ilginç bir sarı zarf!!!!!

Kodla Büyü

lemmings

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
daha eğitim öğretim yılının ilk gününde müdür yanına çağırdı beni, gittim..
sarı zarfta uyarı cezası..
içerik şöyle ;

-içerikten önce şunu belirteyim formatör değilim.. bildiğiniz bilişim teknolojileri öğretmeniyim ve 29 saat derse giriyorum--

verilen görevleri yapıp teslim etmediğiniz tespit edildi..
1 okul web sitesi yapılması
2 labtaki bilgisayarların tamir edilmesi
3 idari odalardaki bilgisayarların kontrol edilmesi, bi sorun varsa giderilmesi.. rapor halinde idareye teslimi
4 labın temizliğinin yaptırılması
5 kullanılmayan araç gereç varsa depoya kaldırılması
6 labın düzeni
böyle bir kağıt...

bunlardan hiçbir tanesi bilgisayar öğretmeninin görevleri arasında değil bildiğim kadarıyla.. çünkü ben formatör değilim..

bu durum karşısında müdürle hafiften tartıştım tabi..
ne yapmam gerekir sizce? bana bir akıl verirseniz sevinirim.. ve sizce haklı mıyım ??

yav tabi.. ben de eminim haklı olduğumdan.. sormak istedim yine de. peki ne yapmam gerekiyor bu durumda?

hocam öğretmenlerin amirlerine karşı sorumluluklarını belirten bir yönetmelik var idi.. 657 de olması lazım.. Bunları sıralayın... Savunmanızı bu şekilde yazın. .. Kesinlikle haklısınız bence .. Çünkü sizin işiniz bt sınıfında derse girip dersinizi anlatıp çıkmak o kadar... Bilgisayarların bakımı vs.. her nekadar bt öğretmeni olarak göreviniz değilse genelde yaptığımız bir şey ama o da görevimiz değil ...

tabi hocam. orada yazan maddeler ne yav.. idari odalarda bilgisayarları kontrol etmek ne demek?
ne zaman yapacağım ben bunları? cevap yok!!!

peki bu durumu ilçeye gidip orada şube müdürüyle filan mı görüşmem gerekiyor?

ya bazen sabır taşı çatlıyor...öncelikle geçmiş olsun hocam bir öğretmenin istemediği durumlardan biri olsa gerek..
Ya bu idareciler formatör formatör diye geberiyor.. biride çıksın artık formatörlerin görevleri bunlar öğretmenin görevi bunlar diye ortaya koysun ve bunlara seminer mi vercekler ne verceklerse versinler yaaa
hocam sözlü konuşun gerekli yazıları önlerine koyun hocam anlamıyorlarsa resmi dilden konuşun sizde.. dersliği temizletmek idarenin görevidir.. öğretmenin değil.. formatör bile hatayı tespit eder bilgi birikimi yetiyorsa müdahale eder aksi bir durum varsa idareye bildirir ve tamir ettirir! böyle bir sorumluluk nerde? yine aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık..

Evet hiçbiri görevin değil. Sendikan varsa iletişime geç. bu kadar ucuz olmamalı bu işler. Eleman da idareciliği öğrensin önce.

hocam bana bu kağıdı vermişti zaten.. görevler filan diye.. ben imza atmadım.. burada bile bi aykırı durum var.. imza atmadığım bişeyden sorumlu tutuyo.. kaldı ki bana sorarsan imza atmış olsaydım bile.. yine haklıyım!!

Vay anasını arkadaş. Demek ki formatör olsan sürüm sürüm süründürecek hocam seni. Bunlar artık formatör öğretmenle üzerinde formatör unvanı bulunmayan bilişim tek öğretmenini karıştırmaya başladı iyice. Ki formatör öğretmen de adı üstünde öğretmendir. İşte formatör öğretmenin görev ve sorumluluklarında idare bilgisayarları diye bi ibare vardı. Onu çok pis kullanıyolar işte. Normalde idare ve okulun bilgisayarlarına karışmadan sadece labın bilgisayarları bizim sorumluluğumuzda olmalı. Ha idarenin bilgisayarında sıkıntı mı çıktı gelecek rica edecek bi bakabilir misin diye. Böyle olması lazım.

Şaka değilse
Müdürün görevini kötüye kullanmış demektir.
Sana gelen kağıdın altında mühür-imza varsa ona açacağın davayı kesinlikle kazanırsın.

