ilginç bir sarı zarf!!!!!

Kodla Büyü
furkanefe' Alıntı:
Sizlere özel sektörde 3 kuruş da vermezler, kapınızın önünde süpürge de vermezler.... Kendinizi eyalet valisin zannetmeyin...
Özel sektördekiler de her istenilen şeyi yapan köleler değildir. Eyalet sisteminden falan bahsettiğine göre sen bu ülkede yaşamıyorsun sanırım.

furkanefe' Alıntı:
Yani arkadaşlar bu kadarsınız... Yine birbirinize mavi boncuk dağıtmışsınız... Biriniz de dememişsiniz ki hocam... Okulunu web sitesini yapmayacaksan, labının düzen ve temizliğini takip etmeyeceksen sen neyin öğretmenisin. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni branşından çık o zaman... Bu branşı sizler ve sizin gibi davrananlar bu hale getiriyor.. Benim görevim değil.. Sen yapma, ben yapma kim yapacak.... Ölürmüsün bunları yapsan.... Çoğu insan branşı olmadığı halde gönüllü yapıyorda sen niye yapmıyorsun.... Ne öğretmenler var...Nice senin gibi öğretmenler var... Sonrada normunuz düşüyor, atamanız olmuyor... Adam şöyle diyor... Bilişim öğretmeni ama dünyadan haberi yok.... Hiçbirşey bilmiyor... Niteliksiz... Beceriksiz diyor... Kendi dalınızı kendiniz kesiyorsunuz... Bir öğretmen bu kadar aciz olabilir mi... Sana 40 tane sınıfı süpür dememiş... Labına,ders işlediğin yere sahip çık, temizliğine düzenine takip et.... Demiş.....
Ne zaman adam oluruz.... Herşey yönetmelikte yazıldığı gibi hareket etmekten kurtulursak...
Unutmayın sizler özel sektörde olsanız yarım saat iş vermezler...Saygılar... Selamlar...

Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. TÜRK gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.gazi mustafa kemal atatürk

Bu hakarete varan sözler bir öğretmene kesinlikle yakışmıyor!!! Anladığım kadarı ile branşınız farklı ve bu alan öğretmenlerine olan kininizi çözemedim. Arkadaşın başına gelen olayın benzerini ilk 2 yılımda yaşadım. Verilen tüm o ıvır zıvır işleri ikili öğretim 33 saat dersim varken(5 saat derse de fahri giriyordum) 60 saat okulda bulunarak yaptım hatta ildeki tek ölçme değerlendirme merkezi okulumdaydı ve benim sorumluluğumdaydı, okulun resmi evrakları bile benim elimden geçiyordu . Ama sonuç hiçbir yazılı takdir teşekkür alamadım yani kocaman bir hiç. Bunları yaparken ölmedim ama bir daha yapmam çünkü bana haklarımı iyi öğrenmem gereken müdürler denk geldi.

Meslek öğretmeni olduğunuz için ilköğretim okullarının durumlarını pek bilmiyorsunuz gibi. Örnek verecek olursak: ödenek gelmemesi, malzeme alınmaması, öğrencilere bedava bilg. int cafe vb işler, okulda sadece 1 en fazla 2 b.t. öğretmeni yada 1 formatör öğrt varken tüm okulun bilg. işlerini bu kişinin üstlenmesi sizler gibi aynı okulda pekçok zümre arkadaşımız yok (okullarda giderek artan bilg. sayısı 50- 60 civarında bilg. , ağ yazıcısı, projeksiyon, her sınıfa akıllı tahta diğer cihazlar vb) Ayrıca en az 40 -50 öğrt bilg. işleri ve idari işler
İşte bu sebeplerle arkadaş bunları kabul ederse devamı gelecektir. Haklarını savunmaya başladıktan sonra üstüne gidemez.

