Kocaeli

Kodla Büyü
hocam yunus emre ortaokulu gebze merkezde ama fatih imamhatip ortaokulu beylikbağında, o muhit de peki iyi değil

mimarsinanda beylikbaginda ve pek tercih edilen bir yer degil malesef beylikbagi

KOCAELİ KÖRFEZ 705189 Seka Çocuk Dostları Ortaokulu
KOCAELİ KÖRFEZ 705216 Uluğbey Ortaokulu
KOCAELİ DERİNCE 701670 Çınarlı Ortaokulu
Bu okullar hakkında bilgi verebilir misiniz?

arkadaşlar, burayı yazabilirsiniz.
KANDIRA 700506 Kefken Şehit Oğuz Kır Ortaokulu

Kandıra, Kocaeli'nin en sakin, en tenha, en yaşanılası yeridir. öğrenciler ve veliler yönünden sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca Kefken, deniz kenarıdır, yazlık yerdir. Kandıra, Kocaeli merkeze 40-45 dk mesafededir. kafa dinlemek, yeşil ve mavinin keyfini çıkarmak için birebirdir. her batı ilinde olduğu gibi yoğun göç alma, Kandıra için geçerli değildir.
İzmit'e ulaşımda sıkıntı yaşamazsınız. belediye araçları olduğu gibi, uzun yol araçları ile seyahat edebileceğiniz özel bi firması da vardır.

teksen' Alıntı:

Kandıra, Kocaeli'nin en sakin, en tenha, en yaşanılası yeridir. öğrenciler ve veliler yönünden sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca Kefken, deniz kenarıdır, yazlık yerdir. Kandıra, Kocaeli merkeze 40-45 dk mesafededir. kafa dinlemek, yeşil ve mavinin keyfini çıkarmak için birebirdir. her batı ilinde olduğu gibi yoğun göç alma, Kandıra için geçerli değildir.
İzmit'e ulaşımda sıkıntı yaşamazsınız. belediye araçları olduğu gibi, uzun yol araçları ile seyahat edebileceğiniz özel bi firması da vardır.
Hocam üstteki okullar hakıkındaki yorumlarınız ne?

barthez' Alıntı:
teksen' Alıntı:

Hocam üstteki okullar hakıkındaki yorumlarınız ne?
hocam nerede oturmayı düşünüyorsunuz? bu okullar 3 aşağı 5 yukarı aynı okullar. oturacağınız yere göre okul seçin derim

barthez hocam, o okullar hakkında net bi şey diyemem. ama,
kefken'i düşünün derim. kafa dinlemek için ideal. havası, denizi, doğası mis gibi... şehrin karmaşası, keşmekeşi, telaşesi yok... ama bi o kadar da merkezde sayılırsınız. izmit'e 40-45 dk. istanbul, adapazarı 1-1.5 saat uzağınızda...

barthez' Alıntı:
Yazılabilirlikleri ne peki hocam. Merkezde kalıcam ben.
1-KOCAELİ DERİNCE 701670 Çınarlı Ortaokulu
2-KOCAELİ KÖRFEZ 705189 Seka Çocuk Dostları Ortaokulu
3-KOCAELİ KÖRFEZ 705216 Uluğbey Ortaokulu
hayırlısı hakkınızda hocam

Konu çok eski ama güncel bilgi istesek var mı acaba burada görev yapan hocalarımız?

eş durumundan gitme ihtimalimiz var. eşim üniversitede çalışsa Körfez veya Derince ilçelerinden gidiş geliş yapmak zor mu olur? Bir de genel olarak bu bölgenin yaşam standartları, hayat pahalılığı, kira durumları vs. nasıldır? :?:

Üniversite umuttepe kampüsündemi çalışacak yoksa başka bir yerleşkesindemi ?

Otomobiliniz varsa körfez veya derince ilçelerinden gidiş geliş yaparsınız.
Derince ilçesi umuttepe kampüsüne daha yakın ve ulaşım daha rahattır.
Tek vasıtayla umuttepeye varabilirsiniz.

Körfez ilçesinde şöyle bir durum var. Körfez ilçe derince komşu ilçelerdir. Belirgin bir sınır yoktur. Derincenin bitişiğinde birçok okul körfez ilçe de gözükmektedir.
Buralara atanırsanız çok sıkıntı değil.
Ama Körfez ilçenin Hereke tarafı var istanbula doğru. O bölgeye atanırsanız üniversiteye ulaşım sıkıntı olabilir.
Derince ve körfez ilçelerde kiralar 400 tl ile 650 tl arası değişiyor. Oturacağınız daireye , evsahibi vb. anlaşmanıza bakar.
Toplu konut bu bölgelerde çok olduğu için daire bulmakta pek sıkıntı yaşamazsınız.

