Laptop - Hangi markayı tavsiye edersiniz ?

Kodla Büyü

nicivo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ani bir karar ile yeni laptop almaya karar verdim .
Şuan ki kullandığım laptop (emektarım) yaklaşık 6-7 yıldır benimle. Compaq presario 2700 :) O benm arkadaşım gibiydi .. 2 gün önce ekranı hasar gördü, söktük içindeki kablo ve menteşesi kırılmış , çok üzüldüm . Ekranım tam sabit durmuyor . Menteşe kırık oldugu için onu çıkarttık.. Şuan çalışıyor herhangi bir problem yok ,görüntü vs var.. Ama bu da eskidi artık ... Yanına bir arkadaş bulmam lazım :) Tabi özellikleri oldukça yuksek bişey almam gerekiyor..
Tam bir araştırmaya girmeden önce sizlerin önerebileceği markalar var ise ona göre araştırmama başlamak istiyorum...

Teşekkürler hocam.. Bir araştırayım önemli olan performansı benm için ama tabiki marka olarak seçim de önemli.

hp den kesinlikle uzak dur. toshiba laptoplar iyidir. ben dell kullanıyorum 4 yıldır çok iyi çıktı.

esesim26' Alıntı:
dell ve asus diyorum hocam. Asus un N61 serisi güzel..

Arkadaşların tavsiyesi üzerine ben de asus n61 serisine bakıyordum hocam . Evet güzel... Dell bakmadım henuz.. Araştırmama yeni başladım .. Tavsiyeleriniz için teşekkürler..

share_' Alıntı:
hp den kesinlikle uzak dur. toshiba laptoplar iyidir. ben dell kullanıyorum 4 yıldır çok iyi çıktı.

Hocam teşekkürler.. Şimdilik Dell ve asus araştırayım ben ozaman.
Toshıba da fiyatlar çok yuksek oluyor

nicivo' Alıntı:
esesim26' Alıntı:

Arkadaşların tavsiyesi üzerine ben de asus n61 serisine bakıyordum hocam . Evet güzel... Dell bakmadım henuz.. Araştırmama yeni başladım .. Tavsiyeleriniz için teşekkürler..
Bende şuan araştırma içersindeyim. Fakat aynı modelde farklı fiyatlar var. Nerden almayı düşünüyorsunuz hocam.

esesim26' Alıntı:
nicivo' Alıntı:
esesim26' Alıntı:

Bende şuan araştırma içersindeyim. Fakat aynı modelde farklı fiyatlar var. Nerden almayı düşünüyorsunuz hocam.

Hocam şimdilik internetten araştırıyorum. Yenisini almaya dün karar verdim . Ama almışken özellikleri çok iyi bir şey almak istiyorum.. Macromedia - Adobe programlarını vs sorunsuz çalıştırmalı , programlar çalışırken fazla kasmamalı, hızı yuksek olmalı.. Marka da iyi olmalı ki sorun yaşamayayım .. İnternet üzerinden alışveriş yapmadım ama en azından fikir amaçlı araştırıyorum.. Nereden alacağım konusunda da henuz bir fikrim yok..

nicivo' Alıntı:
esesim26' Alıntı:
nicivo' Alıntı:
esesim26' Alıntı:

Hocam şimdilik internetten araştırıyorum. Yenisini almaya dün karar verdim . Ama almışken özellikleri çok iyi bir şey almak istiyorum.. Macromedia - Adobe programlarını vs sorunsuz çalıştırmalı , programlar çalışırken fazla kasmamalı, hızı yuksek olmalı.. Marka da iyi olmalı ki sorun yaşamayayım .. İnternet üzerinden alışveriş yapmadım ama en azından fikir amaçlı araştırıyorum.. Nereden alacağım konusunda da henuz bir fikrim yok..

hocam laptop özelliklerinin iyi olmasının yanında, hızlı olmasını istiyorsanız mutlaka win7 işletim sistemi olan bir pc alın. vista çok kasıyor.

Hocam evet düşüncem o yonde .Vista olan pcler de beni kasıyor zaten... Ya xp kurarım.. Ya da dediğiniz gibi win7 kurulu almak lazım..

ASUS K61IC210DV INTEL CORE DUO T4300 2.1GHZ 3GB 320GB 16" TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR
Bu nasıl sizce ?

