Kızlı erkekli ayrı olsun

Kodla Büyü
hayalcisuat' Alıntı:
kısa bi alıntı..
1922 Ekim'inin 17. günü toplantı yaptı; Ankara devlet merkezi olduğuna göre oradaki Öğretmenler Birliği'nin de genel merkez olmasına karar verildi.

Kadın inkılabı henüz yapılmamıştı ve kadınların toplantılara geldikleri pek az görülüyordu.

O gün toplantıya kadın öğretmenlerden üçü gelmiş, ön sıraya oturmuşlardı; geride olan erkeklerle onlar arasındaki sıralardan birkaçı boş bırakılmıştı.Ertesi gün meclisteki sarıklı mebuslar köpürdüler; bu hareketi dinsizlik,ahlaksızlık, küstahlık saydılar; Atatürk'e şikayet ettiler.

Atatürk onları dikkatle dinledi, sonra fena halde kızmış göründü. Yanındakilere sordu:

- Öğretmenler Birliği'nin Reisi kimdir?

- Mazhar Müfit.

- Çağırın O'nu...

Hocalar pek memnun görünüyorlardı.Birkaç dakika sonra Mazhar Müfit gelince,

Atatürk O'na çıkıştı:

- Siz Öğretmenler Birliği toplantısında ne yapmışsınız? Bu ne ayıp şey! Atatürk gayet ileri görüşlü bir adam olduğu, hocaların şikayetlerini de öğrendiği için Mazhar Müfit şaşırdı; bir şeyler söylemek istedi:

- Efendim, yemin ederim ki...

Sözlerini bitirmeye meydan kalmadan,

Atatürk gürledi:

- Bırak bırak, hepsini biliyorum! Toplantıya kadın öğretmenleri de çağırmışsınız!..

Hocalar medeniyete karşı zafer kazandıklarını zannederek gurur duyuyorlardı. Diğerleri Atatürk'ün böyle konuşacağına ihtimal veremediklerinden, hayretle donakalmışlardı.

Atatürk, devam etti:

- Fakat onları niçin ayrı sıralara oturttunuz? Siz kendinize mi güvenmiyorsunuz, yoksa Türk kadınının faziletine mi? Bir daha öyle ayrılık görmeyeyim! Anlaşıldı mı?

Hocaların başlarından aşağı buz gibi sular dökülmüştü; süklüm püklüm odadan çıktılar...

ve ne yazikki bizim ögretmenlerimiz bunca yaşanan olaya bunca geçen seneye ragmen bazı şeyleri kavrayamamıs..
teşekkürler.
benim de aklıma bu örneği eklemek gelmişti.
benden hızlı davranmışsınız. :)

boss2' Alıntı:
hakan5010' Alıntı:
karma eğitimi dini bilgiler üzerinde eleştirmek hatadır. Kişinin niyeti kötüyse her türlü kötülüğü yapar. Karma eğitim ile ayrı ayrı olan eğitimi uzmanların fikri nedir ona göre karar verilmeli.

Hocam "Madem yapan bilir o halde bilen konuşur" kaidesince allah bizi yaratmışsa bizim nasıl yaşamamız gerektiğini elbette en iyi o bilir. Kötü niyet demişsiniz insanın doğuştan yapısında karşı cinse karşı bir meyli var. o yüzden bence kesinlikle ayrı olması gerekir. Hatta beraber olsun diyenlere şaşıyorum. Çünki kendi hevesinin peşinde olan insanlardan eğitimin ilerlemesini beklemek türkiyenin gelişmesini beklemek saflıktır.

söylediğiniz gibi,
karşı cinse eğilimin insanın yaratılışından geldiği gerçeği kaçınılmazdır.
ve bu durum sağlıklı olmayan, normal olmayan ya da doğal olmayan bi durum değildir.
tamamen normal, tamamen sağlıklı ve tamamen doğaldır.
doğanın, yaratılışımızın ve Yaratıcımızın kanunudur bu.

normal olmayan, sağlıklı olmayan, doğal olmayan ise,
insanların dürtülerini kontrol edemeyişi ve tamamen dürtülerinin esiri olarak hareket etmesidir.
sorunların kökeni de budur.