Hayat kocaeli de pahalıdır. Yaşam standartı ek gelirine bakar.
Paran varsa gayet güzel yaşarsın. İstanbul 1 saat ötede..

Öncelikle teşekkürler hocam.
Olursa evet umuttepe olacak.
Sıkıntı, meb şubat özür atamasıyla ağustos özür atamasında çok farklı davranmış. 2014 ağustosta izmit merkez ilçe dahil(tabi her bi okul bi köşesinde) okulları açmış. şubat 2015 deyse izmit hiç yok derince tek okul (orayada aramızdan bi hocamız gitmiş sanırım konusunu görmüştüm) körfezin batı yakasında çoğusu.. yani açılan okullar pek de iç açıcı değil :) Aklıma takılan araba alırız o çok dert değil de trafik ve şehir karmaşasının yoğunluğu.. Büyükşehirlerde çok yaşadım da istanbul gibiyse eğer trafiği ve kalabalığı cidden çekilmez oluyor. Yani şimdi eşimi oraya başlatıp ağustosta mecburiyetten saçma bi köşedeki okula tayin isteyip sabah akşam üç dört saatimi geçirme fikri korkutuyor beni? :)

Hocam eşiniz Umuttepe de çalışacaksa Derince sizin için ulaşım açısından daha kolay olur aracınız varsa ikisi de problem olmaz zaten.Üniversite yakınlarında TOKİ'nin konutları vardır ev sıkıntısı yaşamazsınız.Hayat pahalı mıdır açıkçası İstanbul ile kıyaslarsanız değildir. İstanbul'a yakın olması ama aynı zamanda İstanbul'un karmaşasından uzak olmasıyla yaşamak için ideal yerlerden biridir. İstanbul'daki gibi bir trafik çilesi ve kalabalık kesinlikle yoktur. Keşke ben gidebilsem :)

arkadaşlar kocaelide il içi isteyecek kimler var, izmit merkezde bildiğiniz açık okul var mı il içinden??

zerrax' Alıntı:
arkadaşlar kocaelide il içi isteyecek kimler var, izmit merkezde bildiğiniz açık okul var mı il içinden??
Kocaeli mem sitesinde Temmuz ayı okulların norm durumları ile ilgili bir liste vardı. Daha sonra idarecilik sonucu oluşan yerdeğiştirme listesi de vardı. Biraz bilgi verir belki bende körfezden derince veya izmit tarafına gitmeyi düşünüyorum.

ARkadaşlar izmit merkezde Dr.ferdi koçal ve ulusal egemenlik ortaokulunu bilen var mıdır? nasıldır?

kasım 2014'te yayınlanmış norm durum listesi var. kocaeli nin sitesinde. aratırsanız bulursunuz. yardımcı olacaktır size.

normu olan iki okul bunlar izmitte hocam..yenisini yayınladı meb..ben okulları bilen var mı diye soruyorum..

zerrax' Alıntı:
ARkadaşlar izmit merkezde Dr.ferdi koçal ve ulusal egemenlik ortaokulunu bilen var mıdır? nasıldır?

hocam belki bakmışsınızdır ama gözden kaçtıysa hatırlatayım Dr. Ferdi Koçal ilçe merkezine 9.5km uzaklıkta bir okul olarak görünüyor. 2014 Ağustos özür atamasında da boşmuş burası. Tercihlerde mutlaka google haritadan okulların yerine bakmak lazım.

Bu arada ben hala muallaktayım Kocaeli yaşanılası bir şehir midir? Ulaşımı İstanbul gibi midir karar veremedim :(

Çayırova Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu lisesi ne atandım.
Okul hakkında bilgi verebilir misiniz

öncelikle hayırlı olsun hocam. okula ulaşım sıkıntısı yok minibüs kullanabilirsiniz. çayırova, gebze veya darıca da ikamet edebilirsiniz. 500-800 lira arası kiralık evler mevcut. okulda duyduğum kadarıyla iyi. öğrenci kalitesi iyi diye biliyorum

Hocam hayırlı olsun. Okulunuza mesafe olarak düzegün otururulacak yerler arasında Mutlukent Mah. var. Güzel bir yer. Tavsiye ederim. Birde hangi ilden geliyorsunuz?Evli bekar? merak ettim:)

Geri