LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
kapanma sorunu genellikle büyük ve çok sayıda resim kullanıldığında oluyor. resimleri 540x365 boyutlarına küçültüp sayısını azaltarak deneyebilir misiniz?

bugün bende de başladı kapanma sorunu...tek resim var...programın istediği ölcüde hepside...nöbet girecektim.tak kapandı neden olabilir?

tek resim var boyutu programın istediği ölçüde belirli bir süre sonra program kendiliğinden kapanıyor

bugün @Parhelion hocamla uzaktan bağlantı kurarak kapanma sorunu üzerinde çalışmalar yaptık...hocama sonsuz teşekkürler...sorunun resimlerin boyutunu 540x338 olarak ayarlasak bile DPI yoğunluğunun çok fazla olmasından kaynakladığını Parhelion hocam söyledi...bende resmin DPI ayarını 72 ye düşürdüm...sorun çözüldü..
@celiksd hocam bunu bir dene derim...bende şu an için sorun giderildi...

@Parhelion hocam.. iyi ki varsın :alkis:

rica ederim hocam .... muhtemelen çözülür...saat 11 de sorunu düzelttik.bu saat oldu daha kapanmadı...düzeldi yani

Re: Ynt: LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

elrond' Alıntı:
bugün @Parhelion hocamla uzaktan bağlantı kurarak kapanma sorunu üzerinde çalışmalar yaptık...hocama sonsuz teşekkürler...sorunun resimlerin boyutunu 540x338 olarak ayarlasak bile DPI yoğunluğunun çok fazla olmasından kaynakladığını Parhelion hocam söyledi...bende resmin DPI ayarını 72 ye düşürdüm...sorun çözüldü..

est. hocam çözülmesine sevindim ;)

hocam ellerinize sağlık. çalışmanızı bizde okulumuzda kullanmaya başladık ancak ben ders programlarını girerken çok zorlandım epey zaman aldı. ders programını dışardan aktarma imkanı veya başka kolay bir yolu varmı. yardım ederseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Re: Ynt: LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Parhelion' Alıntı:
elrond' Alıntı:

est. hocam çözülmesine sevindim ;)

Yazılanları yaptım. Ama yinede olmadı.
Kapanma sorunu devam ediyor. :(

Kapanma sorunu için üzerinde çalışıyorum. Yakında güncelleme yayınlayacağım

uygulamayı bende bugün kullanmaya başladım. lcd ekrana bağlı bilgisayara netsupport school yükleyerek, bilgisayar sınıfımdan oturduğum yerden eklemeler yapabiliyorum. program için teşekkürler

Öncelikle Parhelion hocam emeğine sağlık,çok güzel bir çalışma..yaklaşık 2 haftadan fazladır kullanıyoruz.Tek resim var ve hala kapanma devam ediyor..
GÜNCELLEMENİZİ MERAKLA BEKLİYORUZ

Hocam uygulama için teşekkür ederiz. 14 kadar nöbet mahalline isim girdikten sonra panoda isimlerin nöbet yerleri değişiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? İlginize çok teşekkür ederim.
Benim girdiğim değerler bunlar:
Panoda görünen ise şöyle:

Ekli dosyalar

• forum1.png
    forum1.png
    33.6 KB · Görüntüleme: 645
  • forum2.png
    forum2.png
    52.4 KB · Görüntüleme: 643
Programı yapan kişi yada kişilere teşekkürler. Acaba ağ üzerinden güncelleme yapmak mümkün mü? Google hesabı ile oturum açtıktan sonra yapacağımız güncelleme otomatik olarak panonun çalıştığı bilgisarda da çalışır mı?

Uygulamaya 10 nöbet yerinden fazla değer girilince nöbet yerleri karışıyor. 11. Nöbet yerine yazılan isim kendini yukarıya atıyor. Bunun veritabanı nedir bilsem keşke. Belki ordan bu hatayı düzeltebilirim.

Hocam kapanma sorunu için güncelleme yayınlayacağınız zaman programın 1024x768 çözünürlükte çalışması içinde bir değişiklik yapsanız çok iyi olur.

@Parhelion hocam var mı acaba bir gelişme...yoksa google güncellemesini iptal edip çalışan versiyonu kursak sisteme olmaz mı...google update leri kapatırız..ve çalışan google sürümünü sen söyle o nu indirelim...??ne dersin

Geri