Müjde ...Dersler zorunlu oluyor.

Kodla Büyü
deniz1903' Alıntı:
cemreerva' Alıntı:
ağlamak istiyorum 3 yıldır branş değişikliği için uğraştım olmadı 2. üniv de okuyorum çok mutluyum kendi branşımda ve sadece 15 saat çalışabilecem

hocam hangi bölümde okuyorsunuz. ben de okuyorum 2. üni. bitirince branş değişikliği düşünüyo musnz
türk dili ve edebiyatı okuyorum branş değişikliği için okudum ama gerek kalmadı elimde diploma olsun diye devam edecem benim amacım formatörlükten kurtulup maaş karşılığı çalışmaktı çok şükür o da oldu. siz ne okuyorsunuz

cemreerva' Alıntı:
deniz1903' Alıntı:
cemreerva' Alıntı:
ağlamak istiyorum 3 yıldır branş değişikliği için uğraştım olmadı 2. üniv de okuyorum çok mutluyum kendi branşımda ve sadece 15 saat çalışabilecem

hocam hangi bölümde okuyorsunuz. ben de okuyorum 2. üni. bitirince branş değişikliği düşünüyo musnz
türk dili ve edebiyatı okuyorum branş değişikliği için okudum ama gerek kalmadı elimde diploma olsun diye devam edecem benim amacım formatörlükten kurtulup maaş karşılığı çalışmaktı çok şükür o da oldu. siz ne okuyorsunuz
ben çok şükür burda okul çok büyük diye 2 kişi olmamıza rağmen 15 saat ders bulabildim ben de çok istiyodum çocuğumun en küçük olan zamana denk geldiği için de Allaha hamd ediyorum

cemreerva' Alıntı:
deniz1903' Alıntı:
cemreerva' Alıntı:

ben matematik okuyorum hocam.

sayın zümrelerim dersimizn zorunlu olarak gelmesinden dolayı gerçekten cok sevinçliyiz, ama dersleriimzin sağlıklı olarak işlenmesi açısından lab ortamının olması tartışmasız zorunlu bri hal. Ancak özellikle 4+4+4 uygulmasından dolayı bırakın labı okullarda sınıflar bile yetmez hale geldiğinden tüm lablar ilçemdeki sınıfa donusturulup, PC ler sınıflara ve diger köy okullarına dagıtılmıs, (lisede BT rehber oldugumdan olayları sonradan ogrendim.) Şimdide hiç bir okul müdürü Labı tekrar kurma ihtiyacı ve zorunlulugu hissetmemektedirler ((görüştügüm 4 okul müdürüde aynı fikirde.) bazı müdürler bütün cocuklarda laptop, tablet var söylersin okula getirirler, sınıfta işlersin diyorllar (bıyık altından gülerek).
Bu ortam karsısında bizleri ne tür problemlerin beklediğini sayacak olursak;
1- Tüm cocukları laptop, netbook, table vs yok, olanda Velileerin ters duruşlarından dolayı okula getirmek istemeyecek,
2- Sınıf ortamında ağ altyapısı olmadıgından sınıf yonetiminde zorlanacağız
3- buna paralel sınıf içi sorunları buyuyerek , daha büyük problemleri dogaracak(Veli şikayetleri, sınıfı susturamadıgından Müdür şikayetleri gibi...)
labsız bir ortamda Bilgisayar Biliişim ve yazılım dersi oalacak bir kabus....

Bunun neresi müjde, hem öğretmen olacaksınız hem yine formatör gibi davranacaklar size... Yine bilgisayarcısınız ve komşusunun kasası bozulan size getirecek, müdür sizi takip edecek. Yine internet sizden sorumlu olacak. Formatörler ders istemekle hata etti bence, tüm işlerine bir de dersi eklediler. Ve ek ders de derse göre olursa, o zaman hepten saçma olmuş olacak

Az kaldı hocam, imamhatip ortaokullarında zorunlu yapıldı. Ona da sıra gelecektir :) Bilişimin önemini ve gerçekten eğitilince ne kadar faydası olduğunu bizim seneye göstermemiz gerekecek.

kumsal540' Alıntı:
only61' Alıntı:
Liselerde zorunlu olursa kafama bi huni takip işlek bir caddede turlayacagim
hocam çok güldüm ya bakın ben de mi listeye alsam ne :)

çok ciddiyim haaa.
hatta resim çekip buraya da atacağım....
sokakta bana soran olursa bu ne diye? mutluluktan delirdim diyeceğim,,,

imam hatiplerde de zorunlu olmuş dersler

Ekli dosyalar

• mam Hatip Ortaokulu Haf Ders Çiz (3).rar
    95.9 KB · Görüntüleme: 199
bize düşen 1 çalışıyosak 3 çalışıp bu dersin öneminin herkes tarafından iyice anlaşılmasını sağlamamız gerekiyo.

agd85' Alıntı:
bize düşen 1 çalışıyosak 3 çalışıp bu dersin öneminin herkes tarafından iyice anlaşılmasını sağlamamız gerekiyo.

Nasıl çalışacağız Hocam. Sınıfları kapattılar, bilgisayarları sağa sola dağıttılar, elimizde kalan 10-15 bilgisayar ile 36-40 kişilik sınıflara nasıl ders anlatacağız?

hocam verdiğiniz güzel haber için teşekkür ederim yalnız size şunu sormak istiyorum ben halen daha bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği öğrencisiyim. Şimdi bu teknoloji ve tasarım dersine bizim girebilmemiz için ne yapmamız gerekiyor. ya da girme imkanımız hiçbir şekilde yok mu?

aslise' Alıntı:
agd85' Alıntı:

Nasıl çalışacağız Hocam. Sınıfları kapattılar, bilgisayarları sağa sola dağıttılar, elimizde kalan 10-15 bilgisayar ile 36-40 kişilik sınıflara nasıl ders anlatacağız?
aynen öyle valla

Yeni sistemde ilkokul olan okullarda eski sistemin 7. ve 8. sınıfları var bu sınıflar için okul idaresi ders seçerse ders olur ama bu dersi seçen idareci öğretmeni btr olarak çalıştırmak isteyebilir.

k.cokol' Alıntı:
acaba ilkokullarda da bilgisayar dersi olacak mı?
İlkokullarda şu anda Beden Eğitimi derslerine de sınıf öğretmeni giriyor. Serbest etkinlikler içerisinde sanırım sınıf öğretmeni BT etkinlikleri yaptırabilir.

Geri