# İşlemci Tipi:Intel Pentium Dual Core
# İşlemci Hızı:2.1 Ghz
# İşlemci Veri yolu hızı:800 Mhz
# İşlemci ön belleği:1 MB
# İşlemci Modeli:T4300
# Bellek Hızı:DDR2 800 Mhz
# Bellek miktarı:3 GB
# Ekran boyutu:16"
# Ekran Tipi:WXGA (HD)
# Ekran çözünürlüğü:1366 x 768 px
# Grafik Kartı:NVIDIA GeForce GT 220M
# Grafik Bellek:1024 MB
# Grafik Kartı tipi:Harici Nvidia
# İşletim sistemi:Windows 7 Home Basic 64-bit
# Hdd Kapasitesi:320 GB
# Hdd Rpm:5400 rpm
# Hdd tipi:SATA
# Optik sürücü:tipi DVD Yazıcı (Super Multi)
# Modem:yok
# Ethernet:10/100/1000 Mbps
# Kablosuz Ağ:802.11 A/B/G/N
# Klavye:Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
# Kart okuyucu:3-in-1 card reader
# Kamera 1.3 Megapiksel Web Kamerası
Ürün Özellikleri :
Chip Seti Intel
İşlemci T4300
İşlemci Cache 1 MB L2 cache
İşlemci FSB 800 Mhz
İşlemci Hızı 2.1 Ghz
İşlemci Platformu Intel Core Duo
Ekran Özelliği 16 " / 1366 x 768 WXGA
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 220M
Ekran Tipi WXGA Parlak Ekran
Ekran Kartı Hafızası 1024 MB
Max Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
Ram Tipi DDR2
Sistem Belleği 3 GB 800MHz
Sabit Disk Kapasitesi 320GB 5400RPM 8MB
Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
Klavye TR/Q
Kablosuz İletişim Wireless 802.11a/b/g/n
Bluetooth Özelliği Yok
USB (Adet) ? 4
FireWire Yok
10/100 Ethernet Var
Paket İçeriği Notebook
İşletim Sistemi MS Windows 7 Home Basic
HDMI Yok
E-Sata Yok
Webcam Var
Parmak İzi Okuyucu Yok
Yüz Tanıma Var
Kart Okuyucu 3 in 1 (SD, SDHC, MMC,)
Ağırlık 2.6
Pil 6 Hücreli

Ekli dosyalar

• asus.jpg
    asus.jpg
    25.8 KB · Görüntüleme: 2,684
Sony Vaio olsun. çamurdan olsun, soğukta sıcakta yağmurda çamurda sizi yalnız bırakmaz.

muratbedel' Alıntı:
Sony Vaio olsun. çamurdan olsun, soğukta sıcakta yağmurda çamurda sizi yalnız bırakmaz.
Sony düşünmemiştim ama bir bakarım ona da hocam teşekkürler..

Banada lazım uzun süredir bakıyorum ama daha alamadım.
tercihim
fiyat aralığı 1000-1500 arası için
1. sony
2. dell
3. diğerleri
hiç almam dediğim hp
kriterim c3d , i-link ,svhs tv, hdmi led ekran, 15inc ekran en az 250gb hdd 3gb ram vs.

SONY VAIO VGN-NW2ETF/T INTEL CORE DUO T4300 2.1GHZ 4GB 320GB 15.5" TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR
Fiyat : 1.591,82 TL

Chip Seti Intel
İşlemci T4300
İşlemci FSB 800 Mhz
İşlemci Hızı 2.1 Ghz
Ekran Özelliği 15.5" / 1366x768
Ekran Kartı ATI Mobility Radeon™ HD 4570
Ekran Kartı Hafızası 512 MB
Ram Tipi DDR2
Sistem Belleği 4 GB 800MHz
Klavye TR/Q
Bluetooth Özelliği Yok
USB (Adet) ? 3
FireWire Yok
10/100 Ethernet Var
Paket İçeriği Notebook+Çanta
İşletim Sistemi MS Windows 7 Home Premium
HDMI Var
E-Sata Yok
Webcam Var
Parmak İzi Okuyucu Yok
Yüz Tanıma Yok
Kart Okuyucu Yok
Ağırlık 2.7
Pil 6 Hücreli

Ekli dosyalar

• sony.jpg
    sony.jpg
    23.3 KB · Görüntüleme: 948
asusu önerebilirim. ama şu an samsung kullanıyorum ve sıfır gürültü ile .alışıyor. samsungda düşünebilirsin hocam

Sony Vaio alan asla pişman olmaz. Şuan bir sony vaio dan yazıyorum. üstelik 4 yıllık bir makine. türkiyenin en soğuk(Ağrı) ve en sıcak (Ş.urfa/ceylanpınar) da en olumsuz şartlarda bile çalışmaya devam ediyor.Maşallah. istediğiniz programı çalıştırır.

göstermiş olduğunuz asus un işlemcisi çift çekirdekli değil. core 2 duo olmalı. aksi takdirde pişman olursunuz. Bilginize.

