Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

Kodla Büyü
Valla ben diyeceğimi dedim. Ben rızkın Allah'tan olduğuna inandım. Bu nedenle bana sadece işimi düzgün yapmak düşer. Gerisi hikaye benim için...

Anlasanız, ağlardınız; ağlasanız, anlardınız

enestar' Alıntı:
Valla ben diyeceğimi dedim. Ben rızkın Allah'tan olduğuna inandım. Bu nedenle bana sadece işimi düzgün yapmak düşer. Gerisi hikaye benim için...

Anladık arkadaş, لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ Bizim Kitabımız, sadece kendimizi değil başkalarından da bizi sorumlu tutuyor. Bu zulme sessiz kalıp zalimlerden olacak değiliz.

Arkadaşlar içinizde hala daha doğru yolu göremeyen, eğitim-bir-sen üyesi olmayan varsa hepinizi davet ediyorum. Anladınız siz ne demek istediğimi. Sözleşmeli olarak bile almayacağız sizleri yoksa! :p :p :p

"Bizim Kitabımız, sadece kendimizi değil başkalarından da bizi sorumlu tutuyor. Bu zulme sessiz kalıp zalimlerden olacak değiliz."

:alkis: :alkis: :alkis:

enestar' Alıntı:

Sakat düşüncelerinizi meşrulaştırmak için neden Allah'ı kullanırsınız.Bu galiba bu ekolden gelenlerin genel sorunu..

yani bunu savunmanın mantıklı bir yanı yok. bugün ebs lider, yarın tes, öbür gün es vb. sistem gücü elinde bulundurana göre şekillendirilir ise bugün gülen yarın çok ağlar.

Rabbimden tek isteğim 20 yılını doldurana erken emeklilik hakkını versinler.Şurada 2,5 senem kaldı derim.

jandarma' Alıntı:
Bence kendisinin iş güvencesi kalmadı yarın göreceğiz :puhaha:

Hişt seçimler yapıldı ve bitti görmedin mi daha, muhalefet %50 almış, Reis saraydan kaçmaya hazırlanıyormuş, koş yakala jandarma :wink:

kurtay' Alıntı:
jandarma' Alıntı:
Bence kendisinin iş güvencesi kalmadı yarın göreceğiz :puhaha:

Hişt seçimler yapıldı ve bitti görmedin mi daha, muhalefet %50 almış, Reis saraydan kaçmaya hazırlanıyormuş, koş yakala jandarma :wink:

öğretmenlerin formunda iş güvencesini kaldıracağını söyeleyen lideri sahiplenen öğretmenler olduktan sonra %50 az bile almış bence.
siz rahatsınız tabi: düşünce yapınız, idareci atamalarında olduğu gibi öğretmenlerinlerin atılmasında yada seçilmesinde yaşanacak torpil ve kayırmayı normal kabul ediyor. Ya çalışan ama yanlışları söyleyen ve sizin dünya görüşünüze sahip olmayan öğretmenler ne olacak.
O zaman da idareci atamalarındaki haksızlığa çıkarmadığın gibi sesini çıkarmayacaksın değilmi.
İnkar edemem üzülüyorum. endişeliyim. bunun asıl nedeni; sizlerin haksızlık karşısındaki tavrınız. Elinize imkan geçince gözünüz sahip olduğunuz makam ve dünya malından başka bir şeyi görmüyor. hak, adalet ve verilen emek sizler için sadece hasımlarınızın ağzında geveledikleri sözcükler oluyor.
sadece 4 yıl değil bence uzun yıllar herşey istediğiniz gibi olacak.
hayrını görün.

En önemli hakimiz elimizden alinacak ve birileri siyasi durusuna güvenip destek tutacak çalışmayan adami calistirmanin yolu isten çıkarılma tehtidimidir bu tehtid tepemizde olunca cok mu huzurlu çalışacağız, birde egi timci olan bu arkadaşlar, korkunun olduğu yer de ogrenme calisma ve gudulenme nasil olacaktır ?

Kimse basina ne gelecegini bilemez bugunki iktidar i destekleyecem diye buna alkis tutanlarin ileride mutlaka canları bundan dolayi yanacaktir.

Son olarak Akp neden öğretmene hiçbirşey vaad etmedi cantada keklikmiyiz?

bu ülke ne çektiyse kıyak erken emeklilerden çekti..
20 yıl çalış 42 de emekli ol..
devlet sana 35-40 yıl maaş versin..
bence önceliklerinizi değiştirmelisiniz.

destekliyorum...
ali babanın çiftliği gibi süt vermeden otlayan bir sürü kişi var
bir çok öğretmen mesleğinin hakkını veremiyor.....

zaqwert' Alıntı:
destekliyorum...
memurlar içinde yine en iyi çalışan öğrenmedir buna emin ol.

