Kızlı erkekli ayrı olsun

Kodla Büyü
cyln' Alıntı:
diğer sayfaları okumadım ama aklıma şu geliyor.
kız imam hatipler
erkek imam hatipler...
meslek liseleri (genel itibariyle kız yok birçoğunda)

bu okullarda şuan muhtesem basarılar elde edilmeliydi...

fen lisesi - anadolu liseleri... ki bunlar karma...
bunlardaki basarıların da yerlerde surunmesi lazımdı.

bilimsel olarak henuz bunun net bir cevabı verilmiş değil. karma mı? kız-erkek ayrı mı...
haklısınız...

cyln hocam yapmayın Allah aşkına, 28 şubat döneminden önce imam hatipler hatırı sayılır üniversite ve bölümleri kazanıyorlardı, o yüzden katsayı muhabbetini getirip seçmece öğrencilerin önünü kestiler. Biraz istatistik araştırma yapın bakalım imam hatipler neler yapmışlar. Bu arada Başbakan da imam hatip mezunu :)

serkanaytekin01' Alıntı:
cyln hocam yapmayın Allah aşkına, 28 şubat döneminden önce imam hatipler hatırı sayılır üniversite ve bölümleri kazanıyorlardı, o yüzden katsayı muhabbetini getirip seçmece öğrencilerin önünü kestiler. Biraz istatistik araştırma yapın bakalım imam hatipler neler yapmışlar. Bu arada Başbakan da imam hatip mezunu :)

bakalım nasıl hesap verecekler...

valla ben düz lisede de çalıştım, imamhatipte de... bunların içinde tamamen erkek olan sınıflar da vardı kız olanlar da...
ben ne karma ne kız ne erkek... istisnai durumlar hariç fark göremedim...
bunlar benim yaşantımdan olanlar...

başbakanı imamhatipli olarak gösteriyorsan sana ilkokul mezunu bile olmayan ve bugün trilyonlarla oynayan işadamlarını gösteririm... eğitimde olmasa da ticari başarıları yüksek...

görebildiğim ve bildiğim kadarıyla bunun bilimsel bir kanıtı hala olmamış... hala tartışılıyor konu bilimsel olarak...

ya arkadaş anlamak istemiyorsunuz galiba.ben diyorum ki zaten imam hatiplerin kuruluş amacı bu değilmi.kızının ya da oğlunun dini açıdan kendine göre daha doğru şekilde eğitim almasını isteyenler için değilmi.e zaten var bu kurumlar isteyen göndersin.eskisi gibi engel olan ya da önünü kapatan mı var.eğer amaç cidden buysa buyrun okul gönderin.ama bu hiç kimseye başkasının çocukları hakkında yok kucakta geçiyor bütün gün deme terbiyesizliğinde bulunama hakkı vermez. kaldıki bu o okulun sorunudur.benim görev yaptığım hiçbir okulda böyle bir olay olmadı.zaten yapmaya teşebbüs edeni kaba bir tabirle yamulturlar.olay bu...

Doğu gözüyle bakıldığı zaman karma eğitim daha faydali geliyor. Doğuda hoca açığı var. kız-erkek ayrımı olursa olan doğudaki öğrencileri olacak.Doğuda öğretmen açığı var. örneğin Ali Matematik dersi görecek Ayşe görmeyecek,veya tersi olacak.
Ayrı yaptığın zaman o zaman meclis dahil her yeri ayrı yapman lazım.

Doğudaki öğretmen açığını kapatacaksan meclis dahil her yeri ayrı ayrı yapacaksan ayrı olsun Zira başka şekilde kimseye inandıramaz sın.

Çağrı1' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:
çağdaşlık adına ne varsa yok etmeye and mı içmişler?Hergün bir bomba.Gericilık ve yobazlıktan başka birşey değil.
karma eğitimi kaldırcaz demek alternatif falan değildir.zaten zihniyetiniz belli.kendi istedikleri okulların(zaten var) olması yetmiyor karma olanları da kapatacak.

