vb.. faturaları ödemeye gider harcamalar bunu da genel olarak erkek takip ediyor.tabiki kadın kazanmış onada harcaması gerekn miktar verilmelidir onuda yadırgamaz heralde erkekler :)

bu ne demek ya kadına harcaması gereken miktar verilmelidir.o ne ya....vermek mişşş
neyse bence evlilikte böyle bir şeyin lafı olmaz bizim evlililğimzde hiç olmadı.gelirimizi giderimizi ortak hesaplarız sonra ihtiyaçlarımız neyse alırız.herkesin kartı kendinde durur.sadece atm kuyruğu olduğu zaman eşim çeker nakiti bir bayan olarak sırada beklememek lazım tabi.

Kartının sende yada eşinde olmasının hiç bir onemi yok, Eşin senden habersiz harcamalar yapmıyorsa sorun yok, bizde eşimin kartı kendi cüzdanında duruyor aylık harcaya bir limiti var onun dışında kalanı benim hesabıma havele ediyoruz bende benim ki ile birleştirip ödemeleri yapıyorum. Eşimin ekstra bir paraya ihtiyacı oldugunda bende ihtiyacı olan parayı veriyorum . Eşim de bende parayı gereksiz yere harcamayacağımızı bildiğimiz içinde para hiç bir zaman aramızda kart sorunu olmuyor.

serkan60' Alıntı:
Kartının sende yada eşinde olmasının hiç bir onemi yok, Eşin senden habersiz harcamalar yapmıyorsa sorun yok, bizde eşimin kartı kendi cüzdanında duruyor aylık harcaya bir limiti var onun dışında kalanı benim hesabıma havele ediyoruz bende benim ki ile birleştirip ödemeleri yapıyorum. Eşimin ekstra bir paraya ihtiyacı oldugunda bende ihtiyacı olan parayı veriyorum . Eşim de bende parayı gereksiz yere harcamayacağımızı bildiğimiz içinde para hiç bir zaman aramızda kart sorunu olmuyor.

:++:

Evli değilim; ortak gelirler ortak giderlere artan da ortak birikime gidiyorsa kartın kimde olduğunun önemi yok.
Kira, faturalar, taksitler derken maaşın biri otomatik ödemelerden zaten sıfırlanır. Diğer maaşla da gündelik harcamalar yapılır.

eyolcu' Alıntı:
ne olur ne olmaz diye kartlar sahibinde bırakmak iyi olur, an gelir nakit paran yetmez kart lazım olur... Ödemeler için gerekli para bir yerde toplanır ve erkek olrak bana kalır ödemeler...

kesinlikle katılıyorum. yanınızda sürekli yüklü parayla gezemezsiniz, az para olduğu bir anda acil bir şey olduğunda çaresiz kalıverir insan ortada. "bayana harçlık vermek" bence bundan bahsedilmesi bile hoş değil. borçları faturaları yatırmak için bankada sıra bekleme devri de neredeyse kapandı artık biraz bahane gibi, herşey online bankacılıkla halledilebiliyor. tek amaç paranın ortak bir yerde toplanmasıysa o da online bankacılıkla halledilecek bir şey. havale edilir birinin hesabına yine işlemler oradan yapılır. maaş kartını erkeğe vermek eski zamanlarda alışılagelen bir kolaylık olabilir ama bu zamanda bana anlamsız gelen bir şey.

uwe' Alıntı:
eyolcu' Alıntı:
ne olur ne olmaz diye kartlar sahibinde bırakmak iyi olur, an gelir nakit paran yetmez kart lazım olur... Ödemeler için gerekli para bir yerde toplanır ve erkek olrak bana kalır ödemeler...

kesinlikle katılıyorum. yanınızda sürekli yüklü parayla gezemezsiniz, az para olduğu bir anda acil bir şey olduğunda çaresiz kalıverir insan ortada. "bayana harçlık vermek" bence bundan bahsedilmesi bile hoş değil. borçları faturaları yatırmak için bankada sıra bekleme devri de neredeyse kapandı artık biraz bahane gibi, herşey online bankacılıkla halledilebiliyor. tek amaç paranın ortak bir yerde toplanmasıysa o da online bankacılıkla halledilecek bir şey. havale edilir birinin hesabına yine işlemler oradan yapılır. maaş kartını erkeğe vermek eski zamanlarda alışılagelen bir kolaylık olabilir ama bu zamanda bana anlamsız gelen bir şey.

yani zaten herşey online..
bazıları elinde 2 kart olunca kendini daha güçlü hissediyo heralde :lol:

valla benim hanım da ücretli başlayacak heralde bilmiyorum kararsızım ne yapsam diye :D

Eşimin kartı kendisinde bulunur ama para çekmeye ben giderim:) bu iki kişinin arasında çözmesi gereken bir durum.
Kimisi öyle kimisi de böyle yapar...

Geri