Kızlı erkekli ayrı olsun

Kodla Büyü
regulus11' Alıntı:
giggs61' Alıntı:
regulus11' Alıntı:
Cumhurun azımsanmayacak, göz ardı edilemeyecek bir kısmının isteği ve talebi var ise CUMHURİYETİN GÖREVİ cumhurun isteklerine cevap vermektir. Kız erkek ayrı eğitim istemek -sebebi ne olursa olsun- bir haktır. Peki şuan karma eğitimi savunan arkadaşlara soruyorum. Acaba karma eğitim istemeyen vatandaşa karma eğitimi dayatmak hak mıdır ?
Tabiki insanların istediği gibi çocuğunu eğitmeye hakkı vardır. Hatta çocuk belli bir yaşa gelince istediği gibi eğitimini almaya hakkı vardır. Buna sonuna kadar saygı duyulmalı. Fakat siz insanlara bunu dinin bir gereği gibi göstererek sunarsanız, zaten geneli Kuran ı Kerim i okumayan insanlarımız bunu dini bir vecibe gibi kabul edip ileride müthiş sonuçlar çıkarabilecek uygulamaya destek verebilirler.
Ama bu insanlar sokakta bir, düğünde bir, cenazede bir.. okulda ayırmaya ne gerek var?
Bunun dini bir vecibe olup olmaması -belirli bir bilgi birikimi gerektirdiğinden- din adamlarının tartışması gereken bir konu..
Pek ala bu insanlar okulda, cenazede, düğünde, camide kadın ve erkeğin iç içe olmadığı bir düzende yaşamak istiyorlarsa. Ve bu istekleri, kendi gibi düşünmeyen insanların özgürlüğünü kısıtlamıyorsa, neden bu isteklerden rahatsız olunur ki?
Bana göre dinin tek kaynağı Kuran- ı kerimdir hocam beni Diyanettir falandır filandır ilgilendirmez ve Nur suresi 61. ayette kızlı erkekli yemek bile yenebileceği anlatılır.
Şöyle bir örnek vereyim size eğer askere gittiyseniz orada dönen muhabbetten küfürlerden haberiniz vardır. Ve bunun nedeni o ortamda bayan bulunmamasıdır. Bayanlar genelde bulundukları ortamın seviyesinin belli bir noktanın altına inmesine engel olurlar. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.
Benim rahatsız olduğum konu bu söylenenin din adı altında yapılmasıdır. Yoksa insanlar özgür oldukları alanlarda istediği gibi davranabilirler.

xodeda' Alıntı:
yüce dinimiz bir konuda hüküm verdiyse muhakkak bunda bir hikmet vardır. Bilimsel araştırmalarda karma eğitimin olumsuz olduğunu söylüyor. bakın avrupa ülkeleri ve israilin eğitim sistemlerine.

bence her iki sistemin okulu da olsun veli istediği okulu kendisi seçsin bu kadar basit.
bu olayı büyütmeye gerek yok.
:+1:

