ilginç bir sarı zarf!!!!!

Kodla Büyü
sen yarın bi yazıyı tarat buraya ekle hocam da bir görelim. Bana sanki sarı zarfta göz korkutma için bi yazı vermiş size gibi geldi. Bir görelim ondan sonra ne yapacağınızı daha net söyleriz.

saol hocam. benim gözümü korkutamazlar zaten de.. o yazılan şeyleri de bana bundan sonra hiç bi güç yaptıramaz..

hocam okulunun telefon numarasını ve müdürünün adını soyadını ver korkutayım şunu ben yönetmelik falan anlarım o işlerden:) vallaha bak adamın yaptığı saçmalığa bak yaaa. hemen ver numarasını yarın arayacam.

:puhaha: :puhaha: :puhaha:
yakupidris' Alıntı:
hocam okulunun telefon numarasını ve müdürünün adını soyadını ver korkutayım şunu ben yönetmelik falan anlarım o işlerden:) vallaha bak adamın yaptığı saçmalığa bak yaaa. hemen ver numarasını yarın arayacam.

yakupidris' Alıntı:
Hocam dediğini yaparsan bunu da bizimle paylaş lütfen :puhaha:

sana bu görevlerini yapman için daha önceden resmi bir yazı verdimi ....vermediyse bir şey yapamaz

Bu dediklerimi yabana atmasın hiç kimse. Herkez hakkını iyi bilsin.

sn lemmings , sizin zarfı aldığınız andan itibaren 1 hafta içinde ilçe milli eğitim müdürlüğü bünyesindeki disiplin kuruluna itiraz etmeniz gerekiyor.

Eğer bu süre içinde bu bölüme itiraz etmezseniz. suçu kabul etmiş olursunuz.

Müdür ve idareciler itirazın kendilerine yapıldığı yanılgısı yaratıp itiraz dilekçesini alırlar 1 hafta 10 gün bekletirler.

Sonradan 10 gün geçer derler şuraya itiraz etmenz gerekiyordu. gidersiniz oraya süre geçti derler.

dediğiniz görevler formatör görevi. sizin asli yada çalışma esaslarınızı kapsayan bir görev değil.

eğer sahta sarız zarf dahi olsa kesinlikle gidin itiraz edin. bu işlerin şakası olmaz.

saygılarımla.

verilen görevleri yapıp teslim etmediğiniz tespit edildi..
1 okul web sitesi yapılması
2 labtaki bilgisayarların tamir edilmesi
3 idari odalardaki bilgisayarların kontrol edilmesi, bi sorun varsa giderilmesi.. rapor halinde idareye teslimi
4 labın temizliğinin yaptırılması
5 kullanılmayan araç gereç varsa depoya kaldırılması
6 labın düzeni

Cevap:

1: Resim öğretmeninden okulun badanasını istiyor musunuz?
2: Sınıf öğretmeninden sıraların tamirini istiyor musunuz?
3: Edebiyat öğretmeninden resmi yazıların imla kurallarının denetimini istiyor musunuz?
4: Sınıf öğretmeninden sınıfını temizlemesini istiyormusunuz?
5: sıraları sınıf öğretmenindne depoya kaldrmaısnı istiyor musunuz?
6: Ne düzeni?

hocam o ceza değil, zaten ceza olması için disiplin soruşturması ve buna bağlı olarak 15 gün(yanılmıyorsam) içinde size tebliğ edilecektir. Bu sürede size bilgi verilmezse zaten bu ceza geçerli olmaz diye biliyorum. Tabiki sendikalı iseniz bir de onlarla görüşün,
Durumla ilgili olarak ise BT öğretmenlerinin görev ve sorumluluklarında ise BT sınıfının düzeni, bilg. tamir bakım onarımı yapılamayan durumlarda okul idaresine ve koordinatör öğretmene bildirim, okul web sayfası var.
Yalnız bir savunma vb birşey hazırlarsanız BT sınıfının temizlik takini sadece BT öğretmeni yapacak okulun hizmetlileri temizleyecek eğer bu sağlanamıyorsa bunun sorumlusunun idare olduğunu, BT sınıfında arızalı atıl durumdaki bilg. garanti kapsamında değilse okul müdürlüğü aracılığıyla okul aile birl. bütçesinden karşılanması gerektiği- karşılanmadığını, okul idari bilg içinde güzel bir malzeme listesi hazırlayın(almakta zorlanacakları) basit bir şablonla web sayfası hazırlayın güncellemesinin meb.k12.trden -html tabanlı zor güncellenecek- Ivır zıvır malzemeleri tesbit edin hizmetliler taşısın dedim taşınmadı!!! gibi ayrıca siz de yeni tatilden dönmediniz mi yani 2 ay boyunca web sayfasına yeni haber girilemeyeceği için yayınlamadınız(hazır şablonla kolayca hazırlanır) ne idari bilg. ne de okul bilg. ne yapıldığını bilmiyorsunuz ne de idari bilg. yüklenen ıvır zıvır, zararlı program, gayri ahlaki siteler (okul meb hattından değil özel hatla,vınn modemle falan girilebilir, yada hotspot shield vb programlar meb engelini aşıyor hani) vs tüm bunları BT Durum Raporu adı altında okul idaresine verin kayda girilsin eğer okul bunu kabul etmezse ilçeye hatta ile gidin ve mutlaka kayda girsin.