önce cevaben savunma yazmanız lazım. Sonra müdür savunmanıza istinaden ceza verirse mahkemeye vereceksiniz.

savunma bile istemedi ki.. verdi zarfı.. ben itiraz ettim.. hocam konuşmayalım filan dedi.. ben de çıktım gittim..

sarı zarf ceza değildir hocam. Ceza vermesi için sizden savunma alması gerekir. Size tebliğ edilen yazıyı taratıp buraya koyabilir misiniz?

Sn hocam verdiğiniz bilgiye göre sn amiriniz öğretmenin görevleri kısmında yer alan son maddeyi dayanak yaparak size bazı görevler tebliğ etmiş ve siz bu görevleri yerine getirmemişsiniz ; yetkisini aabartmış ve yetki aşımı yapmıştır.Kanuni dayanaktan yoksun hiç bir emir verilemez verilsede yerine getirilmemesinden dolayı sorumluluk doğmaz.
Öncelikle kurumunuz müdürlüğüne hitaben cezanin iptali konulu ve sonu yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla .......... tarafıma verilen ......cezasının iptali ile biten bir dilekçe vermeniz halinde sonuç alma şansınız var şayet olumsuz sonuç alırsanız süresi içinde idare mahkemesine gitme hakkınız doğar .
Şayet kendi kurumunuza dilekçenizi vermek istemezseniz bir üst makama itiraz yolu da açık.
ilçe veya il müdürlüğüne (ilde iseniz ile ilçede iseniz ilçeye)
Yetki aşımı davaları genellikle memurun lehine sonuçlanır.

yarın koyarım hocam tabi ki.

konu: uyarılmanız.

böyle yazıyor başında.. uyarıldım müdür bey dicektim ben de ama demedim :D :D

melih hocam teşekkür ederim.. (cevap veren herkese de ayrı ayrı teşekkür ederim)

okula dilekçe vermeden ilçeye gitmeyi düşünüyorum.. bunda bir sakınca varmıdır peki?
bir de yazının sonunda, bu belirtilen görevleri en kısa sürede teslim etmeniz filan diyor.. ben bunları yapmayacağım tabi ki.. burda da bi hata yapmışlar gibime geliyor.. ceza yazısında bile en kısa sürede teslim edin yazıyor.

Konu sanki sizi korkutmak için ikaz yazısı gbi gözüküyor hocam ceza tebliği gibi durmuyor anlattığınıza göre tebliği tebellüğ de yok
Tam anlaşılabilmesi için
Sn hocam sizden savunma istendi mi yazılı olarak süresi içinde cevap verdiniz mi ya da size direk mi ceza uygulandı
Şekli şartlara uyulmamasıda iptal sebebidir.

:) bu koltukları verdikleri kişilere özel bir hap felan mı ikram ediyorlar anlamış değilim. o koltuğa oturan başka bir boyuta geçmeye başladı :)

hocam bana yazı verildi.. yazıyı bana tebliğ ettiğine dair kağıt imzalattı.. bu imzalattığı kağıtta bile hata var..
tarih 03 eylül.. ama belgenin sayısı hazirandaki verdiği kağıdın sayısı.. burda bile hata var..
savunma istemedi.. sadece bu kağıdı verdi.. ve imza attım teslim aldığıma dair.

lemmings' Alıntı:
arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
daha eğitim öğretim yılının ilk gününde müdür yanına çağırdı beni, gittim..
sarı zarfta uyarı cezası..
içerik şöyle ;

-içerikten önce şunu belirteyim formatör değilim.. bildiğiniz bilişim teknolojileri öğretmeniyim ve 29 saat derse giriyorum--

verilen görevleri yapıp teslim etmediğiniz tespit edildi..
1 okul web sitesi yapılması
2 labtaki bilgisayarların tamir edilmesi
3 idari odalardaki bilgisayarların kontrol edilmesi, bi sorun varsa giderilmesi.. rapor halinde idareye teslimi
4 labın temizliğinin yaptırılması
5 kullanılmayan araç gereç varsa depoya kaldırılması
6 labın düzeni
böyle bir kağıt...

bunlardan hiçbir tanesi bilgisayar öğretmeninin görevleri arasında değil bildiğim kadarıyla.. çünkü ben formatör değilim..

bu durum karşısında müdürle hafiften tartıştım tabi..
ne yapmam gerekir sizce? bana bir akıl verirseniz sevinirim.. ve sizce haklı mıyım ??