ve bu durum(insanların dürtülerine hakim olamayışı),
psikiyatri uzmanlarının çalışma alanına girer.

ve bu hastalıklı düşünce yapısı ile hareket edilerek eğitim-öğretime yön verilemez.

konuyu biraz incelediğimde gördüğüm şu,
buradakiler,
ya da gündeme düşen bu açıklamaları yapanlar;
acaba,
6, 10, 15, 18 yaşındaki çocukları, gençleri ne olarak görüyorlar,
onlara ne gözle bakıyorlar!...

!
Gençliğini yaşayamayanlar...
Gençliği böyle zannediyor herhalde.
*
İddia ediyorum, Haydar Dümen bile bizim başbakan kadar kafa yormuyordur bu işlere.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25060810.asp

“Bizim iktidar sayesinde, üç günde bir en popüler konu cinsellik oluyor... Böyle muhafazakarlığı seveyim.”
http://gundem.milliyet.com.tr/kizlarin- ... efault.htm

çocuklarımızın yarısında demir eksikliği(beslenme yetersizliği) olduğunu;
egitim-haberleri-f8/okulda-sut-zehirledi-t86597-105.html

Et tüketimi söz konusu olduğunda Türkiye'nin durumu pek parlak sayılmaz. Yıllık 25.4 kiloluk et tüketimiyle Türkiye 177 ülkeli listede ancak 121'inci sırada yer aldı. Kişi başına 58.8 kilo et tüketimi olan Afrika ülkesi Gabon ve 51.1 kilo ile Güney Amerika ülkesi olan Suninam Türkiye'yi geride bıraktı.

Dünya ortalaması olan 38.7 kilo da Türkiye'deki et tüketiminin oldukça üzerinde.

her-telden-f29/elmas-alin-emzik-almayin-t103601-45.html

ayrıca;
“Çocuk anneler” sıralamasında Türkiye dördüncü olmuş.
Muhafazakarlaşan bir toplumda pedofili hastalığı neden giderek artıyor acaba?

Akif Kökçe
http://gundem.milliyet.com.tr/kizlarin- ... efault.htm

bunları ise boşverin gitsin!...

hayalcisuat' Alıntı:
kısa bi alıntı..
1922 Ekim'inin 17. günü toplantı yaptı; Ankara devlet merkezi olduğuna göre oradaki Öğretmenler Birliği'nin de genel merkez olmasına karar verildi.

Kadın inkılabı henüz yapılmamıştı ve kadınların toplantılara geldikleri pek az görülüyordu.

O gün toplantıya kadın öğretmenlerden üçü gelmiş, ön sıraya oturmuşlardı; geride olan erkeklerle onlar arasındaki sıralardan birkaçı boş bırakılmıştı.Ertesi gün meclisteki sarıklı mebuslar köpürdüler; bu hareketi dinsizlik,ahlaksızlık, küstahlık saydılar; Atatürk'e şikayet ettiler.

Atatürk onları dikkatle dinledi, sonra fena halde kızmış göründü. Yanındakilere sordu:

- Mazhar Müfit.

- Çağırın O'nu...

Atatürk O'na çıkıştı:

- Siz Öğretmenler Birliği toplantısında ne yapmışsınız? Bu ne ayıp şey! Atatürk gayet ileri görüşlü bir adam olduğu, hocaların şikayetlerini de öğrendiği için Mazhar Müfit şaşırdı; bir şeyler söylemek istedi:

Atatürk gürledi:

- Bırak bırak, hepsini biliyorum! Toplantıya kadın öğretmenleri de çağırmışsınız!..

Hocalar medeniyete karşı zafer kazandıklarını zannederek gurur duyuyorlardı. Diğerleri Atatürk'ün böyle konuşacağına ihtimal veremediklerinden, hayretle donakalmışlardı.

Atatürk, devam etti:

- Fakat onları niçin ayrı sıralara oturttunuz? Siz kendinize mi güvenmiyorsunuz, yoksa Türk kadınının faziletine mi? Bir daha öyle ayrılık görmeyeyim! Anlaşıldı mı?

