Laptop - Hangi markayı tavsiye edersiniz ?

Kodla Büyü
casper CN-BMT9600A
İşlemci Üreticisi : Intel®
Ekran Boyutu : 15,4"
Ağırlık : 2,80 kg
Bellek : 4 GB
Disk Kapasitesi : 320 GB
İşlemci Modeli : Core™2 Duo
İşlemci Numarası : T9600
İşlemci Hızı : 2,80 GHz
Ekran Kartı Türü : Harici
Ekran Kartı : 1 GB Nvidia Geforce G130M Ekran kartı (512 MB ayrılmış Bellek)
Ekran Kartı Belleği : 512 MB
İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium

bu bilgisayarı aldım cumartesi günü. tasarım çok güzel değil ama özellik iyi. t9600 işlemci var. 12 taksit 1650 tl ye aldım. bimeks te %18 kdv indirimli kampanya var. diğer bilgisayarlara da bakarsınız.

musedip45' Alıntı:
Hocam Sony'nin CS serisinde fan problemi var. O seriden almamanı tavsiye ederim. Eğer Sony düşünüyorsan. Ben Sony Vaio VGN aldım. Maalesef fan sesi sinir bozucu ve servise göndermek konusunda kararsızım. Araştırmalarım sonucunda bu problemin tüm CS serisinde olduğunu öğrendim. Bence Toshiba ya da Dell dizüstünde oldukça iyi.

Hocam teşekkür ederim.. Fan problemi maalesef sinir bozucu.

ozmayam' Alıntı:
Pekçok marka kullandim.Ama asus başka.Şu anda asus f3sc kullanıyorum.win7 kurdum.Çok memnunum Asus tavsiye edilir.
(İŞLEMCİ : Intel® Core™2 Duo T7500 (2.2 GHz, 4 MB L2 cache, 800 MHz FSB)
RAM : 3 GB DDR 2 (4 GB` A KADAR ARTTIRILABİLİR)
HARD DISK : 160 GB
EKRAN : 15.4 TruBrite WXGA TFT Parlak Ekran
EKRAN KARTI : NVidia® GeForce™ 8400M, 128 MB
DVD : 8x MULTI-FORMAT/DUAL-LAYER
WIRELESS : Wi-Fi LAN (802.11b/g)
BLUETOOTH : VAR
WEBCAM : 1.3 MP
MİKROFON : VAR
KART OKUYUCU : VAR (5 in 1 MMC,SD, xD-Picture,MS ve MS Pro)
HOPARLÖR : DOLBY STEREO SPEAKER (High Definition Audio)
AĞIRLIK : 2.9 KG)

Hocam guzel.. teşekkür ederim..

m17h41r' Alıntı:
samsung r522 serisi kesinlikle tavsiye ederim, çok sade,şık, özlellik fiyat performansı çok yüksek bir alet. 2,5 aydır kullanıyorum, geçenlerde de arkadaşıma aldım bir tane. oynatmadığı oyun, çalıştırmadığı program yok...
Buna da bir bakalım teşekkür ederim hocam..

Bence Toshiba' dan Başkasına bakma bile
Toshiba_Laptop_experts_contest.jpg

infoeraser' Alıntı:
http://www.vatanbilgisayar.com/pack...-bt-cam--w7pre/productdetails.aspx?I_ID=40861
hocam bu fiyata bundan iyi bilgisayar bulamazsın aynı özellikta asus 2100 hp samsun 2000 tl yok ben bunu almam diyarsan
http://www.vatanbilgisayar.com/asus...permulti-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=41801
bunu al bence. ama ben olsan o fiyata kesinlikle packard belli alırdım.

Hocam çok teşekkürler . Packardbell çok hoş gözüktü gözüme . İçim ısındı. Özellik olarak ta güzel. Vatan bilgisayar :+1: güzel secenekler var.. Bu sitede de biraz gezineyim..

nakzonakzo' Alıntı:
casper CN-BMT9600A
İşlemci Üreticisi : Intel®
Ekran Boyutu : 15,4"
Ağırlık : 2,80 kg
Bellek : 4 GB
Disk Kapasitesi : 320 GB
İşlemci Modeli : Core™2 Duo
İşlemci Numarası : T9600
İşlemci Hızı : 2,80 GHz
Ekran Kartı Türü : Harici
Ekran Kartı : 1 GB Nvidia Geforce G130M Ekran kartı (512 MB ayrılmış Bellek)
Ekran Kartı Belleği : 512 MB
İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium

bu bilgisayarı aldım cumartesi günü. tasarım çok güzel değil ama özellik iyi. t9600 işlemci var. 12 taksit 1650 tl ye aldım. bimeks te %18 kdv indirimli kampanya var. diğer bilgisayarlara da bakarsınız.