Size müdürünüz demekki 40 tane sınıf süpürtüyor ilginç; öğretmenlikten ayrılmayı düşünüyorsunuz herhalde bir de bize özel sektörü de tavsiye ediyorsunuz ya siz kendinizi özelde denediniz ve başarılı olamadınızda öğretmenlik mi yapıyorsunuz diye düşünüyorum.
Yönetmelik resmi evraklara atıfta bulunmuşsunuz ancak devletin dili RESMİ dir. (Göreve başlama, görev tanımı, göreve son verme)
Bu arada şunu herkes bilsinki bedava işin kıymeti yoktur. Formatörsem yaparım değilsem dersime girer, nöbet tutar kulüp çalışmasına katılır bitince çıkarım.

arkadaşlar ben zaten furkan isimli kişiye cevp verme gereği duymadım.. bir çoğumuz da mesajını görmezden geldi.. iyi de yaptı..
ben de kendime göre olumlu şeyler yaptım tabi ki okulla ilgili.. görevimin dışında da şahsi işlere kadar, RİCA EDİLDİĞİ taktirde bunları yaptım, yapmaktan da gocunmadım.... okulun internetinde problem oldu ben yaptım.. elime de yapışmadı. görevimin dışındaki şeyleri yaptığımdan pişman oluyorsam bu suç PİŞMAN EDENLERİNDİR! yönetmelikte yazmayan şeylerin yapılması RİCAYA bağlıdır.. yapılmaması resmi olarak bir yazının tebliğ edilmesine GEREKÇE DEĞİLDİR...
büyük büyük yazdım burada dikkat çekilmesi istenen noktaları. umarım bu şekilde daha anlaşılır oldu.. kimse yan gelip yatayım para kazanayım demiyor...

furkanefe' Alıntı:
Yeni yetme ve kendisini eyalet valisi zanneden meslektaşlarıma sesleniyorum... Kendinizi bu kadar tepelerde görmeyiniz.... Öyle takım elbise giyip elinde sigara ortalıkta gezen tiplere sesleniyorum.... Öyle 3 kuruşa 5 köfte yok... Tipik zihniyetin temsilcilerisiniz... Çalışmadan emek vermeden fedakarlıklar yapmadan bu işler gitmez.... Bu ülke, bu millet fedakar, basiretli, çalışkan kişiler sayesinde ayakta kalmıştır. Ulu önder gazi mustafa kemal ATATÜRK sizin gibi zihniyetlerine gençliğe hitabesinde çok iyi mesajlar vermiştir.... Ben bilgisayar öğretmeniyim diyeceksin.. kurumunun sitesini, ders anlattığın laba da sahip çıkmayacaksın... Müdür en iyisini yapmış, eğer o maddede yazanlara yapmadıysan.... Ve yorumlarıyla sana destek verenler tembellik, atalet yapı içinde, hiçbirşey üretmeyen sadece konuşan(yazan) heykellerden farklı değilsiniz... Ayrıca bu tipler bozuk para çok topladıkları için toplamaya devam edecekler..... Mesleğinizide, branşınızı da ayaklar altına alanlar sizler oldunuz... Toplumun dibine doğru sürükleniyoruz sayenizde..... Sizlere özel sektörde 3 kuruş da vermezler, kapınızın önünde süpürge de vermezler.... Kendinizi eyalet valisin zannetmeyin... Samimiyetle, büyük bir gayretle bu ülke için, bu vatan için, bu çocuklar için çalışacaksınız. Sen müdürüne değil, ülkene, okuluna, velilerine hizmet ediyorsun....Han sen öğretmendin....

3 maaş verilmesin sana kimin için çalışıyorsun belli olur bilader, sen bu saçma üfürükten edebiyatları yaparken seninkiler savundukların malı götürüyorlar hemde misliyle, sen git ülkeye hizmeti onlara anlat, görevinin fazlasını yapmak kişinin kendi tercihidir yapmazsa suçmu kabahat mı kimi ne kimin haddine?