HOCAM malesef onlardan sızlerde sorumlusunuz yanı formator olmamanız sızı web sayfası yapmaktan kurtarmaz lab temızlıgını de malesef sızın yaptırmanız yada yapılmasını soylemenız lazım odanın duzenı sızın sorumlulugunuzda yanı masa ustunde rem hdd kagıt gıbı seyler varsa cırkın gozukuyorsa oraya baska bır amır geldıgınde o muduru degıl sızı sorumlu tutyor bende aynısıyla karsılastım kaymakam eşi okuluma gelmıs lab kırlıymıs sandalyeler dagınıkmıs (ben okulda degıldım) esıne soyler kaymakamda benı uyarmalarını soyler ılceye bende hocam okulun hızmetlısı var ona yaptırsınlar demıstım sonuc olarak yaz kursum onaylanmamıstı basladıgım kursu ıptal ettı

mudurunuzle aranızda sorun varsa herseyı yapabılır hocam bız suan ayak elamanı olduk ınanın hızmetlı bızden daha ıyı durumda

olurmu hocam sorumlusunuz? ben ÖĞRETMENİM.. dersime girdim çıktım.. asli görevim buydu ve yaptım.. bu bana verilen görevleri ne zaman yapacağım?? mat öğrtmeni türkçe öğretmeni.. bütün herkes evine gidecek ben kalıp site mi yapacağım? ben FORMATÖR değilim!!! sorumlu olduğum konusunda size katılmıyorum...
Mat öğretmenine gel şu sayıları topla deniyor mu?
öğretmenin görevi dersini anlatmasıdır.. nöbetini tutmasıdır.. vs.. vs...
ben asli görevlerimi yaptım.!!!! geri kalanında sorumlu olduğuma katılmıyorum..

Yazıyı daha görmedik ama o müdür de yani iki eliyle bi yazıyı yazamamış mı ne. Neyse gece gece bozmayım asabımı :D Bozunca hakaret edesim geliyor.

aynen dediğin gibi arkadaşım..iki eliyle bi yazıyı yazamamış işte. elle tutulur hiç bir yanı yok yazının..
- bana hazırladığı görev yazısını imzalamadım bu 1.
- yazan şeyler zaten görevim değil bu 2.
- tebliğ yazısında sayı ve tarih tutmuyo bu 3.
- savunma istemedi bu nasıl ceza yazısı 4.

Hocam yanlış bir şey yapıp haklıyken haksız duruma düşmeyin. melih444 hocamın belirttiği şu anda yapacağınız bir iş değil.
Çok yüksek ihtimalle idare sizden savunma istemiştir. Konunun ilk iletisinde "sarı zarfta uyarı cezası" yazmışsınız ama savunmanız alınmadan ceza veremez. Eğer savunmanız alınmadı ve elinizdeki bir ceza bildiri yazısı ise doğrudan yasal süreci başlatabilirsiniz. Ama elinizde "Sayın ....., a, b, c, d, e... konularında savunmanız isteniyor" gibi bir içeriğin olması lazım. Bu durumda ilk yapacağınız şey savunma yazmak ki bunun da belli bir süresi var, süreyi aşarsanız içeriği kabul etmiş sayılırsınız ve yasal süreçte işiniz bir hayli zorlaşır. Yazacağınız savunma sonucunda bir ceza tebliği yapılırsa ya cezayı paşa paşa kabul edip, ki bu büyük ihtimalle uyarı cezası olur, işinize bakarsınız ya da yasal itiraz hakkınızı kullanırsınız ve çok yüksek ihtimalle kazanırsınız. Size tavsiyem hemen devlet memurları kanununu madde 124 ten itibaren ve devlet memurları disiplin yönetmeliğini ve varsa şu an aklıma gelmeyen konu ile ilgili diğer kanun/yönetmelikleri incelemenizdir.

hocam o şekilde bi ibare yok bana verilen yazıda.. savunmanız isteniyor demiyor. zaten sözlü olarak bile sizden svunma istiyoruz demediler.

sayı: ....
konu: uyarılmanız.

sayın ..........
belirtilen görevleri yapmadınız filan filan...

Geri