Müjde ...Dersler zorunlu oluyor.

Kodla Büyü
Hocam seviyeyi düşüren siz, az karşılık verince daha da ileri giden yine siz.. Okulda gereğinden çok fazla vakit geçirdiğime, gönülden yardımda bulunduğuma ve yeri geldiğinde tornayı elime alıp işe giriştiğime emin olabilirsiniz.. Binlerce bekleyen öğretmen adayını düşünmek, sistemdeki binlerce norm fazlası arkadaşımızı düşünmek ben merkezcilik mi.. Benim neyi hakettiğimi nerden bileceksiniz, şahsen tanımıyor nasıl biri olduğumu bilmiyorsunuz.. Neredeyse hakarete varacak ifadelere geçeceksiniz, seviyeyi düşürmeyin lütfen.. Öğretmeniz hepimiz bunun bilincinde olun bi zahmet.. Elazığ Yahya Kemal Ortaokulu'nda görevliyim.. Buyrun çaya beklerim.. Buradan bu üslubda devam etmek kimseye fayda getirmeyecek zaten..

wanagot' Alıntı:
Hocam seviyeyi düşüren siz, az karşılık verince daha da ileri giden yine siz.. Okulda gereğinden çok fazla vakit geçirdiğime, gönülden yardımda bulunduğuma ve yeri geldiğinde tornayı elime alıp işe giriştiğime emin olabilirsiniz.. Binlerce bekleyen öğretmen adayını düşünmek, sistemdeki binlerce norm fazlası arkadaşımızı düşünmek ben merkezcilik mi.. Benim neyi hakettiğimi nerden bileceksiniz, şahsen tanımıyor nasıl biri olduğumu bilmiyorsunuz.. Neredeyse hakarete varacak ifadelere geçeceksiniz, seviyeyi düşürmeyin lütfen.. Öğretmeniz hepimiz bunun bilincinde olun bi zahmet.. Elazığ Yahya Kemal Ortaokulu'nda görevliyim.. Buyrun çaya beklerim.. Buradan bu üslubda devam etmek kimseye fayda getirmeyecek zaten..
hocam haklısınız..

elazig1071' Alıntı:
wanagot' Alıntı:
hocam haklısınız..
iki hocama da benden gelsin :alkis:

e okul devretmiş 7ler 8. sınıf gözüküyor. şu bizim dersler sınıflarda belli olsaydı bi :)

Sayın hocalarım hayırlı olsun herkese. Peki bizdeki plan program ve kitap 1 saat üzerinden. Daha güncel bir kılavuz, kitap, içerik, plan gönderilecek mi acaba bilgisi olan var mı?

Bilgisayar öğretmeni olmasam da zorunlu olması gerektiğini, ciddiyetle işlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yıl 2013 olmuş 5 yaşındaki çocuk bile bilgisayar kullanmayı biliyor ama köy okullarında hala bilgisayarı nerden açacağını bilmeyen öğrenciler var

5-6.sınıflarda dersimizin zorunlu olması güzel ama kitap olmadan etkinlik yapmak biraz zor olacak sanırım.İnşallah en kısa zamanda kitaplar da gelir.

Hocalarım labım yok gibi birşey. 10 pc çalışır durumda zor olur bu sene. Öğrencilerimi laba alamayacağım bu sene. 24 saat dersim var ve bu dersleri sınıflarında nasıl geçireceğim? Benim durumumda olanlar neler yapmayı planlıyor, çok stresteyim. Önerisi olan paylaşabilir mi. Geçen sene yarım dönem aşağı yukarı böyle durumda idim. Çok bunalmıştım. Bu sene daha kötü durumdayım, dersleri nasıl gecirsem işin içinden çıkabilirim, yardım lütfen. (Sınıflarım 40 kişilik)

bu kapsamdaysa labınız ve okulunuz istekte bulunduysa yenilenecek hocam

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    49.8 KB · Görüntüleme: 508
Teşekkürler karınca hocam. Bugün müdür de bilgisayarlar gelecek dedi. Bakalım ne zaman gelecek. Moralim yerine geldi şükür. Dersler zorunlu olsa da derse verilen değer de değişme olmadı ona yanıyorum. Bilgisayar yok diye moralim bozulunca aman hocam sınıfta aç akıllı tahtayı izlet birşeyler diyorlar. Tüm okuku kafalarına geçiresim geliyor birgün cinnet getirirsem şaşılmasın.

Tarihte bugün :

BİLİŞİM DERSİ ZORUNLU OLDU :)

SEVİNÇLİYİZ HEPİMİZ.
BUGÜN, BİLİŞİM DERSİMİZ :)

7-8lerde zorunlu olmasını gerekli görmüyorum ben. 5-6da zaten öğreniyorlar bir çok şeyi. 8lerde zaten ders yok, 7ler de o kadar ilgisizler ki insanda heves filan bırakmıyorlar..

ozlem22' Alıntı:
7-8lerde zorunlu olmasını gerekli görmüyorum ben. 5-6da zaten öğreniyorlar bir çok şeyi. 8lerde zaten ders yok, 7ler de o kadar ilgisizler ki insanda heves filan bırakmıyorlar..
İlgili hale dönüştürmek bizim elimizde biraz da hocam. Dersimize sahip çıkmalıyız. Bana kalsa 5-6 değil; 2den 8 e kadar zorunlu tutarım.

Özellikle 8'lerde dersin notu olmadığı için öğrenci önemsemiyor. Zaten hep sınav ve notlara odaklandırıldıkları için. Eskiden SBS deyip duruyorlardı, şimdi de ortak sınav. Bilişim Tek. soruları ortak sınavda olmadıktan sonra 8. sınıfların umrunda pek olmayacaktır. 7. sınıflarda ders notu gelirse zorunlu olsun, yoksa sorunlu oluyor..

7-8 lerde olmasın ya hergün 1 bilgisayar bozuluyo gitgide eksiliyor. çocuklar dalga geçiyolar antika diye. önce sınıflar yenilensin sonra zorunlu olsun

Zorunlu olması hem bizim için hem de yeni atama bekleyen arkadaşların kontenjan sayılarının artması için iyi olacaktır. Derslerin ilgi görmesi için de belli bir müfredat olmalı. BT Sınıfları kurulmalı ve var olanlarda yenilenmeli. Ağızlarını açtıklarında teknolojiyi biz getirdik söylerler ama bir çaba sarf etmiyorlar. Teknoloji kullanıldıkça güzeldir.

Bu hareket ney arkadaşlar? '5 ve 6 da bu sene zorunluydu, seneye de zorunlu olacak, 7 ve 8. sınıflarda da ikişer saat seçmeli olarak olacak.' Bunun dışında bir bilgi mi var?

Önümüzdeki eğitim öğretim yılında 7. sınıflarda zorunlu 2 saat olmayacak mıydı 4+4 den kademeli geçişten

antropi' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
İlgili hale dönüştürmek bizim elimizde biraz da hocam. Dersimize sahip çıkmalıyız. Bana kalsa 5-6 değil; 2den 8 e kadar zorunlu tutarım.

office öğretiyorum ilgi yok, internet konusuna ilgi yok, işlerine yarayacak programlar gösteriyorum ilgi yok.. programlama göstersem kafaları basmıyor..2den 6ya kadar zorunlu olsa iyi olur bence.

Geri