Devlet memuru ve zihniyeti her zaman devlete yük olmuştur. Çok önceden yapılması gereken, geç kalınmış bir karardır

Burada yazan arkadaşlara inat bende destekliyorum. Tarafsız!!! bir performans değerlendirme birimi olduğu için ülkemize geç gelecek olan bir sistemdir. Bizde bu zihniyet olduktan sonra bugün bana, yarın sana. Anladınız mı her söyleneni söyleyenden ötürü destekleyen arkadaşlarım?

illerde ilçelerde birçok kişi ali kıran baş kesen olacaktır. 3 karaktersiz sendikacı birköşeye çekilip onu buraya müdür şunu oraya müdür yardımcısı olarak atıyorum dedikten sonra yarın şunu işten at yerine bunu al durumları ortaya çıkacak.

liyakat ve perfomans bahanesi ile memurun üzerinde giyotini dolaştırmak istiyorlar. liyakat ve performans ölçülerini belirle, uygulamaya geçmeden birkaç yıl dene. sistemin işleyip islemediği görülecektir

Kürşat_58' Alıntı:
zaqwert' Alıntı:
destekliyorum...
memurlar içinde yine en iyi çalışan öğrenmedir buna emin ol.

Şöyle derin bir analiz alsak, "devlet beyin" iyice açığa çıkmadı mı sence :) vazifesini yerine getirmiştir artık. Saraya çıkan oydu deyince atarlanıyordun, bak ne oldu şimdi.

Okullara görevlendirilecek geçici İş-Kur personeli (10 Ay Asgari Ücret - 2 Ay Ücretsiz İzin) için insanların neler yaptığı, nasıl torpil aradığına; geçen sene yılların deneyimli okul müdürlerinin nasıl görevden alındığına; sınavlarla atanmış müdür yardımcılarının görevden alınış yöntemlerine; idari mahkeme kararlarının uygulanmamasına vs. bir sürü saçmalığa rağmen iş güvencenizin kaldırılmasını istiyorsanız buyurun diyecektim buyurdunuz. Evet çalışmayan personel, yatan memur, 1 kişilik işe 5 kişi gibi saçmalıklar yok değil var hem de gözümüzün önünde. Bunların çözümü iş güvencesinin kaldırılması ise ilk paragraftaki gibi olur sonuç. Çünkü biz bir ŞARK toplumuyuz.

Re: Ynt: Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

sezginozturk' Alıntı:
pergun' Alıntı:
Devlet memuru ve zihniyeti her zaman devlete yük olmuştur. Çok önceden yapılması gereken, geç kalınmış bir karardır

siz öğretmen misiniz?
Belki kendini süper biri olarak algılayıp, diğer memurların beceriksiz olduğunu düşünüyor.
Belki de yaptığı işte kendini yetersiz görüp, seppuku düşünüyordur.Ancak katana uzundur ve acı verir.
Büyüklük veya kendini hor görme......
Her iki durumdada toplum faydasını düşünmüyor. Bencil olduktan sonra, özel sektörde dahi başarısız olur bu arkadaş.

Devlette her iş bitti memurun iş güvencesi kaldı düzeltilecek. Madem çalışmıyor memur kurala kanuna göre düzelttirmeye çalışırsın. Ona bakarsan okullarda ki hademe vasfında ki işciler de hiç çalışmıyor. Düz memurların maaşı yaparken aldığı mutemet ücreti nedir? Yıllarca kendine yakın olanları koru sesi çıkan olduğu zaman "bak senin iş güvencen benim!" diyerek aba altından sopa göstermektir bu. İşin özü sanki hiç siyaset hayatımızda yok muş gibi yaşamamızı, eleştirmeden, fikrini söylemeden denileni yapmamızı isteyenler bu kafa ile araştıran, üreten öğrenciler yetiştirmemizi bekliyorlar. Ne kadar tezat!

Devlette memur 30 yıl çalışıp aldığı emekli maaşıyla ev alamazken, toplumun iş gücü verimli kullanılamazken, abuk sabuk bölümler açılarak her ile üniversite kurarak vasıfsız üniversite mezunları yetiştirerek büyük bir "yeteneği keşfedilmemiş" genç toplum ile hangi 2023'e yürüyoruz merak ediyorum.

İş güvencesi olmasın, memurun ilk yapacağı iş sendika değiştirmek olacaktır. Nerde başkalarının düşüncesine saygı, nerde Hz. Ömerin adaleti?
Hayırlısı olsun iş güvencesi kalksın adaletli olacaklarsa kalksın, çalışmayan, yan gelip yatan, sendikasının atadığı memurlar düşünsün sonunu. Çalışan adama hiç bişey olmaz. Adam "rahat" etmek için , sınıfta öğrenciyle uğraşmamak için müdür yard. ister, hatta şube müdürü olmak için mv adayı olanlar bile varken ne diyelim Allah büyüktür.

boe bisey olursa neler olacagini herkes biliyor ama herkes isine geldigi gibi konusuyor.. gecmisteki uygulamalar gelecekteki uygulamalarin referansidir...

Geri