Müjde ...Dersler zorunlu oluyor.

Kodla Büyü
Rüyada mıyım, biri şaka mı yapıyor ? Hala kendime gelemedim. Dilimi ısırdım, acıyor , rüyada değilim :?

Keşke 1 Hafta önce yapsalardı da norm güncellemelerinde dikkate alınsa idi. Hem tayin olacaklar hem de ilk atama bekleyenler için daha faydalı olurdu.

En sevdiğim sınıflar 5 ve 6 lara 2 saat zorunlu ders :++: . 5 ve 6 larda 4 er şube bulunsa 16 saat ders çıkıyor maaş karşılığını doldurmaya yetiyor. Fatih kurulan liseler de hala norm açmamakta ısrar ederlerse başlarının çaresine bakarlar artık.

Seçmeli derslerin olduğu günler 7 saat yapılacak olması da iyi. Özellikle 2. kademe öğlenci olan okullarda çok geç çıkılıyordu 40 dakika öne çekilmesi iyi.

Re: Ortaokulda bilişim dersi zorunlu oldu

Liselerde hala seçmeli fakat;öğretim programına göre 11 ve 12. sınıflara da seçmeli ders olarak gelmiş.

Beden eğitimi , müzik, türkçe öğretmenleri gibi kendi alanımızda sertifikaya gerek kalmadan egzersiz açma şansı da verseler, bir daha btr-formatörlüğe hiç bulaşmayız.

Süper haber, ama imzayı görmeden inanmam. Bence derneğimizin yoğun faaliyetleri, farkındalık oluşturma çabaları işe yaradı.

bu gerçek mi ben hemen inanmak istemiyorum açıkçası bi bit yeniği olmasın
2 defa okudum ama inanamıyorum hiç iyi haber duymadık ki bünye alışık değil :)

hepimiz için hayırlı olsun sonunda güzel bir haber

Re: Ortaokulda Bilişim Teknolojileri dersi zorunlu oldu

Ulen nisanda da değiliz ya şimdi yetkili birisi çıkıp şaka yaptık diyecek diye ödüm kopuyor.. :)

Kimin emeği varsa minnettarız.
Sevincimizi bölmek istemiyorum ama,
İlk akla gelen de; lablar dağıltı, nasıl olacak o iş ?

Bence Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği Çok büyük bir teşekkürü hakediyor.Bunun yanında Bilişim Öğretmenlerimizin yani bizlerin çabaları sayesinde güzel haberi almış bulunuyoruz.Bundan sonraki hedefimizi 7 ve 8. sınıfılarda da dersin zorunlu hale getirilmesini sağlamak olmalıdır.

seldabal' Alıntı:
bu gerçek mi ben hemen inanmak istemiyorum açıkçası bi bit yeniği olmasın
2 defa okudum ama inanamıyorum hiç iyi haber duymadık ki bünye alışık değil :)
Aynen hocam. İyi haberler ben de alışık değilim. Sanki hayal alemindeyim.

Bunu sağlayanlardan emeği geçenlerden Allah razı olsun. En azından norm fazlası olup okul okul gezme derdinden kurtulduk.
Artık laboratuvarları boşaltan müdürler düşünsün seneye ne yapacaklarını!

Biz birlik oldukça önümüzde Allah'ın izniyle kimse duramaz.Yetmez daha da isteyeceğiz.Bu milletin çocuklarını tüketici yaptırmayacağız inşallah...Üretici olacaklar.

6 yıldır bu meslekteyim "ne olacağız acaba bu yıl" demeden bir yaz bile geçirmediğim. Bu mobbingin alası değil de nedir? Çok şükür bu yaz eskiye oranla kafam daha rahat olacak inşallah

Liseler ne olacak, 2 saatte orada zorunlu olsa mis gibi olurdu

inansak mı ki ?
resmi yazı olmadan mutlu olmak istemiyorum.
şimdilik sadece tebessüm getirdi yüzüme.
inş gerçekleşir ve en az 2 saattirde dertlerimizin % 90 çözülmüş olur

Geri