bilimsel yaklaşanlar var bir de en komik de bunlar.bilimle sizin ilginiz ne kadar olabilir.
çağdaşlığı gericiliği iyi öğrenin çıplaklık gayri insani ilişkiler çağdaşlıksa hergün sokağa bir çocuk atılırken yeni doğmuş haLâ çağdaşlık türküsü söylüyosunuz gericilik dediğiniz dininkitabını gönderen Yüce Allah biliyor herşeyi bilginizin anlyışınızın ondan önde olduğunumu sanıyorsunuz biraz okuyun araştırın öğrenin birşey kaybetmezsiniz

işte tam da anlatmak istediğim buydu.kız ve erkeğin yanyana olunca illa "çıplaklıkla gayri ilişkiler yaşanıp sokağa çocuk atılacağını" sanan insanın bilinçaltına pek de inmeye gerek yok.herşey ortada.
(bu arada benim dinimin ne olup olmadığı sizi ilgilendirmez.hatta karma eğitim görmek isteyen kimsenin dini seni ilgilendirmez.lütfen bknz: (senin dinin sana benim dinim bana Kafiurun Suresi; Sure 109, Ayet 6))
gidin ayrı okul açın kız erkek ayrı okuyan(kısmen zaten var).size mi düştü benim cocuğumun tasası.git gönder kendi zihniyetindeki okuluna.ama beyfendilerin derdi tümünü öyle yapmak.

bilimsel açıdan örnek vermeye çalışan özellikle israil ve abdyi falan örnek verenler önce o ülkelerin refah seviyesine çıkın ondan sonra o ülkeleri örnek verin.anca afganistan iran flan örneklerinizde yer bulmalı.bu arada bu gidişle iran olsak dua edeceğiz ,sizle afganistan bile olunmaz.
sanmıyorum hergün binlerce örneği yaşanıyor görmüyosanız beynınızde bir hasar var sanırım niye ben okul açacakmışım vergi vermiyormuyum ben askerlik yapmıyormuyum karma okuullar varsa kız erkekayrı okullarda olmalı ben göndermek istemiyorum oğlumu ve kzımı karma eğitim yapan okullara isteyen göndersin kzınıın orasını burasını elletmek isteyene serbest kaç tane öğrenciyi gördüm ben gözlerimle sınıflarda kucak kucağa işinize geldiği gibi anlmmaya devam edin siz biraz gözünüzü açında gerçekleri görün kimsenin dini beni ilgilendirmez herkesi ayrı mesara gömecekler ama kusra bakmasın herkes onların istediği gibi birtakım şeyler olurken bein idsteklerimin de yerine getirlmesi gerekiyor bu ülkenin üvey evladı değil dindar insanlar

1.Çevremde birtakım kaza ve hastalık sonucu beyninde kalıcı rahatsızlıklar olan tanıdıklarım var.Umarım başınıza gelmez.Aklınızca hakaret ederken birkaç kez düşününün. :-1:

2.Size okul aç falan diyen olmadı.Nasıl okudunuz da boyle anlam çıkardınız tuhaf.zaten okullarınız var.oraya zaten gönderebilirsiniz.

3.Biraz kendinize gelin.Terbiyesizlık yapmayın.karma okula gönderen herkes orasını burasını elletmek için gönderiyor demek de neyin nesi.ben karma okula cocuğumu göndermek istiyorum diye cocuğumun orasını burasını ellletmek istiyorum yani.kendi hayal güçünüzün fantazileriniz belli ki sonu yok.Bilinçaltınız böyle patır patır dökülüyor.

başkasına bu kadar hakaret eden kendisi gibi düşünmeyenlere bu kadar kinli olan birisi dindar fln değildir.Dindar değil DİNCİ'nin önce gidenisisiniz.Çocuğunu karma okula gönderen ama aklından(sizin iftara attığınız gibi) sapıklık geçmeyen herkes yukarda yazdığınız hakaretin hesabını öbür tarafta soracak size.Sizi tüm hakaretleriniz için Allah'a havale ediyorum.

Çağrı1' Alıntı:
sanmıyorum hergün binlerce örneği yaşanıyor görmüyosanız beynınızde bir hasar var sanırım niye ben okul açacakmışım vergi vermiyormuyum ben askerlik yapmıyormuyum karma okuullar varsa kız erkekayrı okullarda olmalı ben göndermek istemiyorum oğlumu ve kzımı karma eğitim yapan okullara isteyen göndersin kzınıın orasını burasını elletmek isteyene serbest kaç tane öğrenciyi gördüm ben gözlerimle sınıflarda kucak kucağa işinize geldiği gibi anlmmaya devam edin siz biraz gözünüzü açında gerçekleri görün kimsenin dini beni ilgilendirmez herkesi ayrı mesara gömecekler ama kusra bakmasın herkes onların istediği gibi birtakım şeyler olurken bein idsteklerimin de yerine getirlmesi gerekiyor bu ülkenin üvey evladı değil dindar insanlar

"kızınızın orasını burasını elletmek" de ne demek? farkında mısınız sizin gibi düşünmeyen herkesi ahlaksız olarak nitelendiriyorsunuz. bence şu yazdıklarınızı iyi okuyun zira düşünmeden yazılmışlar. kaldı ki bu bahsettiğiniz şeyler ayrı ayrı okuyan öğrencilerde de fazlasıyla var. ben kız meslek lisesinde okudum. okulda erkek arkadaşı olmayan çok az kişi vardı. ahlak insanın beyninde biter. senin beynin hastalıklıysa istediğin kadar duvar ör nafile...