valla hocam sizin göreviniz değil, sonuna kadar hakkınızı arayın.
Bunlar formatör öğretmenin görevleri,
Aslında bunlar öğretmen görevleri bile değil de yapışınca yapışıyor.
Nasıl bir meslek seçmişsek canı sıkılan bize sarıyor.

Gönderilen evrağa imza atmama lüksünüz yok hocam. İmzanızı atın ve altına kabul etmeme gerekçelerinizi resmi dayanaklarla birlikte belirtin. İşlem tamam. Sümen altı olacaktır sarı zarf. Geçmiş olsun.

bence paraya kıy iyi bir avukat tut. mobbing gerekçesiyle ağır ceza mahkemesine dava aç.

mfacil' Alıntı:
HOCAM malesef onlardan sızlerde sorumlusunuz yanı formator olmamanız sızı web sayfası yapmaktan kurtarmaz lab temızlıgını de malesef sızın yaptırmanız yada yapılmasını soylemenız lazım odanın duzenı sızın sorumlulugunuzda yanı masa ustunde rem hdd kagıt gıbı seyler varsa cırkın gozukuyorsa oraya baska bır amır geldıgınde o muduru degıl sızı sorumlu tutyor bende aynısıyla karsılastım kaymakam eşi okuluma gelmıs lab kırlıymıs sandalyeler dagınıkmıs (ben okulda degıldım) esıne soyler kaymakamda benı uyarmalarını soyler ılceye bende hocam okulun hızmetlısı var ona yaptırsınlar demıstım sonuc olarak yaz kursum onaylanmamıstı basladıgım kursu ıptal ettı

mudurunuzle aranızda sorun varsa herseyı yapabılır hocam bız suan ayak elamanı olduk ınanın hızmetlı bızden daha ıyı durumda
..
hocam siz şimdiden herşeyi kabul etmişsiniz. Web sayfası yapmak bilgisayar öğretmeninin işi değil OKUL WEB SİTESİ KURULUNUN işidir. kurulu kurmak MÜDÜRÜN GÖREVİDİR. kurul kurulmadıysa bu MÜDÜRÜN GÖREVİNİ EKSİK YAPMASIDIR

labın temizlenmesi okul temizlik elemanlarının işidir. nasıl her gün sınıfların temizliği için sınıf öğretmenleri sınıfları temizleyin demiyorsa bilgisayar lab.ı da neticede bir dersliktir ve bu alanın temizlenmesi içinde özel bir bilgi verilmesine gerek yoktur. diyeceksinizki kapısı kilitlidir. o kilidin bir anahtarı da okul idaresinde vardır (olmalıdır) isterse temizletir.

bazı görevleri siz nasıl olsa ben yapıcam diye baştan kabul ederseniz çekeceğiniz çok...

zarfı açıp okuyunca oğlum bak git desen yeterdi hocam. ortada ne ceza var ne resmi niteliği olan bir uyarı aklınca sana iş yaptırmak için kurnazlık yapıyor. savunmanı istemeden değil sarı zarf düğün davetiyesi bile veremez :)

bence bir avukatla konuşulup kazanılması %100 garantiyse bu müdüre 1 TL lik mobbing davası açılsa süper olur. bak bakalım ondan sonra yüzü sarı mı renk alacak yoksa kırmızı mı :puhaha:

lemmings' Alıntı:
arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
daha eğitim öğretim yılının ilk gününde müdür yanına çağırdı beni, gittim..
sarı zarfta uyarı cezası..
içerik şöyle ;

-içerikten önce şunu belirteyim formatör değilim.. bildiğiniz bilişim teknolojileri öğretmeniyim ve 29 saat derse giriyorum--

3 idari odalardaki bilgisayarların kontrol edilmesi, bi sorun varsa giderilmesi.. rapor halinde idareye teslimi
6 labın düzeni
böyle bir kağıt...
bunlardan hiçbir tanesi bilgisayar öğretmeninin görevleri arasında değil bildiğim kadarıyla.. çünkü ben formatör değilim..

bu durum karşısında müdürle hafiften tartıştım tabi..
ne yapmam gerekir sizce? bana bir akıl verirseniz sevinirim.. ve sizce haklı mıyım ??

