Müjde ...Dersler zorunlu oluyor.

Kodla Büyü
bote67' Alıntı:
k.cokol' Alıntı:
acaba ilkokullarda da bilgisayar dersi olacak mı?
İlkokullarda şu anda Beden Eğitimi derslerine de sınıf öğretmeni giriyor. Serbest etkinlikler içerisinde sanırım sınıf öğretmeni BT etkinlikleri yaptırabilir.

2012-2013'ten itibaren ilkokul 4. sınıfta sadece din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerine branş öğretmenleri girebiliyor
2013-2014'ten itibaren 2. sınıf sonraki yıl da 3. sınıfta yabancı dil dersine girilebilecek

karinca_52' Alıntı:
7 ve 8 lerde de zorunlu olursa sıkıntı çözülür

Hocam o da olacak inşallah ama hemen olursa kadro sıkıntısı çıkacak. Aşama aşama olacak ders zorunluluğu. Kadrolara atamalar yapılsın zamanla çözülecek inşallah sorunlarımız. Bakın sadece 5 ve 6 larda zorunlu oldu yaklaşık 3500 BT öğretmeni ihtiyacı oldu. 7 ve 8 lerde de hemen olsaydı kadrolara öğretmen bulmak sıkıntı olacaktı. Ben böyle yorumluyorum.

selocan32' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
7 ve 8 lerde de zorunlu olursa sıkıntı çözülür

Hocam o da olacak inşallah ama hemen olursa kadro sıkıntısı çıkacak. Aşama aşama olacak ders zorunluluğu. Kadrolara atamalar yapılsın zamanla çözülecek inşallah sorunlarımız. Bakın sadece 5 ve 6 larda zorunlu oldu yaklaşık 3500 BT öğretmeni ihtiyacı oldu. 7 ve 8 lerde de hemen olsaydı kadrolara öğretmen bulmak sıkıntı olacaktı. Ben böyle yorumluyorum.

inş

Ben hala derse önem verdiklerini nedense düşünemiyorum. 3500 öğretmeni atayıp bilişime önem veriyoruz ayağını yapıp sonra dersi yine seçmeli yaparlar gibime geliyor. Ders yapılacak bt bırakmadılar ki. Bt sınıflarınin yenilenmesine dair bir haber yok mesela.justified_tg Hocam demiş ne guzel. benim de ders yapabilecek bt sınıfım yok sayılır ne yapacağız biz bu zorunlu derslerde çok merak ediyorum.

zorunluı dersin ders kitabı olmalı....hem de en güncel haliyle...çıkartırlar herhalde...bana öyle geliyor ki bu ders teorik ağırlı olacak

okullarda bt sınıfı yok ders kalkınca okulların büyük çoğunluğu bt sınıfında ders işlemek amacıyla bilgisayarları diğer sınıflara, öğretmenler odasına, idareye aktardı. ortaokullara gidecek arkadaşlar görecekler o dönemde bilişim öğretmeni olmayan çoğu okul bt sınıflarını dağıttı.

Okullara yazı gönderildi, BT sınıfı ihtiyacı olan okulların bildirmesi için. Temmuz ayı içerisindeydi yanlış hatırlamıyorsam. Bir umut...

bilişim sınıflarının tekrar kurulacağını sanmıyorum akıllı tahtalar geliyor. geçen yıl tüm liseler tamamlandı bu yıl ortaokullara kurulur.

Ben de BT sınıfı olup olmadığına bakmadan yazdım ortaokulları, ki bir çok küçük okulun sitesinde BT sınıfı sayısı 0 görünüyordu. Sonum hayrola...

Bende sunu merak ediyorum bilen varsa cevap verebilir mi seneye bilgisayar cilar derse girecegi için okul işleriyle ugrasamayacak seneye btr gorevlendirmesi yapilacakmi

Btr görevlendirmeleri devam eder. lisedeki arkadaşlar var, 30 saati doldurmayacaklar var, bizim dışımızdakileri biliyorsunuz zaten. Olur yani.

Dersin amacı ve öğrenci potansiyeline bakacak olursak bana kalırsa liselerde zorunlu hale getirilip, ilk ve ortaöğretimden kaldırılmalıdır.
Ve en azından devlet dairelerine başvurularda ,halk eğitim merkezlerinden 180 saat kurs alma zorunluluğu gibi saçma bir uygulama ortadan kaldırılmalıdır.

Hatta haftada 6'şar saat olsun tüm sınıflarda:) abartılı istekler bunlar.. eğitimciyiz ve işe o açıdan bakmak gerek.. Şu halde kovalanması gereken ilk şey liselerde en az bir sınıf düzeyinde 2 saatlik zorunlu ders olması bence.

en sonunda zorunlu yaptınız.şimdi daha mı iyi oldu sizce..şimdi notlarla evrak işleriyle ugraşın durun.birde formatör olsanızda olmasanızda okullun diger bilgisayar işlerinide hammal olarak yaparsınız..önceki sistemde ders sayımız az dı en azından diger işlerle rahat ugraşayabiliyoduk.burada formatörlük istemeyenler dersimiz zorunlu olsun diyenler şimdi girsinler bakalım...

