Müjde ...Dersler zorunlu oluyor.

Kodla Büyü
mezun sayısı ve alınacak kişi sayısına göre belirleniyor. geçen sene 70'di sanırım. 300 kişilik kadroya 7000 kişi başvuracağına taban puan koyup sayıyı azaltıyorlar yani.

mezunu az, alımı çok branşlarda taban puan olmayabiliyor.

bilisim-tef' Alıntı:
mezun sayısı ve alınacak kişi sayısına göre belirleniyor. geçen sene 70'di sanırım. 300 kişilik kadroya 7000 kişi başvuracağına taban puan koyup sayıyı azaltıyorlar yani.

Anladım teşekkürler hocam. Bu sene ne olcak bekleyip görcez artık. İhtiyaç sayıları ne zaman yayınlanıyor sınav öncesimi sonrasımı?

neco_e_66' Alıntı:
bilisim-tef' Alıntı:

Anladım teşekkürler hocam. Bu sene ne olcak bekleyip görcez artık. İhtiyaç sayıları ne zaman yayınlanıyor sınav öncesimi sonrasımı?
sınavdan sonra.

tar1k_demir' Alıntı:
neco_e_66' Alıntı:
bilisim-tef' Alıntı:

sınavdan sonra.
Teşekkürler

mtem' Alıntı:
dün bizim mem resmi yazıyı okullara göndermiş bile.
Yeni tabloya göre 5-6 da 2 saat zorunlu, 7-8 de 2 saat seçmeli görünüyor. Hepimize hayırlı olsun arkadaşlar

ben doğum iznindeyim dünyadan bi haberim bunu duyunca liseleride kapsıyor sandım ama sanırım biz avucumuzu yaladık

tubilubba' Alıntı:
mtem' Alıntı:
dün bizim mem resmi yazıyı okullara göndermiş bile.
Yeni tabloya göre 5-6 da 2 saat zorunlu, 7-8 de 2 saat seçmeli görünüyor. Hepimize hayırlı olsun arkadaşlar

ben doğum iznindeyim dünyadan bi haberim bunu duyunca liseleride kapsıyor sandım ama sanırım biz avucumuzu yaladık

hocam bende lisedeyim üzülmeyin... en kötü normlar baya açıldı isteriz ilköğretime... böyle güvencemiz olsunda...

bilgisayar öğretmeni arkadaşım söyledi dersler zorunlu oldu diye ben oralı olmadım her zaman ki asparagas haberlerden zannettim. 10 daika sonra ayıktım tekrar sordum ne zorunluluğu felan dedim. Bakanımıza ne kadar teşekkür etsek az.

ağlamak istiyorum !!!!!!!!!!

karinca_52' Alıntı:
şimdi sıra 7 ve 8 de zorunlu olmasında
7-8 haricinde asıl 3-4 zorunlu olmalı.
ilkokula bilişim şart. Ayrıca lisede Sayısal bölümler, fen liseleri programlama dersleri zorunlu olmalı. lise 9-10 da bilişim dersi görmemiş öğrenci 2 saat zorunlu bilişim dersi seçmeli.

biltek2007' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
ilkokula bilişim şart. Ayrıca lisede Sayısal bölümler, fen liseleri programlama dersleri zorunlu olmalı. lise 9-10 da bilişim dersi görmemiş öğrenci 2 saat zorunlu bilişim dersi seçmeli.

aynen ilk önce 3-4 .snıflarda zorunlu olmalı zonra 9 ve 10.sınıflarda bilişim dersi zorunlu olmalıdır.

her-telden-f29/seneye-ne-yapacaz-t111823-15.html#p1221496
tenten' Alıntı:
2013 - 2014 öğretim yılından itibaren 4. ve 5. sınıflarda bilişim teknolojileri dersi zorunlu ders olacak.( Bu bir dilek değil.) sağlam bir kaynaktan aldığım bilgidir.
not: şu anda teknoloji ve tasarım dersleri 7. ve 8. sınıflarda ders programında görünüyor, 6. ve 7. sınıflarda devam edecektir.
2 hafta önce zorunlu olduğunu duymuştum ama sınıf bilgisi yanlışmış.

bilogrt38' Alıntı:
Bu başlığın artık "zorunlu oldu" olarak değişmesi gerekmiyor mu?
Eylüle kadar bu şekil kalsın hocam başlık. Biz somut olarak ders programını elimize alalım. Sonra değişsin.

Zaten daha duymamış arkadaşlar için daha heyecanlı olur :) Kaldıysa tabi...

mehmettuna68' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:

aynen ilk önce 3-4 .snıflarda zorunlu olmalı zonra 9 ve 10.sınıflarda bilişim dersi zorunlu olmalıdır.
Böylece okul dönüşümleriyle ilkokul bünyesinde kalan BT sınıfları da değerlenmiş olur. Sonrak hedefimiz bu olsun.

hocam kesinleşmiş okula gelmiş yazısı ve bizim okulda 2 den 1 e düşürülen norm sayısı tekrar 2 ye çıkarılmış eğer ki böyle olmasa norm yükseltilmezdi
Allah'a hamdlar olsun darısı diğer sınıflara

kumsal540' Alıntı:
hocam kesinleşmiş okula gelmiş yazısı ve bizim okulda 2 den 1 e düşürülen norm sayısı tekrar 2 ye çıkarılmış eğer ki böyle olmasa norm yükseltilmezdi
Allah'a hamdlar olsun darısı diğer sınıflara

Bu yazdığınız hangi konu ile ilgili hocam?

ben bu işte benim sürekli olarak bimer e gönderdiğim yazıların payı olduğunu düşünüyorum hatta bu işi öğrenmeden daha sabh bile bimere yazı yazdım ben de diğer öğretmenler gibi olmak istiyorum diye

ağlamak istiyorum 3 yıldır branş değişikliği için uğraştım olmadı 2. üniv de okuyorum çok mutluyum kendi branşımda ve sadece 15 saat çalışabilecem

cemreerva' Alıntı:
ağlamak istiyorum 3 yıldır branş değişikliği için uğraştım olmadı 2. üniv de okuyorum çok mutluyum kendi branşımda ve sadece 15 saat çalışabilecem

Hocam 3 yıl tam da bizim sorunlarımızın en yüksek dönemi. Birden bunlarla karşılaşmanız sıkıntı olmuştur eminim.
Ders anlatırken zevk alacağınızı umuyorum :)

cemreerva' Alıntı:

hocam hangi bölümde okuyorsunuz. ben de okuyorum 2. üni. bitirince branş değişikliği düşünüyo musnz

Geri