Pekçok marka kullandim.Ama asus başka.Şu anda asus f3sc kullanıyorum.win7 kurdum.Çok memnunum Asus tavsiye edilir.
(İŞLEMCİ : Intel® Core™2 Duo T7500 (2.2 GHz, 4 MB L2 cache, 800 MHz FSB)
RAM : 3 GB DDR 2 (4 GB` A KADAR ARTTIRILABİLİR)
HARD DISK : 160 GB
EKRAN : 15.4 TruBrite WXGA TFT Parlak Ekran
EKRAN KARTI : NVidia® GeForce™ 8400M, 128 MB
DVD : 8x MULTI-FORMAT/DUAL-LAYER
WIRELESS : Wi-Fi LAN (802.11b/g)
BLUETOOTH : VAR
WEBCAM : 1.3 MP
MİKROFON : VAR
KART OKUYUCU : VAR (5 in 1 MMC,SD, xD-Picture,MS ve MS Pro)
HOPARLÖR : DOLBY STEREO SPEAKER (High Definition Audio)
AĞIRLIK : 2.9 KG)

hardeniz' Alıntı:
asusu önerebilirim. ama şu an samsung kullanıyorum ve sıfır gürültü ile .alışıyor. samsungda düşünebilirsin hocam

Hocam teşekkürler.. Araştırmaya bugun başladım . Bütün hocalarımızın tavsiyeleri benm için çok önemli, uzun dönem sorun yaşamadan kullanmak istiyorum çünkü. Hem hız - performans hem kalite ve hem de fiyat olarak güzel birşey bulmaya çalışıyorum..
Samsung a da bakarım..

Arkadaşlar teşekkürler.Tavsiyelerinizi dikkate alarak araştırıyorum..Sizin önerdiğiniz özellikte - marka ya da link olarak yazabılırseniz çok sevinirim..

Hocam Sony'nin CS serisinde fan problemi var. O seriden almamanı tavsiye ederim. Eğer Sony düşünüyorsan. Ben Sony Vaio VGN aldım. Maalesef fan sesi sinir bozucu ve servise göndermek konusunda kararsızım. Araştırmalarım sonucunda bu problemin tüm CS serisinde olduğunu öğrendim. Bence Toshiba ya da Dell dizüstünde oldukça iyi.

nicivo' Alıntı:
SONY VAIO VGN-NW2ETF/T INTEL CORE DUO T4300 2.1GHZ 4GB 320GB 15.5" TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR
Fiyat : 1.591,82 TL

Chip Seti Intel
İşlemci T4300
İşlemci FSB 800 Mhz
İşlemci Hızı 2.1 Ghz
Ekran Özelliği 15.5" / 1366x768
Ekran Kartı ATI Mobility Radeon™ HD 4570
Ekran Kartı Hafızası 512 MB
Ram Tipi DDR2
Sistem Belleği 4 GB 800MHz
Klavye TR/Q
Bluetooth Özelliği Yok
USB (Adet) ? 3
FireWire Yok
10/100 Ethernet Var
Paket İçeriği Notebook+Çanta
İşletim Sistemi MS Windows 7 Home Premium
HDMI Var
E-Sata Yok
Webcam Var
Parmak İzi Okuyucu Yok
Yüz Tanıma Yok
Kart Okuyucu Yok
Ağırlık 2.7
Pil 6 Hücreli
işlemci hızı 2.1 düşük değil mi?

samsung r522 serisi kesinlikle tavsiye ederim, çok sade,şık, özlellik fiyat performansı çok yüksek bir alet. 2,5 aydır kullanıyorum, geçenlerde de arkadaşıma aldım bir tane. oynatmadığı oyun, çalıştırmadığı program yok...

Geri