giggs61' Alıntı:
regulus11' Alıntı:
giggs61' Alıntı:
regulus11' Alıntı:
Cumhurun azımsanmayacak, göz ardı edilemeyecek bir kısmının isteği ve talebi var ise CUMHURİYETİN GÖREVİ cumhurun isteklerine cevap vermektir. Kız erkek ayrı eğitim istemek -sebebi ne olursa olsun- bir haktır. Peki şuan karma eğitimi savunan arkadaşlara soruyorum. Acaba karma eğitim istemeyen vatandaşa karma eğitimi dayatmak hak mıdır ?
Tabiki insanların istediği gibi çocuğunu eğitmeye hakkı vardır. Hatta çocuk belli bir yaşa gelince istediği gibi eğitimini almaya hakkı vardır. Buna sonuna kadar saygı duyulmalı. Fakat siz insanlara bunu dinin bir gereği gibi göstererek sunarsanız, zaten geneli Kuran ı Kerim i okumayan insanlarımız bunu dini bir vecibe gibi kabul edip ileride müthiş sonuçlar çıkarabilecek uygulamaya destek verebilirler.
Ama bu insanlar sokakta bir, düğünde bir, cenazede bir.. okulda ayırmaya ne gerek var?
Bunun dini bir vecibe olup olmaması -belirli bir bilgi birikimi gerektirdiğinden- din adamlarının tartışması gereken bir konu..
Pek ala bu insanlar okulda, cenazede, düğünde, camide kadın ve erkeğin iç içe olmadığı bir düzende yaşamak istiyorlarsa. Ve bu istekleri, kendi gibi düşünmeyen insanların özgürlüğünü kısıtlamıyorsa, neden bu isteklerden rahatsız olunur ki?
Bana göre dinin tek kaynağı Kuran- ı kerimdir hocam beni Diyanettir falandır filandır ilgilendirmez ve Nur suresi 61. ayette kızlı erkekli yemek bile yenebileceği anlatılır.
Şöyle bir örnek vereyim size eğer askere gittiyseniz orada dönen muhabbetten küfürlerden haberiniz vardır. Ve bunun nedeni o ortamda bayan bulunmamasıdır. Bayanlar genelde bulundukları ortamın seviyesinin belli bir noktanın altına inmesine engel olurlar. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.
Benim rahatsız olduğum konu bu söylenenin din adı altında yapılmasıdır. Yoksa insanlar özgür oldukları alanlarda istediği gibi davranabilirler.
Sayın hocam, sen "diyanetttir felandır filandır" deyip onların yada başka dini merciilerin fetvalarının seni ilgilendirmediğini söylüyorsun. Peki senin din anlayışın, senin gibi düşünmeyenleri neden ilgilendirsin. Sen tıpkı karma eğitim dayatması gibi, kendi din anlayışının herkeste olmasını istiyorsun, yanlış mı anladım bu konuda?
Askere gittim, müslümanlar için seviyenin belirli bir seviyenin üstünde olmasına sebep bayanlar değil dini inançlardır hocam.

bazı köy okullarında hala 4 sınıf bir arada ders yapılıyor. ayıracak isen sen bu sınıfları ayır önce. birileri oturdukları yerden konuşuyor. onlar bu memleketin çocukları değil mi yoksa?

ismailt' Alıntı:
Dinimizde kadın ve erkek aynı ortamda bulunmamalı.Karma eğitim islam inancına aykırıdır.Zaten bilim de bunu kabul etmeye başladı.Zaten islam nedir.Allahu Teala'nın biz aciz ve cahil kulların en güzel şekilde huzurlu ve mutlu nasıl yaşayabileceğimizi bize gösteren bir dindir.Ben müslümanım diyen bir insan ya da toplum islam'ın dediklerinin tersini savunması dininden ne kadar bi haber olduğunu ve bu cahilliğinin de farkında olmadığını gösteriyor.
Tarihte Hz. ayşe'nin savaşa katıldığı anlatılırken gelmiş bana kadınlarla erkekler aynı yerde olmamalı mı,yani hz. ayşe islamı bilmiyormuydu.cahilliğin farkında olmamak lafına katılıyorum.karma eğitim isteyen kişi alabilir.okuldaki tüm öğrencilerin dersaneye gittiği ve öğretmen camiasının yarısının dersanede neden çalıştığını sorgulamayan avanaklar hala erkeklimi kızlımı maymunlumu gibi tartışmalar yaparlar.bir arkadaşta israil de yapıyor demiş keşke yaptığı diğer şeyleride bilseler
israilde eğitim
Okulların özerkliği: Okulların eğitimsel içeriklerini, öğrenme-öğretme yöntemlerini, zamanın kullanımını belirlemek konularında özerkliklerinin arttırılmasıdır. Buradaki temel varsayım; okullardaki kadroların kendi öğrencilerinin ve toplumun gereksinimini iyi bilmesi, eğitsel yaklaşımları biçimlendirebilecek kapasitede olması ve öğrenme-öğretme yöntemlerini yöresel durumlara adapte ederek okul tabanlı programları belirleyebilmesidir. Bu özerkliği öğrenci seviyesinde gerçekleştirmek için, öğrencilerine kendi çalışmalarına katılım ve planlamalarında insiyatif kullanmalarına, her aşamada akranları, öğretmenleri, aileleri ve uzmanlarla diyalog halinde olmalarına izin verilir.

Gerçekten aklı yerinde adam sayıp bunları artık canımı sıkmıyorum.