@lemmings hocam Allah kolaylık versin size de inşallah...

lemmings hocam İlçede Şube Müdürüne durumu bildirmekle iyi yapmışsınız. Müdüre söyleyin bir uğrasın şube müdürünün yanına. Büyük ihtimalle geri döndüğünde sizi çağıracaktır yanına.

"İşte efendim sen bilgisayar öğretmenisin, sen yapmayacaksın da kim yapacak...." yani sizi azarlamaya çalışacaktır. (Ezilmişlik duygusundan kurtulabilmek ve sizin bu konudaki üstünlüğünüzü yok etmek için)

Azarlamalara veya sert konuşmalara asla müsade etmeyiniz. Saygılı bir şekilde takır takır cevap vermenizi tavsiye ederim. Yani sözleriyle sizi ezmesin. Hatta deyin ki "hocam derse girme dışında benden istediğiniz görevler varsa yazılı olarak veriniz lütfen"

Anlayacaktır ki öyle her işi kafasına göre istediği gibi yapamaz. Her işin bir usulü vardır.

Bir de siz bu durumu birkaç öğretmenle paylaşacaksınız tabii... Bak şimdi üzülesim geldi adama...

ben zaten yarın yanına gideceğim kendisinin. savunma filan istemedi benden. savunma yazmak istediğimi filan söyleyeceğim.. şube müdürünün yanına gitmiş olur mu yarın sabaha kadar bilemem tabi..

furkanefe' Alıntı:
Yani arkadaşlar bu kadarsınız... Yine birbirinize mavi boncuk dağıtmışsınız... Biriniz de dememişsiniz ki hocam... Okulunu web sitesini yapmayacaksan, labının düzen ve temizliğini takip etmeyeceksen sen neyin öğretmenisin. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni branşından çık o zaman... Bu branşı sizler ve sizin gibi davrananlar bu hale getiriyor.. Benim görevim değil.. Sen yapma, ben yapma kim yapacak.... Ölürmüsün bunları yapsan.... Çoğu insan branşı olmadığı halde gönüllü yapıyorda sen niye yapmıyorsun.... Ne öğretmenler var...Nice senin gibi öğretmenler var... Sonrada normunuz düşüyor, atamanız olmuyor... Adam şöyle diyor... Bilişim öğretmeni ama dünyadan haberi yok.... Hiçbirşey bilmiyor... Niteliksiz... Beceriksiz diyor... Kendi dalınızı kendiniz kesiyorsunuz... Bir öğretmen bu kadar aciz olabilir mi... Sana 40 tane sınıfı süpür dememiş... Labına,ders işlediğin yere sahip çık, temizliğine düzenine takip et.... Demiş.....
Ne zaman adam oluruz.... Herşey yönetmelikte yazıldığı gibi hareket etmekten kurtulursak...
Unutmayın sizler özel sektörde olsanız yarım saat iş vermezler...Saygılar... Selamlar...

Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. TÜRK gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.gazi mustafa kemal atatürk
..
söylenecek çok şey var ama karşımda söylenenleri anlayacak zihniyet varmı bilmiyorum.
..