Çağrı1' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:
çağdaşlık adına ne varsa yok etmeye and mı içmişler?Hergün bir bomba.Gericilık ve yobazlıktan başka birşey değil.
karma eğitimi kaldırcaz demek alternatif falan değildir.zaten zihniyetiniz belli.kendi istedikleri okulların(zaten var) olması yetmiyor karma olanları da kapatacak.

bilimsel yaklaşanlar var bir de en komik de bunlar.bilimle sizin ilginiz ne kadar olabilir.
çağdaşlığı gericiliği iyi öğrenin çıplaklık gayri insani ilişkiler çağdaşlıksa hergün sokağa bir çocuk atılırken yeni doğmuş haLâ çağdaşlık türküsü söylüyosunuz gericilik dediğiniz dininkitabını gönderen Yüce Allah biliyor herşeyi bilginizin anlyışınızın ondan önde olduğunumu sanıyorsunuz biraz okuyun araştırın öğrenin birşey kaybetmezsiniz

işte tam da anlatmak istediğim buydu.kız ve erkeğin yanyana olunca illa "çıplaklıkla gayri ilişkiler yaşanıp sokağa çocuk atılacağını" sanan insanın bilinçaltına pek de inmeye gerek yok.herşey ortada.
(bu arada benim dinimin ne olup olmadığı sizi ilgilendirmez.hatta karma eğitim görmek isteyen kimsenin dini seni ilgilendirmez.lütfen bknz: (senin dinin sana benim dinim bana Kafiurun Suresi; Sure 109, Ayet 6))
gidin ayrı okul açın kız erkek ayrı okuyan(kısmen zaten var).size mi düştü benim cocuğumun tasası.git gönder kendi zihniyetindeki okuluna.ama beyfendilerin derdi tümünü öyle yapmak.

bilimsel açıdan örnek vermeye çalışan özellikle israil ve abdyi falan örnek verenler önce o ülkelerin refah seviyesine çıkın ondan sonra o ülkeleri örnek verin.anca afganistan iran flan örneklerinizde yer bulmalı.bu arada bu gidişle iran olsak dua edeceğiz ,sizle afganistan bile olunmaz.

çok çirkinleşmeye başladı bu mevzu.
6, 10, 15, 18 yaşındaki çocukları, gençleri ne olarak gördüğünüz,
onlara ne gözle baktığınız!...
beni endişelendirmeye başladı...

çağrııııııı
evlendiğimiz eşlerimizin, kızkardeslerimizin annelerimizin ve sülalemizdeki tüm bayanların istisnalar hariç hepsinin karma eğitim aldığını unutma... sana fatura ağır gelir

Bu çağrının birgün orasını burasını ellerler ondan sonra iflah olamaz demedi demeyin

teksen' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:
teksen' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:
Birde meramı anlayabilseniz burada kimsye sapık diyen yok mutlakada saçma sapan cıvık davranışlarda bulunacaklar diye de bişey yok sadece birtakım olumsuzlukların ortaya çıkması için bir tercih isteyen karma okutur isteyen ayrı biraz daha objektif olun
"birtakım olumsuzluklar"dan kastınız nedir açıklar mısınız?
Arkadaşım öğretmenseniz çalışıyosanız görebilirsinz o olumsuzlukları benim yazmama açıklamama gerek yok göremiyosanz da o da sizin probleminiz
evet öğretmenim.
ve "birtakım olumsuzluklar" derken kastettiğiniz şeyi anlamadım(!)
biraz açık konuşur musunuz?
belki benim çalıştığım okullarda olmayan, belki de dikkat etmediğim için gözümden kaçan bi şeylerden bahsediyorsunuzdur.
bu konuda bi meslekdaşınıza yardımcı olmak istemez misiniz(!)
sonuçta çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz...
Çağrı1' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:

:eek: sorumun cevabı bu olsa gerek.
endişe verici bi durum.

okul ismi yazmayım geçen yıl bir imam hatip lisesinde bir genç kız hamile kaldı babası okula gelerek okulu yıktı. öncelikle toplumun ahlak kurallarına dikkat etmezseniz bu işler her okulda olur. yapacak çocuk heryerde her işi yapabilir. çocuklara okul, dini ve kültürel kurlları uygulatmazssanız istediğin kadar okulları ayır, tünel kazar bu çocuklar.