Kızını okutmayan ve karısı doğum yapacağı zaman bayan jinekolog arayan aynı zihniyet. Tartışmaya bile gerek yok. :-1:

Eğitimin içeriğini, kalitesini, öğretmenlerin niteliklerini, standartlarını nasıl arttırırız? bunu düşüneceklerine, kafa hep bel altına çalışıyor.

cahraz' Alıntı:
Okulların özerkliği: Okulların eğitimsel içeriklerini, öğrenme-öğretme yöntemlerini, zamanın kullanımını belirlemek konularında özerkliklerinin arttırılmasıdır. Buradaki temel varsayım; okullardaki kadroların kendi öğrencilerinin ve toplumun gereksinimini iyi bilmesi, eğitsel yaklaşımları biçimlendirebilecek kapasitede olması ve öğrenme-öğretme yöntemlerini yöresel durumlara adapte ederek okul tabanlı programları belirleyebilmesidir. Bu özerkliği öğrenci seviyesinde gerçekleştirmek için, öğrencilerine kendi çalışmalarına katılım ve planlamalarında insiyatif kullanmalarına, her aşamada akranları, öğretmenleri, aileleri ve uzmanlarla diyalog halinde olmalarına izin verilir.

Bu kısım çok önemli dediğiniz gibi hocam. Önceliğimiz bu olmalı ve bu sistem kesinlikle gelmeli. Ondan sonra başlıktaki konuyu tartışabiliriz.

Bel altından vuranlar asıl sizin aklınız fikriniz bel altı, bir baba (veya anne) olarak çocuğumun sadece hem cinsleriyle okumasını istemek neden bel altı olsun? Öteki türlü karma eğitime zorlamak bel altı olmuyor da tersini istemek mi bel altı oluyor.

Bir arkadaş ta işin gücün atatürk demiş, dikkat edilirse atatürk kelimesini ilk, başka bir arkadaş benden alıntı olarak yazdı bende cevap yazdım. Konuyu açan ben değilim yani.

Bir diğer arkadaşta saysana yazmış, inan altından kalkamassın :)

Sonraki adım erkek öğrencilere erkek öğretmenler kız öğrencilere bayan öğretmen istemek. Doktorları da ayırmak lazım erkek hastalara bayan bayan hastalara erkek doktor olmaz. Belediye otobüslerini de ayırmak bir sonraki adım bu olmalı. Tabi otobüsü kullanacak şoförler de cinsleri olmalı...ohooo yapacak daha çok şey var.

Bırakın allah aşkına zihniyetiniz belli. Devrimşinaz, demokrasi aşığı başbakan sadık yakutun sözlerine kendi düşüncesi derken, dershaneler hakkında ters açıklama yaparak, parti politikasına aykırı düşünen idris bal'ı ihraç ediyor. partinin genel fikri kızlı erkekli eğitimin bitmesi. bazı demokrasi aşığı arkadaşlarda kızlı da, erkekli de, karışık da okullar olsun diyor. zaten eğitimin fiziki şartları ortada iken (içeriğine, kalitesine hiç girmiyorum), aynı türden üç çeşit okul nasıl olacak.
Eğitim sistemini nasıl iyileştiririz yerine; sınıfları, okulları ayırmakla, içeriği boş, amaçsız tabletleri dağıtmakla uğraşıyorlar.

sregy' Alıntı:
Heavensrays' Alıntı:
sregy' Alıntı:
karnındaki çocuğu öldürme denildiğinde sanane benim bedenim benim çocuğum diyen zihniyet şimdi benim çocuğumun okuluna ne hakla karışıyor anlamış değiilim. sen kendi çocuğunu ister doğmadan öldür ister karma okula gönder benimkini karışma! (zaten artık karışabilir misiniz bilmiyorum eskiden öten borunuz borusana girmiş :) )

sen kızını karma okullarda okut sonra üniversitede erkeklerle berabar kalmasına teşvik et senin tercihin saygı duyarım ama sende bana saygı duy ben oğlumu senin kızınla okutmak istemiyorum. daha bir sürü başkaları var onları dene :D

Bir şey merak ediyorum ;

Aklı belden aşağı çalışan herkesi polis mi yapıyorlar ?