furkanefe' Alıntı:
Yeni yetme ve kendisini eyalet valisi zanneden meslektaşlarıma sesleniyorum... Kendinizi bu kadar tepelerde görmeyiniz.... Öyle takım elbise giyip elinde sigara ortalıkta gezen tiplere sesleniyorum.... Öyle 3 kuruşa 5 köfte yok... Tipik zihniyetin temsilcilerisiniz... Çalışmadan emek vermeden fedakarlıklar yapmadan bu işler gitmez.... Bu ülke, bu millet fedakar, basiretli, çalışkan kişiler sayesinde ayakta kalmıştır. Ulu önder gazi mustafa kemal ATATÜRK sizin gibi zihniyetlerine gençliğe hitabesinde çok iyi mesajlar vermiştir.... Ben bilgisayar öğretmeniyim diyeceksin.. kurumunun sitesini, ders anlattığın laba da sahip çıkmayacaksın... Müdür en iyisini yapmış, eğer o maddede yazanlara yapmadıysan.... Ve yorumlarıyla sana destek verenler tembellik, atalet yapı içinde, hiçbirşey üretmeyen sadece konuşan(yazan) heykellerden farklı değilsiniz... Ayrıca bu tipler bozuk para çok topladıkları için toplamaya devam edecekler..... Mesleğinizide, branşınızı da ayaklar altına alanlar sizler oldunuz... Toplumun dibine doğru sürükleniyoruz sayenizde..... Sizlere özel sektörde 3 kuruş da vermezler, kapınızın önünde süpürge de vermezler.... Kendinizi eyalet valisin zannetmeyin... Samimiyetle, büyük bir gayretle bu ülke için, bu vatan için, bu çocuklar için çalışacaksınız. Sen müdürüne değil, ülkene, okuluna, velilerine hizmet ediyorsun....Han sen öğretmendin....

şu forumda hiç yapmadığım bir şeyi yapacağım.. sen dili kullanacağım.. burada kendisini tepelerde gören birisi varsa o da sensin.. çünkü ahkam kesiyor ve her zaman, her başlıkta senin gibi düşünmeyenleri hedef alarak suçlayıcı bir dil kullanıyorsun.. burada herkes mevzuata göre konuşmuş bir de kendi söylediklerine bak.. bu ülkede öğretmenler var olduklarından beri her türlü fedakarlığı yapmışlardır.. peki ellerine ne geçti?? koca bir hiç.. meslek elden gidiyor.. öğretmenlik neredeyse en değersiz
meslek haline gelmiş durumda.. neden?? senin zihniyetine sahip insanlar yüzünden...

kimse 3 kuruşa 5 köfte falan beklemiyor.. herkes emeğinin karşılığını bekliyor.. adil görev dağılımı bekliyor.. bilgisayar öğretmeni gündüz okulda her işe koşsun, herşeyi halletsin.. akşam da çocuğunu eşini bir kenara itsin okulun web sayfasını yapsın.. afedersiniz ama it gibi çalışmanın adı ne zaman fedakarlık oldu?? fedakarlığın ne olduğunu sen bize anlatamazsın..

atatürk'ü, onun sözlerini ve gençliğe hitabeyi ağzına alarak kendini haklı çıkarabileceğini mi düşündün?? böylesi basit hesaplara girişmen açıkçası çok gülünç, buradaki kimse yemez bu numaranı..

bugüne kadar bu zihniyetinle sen ne ürettin, topluma ne faydan dokundu çok merak ettim?? buradaki insanları tanımadan onlara "heykel" diyerek hakaret etmen dilinin de zihniyetinle paralel hareket ettiğinin göstergesi.. sen ne yaparak bu mesleğe sahip çıktın, bu mesleğin ayaklar altına düşmemesi için ne yaptın?? bu mesleği senin gibi idarecilere, siyasilere boyun eğerek mi yücelteceğiz??

özel sektörden bahsedip duruyorsun.. özel sektörde çalışanların ezilmesi, uzun süreler boyunca çalışması, ağır işlerden sorumlu tutulması çok mu hoşuna gidiyor?? özeniyorsan istifa edip geçebilirsin, çok da zor değil.. çalışma hayatında doğru olan, herkesin görev ve sorumluluğunun net bir şekilde belirlenmesi ve çalışanların bunları yerine getirmesidir.. çalışanlara fazla iş yükü yüklemek, adına fedakarlık deyip it gibi çalışmalarını beklemek insani değildir... akşam evime gittiğimde eşim ve çocuğum gözlerimin içine bakarken ben onlara zaman ayırmak yerine web sayfası yapıyorsam, okulu da batsın, web sayfası da batsın..

samimiyet, ülke, vatan, hizmet, fedakarlık sakızlarını da ağzından bırak.. başta bakan ve yöneticiler olmak üzere herkes üzerine düşeni yapsın yeter.. kimsenin gereğinden fazla çalışmasına gerek kalmaz..