1. Web sitesi ftp hosting şifreleri verilmedi. Öğrenebilmem için gerekli olan mebbis şifresi verilmedi.
2. Bilgisayar tamirine yetkili değilim. Yapılacak hatalı işlemde öğrencilerin güvenliği riske girebilir. Bu durumda idari sorumluluk alırmısınız?
3. İdari odalardaki bilgisayarlarda sorun mu var? Varsa da kullanıcı hatasıdır. Demirbaşlardan kullanıcısı sorumludur. Kurallara uygun kullanılırsa sorun çıkmaz. Sorun var ise de bu sorunu gidermek için teknik yeterlilik sertifikasına sahip değilim.
4. Lab temizliği için hizmetliler bu görevi talimat almadan yerine getirmesi gerekmiyor mu? Hizmetlinin görevini yapmaması neden bana soruluyor?
5. Kullanılmayan araç gereç yoktur. Hepsi kullanılması için alınmıştır.
6. Lab düzeninden kastedilen nedir?

Bu tür bir yazılı uyarıya böyle cevaplar verilebilir. Hocam bu kesinlikle ceza değil. Sıradan uyarı yazısı. göz korkutma, ya da sindirme politikası. Format atıver yazılım kuruver vs. gibi taleplere de "hocam bu alanda hizmetiçi eğitime gereksiminiz var ise ben eğitimini vermekle yükümlüyüm. Bunları size kurs yoluyla öğretebilirim. İhtiyacınız olduğunda kendiniz yapabilecek zekaya ve kapasiteye sahipsiniz." deyiniz.
Ama çok komik bir müdür. Yeni mi müdür oldu bu arkadaş? Ya da iyice eski dinozorlardan mı?

lemmings' Alıntı:
peki bu durumu ilçeye gidip orada şube müdürüyle filan mı görüşmem gerekiyor?

Hocam eğer müdürden tırsmıyorsan, ilçeye gideceksin ve bir dilekçe yazacaksın. Görevini, branşını felan yazıp, okul müdürü tarafından görevin olmayan işlerin senden istendiğini ve bunun bir de resmi olarak ifade edildiğini (dilekçe ile) yazacaksın ekler bölümünde de müdürün verdiği dilekçeyi ekleueceksin.

İlçe milli eğitim senin dilekçene resmi olarak cevap vermek zorunda. Tabii müdürü de işgüzarlığından dolayı fırçalamak...

tırsan onun gibi olsun yav. hepinize mesajlarınız için teşekkürler..
yarın ilçeye gidicem.. olay nereden bakarsan bak kanunsuz.. yönetmeliğe aykırı.. daha senenin açılış gününde bu yapılırmı bi de o var.. kim yanlış yaptıysa karşılığını alsın ne diyim..

mkenan' Alıntı:
lemmings' Alıntı:
arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
daha eğitim öğretim yılının ilk gününde müdür yanına çağırdı beni, gittim..
sarı zarfta uyarı cezası..
içerik şöyle ;

-içerikten önce şunu belirteyim formatör değilim.. bildiğiniz bilişim teknolojileri öğretmeniyim ve 29 saat derse giriyorum--

6 labın düzeni
böyle bir kağıt...
bunlardan hiçbir tanesi bilgisayar öğretmeninin görevleri arasında değil bildiğim kadarıyla.. çünkü ben formatör değilim..

bu durum karşısında müdürle hafiften tartıştım tabi..
ne yapmam gerekir sizce? bana bir akıl verirseniz sevinirim.. ve sizce haklı mıyım ??

1. Web sitesi ftp hosting şifreleri verilmedi. Öğrenebilmem için gerekli olan mebbis şifresi verilmedi.
2. Bilgisayar tamirine yetkili değilim. Yapılacak hatalı işlemde öğrencilerin güvenliği riske girebilir. Bu durumda idari sorumluluk alırmısınız?
3. İdari odalardaki bilgisayarlarda sorun mu var? Varsa da kullanıcı hatasıdır. Demirbaşlardan kullanıcısı sorumludur. Kurallara uygun kullanılırsa sorun çıkmaz. Sorun var ise de bu sorunu gidermek için teknik yeterlilik sertifikasına sahip değilim.
4. Lab temizliği için hizmetliler bu görevi talimat almadan yerine getirmesi gerekmiyor mu? Hizmetlinin görevini yapmaması neden bana soruluyor?
5. Kullanılmayan araç gereç yoktur. Hepsi kullanılması için alınmıştır.
6. Lab düzeninden kastedilen nedir?