Hocaların başlarından aşağı buz gibi sular dökülmüştü; süklüm püklüm odadan çıktılar...

ve ne yazikki bizim ögretmenlerimiz bunca yaşanan olaya bunca geçen seneye ragmen bazı şeyleri kavrayamamıs..

kendisi neye güvenememiş te 1934 te kapalı kadınlara seçme seçilme hakkı vermemiş acaba? birde bunu cevaplarmısınız? Yoksa örtü rejimi falan mı yıkardı eğer öyleyse rejim elden gitti. bak sen.

serkanaytekin01' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
kısa bi alıntı..

- Mazhar Müfit.

- Çağırın O'nu...

Atatürk O'na çıkıştı:

Atatürk gürledi:

Atatürk, devam etti:

kendisi neye güvenememiş te 1934 te kapalı kadınlara seçme seçilme hakkı vermemiş acaba? birde bunu cevaplarmısınız? Yoksa örtü rejimi falan mı yıkardı eğer öyleyse rejim elden gitti. bak sen.
öyle bi şey mi varmış!...acaba

Hocam yapmayın, bal gibi sizde biliyorsunuz işte. ha şu savunmanız olabilir, örtülü aday mı varmış, sen örtülü öğrenciyi almazsan örtülü adayda olmaz tabi.

Deveye boynun neden eğri demişler....

Serkan boş konuşmaya başladın yine be adam cumhuriyetin ilk yillarindan itibaren başörtülü olsun olmasın herkes oy kullanırdı buna bizzat babamın teyzesinden bilirim 107 yaşına kadar yaşadı rahmetli hikayesi boldu. Sizler ikinci tarih diye diye bi tarafınızdan acaip salakça şeyler uydurmaya başladınız. Hayır kendi yalanlarınıza kendiniz inanmaya başladınız orası kötü!
Dip not: Bahsettiğim kişi hep başörtülü olarak yaşamış bir insan hani akpden sonra örtü takanlardan değil!

serkanaytekin01' Alıntı:
Hocam yapmayın, bal gibi sizde biliyorsunuz işte. ha şu savunmanız olabilir, örtülü aday mı varmış, sen örtülü öğrenciyi almazsan örtülü adayda olmaz tabi.

hocam tabiki biliyorlar her defasında aynı şeyi yapmıyorlar mı? geçen sene de seçmeli Kuran ve siyer dersleri konulduğunda gene aynı yaygarayı koparmadılar mı? oooo bütün okulları imam hatip yapacaklar bize dayatacaklar haftada 4 saat çok zaten zorunlu din dersi var daha neler neler... noldu isteyen seçti istemeyen seçmedi. kişi karşıdakini kendinden bilir ya zannediyorlar kendileri gibi bizde dayatacaz.

inkar etmeden sitede bi aratın göreceksiniz ne kadar haksızlık yaptığınızı..

Kakababa denen mahlukat,adından ne ... Olduğun anlaşılıyor, 1934 te kadına seçme seçilme hakkı verildi, ama örtülülere seçilme hakkı verilmedi. Kraldan çok kralcı olma, önce meseleyi hazmet, sonra kakababalik yap.

Zaten moderatorlerden torpillisin biliyorum bunu.

yıl olmuş 2013 haremlik selamlık meselesini tartışıyoruz....
gelişmemiş bir ülke izlenimi veriyoruz hala..millet aya gidip çukur kazdı bi de bize bak..

yorumların çoğunu okudum ve çok saçma buldum öncelikle dinimizde kadınlarla erkekler aynı ortamda bulunmaz diye bir durum mu var yada bayanla erkek konuşmaz diye bir durum mu var. Peygamberimiz zamanında kadınlar erkelerle aynı camide namaz kılmıyormuydu. yada bir bayan gelip peygamberimize derdini anlatmıyormuydu.