Zihniyet şu arkadaşlar. Bunlar şimdi düz okulları bölecek. Kız sınıfı erkek sınıfı karma sınıf. Kız ve erkek sınıfını tercih edenler dini bütün, namuslu ailelerin çocukları olacak diğer sınıftaki çocukların ailelerinde her yol var. Bu şekilde de ailelerin ne olduğu öğrenilecek deşifre edilecek. Ya allah aşkına bırakın bu işleri.

teksen' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:

çok çirkinleşmeye başladı bu mevzu.
6, 10, 15, 18 yaşındaki çocukları, gençleri ne olarak gördüğünüz,
onlara ne gözle baktığınız!...
beni endişelendirmeye başladı...

Yasama organı, yürütme organı ve yargı organından sonra gözler üreme organına çevrildi...
|zaytung|

karma eğitime göndermek isteyen herkes böyle düşünüyor demek yanlış ve bunu böyle düşünen de yoktur bana göre ama arada ayarsızlar çıkıyor. geçen sene kız öğrencimizin velisini çağırdık malum konulardan dolayı. kadının cevabı 1 şimdi yapmayacak da ne zaman yapacak? size ne benim kızımdan" tabi biz şok içindeyiz.. herneyse dün de yakaladık kız öğrencinin birinde. şöyle yazmış "kanka ali fiç çıktı bana başkasını ayarlasana" aynen böyle f ile yazmış. şimdi herkes böyle değil tabiki. ama her okulda okulun konumuna göre fazlalaşmakta sayıları. ayrıca örnekler hep kız öğrenci oldu ama tabiki aynı şekilde erkek öğrenciler de mevcut. buna karşı nasıl önlem alınabilir? veya önlem alınmalı mı?
ayrı eğitimi savunanlar var.
birisi tv dizilerinden bahsetmiş ki sonuna kadar haklı. ama tv dizilerine müdahale edilse heralde burda çoğu kişi ona da karşı çıkabilir.

5 yaşında çocuğunu odada başkasının pastasıyla bırakıp tvde de pasta yiyen çocukları izletirken engel olabilir miyiz başkasının pastasını yemesine. eve gidene kadar sabret desek. evde kendi pastamız var.

bence alternatifler sunulmalı. heralde çözümü de vardır. hayırlısı olsun ...

İktidarın dershanelere 2 yıl daha süre vermesi üzerine AKP - Cemaat gerginliği yumuşamış görünüyor.
Bu süreçte bilvesile öğrendik ki...
Cemaat’e valilik, bakanlık, üniversite, yargı, polis teşkilatı verilmiş...
Bir başka deyimle iktidar paylaşılmış...

AKP şimdi Cemaat’in elinden yetkileri geri almaya çalışıyor.
Geçiyoruz... CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık’ın Başbakan’a sorusuna:
- Taraf gazetesinde yayımlanan 25 Ağustos 2004 tarihli Milli Güvenlik Kurulu kararının Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yönelik suikast iddiası soruşturması kapsamında TSK’nin “Kozmik Oda”sından alındığı yolundaki haberler doğru mudur?
Böyle bir soru bile işlerin nereye geldiğini göstermiyor mu?

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, dün yaptığı açıklamada, yargılamayı etkileyecek MGK kararlarını Başbakanlık Müsteşarlığı’ndan istediklerini, ancak kararların gelmediğini, mahkemenin bu kararları görmeden kendisini mahkum ettiğini bildirdi. Mahkemeye gelmeyen MGK kararları Mehmet Baransu imzasıyla Taraf gazetesi manşetine taşındı. Ne devlet kalmış, ne yargı, ne adalet...

http://gundem.milliyet.com.tr/anayasa-d ... efault.htm

i have a dream

fft5_mf391009.Jpeg

http://www.radikal.com.tr/dunya/yemenli ... rsi-987055

Yemende miydi 8 yaşında bir kız çocuğunu 40 yaşında adamla evlendirmişlerdi. Kız ilişki sırasında ölmüştü. Kimsenin inancı beni ilgilendirmiyor ama İslamiyeti kafalarına göre yaşayan bu insanlar yüzünden dünyada müslümanlara bakışta farklı oluyor.

Geri