26 kişi 13 yaşındaki kıza tecavüz eden zihnyet işte senin zihniyetin ! Eğitim okul öncesinde ailede başlar ve senin verdiğin eğitimi alan bir çocuğu zaten karma okula yollamaman en mantıklısı, neticede biz de kızlarımızı kendilerine gerici zihniyet ile bakan sapkınlık abidesi ilimden yoksun, kan dolaşımı belden aşağı çalışan bir çocuk ile aynı okulda okumasını istemeyiz. "İlim Çinde de olsa gidip alınız" buyuran bir hadis-i şerif varken sizin haala kız ve erkek ayrımı yapmanızın tek açıklaması uçkurunuza sahip çıkamamanızdır.. Ben kendime güveniyrum, kendime güvendiğim kadar kızıma ve oğluma da güveniyorum.. Sarfettiğin bu cümleler açıkça gösteriyorki sen daha aile içi güveni sağlayamamışsın, bayanlara güvenilmez, baştan çıkarıcı, şeytani bir mahlukat olarak bakmadan önce seninde bi annen ve eşin olduğunu hatırlatmak isterim, yoksa onlara da mı güvenmiyorsun ?

ailemdeki bayanlara güvenim sonsuz... ama güvenim sonsuz diye senin gibi erkeklerin içine atamam...

içindeki pisliği dökmüşsün sanki bizmiş gibi. benim bayanlardan ziyade erkeklere güvenim yok. üniversitede senin gibi çağdaşların yediği her pisliği belki azını, tamamını bile değil görerek senin gibilere güvenilmeyeceğini tekrar tekrar anladık. sen annenle eşini senin zihniyetindeki erkeklerle aynı evde kalmaya teşvik edebilirsin senin güvenin tam bişe olmaz :wink:

her türlü pisliği yerler sonra sapık bizi ilan ederler hiç mi Allah'tan korkmazsın bre?
sen karma eğitim istediğin için sen kızını gönderebilirsin. sen istiyosun diye bende istemek zorunda mıyım ? niye dayatma yapıyorsunuz? dayatma yaparlar bizi dayatmacı ilan ederler. her türlü gayrı meşru ilişkide bulunurlar bizi sapık ederler. herşey meşru olsun diyince biz nasıl sapık oluyoz anlamadım. sizin için özgürlük=kadını kullanma özgürlüğü başka birşey değil.. sekülerizm den kurtulun artık. sekülerizm temeline inersen sadece haz vardır..

Bana dayatma yapamazsın diyosun ama, "zaten artık karışabilir misiniz bilmiyorum eskiden öten borunuz borusana girmiş" yazıyosun nasıl olucak ?
Erkeklere güvenim yok diyosun ama, "ben oğlumu senin kızınla okutmak istemiyorum" yazıyosun bu nasıl olucak ?
Gayrımeşru ilişkide bulunduğumuzu diyosun ama, sizin zihniyetinizdeki insanlar 26 kişi 1 çocuğa tecavüz ediyor,
Cezaevinde sarık takıp sakal uzatan tecavüzcü "doğru yolu bulucak" gerekçesi ile 5 yıl indirim alıyor,

Bence sen önce bi neyi savunacağına karar ver görüyorum ki fikirlerin tam oturmamış, daha sonra tekrar tartışırız senine.

Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul'un surlarının önüne,dönemin en ileri teknolojisini
yanına alıp,önde gelen bilim adamları ile geldiğinde
Bizanslılar da melekler kız mı erkek mı diye tartışıyorlardı ve tanrının şehri korumasını umut ediyorlardı :idea:

gelecek' Alıntı:
Gerçekten aklı yerinde adam sayıp bunları artık canımı sıkmıyorum.

Kızını okutmayan ve karısı doğum yapacağı zaman bayan jinekolog arayan aynı zihniyet. Tartışmaya bile gerek yok. :-1:
doğru veya yanlış insanların kanaatlerine inançlarına fikirlerine saygı duymayı öğrenin demokrat ve özgürlükçü olduğunuzu söylüyasanız değilse boş konuşuşmuş olursunuz vede boş konuşuyosunuz üzücü olan da eğitmli insanların boş konuşması

cahraz' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Dinimizde kadın ve erkek aynı ortamda bulunmamalı.Karma eğitim islam inancına aykırıdır.Zaten bilim de bunu kabul etmeye başladı.Zaten islam nedir.Allahu Teala'nın biz aciz ve cahil kulların en güzel şekilde huzurlu ve mutlu nasıl yaşayabileceğimizi bize gösteren bir dindir.Ben müslümanım diyen bir insan ya da toplum islam'ın dediklerinin tersini savunması dininden ne kadar bi haber olduğunu ve bu cahilliğinin de farkında olmadığını gösteriyor.
Arkadaş Hac esnasında tavaf edilirken çekilen bir fotoğraf bul ve bak sen en iyisi.Birde artık kadın erkek ayırmayı bırakın.Bizler insanız insan.