biz karma eğitimi yaparken tutup kızları erkeklerin kucağına oturtmuyoruz. elbet kızlar bir arada erkekler bir arada oturuyor. önemli olan toplumun ahlakıdır. siz tv kanlarına çeki düzen vermeyin diziler bu ülkenin ahlakını bozsun sonrada okuldaki kız erkek ayaklarına geçin. biz türk ve müslümanız bizim bir kültürümüz ve dini değerlerimiz var. bunu anlatın ve çocuklarınıza öğretin.

sregy' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

hocam tabiki biliyorlar her defasında aynı şeyi yapmıyorlar mı? geçen sene de seçmeli Kuran ve siyer dersleri konulduğunda gene aynı yaygarayı koparmadılar mı? oooo bütün okulları imam hatip yapacaklar bize dayatacaklar haftada 4 saat çok zaten zorunlu din dersi var daha neler neler... noldu isteyen seçti istemeyen seçmedi. kişi karşıdakini kendinden bilir ya zannediyorlar kendileri gibi bizde dayatacaz.

inkar etmeden sitede bi aratın göreceksiniz ne kadar haksızlık yaptığınızı..
:alkis:

o zaman biz hepimiz karma eğitimde okuduk.neyiz sapıkmıyz, yolda her gördüğümüz kadına mı sarkıyoruz.ya da her kadın arkadaşın bahsettiği gibi kucaktamı geçirdi eğitim hayatını.neyi nasıl savunduğunuza biraz dikkat edin allah aşkına.erkek kız ilişkilerinin cıvıklığından bende şikayetçiyim ama çözüm bu kadar basit değil.zira karma eğitim yıllardır var.bizim zamanımızda da erkek kız aynı yerdeydi.durum şimdiki gibimiydi. demekki asıl sıkıntı o değil.asıl sorunu bulup ona göre çözüm bulmak lazım.benim fen lisesinde karma okuyan başörtülü, mutaassıp ailelerden gelen onlarca öğrencim var.ben onların karakterine laf söyletmem.hatta imam hatip okuyan birçok öğrencimden çok daha karakterli ve düzgünler...

Birde meramı anlayabilseniz burada kimsye sapık diyen yok mutlakada saçma sapan cıvık davranışlarda bulunacaklar diye de bişey yok sadece birtakım olumsuzlukların ortaya çıkması için bir tercih isteyen karma okutur isteyen ayrı biraz daha objektif olun

Sayfalar artıyor ancak karma eğitimin faydalarına gelince tek satır yazı yok, önceki sayfalarda zararları paylaşıldı, bu ikinci uyarı mesajım.

serkanaytekin01' Alıntı:
Sayfalar artıyor ancak karma eğitimin faydalarına gelince tek satır yazı yok, önceki sayfalarda zararları paylaşıldı, bu ikinci uyarı mesajım.
Sen sonra kızın olunca cam fanusa filan sok, erkek sinek bile geçmesin yanından dikkat et yoksa namus felan uçar gider sana göre.

Çağrı1' Alıntı:
Birde meramı anlayabilseniz burada kimsye sapık diyen yok mutlakada saçma sapan cıvık davranışlarda bulunacaklar diye de bişey yok sadece birtakım olumsuzlukların ortaya çıkması için bir tercih isteyen karma okutur isteyen ayrı biraz daha objektif olun
"birtakım olumsuzluklar"dan kastınız nedir açıklar mısınız?

toker42' Alıntı:
siz tv kanlarına çeki düzen vermeyin diziler bu ülkenin ahlakını bozsun sonrada okuldaki kız erkek ayaklarına geçin. biz türk ve müslümanız bizim bir kültürümüz ve dini değerlerimiz var. bunu anlatın ve çocuklarınıza öğretin.
çok doğru söylemişsin sayın hocam. yıllardır dizilerle filmlerle çok şey alıp götürdüler değerlerimizden ve devam ediyorlar götürmeye. gönül isterki her aile kendisi versin bu değerleri ama aileler yeterince bilinçli değil malesef. aile kendisi eğitmiyor kendisi eğitmeyince de toplum (tv, çevre vs.) eğitiyor

teksen' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:
Arkadaşım öğretmenseniz çalışıyosanız görebilirsinz o olumsuzlukları benim yazmama açıklamama gerek yok göremiyosanz da o da sizin probleminiz