Bu tür bir yazılı uyarıya böyle cevaplar verilebilir. Hocam bu kesinlikle ceza değil. Sıradan uyarı yazısı. göz korkutma, ya da sindirme politikası. Format atıver yazılım kuruver vs. gibi taleplere de "hocam bu alanda hizmetiçi eğitime gereksiminiz var ise ben eğitimini vermekle yükümlüyüm. Bunları size kurs yoluyla öğretebilirim. İhtiyacınız olduğunda kendiniz yapabilecek zekaya ve kapasiteye sahipsiniz." deyiniz.
Ama çok komik bir müdür. Yeni mi müdür oldu bu arkadaş? Ya da iyice eski dinozorlardan mı?

son mesaja kadar hepsine okudum.. sinirlerim çok bozuldu. Türkiyede bu gibi yanlışların yapılması sonucu yapanın yanına kar kalması, zarar görenin hakkını bulamaması, baskılarla yılması vb.. Hiç bir şey kanunda yazdığı gibi değil. Bu düzensiz ülkeden gerçekten nefret ettiriyorlar. Ülkeden değilde aslında devlet sisteminden nefret ettiriyorlar. böyle müdürler açıkça böyle büyük bir hatanın altına imza atabiliyorlar. ya bunlara neden bişey olmuyor. açık hata var taciz var bu adamın müdürlükten alınıp öğretmen olarak en beter pis yere 10 yıl süreli sürgün gönderilmesi gerekir ibreti alem için bunuda facede ortada dolaştırmak lazım.. hatta mebin sitesinden durumu anlatan ve bir daha gerçekleşmemesi için tüm müdürlere bir uyarı gönderilmesi gerekir.. ya buna benzer bir sürü saçmalık yaşanıyor ama bu hatayı yapabilecek kadar beceriksiz iş bilmez kanun nizam bilmez, memurunu sıkıştırıp zorbalık yapan, taciz eden müdürler hala müdürüm diye dahada önemlisi adamım diye ortalıkta dolanırlar. Allah müstehakını versin o müdürün.. müdürlerin hakkında fıkra vardı.. allah beni böyle müdürlerden uzak tutsun çünkü çok keskin sirkeyim küpüme bile zarar veriyorum o müdürü beter ederdim allah korusun kan çıkar. zaten görmüyormuyuz bir sürü olay haberlerde hepsi böyle ipe sapa gelmez şeylerden.. hocam bundan sonra o müdür denecek adama dönüpte selam vermeyin. yüzüne bakmayın. okul içinde yanından geçip gidin o hiç yokmuş gibi bir hiç gibi davranın ona.. hakettiği gibi bir "fıkradaki müdür" gibi davranın ona. o gerçekten çok büyük haksızlık, usulsüzlük yapmış.. yazıklar olsun ona bu görevi layık görenlere.

sayamadığım birçok şey var.. onlar içinde üç nokta koyuyorum ...

Yani arkadaşlar bu kadarsınız... Yine birbirinize mavi boncuk dağıtmışsınız... Biriniz de dememişsiniz ki hocam... Okulunu web sitesini yapmayacaksan, labının düzen ve temizliğini takip etmeyeceksen sen neyin öğretmenisin. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni branşından çık o zaman... Bu branşı sizler ve sizin gibi davrananlar bu hale getiriyor.. Benim görevim değil.. Sen yapma, ben yapma kim yapacak.... Ölürmüsün bunları yapsan.... Çoğu insan branşı olmadığı halde gönüllü yapıyorda sen niye yapmıyorsun.... Ne öğretmenler var...Nice senin gibi öğretmenler var... Sonrada normunuz düşüyor, atamanız olmuyor... Adam şöyle diyor... Bilişim öğretmeni ama dünyadan haberi yok.... Hiçbirşey bilmiyor... Niteliksiz... Beceriksiz diyor... Kendi dalınızı kendiniz kesiyorsunuz... Bir öğretmen bu kadar aciz olabilir mi... Sana 40 tane sınıfı süpür dememiş... Labına,ders işlediğin yere sahip çık, temizliğine düzenine takip et.... Demiş.....
Ne zaman adam oluruz.... Herşey yönetmelikte yazıldığı gibi hareket etmekten kurtulursak...
Unutmayın sizler özel sektörde olsanız yarım saat iş vermezler...Saygılar... Selamlar...

Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. TÜRK gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.gazi mustafa kemal atatürk

Ilk gunden boyle bir sey yapamaz sari zarf hic veremez en fazla gorev dagilimini yazar sunlari yapar misiniz seklinde.ama baska amacli ise al o zarfi bunu il teftis kuruluna ve bakanliga soracagim de o tutussun biraz bir de caktirmadan makinasina keylogger koy msn konusmalarini kaydet boylelerini bilirim

Benim daima cebimde tasidigim cok hassas bir odada net ses kaydi yapan cihazim var sadece dugmesine basmam yeterli

Gorev, sozle kibarca verilir ha yapilmazsa kagitta verilir yine yapilmazsa ceza verilebilir.ama boyle sari zarfta filan asiriya kacar.

furkanefe' Alıntı:
Yani arkadaşlar bu kadarsınız... Yine birbirinize mavi boncuk dağıtmışsınız... Biriniz de dememişsiniz ki hocam... Okulunu web sitesini yapmayacaksan, labının düzen ve temizliğini takip etmeyeceksen sen neyin öğretmenisin. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni branşından çık o zaman... Bu branşı sizler ve sizin gibi davrananlar bu hale getiriyor.. Benim görevim değil.. Sen yapma, ben yapma kim yapacak.... Ölürmüsün bunları yapsan.... Çoğu insan branşı olmadığı halde gönüllü yapıyorda sen niye yapmıyorsun.... Ne öğretmenler var...Nice senin gibi öğretmenler var... Sonrada normunuz düşüyor, atamanız olmuyor... Adam şöyle diyor... Bilişim öğretmeni ama dünyadan haberi yok.... Hiçbirşey bilmiyor... Niteliksiz... Beceriksiz diyor... Kendi dalınızı kendiniz kesiyorsunuz... Bir öğretmen bu kadar aciz olabilir mi... Sana 40 tane sınıfı süpür dememiş... Labına,ders işlediğin yere sahip çık, temizliğine düzenine takip et.... Demiş.....
Ne zaman adam oluruz.... Herşey yönetmelikte yazıldığı gibi hareket etmekten kurtulursak...
Unutmayın sizler özel sektörde olsanız yarım saat iş vermezler...Saygılar... Selamlar...

Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. TÜRK gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.gazi mustafa kemal atatürk

sayın hocam, lemmings hocamızın okulundaki işleri(müdürün ve sizin yazınızda belirttiğiniz) yaptıktan sonra benzer işler bizim okulda da var, bir ara gelip bizim okuldaki işleri de yapar mısınız???? Nasıl olsa siz bu işleri yaptıktan sonra biz BT'cileri baş tacı yapıp normumuzu ikiye katlarlar................. Bu noktalarda senin üç noktalarına karşılık olsun. bitti.nokta.

Küçük, basit, düşük müdürün gücü ancak okumuş öğretmene yeter. Hizmetliye söz geçiremeyen ucubeler müdür olursa işte böyle olur. Öğretmenlik yapmamış adamlar müdür olursa işte böyle olur.

obsearchver' Alıntı:
Hizmetliye söz geçiremeyen ucubeler müdür olursa işte böyle olur.

Gördüklerim üzerinden genelleyecek olursam hizmetliye sözünü geçiremeyen idareciler (lütfen bunlara müdür, yönetici demeyelim, onlar ancak durumu idare etmeye çalışan idarecilerdir) bütün hıncını okulundaki stajyer yada mesleğinin ilk yıllarındaki öğretmenlere sararak çıkarmaya çalışıyorlar.

furkanefe' Alıntı:

sizin gibiler yüzünden böyle sorunlar yaşıyoruz, görevimiz olmayan iş ve sorumlulukları yapmak mecburiyetinde kalıyoruz. sınıf süpürmeyle nitelik, beceri oluyorsa ne iyi. herkes kendi görevini yapacak, azını da çoğunu da yapmasın, boş geçen derslere de hizmetliyi sokalım, ferdakarlık yapsın girsin, olur mu, herkes kendi işini, hizmetli temizliğini, bilgisayar öğretmeni dersini verecek, formatörün sorumlulukları ayrı.

NOT: bilgisayar öğretmeni olduğunuz konusunda şüphelerim vardı, okul sitenizden sanırım muhasebe finansman alanı öğretmeni olduğunuzu anladım, görüşleriniz için tekrar tebrik ederim. :?

Geri