BT öğretmeninin görevlerini bilmeyen vatandaşlar için türk doktorlarının geliştirdiği en etkili ilaç
..
bisiktirol_3618.jpg

lemmings' Alıntı:
verilen görevleri yapıp teslim etmediğiniz tespit edildi..
1 okul web sitesi yapılması (öğretmenin insiyatifinde)
2 labtaki bilgisayarların tamir edilmesi (öğretmenin insiyatifinde)
3 idari odalardaki bilgisayarların kontrol edilmesi, bi sorun varsa giderilmesi.. rapor halinde idareye teslimi (alakasız olmuş, özellikle rapor kısmı)
4 labın temizliğinin yaptırılması (sorumluluğu olabilir, sadece BT değil neticede her farklı branştaki öğretmen sınıfının temizliğinden sorumluluğu olmalıdır..Sınıfın temizliği öğrenci ve öğretmenin temizliği sağlıklı ve hoş bir sınıf ortamını oluşturmada son derece önemli)
5 kullanılmayan araç gereç varsa depoya kaldırılması (tertip düzen yönünden yapılabilir.)
6 labın düzeni (sorumluluğu olabilir, sadece BT değil neticede her farklı branştaki öğretmen sınıfının düzeninden sorumluluğu olmalıdır.)
kişisel görüşlerim olup, tavsiye değildir.

Lab temizliği ve diğer teknik işler konusunda haklısın senin görevin olmaz ama okulun web sayfası yoksa bu biraz da senin eksikliğin.

Yani bir okulun bilgisayar öğretmeni olacak ve o okulun web sayfası olmayacak. Bence o öğretmen için çok ayıp bir durum. Ha sizce çok normal bir durumsa bilemem haklı olabilirsiniz. Tamam idare ekibi kuracak falan filan ama kimse bilgisayardan anlamaz malum bilirsin. Orada öncü sen olursun ve işin çoğunu sen yaparsın. Öyle yok Türkçeci'den bunu bekle, Fenciden bunu bekle çok uzar işler.

Ha eğer okulun sayfası var ve bunu sadece güncellenmedi diye yazdıysa o zaman da müdür ayıp etmiş.

okulun web ekibi ve sitesinden dolayı sana bişiy diyebilir ama okulun eğitim öğretime hazır hale getirilmesi de okul müdürünün görevi sanırım bu sebeplerin çoğuyla sana karşı bişey diyemez derse de kendine laf gelir diye düşünüyorum

furkanefe' Alıntı:

Arkadaşım Milli Eğitim Bakanlığı yani o sarı zarfı veren müdürün bakanlığı öğretmenler için alan yeterliliklerini açıklamış. Bu yeterlilikler arasında bilgisayar tamiri yapmak yok mesela.

Öğretmen dersine girer, dersini anlatır.

Muhasebe öğretmenlerine dersleri dışında verilen bir görev bilmiyorum ben.

Peki neden bilgisayar öğretmenlerini dersleri dışında bir görevleri varmış gibi eleştiriyorsun.

Bak formatörlük denilen birşey var, formatöre dersler dışında bir takım sorumluluklar yüklenmiş. Bu sorumluluklar için de ücreti veriliyor. Bu arkadaş formatör değilmiş.

Peki sen hangi hak ve vicdan ile bu branşa böyle sorumluluk yüklüyorsun? Bu karşılıksız sorumlulukları yerine getirmedi diye kendisine verilen cezayı haklı görebiliyorsun.

Burada yazan görevleri bir fedakarlık olarak yapar, ancak yapmadığı için de ceza uygulanamaz hiçbir öğretmene.

Sen dersin bittiğinde çekip evine gidiyorsun değil mi? Peki seninle aynı statüdeki bir BT öğretmeninden neden dersi dışında görevler yapmasını bekliyorsun?