Görmek isetemezseniz göremezsiniz elinizi vicdanınıza koyup olaylara daha objektif ve gerçekçi bakarsanız herşey ortada sşiz istediğiniz gibi gezdirip dolaştırın cam fanusa koymak isteyen de koyabilsin işte anlaşılmayan bu siz demoratiklikten bahsedenler demokrasi size varsa bizede olmalı değilse bu demokrasi olmaz iyi öğrenin

kakababa' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:
Sen sonra kızın olunca cam fanusa filan sok, erkek sinek bile geçmesin yanından dikkat et yoksa namus felan uçar gider sana göre.

sen namus konularına girme, bilmediğin mevzular onlar, senin kızların olursa sen erkeklerle büyüt problem yok senin için nasılsa.

serkanaytekin01' Alıntı:
kakababa' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

sen namus konularına girme, bilmediğin mevzular onlar, senin kızların olursa sen erkeklerle büyüt problem yok senin için nasılsa.
Merak etme namus insanın içinde biter yoksa sen evede bağlasan kızın gözü dışarıda olursa götüren yine götürür senin kızı yok sen ar namus kavramlarını öğretirsen erkeklerlede okutsan birşey olmaz ama sizin kafanız farklı çalıştığı için ne desek boş. Aslında senin gibiler peygamber efendimiz zamanında yaşasa eminim kadınların gelip ondan yardım istemesine bile farklı gözle bakardınız çünkü aklınız belaltına çalışıyor belli.

diğer sayfaları okumadım ama aklıma şu geliyor.
kız imam hatipler
erkek imam hatipler...
meslek liseleri (genel itibariyle kız yok birçoğunda)

bu okullarda şuan muhtesem basarılar elde edilmeliydi...

fen lisesi - anadolu liseleri... ki bunlar karma...
bunlardaki basarıların da yerlerde surunmesi lazımdı.

bilimsel olarak henuz bunun net bir cevabı verilmiş değil. karma mı? kız-erkek ayrı mı...

kakababa çocuk boş disk gibidir, ne işlersen karşılığında onu sana verir. Bir veli olarak (erkek veya kız) çocuğun karma olmayan eğitimde okumasını istemek en tabi hakkımdır.

Meseleyi hemen uç noktalara çekiyorsunuz, biri atatürk diyor, diğeri eve bağlamak diyor, bir öteki namus falan diyor... Peki neden acaba karma eğitime zorunlu tutmanın DAYATMA olduğu konuşulmuyor, azımsanmayacak topluluk bunu zaten istiyor.

Bakın bu memlekette yapılan dayatmalar o kadar sıradanlaşmış ki, bize normalmiş gibi geliyor. Şu anda normale dönüş yaşanıyor kıyametler kopuyor. Örnek olması bakımından yazıyorum, baş örtüsü için yıllarca kıyamet koparıldı, şu an serbest ne oldu? hiç bir şey... köşke ilk kez örtülü bir bayan çıktı, kıyameti kopardılar, rejim elden gitti diye, ne oldu, rejime en çok bu adamlar sahip çıkıyor. Örnekleri uzatmak mümkün.

Şuda var, gerçekten seviyeli yorum yapamıyorsun, senden iğreti oldum, ricam bir daha mesajlarıma yorum yazma, kesinlikle alttan almam., gürültüye gerek yok.

Çağrı1' Alıntı:
teksen' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:
Arkadaşım öğretmenseniz çalışıyosanız görebilirsinz o olumsuzlukları benim yazmama açıklamama gerek yok göremiyosanz da o da sizin probleminiz
evet öğretmenim.
ve "birtakım olumsuzluklar" derken kastettiğiniz şeyi anlamadım(!)
biraz açık konuşur musunuz?
belki benim çalıştığım okullarda olmayan, belki de dikkat etmediğim için gözümden kaçan bi şeylerden bahsediyorsunuzdur.
bu konuda bi meslekdaşınıza yardımcı olmak istemez misiniz(!)
sonuçta çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz...

Geri