Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

Kodla Büyü
öğretmen olabilmek için sürekli sınava gireceksin.... millet vekili olmak için ilk okul mezunu olmak yeterli.... Burası Türkiye...........

Tespit edilen kişileri paralele yardım ve yataklıktan kapı önüne koyarsın olur gider. 657 yi degistirme fikri yandasları devlet kadrolarına daha kolay almak icin gibi geliyor bana.
Bir de bu paralel, devlet birimlerine yuvalanırken siz ne yapıyordunuz diye sorarlar adama.

Yapacağımız ilk iş 657'yi kaldırmak.Doğru çünkü istersen 1/4'e kadar çalış, istersen 60 yaşına kadar çalış.Emeklilikte yüksek maaş almanı belirleyen EK GÖSTERGE'dir.3600'ü almadıktan sonra öğretmen emeklisi maaşı 2bin olmaz.Bayağı bir sürpriz bizi bekliyor bireysel emeklilige adım atma zamanı geldi.

Tabii anayasayı değiştirecek sayıyı bulabilirlerse yaparlar. Gerçi bu benim zümrelerle herşey müstahak ama olan kurunun yanında yaşlara da olur.

badem85' Alıntı:
Tabii anayasayı değiştirecek sayıyı bulabilirlerse yaparlar. Gerçi bu benim zümrelerle herşey müstahak ama olan kurunun yanında yaşlara da olur.

657 kanun. 276 millet vekili yeterli değişmesi için...anayasa değiştirme çoğunluğuna gerek yok.

geçiniz efendim. meseleye ideolojik bakıyorsunuz hep. türkiye artık eski türkiye değil. çağ atladık hem ve dünya da bize hayran :!: siz daha anlamadınız mı :!:

hem zaten öğretmenler yarım gün çalışıyor. hem de yazın 4 (dört) ay tatil yapıyor. kar tatilini, sis tatilini, fırtına tatilini, seçim tatilini, resmi ve dini bayram tatillerini saymıyorum bile. hatta, turizm olumsuz etkilenmesin diye de tatil yapıyorlar.

doktorları, hemşireleri ve düz memurları saymıyorum bile. onlar da yattıkları yerden bedava para kazanıyorlar! değil mi ama? :p

işçi sınıfının işgüvenliği kaldırıldı şimdi memura geldi. yarın ağzını açanı kapı önüne koyarlar

"kaldırsın bir sonraki seçimde oyumu vereceğim" diyenlerinkini kaldırsın bende oyumu vermezsem namerdim :mrgreen:

İşini düzgün yaparsan neden korkasın ki? Paramı helal ettirme peşindeyim, kimse yaptığım işe eğri diyemez. Benim de gerisi umurumda olmaz. Bu noktada korkan arkadaşlara tavsiyem: Kendinizi kontrol ediniz. (Siyasi değil söylediklerim. Siyasi olsa başka türlüsünü söylerdim.)

yarın bir müdür gelir onun sendikasından değilsiniz diye yada başka siyasi sebeplerle fişlerlerse sizi görürüm kim korkuyor kim işini yapıyor..
bu forumda idarecilerle sorun yaşayanlar sadece işini yapmayanlar mı sanıyorsunuz..
biz kimsenin kölesi de değiliz kimsenin paralı elemanı da değiliz..
siz kendinizi isviçrede mi sanıyorsunuz..
eğer böyle bir şey çıkarsa görün şenliği kim kimi nasıl fişliyor

enestar' Alıntı:
İşini düzgün yaparsan neden korkasın ki? Paramı helal ettirme peşindeyim, kimse yaptığım işe eğri diyemez. Benim de gerisi umurumda olmaz. Bu noktada korkan arkadaşlara tavsiyem: Kendinizi kontrol ediniz. (Siyasi değil söylediklerim. Siyasi olsa başka türlüsünü söylerdim.)
Ne güzel İstanbul yaa.. Böcekler için zorlu bir kış olacakmış.. Sonbahar kartpostalları nasıl böyle gerçekçi.. Pasta mı..?

burada o kadar saçma cevaplar varki...bazen bu cevapları yazanlar varmı gerçekten diye düşünüyorum..o kadar görevden alınan müdürler hepsimi işini yanlış yapıyordu..hepsimi parasını helal ettirmiyordu..inanın şaka gibi cevaplar yazılıyor yaaa

hadi o zaman! Allah yâr ve yardımcınız olsun :!:

buna da yandaşlık edenin aklına. sizin güvencenizi ben kaldırdım. siyasi değil haaa
hayret ya

enestar' Alıntı:
İnsan böyle düşünebiliyorsa ya gözleri iyice kör olmuş yada hiç dışarı çıkmamış, hiç duymamış derim. Siyasi tartışmalara girmem ama yapılan adaletsizlikler gerçekten insanın zoruna gidiyor, birçok okulda olduğu gibi bizim okulumuzda da birbirleriyle harika çalışan, işlerini de dört dörtlük yapan fakat siyasi görüşleri hem birbirlerinden hem de iktidar partisinden farklı insanlar haksız yere görevden alınıp yerlerine 3 iktidar partili idareci atandı. Okulda iktidar partisinin mitingi bile yapıldı. İsteyen inansın isteyen inanmasın ama ben sırf siyasi nedenlerle insanların işlerinden olduklarını gördüm. Şimdi biliyorum ki memurların iş güvencesi gidince çok masumun canı yanacak. Paramı helal ettirmenin peşindeyim diyen arkadaşım, birgün birileri hiç bir neden yokken senin paran sana haram dediklerinde de böyle konuşabilecek misin acaba?

bomax01' Alıntı:
:+1:
jandarma' Alıntı:
Bence kendisinin iş güvencesi kalmadı yarın göreceğiz :puhaha:
:alkis:
Allah verede; yarın akepe hezimete uğrasın. yoksa bunlar kendilerine köle olmayanları işten çıkartır. En başta beni :)
Aksini iddia eden varsa, onca torpil ve ahlaksızlıktan sonra onada YUUHHHHHHHHHHHHHH

muhalif33' Alıntı:
badem85' Alıntı:

657 kanun. 276 millet vekili yeterli değişmesi için...anayasa değiştirme çoğunluğuna gerek yok.
“Anayasamızın 128. ve 129. maddeleriyle koruma altına alınan kamu emekçilerinin yine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile tanımlanmış iş güvencesi bulunmaktadır

enestar' Alıntı:
Ben kendi işimden değilde karşımdakinin kişiliğinden korkarım. Karşımızda o kadar çok zübük varki kendi çıkarları, kendi siyasi görüşlerine uymayanları direkt bertaraf edebilecek kapasitedeler.

İşin düzgününe mi bakıyorlar Allah aşkına, adam senin iş güvenceni kaldıracağım diyor hala savunma moduna geçenler var bu adama hayır demen için daha ne sana yapması lazım yahu.

Valla ben diyeceğimi dedim. Ben rızkın Allah'tan olduğuna inandım. Bu nedenle bana sadece işimi düzgün yapmak düşer. Gerisi hikaye benim için...

Anlasanız, ağlardınız; ağlasanız, anlardınız

Geri