hacım şu islam ülkelerindeki huzur ve mutluluk zaten dünyanın hiç biyerinde yok :D

Foruma kızlı erkekli takılıyoruz yanlış anlaşılmıyordur umarım. Yada girişe bir index mi atsak erkekseniz buraya arvatsanız bu tarafa diye. :mrgreen:

safi6003' Alıntı:
cahraz' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Arkadaş Hac esnasında tavaf edilirken çekilen bir fotoğraf bul ve bak sen en iyisi.Birde artık kadın erkek ayırmayı bırakın.Bizler insanız insan.
Siz Hacca gittiniz mi hiç sapla samanı karıştırıyosunuz biraz akıl izan yahu pes doğrusu

hakkat dün alamanyadan bi arkadaş geldi dur ona sorayım bakayım ollarda gerçekten kız erkek ayrımı yoksa yok yok dinci adam yalan söyleyecek değilya

hasari' Alıntı:
Foruma kızlı erkekli takılıyoruz yanlış anlaşılmıyordur umarım. Yada girişe bir index mi atsak erkekseniz buraya arvatsanız bu tarafa diye. :mrgreen:

evet iyi olur bence hatta bu bölme işini daha ileriye götürebiliriz mesela aleviler buraya, sünniler buraya,ateistler buraya. türkler buraya, kürtler buraya vs. daha liste uzatılabilir.
toplumu atomlarına bölmeye ant içmişler...

amdturion' Alıntı:
hasari' Alıntı:

evet iyi olur bence hatta bu bölme işini daha ileriye götürebiliriz mesela aleviler buraya, sünniler buraya,ateistler buraya. türkler buraya, kürtler buraya vs. daha liste uzatılabilir.
Bak bu aklıma gelmemişti. :lol:

Sayfalarca yazı yazılmış... Ben zararlarını paylaştım, karma eğitimi savunanlar sizde yararlarını paylaşırmısınız lütfen? sanırım paylaşamazsınız, çünkü yok.

İnsanlar inancına daha uygun olduğu için kız erkek ayrı olma düşüncesini paylaşmışlar. Bu düşüncede olanlar kendisi gibi olmayana saygı duyarken kız erkek ayrı olmamasını savunan arkadaşlar kendiniz gibi düşünmeyenlere neden saygı duymuyorsunuz. Neden alay ediyorsunuz. Bunu yapınca elinize ne geçecek acaba hiç düşündünüz mü?

Lütfen biraz saygılı olalım.

Heavensrays' Alıntı:
Bana dayatma yapamazsın diyosun ama, "zaten artık karışabilir misiniz bilmiyorum eskiden öten borunuz borusana girmiş" yazıyosun nasıl olucak ?
Erkeklere güvenim yok diyosun ama, "ben oğlumu senin kızınla okutmak istemiyorum" yazıyosun bu nasıl olucak ?
Gayrımeşru ilişkide bulunduğumuzu diyosun ama, sizin zihniyetinizdeki insanlar 26 kişi 1 çocuğa tecavüz ediyor,
Cezaevinde sarık takıp sakal uzatan tecavüzcü "doğru yolu bulucak" gerekçesi ile 5 yıl indirim alıyor,

Bence sen önce bi neyi savunacağına karar ver görüyorum ki fikirlerin tam oturmamış, daha sonra tekrar tartışırız senine.

5. sınıflara herşeyi tek tek anlatmak gerektiği gibi sana da anlatacaz galiba..

sizin zihniyetinizdeki kişiler artık ötmeyen borularıyla hala bize dayatma yapmaya çalışıp sonra birde bizi dayatma yapmakla itham ediyorsunuz

oğlumu senin kızınla okutmayacağıma göre heralde kızımı da senin oğlunla okutmam dimi? genel olarak erkeklere güvenmemekle beraber senin zihniyetindeki kızlara da güvenmem.

benim zihniyetimde - islam yolunda yaşamaya çalışan kişiler- içinden 26 tane hayvan çıktığı için bütün hepimizi aynı kefeye koyarak bi kere milyonlarca insana iftira atmış oluyorsun. o zaman gayrı meşru çocuğunu evde bırakıp memleketine giden de öğretmen ve gayet çağdaş birisine benziyordu. o zaman bende Allah hepinizin belasını versin mi diyeyim? sarhoş edip tecavüz edeni mi dersin lise tuvaletinde doğuran kızları mı dersin köşe bucak merdiven altı kürtaj yaptıranı mı dersin lise çağında kız arkadaşıyla çağdaş yakınlaşmasını kameraya çekip sonra ona şantaj yapıp erkek arkadaşlarıyla zorla çağdaş yakınlaşmalara zorlayanı mı dersin bekarlığa veda partisinde dans eden adamla ilişikiye girip hamile kalan gelini mi dersin adam zenci olmasa damada senin cocuğun diye yutturacak... örneği artırmak mümkün. kişinin ettiği suç kendinindir.