Eğer dersin bittiğinde gitmiyor da, bir takım işler yapıyorsan bunlar senin görevin olduğu için mi yapıyorsun, yoksa fedakarlık olarak mı? Bir çok BT öğretmeni bu konularda fazlası ile fedakarlık yapıyorlar zaten. Ama senin yaptıkların senin görevin olmadığı gibi BT öğretmeninin yaptığı fedakarlıklar da onun görevi değil. Bu fedakarlıkta bulunmadın diye sana ceza verilmesi nasıl seni rahatsız ederse, bir BT öğretmeninin de görevi olmayan konularda fedakarlık yapmadığında ceza verilmesinden rahatsız olmalısın.

Eğer ders saatleri içerisinde böyle bir görevi yerine getirmesi bekleniyorsa, o zaman asli görevi olan dersler ne olacak?

Web sitesini yapmak, bilgisayar tamiri yapmak BT öğretmeninin görevi değildir.

Nasıl ki bir fen labaratuvarındaki deney tüplerini, deney ekipmanlarını bir fen bilgisi öğretmeninin tamir etmesi beklenmiyorsa, BT öğretmeninden de bu beklenemez.

Lab'ın temizliğini öğretmen nasıl yaptıracak? Hizmetlilerin amiri konumunda değil ve dolayısı ile bir hizmetliye "bilgisayar laboratuvarını temizle" deme yetkisine sahip değil.

Yoksa temizliği kendisi mi yapacak? E, hizmetlilere görev tevdi etmek hakkına sahip değil bir öğretmen çünkü hizmetlinin amiri değil. Hizmetli "sen kim oluyorsun" diyerek ona pozisyonunu hatırlattığında, öğretmen rencide olduğunda sen mutlu mu olacaksın?

Temiz olup olmadığını elbette idareye bildirir. Temizliğini yaptırmak idarenin görevidir.

Labın düzeni ve kullanılmayan araç gereçlerin de kaldırılması, bunun takibi, bununla ilgili emirlerin verilmesi idarenin görevidir. Bu konuda emir vereceği kişi de öğretmen değil, hizmetlilerdir.

furkanefe' Alıntı:

yavhehe.gif

furkanefe' Alıntı:

cprgw.jpg

Hcm,
Öncelikle geçmiş olsun.
Benimde başımdan buna benzer bir olay geçti,
Müdürüm bana benzer konuları seminer çalışması görevi olarak verdi ve imzalattı.
Önceleri yapmak istemedim fakat arkadaşım olan bir eğitim müfettişine sorduğumda
sıkıntı yaşayacağımı anladım.
Umarım herşey yoluna girer.
Tüm bilişimcilerin yeni eğitim öğretim yılı sorunsuz ve hayırlı olsun:)))

Yapacağın şey basit müdürün odasına gidip basacaksın kalayı yakasından tutup dışarı çıkaracaksın o korku ona yeter kral sen olursun. İnsana insan gibi laf anlatılır vesselam, bundan anlamıyorsa yerler yönetmeliğini, yazısını, kağıdını, mürekkebini :verymad:

UFUK444' Alıntı:
Hcm,
Öncelikle geçmiş olsun.
Benimde başımdan buna benzer bir olay geçti,
Müdürüm bana benzer konuları seminer çalışması görevi olarak verdi ve imzalattı.
Önceleri yapmak istemedim fakat arkadaşım olan bir eğitim müfettişine sorduğumda
sıkıntı yaşayacağımı anladım.
Umarım herşey yoluna girer.
Tüm bilişimcilerin yeni eğitim öğretim yılı sorunsuz ve hayırlı olsun:)))

hocam imza attığım bir mendil bile yok ortada :S

Hcm sonuçta haklıda olsan,aynı ortamda çalışıyorsunuz.
İnsan huzursuz olduğu yerde mutsuz oluyor,çalışma hevesi kalmıyor.
En kısa zamanda gitmek lazım oradan.
Ben 6 yıl önce şehri sevsemde antepten sırf bu yüzden il dışı istemek zorunda kaldım.
Aslında sorunlu okulları ve illeri paylaşssak fena sayılmaz.
En azından oraya gidecek arkadaşlar hazırlıklı olur veya o okulu yazmaz.
Sahi sizin okul hangi ilde hcm:)

furkanefe' Alıntı:

