KOÇ olacakmışız :)) (Eğitim Koçu)

Kodla Büyü
Arkadaşlar burada en uygun ünvan ve kadro bilişim müdür yardımcılığı kadrosudur. Çünkü burada diğer öğretmen meslektaşlarımız bilişim alanında bizi tam olarak anlayamamakta, kendilerine ihtiyacı gideren değil de eğitsel olarak yaklaşıldığında bunu reddetmekte ve sadece sorun çözen anlayışta bakmaktadırlar.

Oysaki müdür yardımcılığı kadrolarına alındığında öğretmene direkt olarak eğitsel güdülenme şeklinde yaklaşabileceğiz ve bu şekilde diğer meslketaş öğretmenlerimizin daha da donanımlı olabilmelerini daha rahat sağlayabileceğiz.

Bilişim alt yapısı iyileşen diğer tüm öğretmenler birbiriyle ve idareyle de öğrenci ve veli ile de çok daha iyi ve sağlıklı etkileşime geçebilecek, okullarımızda sorun çözebilen sayısı artaracaktır.

Şu an için ben çok az öğretmenimi eğitebiliyorum. Diğer öğretmenlerimiz eğitsel anlamda meseleyi ciddiye almıyor. Anlatabiliyor muyum? Diğer öğretmenlerimizi de sürekli bilişim anlamında güncel tutacak uygulamaları etkin ve kolay bir şekilde yapabilmemiz için kadrolarımızın bilişim müdür yardımcısı şeklinde düzenlenmesi gerekmektedir.

KOÇ, uygulama anlamında bir takım iyileştirmeleri sağlamakla birlikte ünvan olarak tam bir fiyasko olacaktır. Öğretmenler ya da diğer personel bizi gel koçum, git koçum, hadi uza koçum gibi saçma yaklaşımlarda bulunabileceklerdir :) . Oysaki mesle çok ciddidir :!: ve ünvanımızın ivedilikle ele alınması gereklidir.

İlgililere önemle rica olunur(Not: İlgili kişilerin bu forumu takip etmediğini sanmayın. Takip ediliyoruz arkadaşlar. Hem de hiç ummayacağınız makamlardan takip ediliyoruz.)

Kurban bayramıda yaklaştı bunlar bizi belliki gözden çıkardı hayırlısı koç deyip pazara çıkaracaklar.... :)

Arkadaşlar burada en uygun ünvan ve kadro bilişim müdür yardımcılığı kadrosudur.

3 yıldır bizim için çalışma yapıyorlardı sonunda isim koymuşlar. içinin dolmasıda bi 3 yıl daha sürer

ya şaka maka derken burada gözüme çarpan 10 numara mesaj hocama ait, "Kimim ben" veya neyim ben ve daha ne olacağı
amip33' Alıntı:
Formatörlükten koçluğa.. Bir türlü öğretmen olamadık gitti.

büyükler her zaman en iyisini bilirler
bir an evvel bir şey açıklasalarda en kötüsü bile belirsizlikten iyidir.

ayrıca
koçun olmadığı yerde keçiler kendilerini evliya çelebi sanıp diğer kuzularımızaa caka satmaya devam edecekler onun için bir an evvel her okula
bir damızlık koç gerek. bu konu çok ciddi beyler lütfen.

Koçlarım benim :)

Ekli dosyalar

• KOÇ-1.jpg
    KOÇ-1.jpg
    57.6 KB · Görüntüleme: 439
az kaldı çalışmalar devam ediyor savcı 53 klasörlük iddaanameyi hazırlamış bile

kurbanda keserler artık...

ya arkadaşlar işin şakası bir yana bence bu işin üzerine ciddi manada gitmemiz gerekir...

Bu saatten sonra derslerin zorunlu olması imkansız olduğuna göre artık birlik olup adı her ne ise bizleri norm fazlası durumundan kurtaracak bu çalışmanın üstüne gitmemiz gerekiyor

Hem de ivedilikle...

Sosyal medyanın gücünü son günlerde iyice görmüş olduk.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,twitter dan bir kampanya başlatamaz mıyız

Kurban Bayramı yaklaştı diye mi akıllarına bu geldi. Çalışmalar devam ediyor ne bitmez çalışma yahu 1993 deki formatör tanımında müdür yard için bir laf geçir, 1998-1999 yılında BÖTE bölümü açın diye üniversitelere zorla Eğitim fakültelerine BÖTEyi oluştur. Sonra da KOÇ olacaklar falan de sanki bizlerle Holding kuracaklar, yıllardır bizimle ilgili çalışma yapıyorlar sonra nedense bu çalışmayı yapanların yerleri değişiyor çalışma ekibi değişiyor 19 yıldır ne bitmez çalışma. Ben ne koyunum ne Koç, Aslan olsa belki :puhaha:

çok iyimser arkadşlar var hala diğer öğretmenler gibi derse girip çıkmayı düşünen arkadaşlar,
başka mesajdada yazmıştım tekrar edeyim
ders verdiler lab varmı, hadi var kaç sene daha götürür bu bilgisayarlar, bu lablar yenilenecekmi bu saatten sonra,
şimdi oturup hala öğretmenlik demek yerine elde edebildiğimiz en iyisini elde etmemiz gerekir.
eğitim koçluğu kesinlikle kabul edilecek bir ünvan değildir,
teknolog, bt rehber, bde rehberi veya müdür yardımcılığı( sınavsız olması mahkemesel sıkıntılara neden olacağınsna zor olacağını düşünüyorum)
neyse o kadar çalışmanın ardından en azından bir isim düşünmüşler oda bir gelişme zaten düşününce pekde çıkar yol kalmıyor,
ya rehberlik gibi bir pozisyon yada branş değişikliği.
bu konuda ortak bir karara varıp gerek dernek gerek mail gerekse diğer yollardan adı da konumuda bişeye benzeyen bir konum elde etmek.

B.T. sınıflarının yenilenmesi Fatih projesi için harcanacak meblaya oranla oldukça küçük bir miktar kalacaktır.
B.T. sınıflarına sahip çıkmazsak ne öğrencilere ders verecek, ne de eğitim koçluğu yapacak yerimiz olmaz.
19 yıldır tanımlanmayan bir kadroyu bu saatten sonra beklemenin boşuna olacağını düşünüyorum. Belki şu olabilir okulda ders dışı yapacağımız çalışmalar için(web sayfası, bilg. akıllı tahta bakım onarımı) ders niteliğinde görev sayılır ve buna göre ek ders tanımlanabilir.

ikinci resimdeki koyunun hayaları baya iyiymiş
iyi iş çıkarır sanırım. :mrgreen:

bu topic harbiden tutmuş.
Bu arada Kurbanlık Koyun var.isteyen varsa haberim olsun. 1bin TLden başlıyor.
saygılar

Daha konudan haberi olmayan bilişim öğretmeni arkadaşımı aradım.

"Alo, koçum ne haber?" dedim.
"iyiyim koç" dedi :)
"sen, koçsun koç koç" dedim.
"sağol koç" dedi :) "niye bu kadar taktın koça?" dedi.
"ben takmadım meb taktı" dedim :)

Geri