Hocam bimeks te de bakayım teşekkür ederim..

Tavsiyede bulunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Kafam da az çok fikir oluştu özellik ve marka olarak..
Şİmdi servisi heryerde bulunan lar arasında secim yapmam lazım . Bir de tasarım olarak :)

BEN 4 YIL ASUS KULLANDIM AMA PEK MEMNUN KALDIM SÖYLENEMEZ ŞU ANDA DA TOSHIBA KULLANIYORUM ÇOK GÜZEL KARAR SİZİN

Erdadas2010' Alıntı:
BEN 4 YIL ASUS KULLANDIM AMA PEK MEMNUN KALDIM SÖYLENEMEZ ŞU ANDA DA TOSHIBA KULLANIYORUM ÇOK GÜZEL KARAR SİZİN
hocam hangi model kullandınız asus ? Toshıbalar fiyat olarak çok yuksek gibi o yuzden toshıba düşünmüyorum.

Hocam ben de 1 senedir Toshiba kullanıyorum Toshiba güzel,dayanıklı bir bilgisayar,tasarımda en iyi diyebilirim ama fiyatlıdır diğerlerine göre.Ama genelde Asus diyorlar.Bence casper düşünme arkadaşım aldı çok ses çıkarmasından şikayetçiydi.Hp nin de bazı serileri bozuk çıkmış...

bekirpasa' Alıntı:
Hocam ben de 1 senedir Toshiba kullanıyorum Toshiba güzel,dayanıklı bir bilgisayar,tasarımda en iyi diyebilirim ama fiyatlıdır diğerlerine göre.Ama genelde Asus diyorlar.Bence casper düşünme arkadaşım aldı çok ses çıkarmasından şikayetçiydi.Hp nin de bazı serileri bozuk çıkmış...

Hocam bende tavsiyeler üzerine asus - dell - sony düşüncesindeyim şuan. Zaten özellikleri oldukça yuksek bir şey alıcam , bir de toshıba alırsam batarım :)

asus f81 serisi gayet guzel süper

not:
3072 yazıyor ama 4096 benim ram ben hiç yükseltme yapmamıştım ama
dezavantajı sesi az çıkıyor onu da 2+1 aldım ve super oldu...

İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo
izafet.Com - Asus F81SE240DV İşlemci Türü Core 2 Duo P8600 2.4 Ghz - 3 Mb
Bellek 3072 Mb
Maksimum Bellek 4096 Mb
Sabit Disk 320 Gb
Disk Dönüş Hızı 5400 Rpm
Ekran Boyutu 14"
Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
Ekran Türü WXGA TFT LCD
Ekran Kartı ATI Mobility Radeon HD 4570 - 512 Mb
Optik Sürücü 8 x Super Multi Dual Yazıcı
Ses Kartı 24 Bit High Definition
Ethernet 10/100 Mbps
Kablosuz Ağ 802.11 a/g/n
Bluetooth Var
Kamera Var
Ağırlık 2 - 2.5 Kg
Portlar 3 x USB 2.0, 1 x Tv Çıkışı ( S-Video ), 1 x RJ-45, 1 x RJ-11, 1 x Mikrofon Girişi, 1 x Kulaklık Çıkışı, 1 x IEEE-1394 FireWire (4-pin)
Pil Tipi Li-Ion 6 cell
Garanti 24 Ay

eses' Alıntı:
asus f81 serisi gayet guzel süper

not:
3072 yazıyor ama 4096 benim ram ben hiç yükseltme yapmamıştım ama
dezavantajı sesi az çıkıyor onu da 2+1 aldım ve super oldu...

İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo
izafet.Com - Asus F81SE240DV İşlemci Türü Core 2 Duo P8600 2.4 Ghz - 3 Mb
Bellek 3072 Mb
Maksimum Bellek 4096 Mb
Sabit Disk 320 Gb
Disk Dönüş Hızı 5400 Rpm
Ekran Boyutu 14"
Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
Ekran Türü WXGA TFT LCD
Ekran Kartı ATI Mobility Radeon HD 4570 - 512 Mb
Optik Sürücü 8 x Super Multi Dual Yazıcı
Ses Kartı 24 Bit High Definition
Ethernet 10/100 Mbps
Kablosuz Ağ 802.11 a/g/n
Bluetooth Var
Kamera Var
Ağırlık 2 - 2.5 Kg
Portlar 3 x USB 2.0, 1 x Tv Çıkışı ( S-Video ), 1 x RJ-45, 1 x RJ-11, 1 x Mikrofon Girişi, 1 x Kulaklık Çıkışı, 1 x IEEE-1394 FireWire (4-pin)
Pil Tipi Li-Ion 6 cell
Garanti 24 Ay

Evet baktım hocam güzel.. Bunda da dediğiniz gibi eksi olarak sesin az çıkmasından bahsedilmiş genelde ..

ben kullanıyorum ve super aslında ama altec lansing lisansı koymuşlar bi de nasıl koydularsa :)) ama hakkaten makine diğer özellikleriyle süper...sadeliği seven biriyim ben mesela.makine de çok sade...

ScorpionM' Alıntı:
http://www.istanbulbilisim.com.tr/Satellite_A350-216-TOSHIBA-DUNYASI,9554.html

İŞLEMCİ: Intel Core 2 Duo 800 MHz. 2.0 GHz. 2 MB Cache Bellek T6400 İşlemci
RAM: 4 GB DDR2 800 Mhz. (Max.8 GB) Ram
HDD: 320 GB SATA (5400 Rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
EKRAN KARTI: ATI Mobility Radeon™ HD 3470 max.2046 MB Ekran Kartı

hocam bende bu var, çok memnunum. ekran 16".

Hocam fiyatının genel olarak yuksek olmasından dolayı toshıba düşünmüyordum ama gönderdiğiniz linkte donanım özelliklerini düşünürsek fiyatı diğerleriyle aynı hemen hemen ..
Şimdi bir de bunu mu eklesek ? :)

share_' Alıntı:
hp den kesinlikle uzak dur. toshiba laptoplar iyidir. ben dell kullanıyorum 4 yıldır çok iyi çıktı.
hp için neden bu fikirdesiniz? ben de hp almak için modellerine bakıyordum. kafam karıştı açıkçası çünkü bi kaç kişiden daha böyle duydum.

ASUS N61VN280BD, INTEL T9600 2.80 Ghz, 4 GB RAM, 500 HDD, Blue-ray, 16' WXGA HD, nVidia GT 240M 1024MB, Win 7, Notebook
http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5336
hocam fiyatı senin bütçeni aşıyor olabilir ama bu ayarda bi makina çok zorr bulunur ve asus.ben çok araştırdım kaldırmadığı oyun yokmuş makinanın.ben asus f3jp kullanıcıyım elimdekini satıp bu ürünü almayı düşünüyorum yada masaüstü dizicem...
http://forum.donanimhaber.com/m_35644042/tm.htm burdan kullanıcı yorumlarını okuyabilirsin daha fazla aydınlanmak istiyosan kolay gelsin...yeni bi ürün almak zor iş hakikaten

rzgr' Alıntı:
share_' Alıntı:
hp den kesinlikle uzak dur. toshiba laptoplar iyidir. ben dell kullanıyorum 4 yıldır çok iyi çıktı.
hp için neden bu fikirdesiniz? ben de hp almak için modellerine bakıyordum. kafam karıştı açıkçası çünkü bi kaç kişiden daha böyle duydum.

hp pavillion serisi laptoplarda çok sorunla karşılaştım. zaten wtarkan arkadaşın verdiği link herşeyi açıklıyor...

asus N61VN CORE2DUO T9600 2.8GHZ-4GB-500GB-16"HD SL-CAM-BT-1024MB GT240-DVDRWBRAY-W7P
6 taksıt 2000 tl
bu gun ıtıbarıyle aldık ama henuz goremedım

Geri