elazig1071' Alıntı:
en sonunda zorunlu yaptınız.şimdi daha mı iyi oldu sizce..şimdi notlarla evrak işleriyle ugraşın durun.birde formatör olsanızda olmasanızda okullun diger bilgisayar işlerinide hammal olarak yaparsınız..önceki sistemde ders sayımız az dı en azından diger işlerle rahat ugraşayabiliyoduk.burada formatörlük istemeyenler dersimiz zorunlu olsun diyenler şimdi girsinler bakalım...
sizin not evrak işi dediğiniz şey öğretmenlik yapmakla alakalı şeyler.. önceki sistemde norm fazlasıydık, belki siz değildiniz, manidar. Norm olmaması ne demek anlamını biliyorsunuz heralde.. Kimse 3-5 bilgisayar için kadro vermez.. Kimsenin de hamalı olmayız, olmayın bi zahmet..

wanagot' Alıntı:
elazig1071' Alıntı:
sizin not evrak işi dediğiniz şey öğretmenlik yapmakla alakalı şeyler.. önceki sistemde norm fazlasıydık, belki siz değildiniz, manidar. Norm olmaması ne demek anlamını biliyorsunuz heralde.. Kimse 3-5 bilgisayar için kadro vermez.. Kimsenin de hamalı olmayız, olmayın bi zahmet..
:+1: :+1:

wanagot' Alıntı:
elazig1071' Alıntı:

Sizin düşüncenize katılmıyorum.okulda 24 saat dersim olacak ve btr de mecburen kabuledeceğiz.yapmada okulun işlerini idareyle nasıl ters düşüyon..sizin gibi ders diyenler zaten formatorlüğü de bırakmayan kişilerdir.bir çok okulda bt labaatuvarlaı sınıf olsun diye kapatıldı ve diğer okullardada bilgisayar sayısı en fazla 20 sınıflardaki ögrenci sayısı ise 30 ve üstü gel yerleştir bakalım.boş konuşarak edebiyat yapmayalım..bu sistem tek faydalı olan yönü bölüm mezunlarının yeni iş bulabilmesidir.ama oda boş cünkü her mahallede 3 tane ortaokul varsa bunu tek ortaokul yapıp digerleini ilk okul yapıyorlar ve dolayısıyla bilişim normu ilkokulda olmadıgı için okulları birleştirilen tüm bilişimciler aynı ortaokulda olacaklar dolayısıyla değişen fazla birşey olmayacak..zamanlar anlarsın sen git not defteri al kırtasiyeden şimdiden ;)

Valla benim bu sene ikinci yılım arkadaşlar ve düşüncem şudur; diğer öğretmenler gibi sadece dersime gireyim çıkayım. BTR olmak mı aman benden uzak olsun..Bu yıl BTR idim daha da BTR olmayı düşünmüyorum.

elazig1071' Alıntı:
wanagot' Alıntı:
elazig1071' Alıntı:

Sizin düşüncenize katılmıyorum.okulda 24 saat dersim olacak ve btr de mecburen kabuledeceğiz.yapmada okulun işlerini idareyle nasıl ters düşüyon..sizin gibi ders diyenler zaten formatorlüğü de bırakmayan kişilerdir.bir çok okulda bt labaatuvarlaı sınıf olsun diye kapatıldı ve diğer okullardada bilgisayar sayısı en fazla 20 sınıflardaki ögrenci sayısı ise 30 ve üstü gel yerleştir bakalım.boş konuşarak edebiyat yapmayalım..bu sistem tek faydalı olan yönü bölüm mezunlarının yeni iş bulabilmesidir.ama oda boş cünkü her mahallede 3 tane ortaokul varsa bunu tek ortaokul yapıp digerleini ilk okul yapıyorlar ve dolayısıyla bilişim normu ilkokulda olmadıgı için okulları birleştirilen tüm bilişimciler aynı ortaokulda olacaklar dolayısıyla değişen fazla birşey olmayacak..zamanlar anlarsın sen git not defteri al kırtasiyeden şimdiden ;)
Dersim varken 3 kuruş ek derse tamah etmem, ki etmedim de hiç.. İstersem yaparım.. Yeni formatör-Btr anlayışına karşı değilim zaten, yapılabilir.. Ama bu ikisi birbirine alternatif değil.. Anlamamız gereken şu; ders olmazsa kadro olmaz, haliyle o çok sevdiğiniz formatörlük de olmaz.. Okulda ne yapmayı planlıyordunuz bu durumda.. 24 saat dersim var demişsiniz, eski sistemde olsa kaç yıl daha dersiniz olurdu acaba? Lab'lar ders seçmeli olduğu için kapatıldı unuttunuz galiba.. İdareyle aranızı iyi tutup dersi seçtirmek bir seçenek ama kimseye minnet edecek de değilim.. Anlaşıldı ki sizin tuzunuz hala kuruymuş ki şikayetçi değildiniz eski halden.. Son olarak bu saygı aşar üslubunuza anlam veremedim, seviye düşürmek bizlere yakışmaz bence.. ama madem öneride bulundunuz, siz de bir adet torna çantası alabilirsiniz hocam.. saygılar.

Geri