şimdi diyeceksin benim zihniyetimde herkes mi yapıyor sen iftira atmış olmuyor musun? senin zihniyetinde içki serbest, aşk yaşamak(!) serbest, yarı çıplak gezmek serbest, oruç yok namaz yok yani hatta bazen öyle oluyor ki islam ne derse tersini yapmak istiyorlar gibi.. durum böyle olunca ben çocuğumu niye senin çocuğunla aynı evde kalmasını isteyeyim ki? niye aynı okulda büyüsün ki? sonuçta hayattan tek beklentiniz zevk gibi..
mesela ben içki içilen yerde kalamam ama bana saygı gösterip evde içmemezlik eder misin? hani ramazanda oruçluya göstermediğin saygıyı evde bana gösterecek misin? oruçlu benim sigarama saygı göstersin mi diyeceksin? yine bütün hoşgörüyü saygıyı benden mi bekleyeceksin?

dostum bazı şeyleri burda yazamadığımızdan -gördüğümüz pislikleri- ve herşeyi de 5. sınıflara anlatır gibi anlatmayalım dedik diye bişe anlamadın galiba neyse zaten yazsak da sanki kabul edecen... tavsiyem islamı o 26 kişiden gördüğünü zannettiğin gibi değil de kuran okuyarak öğrenmen.. doğru yollarda buluşmak dileğiyle....

ofkar' Alıntı:
İnsanlar inancına daha uygun olduğu için kız erkek ayrı olma düşüncesini paylaşmışlar. Bu düşüncede olanlar kendisi gibi olmayana saygı duyarken kız erkek ayrı olmamasını savunan arkadaşlar kendiniz gibi düşünmeyenlere neden saygı duymuyorsunuz. Neden alay ediyorsunuz. Bunu yapınca elinize ne geçecek acaba hiç düşündünüz mü?

Lütfen biraz saygılı olalım.
yok hocam yanılıyorsunuz. ayrı eğitimi savunan insanlar, karma eğitimi savunanlarla dalga geçmekten daha beterini yapıyorlar. açıkça dinsizlikle suçlayıp hakaret ediyorlar. yoksa iş kendi gibi düşünmeyene saygı duyma noktasını çoktan geçti...!!!

amdturion' Alıntı:
hasari' Alıntı:

zamanında yapılmıştı bu dediğin.

başörtülü kız üniversitide kapısından dışarı açık olan içeri.
başörtülü öğretmen olamaz ama aynı kurumda temizlikçi olarak çalışabilir
namazlı erkek askeri akademiden içeri alınmazken alevi ateist ilk tercihti..

uzatmak mümkün...

sregy' Alıntı:
amdturion' Alıntı:
hasari' Alıntı:

zamanında yapılmıştı bu dediğin.

başörtülü kız üniversitide kapısından dışarı açık olan içeri.
başörtülü öğretmen olamaz ama aynı kurumda temizlikçi olarak çalışabilir
namazlı erkek askeri akademiden içeri alınmazken alevi ateist ilk tercihti..

uzatmak mümkün...

şimdi yapılmıyor mu? ne yani zamanında onlar yaptı şimdi sıra bizde mi diye düşünüyorsunuz? sizin gibi düşünmüyoruz diye o tür görüşleri mi savunduğumuzu zannediyorsunuz? o zaman yapılan hataların misli şu an yapılıyor. bakın bakalım toplumun haline kaça bölünmüşüz. forumdaki yazışmalardan bile bunu anlamak mümkün...

Aslanım karma eğitimden rahatsız mı oluyosun? Aha orda imam hatip var oraya gidecen. Karma eğitim şöyledir dinen caiz değildir bilimsel olarak şuymuş buymuş. Laf salatası yapma işine bak.

Geri