* O kadar kibirlisinki yeni yetme diye başlıyorsun. Yani karşında insanları küçük görüyorsun.
* Sen ve senin gibiler sıkışınca hemen vatan, millet, sakarya, Atatürkçülük edebiyatına başlarsınız. Milliyetçiliği de biliriz vatanseverliliği de. Konuyla alakası yok kafa bulandırma!
* Yazılı 6 maddeden 4 tanesi zümremin görevi hiç değil 2 taneside insiyatif dahilinde yapabilir.
* En önemlisi 6 maddenin tamamını yapsa bazı dersler boş geçecek o zaman demeyecek misin derse girmek zorundasın çalışmadan derse girmeden emek vermeden 3 kuruşa 5 köfte olmaz diye!
* Özel sektör sana ne verir bilinmez..
* Yorum yapmak için görev, sorumluluk ve hakları bilmek gerekir.

==> Biliyorsan söyle alim sansınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar <==

eheheh. Bu sene hepimiz bundan bolca yeriz. Aa pardon hepimiz yemeyiz.

bilgisavar_38' Alıntı:
furkanefe' Alıntı:

* O kadar kibirlisinki yeni yetme diye başlıyorsun. Yani karşında insanları küçük görüyorsun.
* Sen ve senin gibiler sıkışınca hemen vatan, millet, sakarya, Atatürkçülük edebiyatına başlarsınız. Milliyetçiliği de biliriz vatanseverliliği de. Konuyla alakası yok kafa bulandırma!
* Yazılı 6 maddeden 4 tanesi zümremin görevi hiç değil 2 taneside insiyatif dahilinde yapabilir.
* En önemlisi 6 maddenin tamamını yapsa bazı dersler boş geçecek o zaman demeyecek misin derse girmek zorundasın çalışmadan derse girmeden emek vermeden 3 kuruşa 5 köfte olmaz diye!

helal sana hocam...

:alkis:
lemmings' Alıntı:
bilgisavar_38' Alıntı:
furkanefe' Alıntı:

helal sana hocam...

öseyeme
Adli yıl’ı beş yıldızlı otel’de
açtıkları gün... Hâkim’lik savcı’lık
sınavı sorularının araklandığı
ortaya çıktı sayın seyirciler!
*
Yüksek yargı mensupları’na masaj
yapan bali’li, tek kelime Türkçe
bilmemesine rağmen 100 soruda
130 doğru çıkarırken...
Resepsiyon’da çalışanlar tetkik
hâkimliği’ne, havskiping’te görevli
arkadaş, cumhuriyet
başsavcılığı’na atandı. Mazbatalar
açık büfe’den dağıtıldı.
*
Soruları sızdırılan kapesese’yi
fotokopi gibi tıpatıp işaretleyen
karı-koca’lar tesadüfüne yenileri
eklendi sayın seyirciler...
Kitapçıkları çalınan öğretmenlik
sınavı’nda enişte-kayınço’lar
birinciliği paylaşırken, şifre’li
üniversite sınavında gelin-
görümce’ler şampiyon oldu.
Sonuçlara itiraz eden kaynana’lara,
kamu bankalarına yerleşip dırdırı
kesmeleri için, müfettişlik
sınavı’nın cevapları servis
edilirken... Büyüsün de badem
olsun diye, şıkları önceden
ezberletilerek anadolu lisesi
sınavı’na sokulan çağla badem’in
babası, sehven, emniyet
müdürlüğü’nü kazandı.
*
Hâkim’lik sınavına giren avukat’ın
genel cerrahi’yi kazanması
üzerine, ha hâkim ha hekim,
kitapçıklar karıştı heralde diyen
öseyeme başkanı... Tıpta uzmanlık
sınavı’na giren mübaşir’in merkez
hakem komitesi’ni kazanmasının
ise kendileri için bile sürpriz
olduğunu söyledi.
*
Sınavları iptal edilen
ortopedici’lerin geçici olarak kulak
burun’a kaydırılacağını,
zührevici’lerin kalp damar’a,
gözcü’lerin kadın doğum’a,
radyo’lojicilerin iletişim
fakültelerine yerleştirileceğini
ifade eden öseyeme başkanı...
Küçük bi pürüz olduğunu,
hâkim’lik sınavı iptal edildiği için,
tıpta uzmanlık sınavı’nın akıbetine
karar verecek olan hâkim’lerin
yeniden avukat’lığa döndüğünü...
Bu yüzden, tıpta uzmanlık
sınavı’nın akıbetine kapesese’de
sıfır çekmesine rağmen öğretmen
olmaya hak kazananların karar
vereceğini... Ancak, şaibeli
kapesese’nin de iptal edilmesi an
meselesi olduğu için, tıpta
uzmanlık sınavı’nın iptalinden
vazgeçilebileceğini... Böylece,
geçici olarak kulak burun’a
kaydırılan ortopedici’lerin
zührevi’ye, kalp damarcı’ların
estetik cerrahi’ye, kadın
doğumcu’ların ortopedi’ye,
radyo’lojicilerin spiker olarak
terete’ye geçebileceğini... İlkokula
beş yaşında başlamadığı tespit
edilen proföser’lerin geri zekâlı
oldukları için görevden
alınacağını... Profesör’lerin ihanet
içindeki anaları hakkında, laikçi
oldukları için suç duyurusunda
bulunulacağını, babaları hakkında
da pekaka’lı oldukları gerekçesiyle
gıyabi tutuklama kararı
çıkarılacağını açıkladı.
*
Makara bi yana...
*
Eğitime dair rezaletlerin peşpeşe
ayyuka çıktığı, ahlaksızlığın
daniskasının yaşandığı ülkede,
dört artı dört dört’lük müfredata
“iffet dersi” koymuşlar iyi mi!

Boyle finlandiya olacagiz.adam en iyi universiteyi en iyi notlarla bitirse de okuyanin okutanin degeri saygisi kalmadi

Tüm yazılarınızı okudum arkadaşlar. Yukarıda bir parazit isim var onu aynen geçiyorum onun hakkında hiç konuşmuyorum.

Şimdi ortada verildiği söylenen belgeyi görememiz çok iyi olurdu. Ona göre kanun yollarına karar verebilirdik. Ama ben belgeyi göremeden net bir şey söyleyemem.

Hocam daha önce idare ile aranızda bir tatsızlık oldu mu?

Kısaca anasayada da bahsedildiği üzere hiç kimseye angarya iş yaptırılamaz. Buna vali de dahildir. Bir memuruna angarya işler yaptıramaz.
Fakat okullarda komisyonlar kurulur, kulüpler kurulur vs. bildiğiniz üzere. Bazen bir türkçe öğretmeni resmi törenlerde konuşma yapmak üzere görevlendirilir gibi bazı branşla ilgili görevler verilir öğretmenlere. Web sitesi görevi de çok fazla itiraz edemeyeceğimiz görevlerdendir.

Kendinizi savunurken soğukkanlı olmalı öfkeli davranmamalısınız. Mantıklı gerekçelerle savunmanızı ortaya koyun. Yanı sert tartışma yerine esprili diyalog ile yaklaşımda bulunun. Fakat yine size karşı bir art niyet sergilerse daha fazla muhatab olmadan gerekli tüm kanuni yollara başvurabilirsiniz.

Geri