Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

Kodla Büyü
Dun aksam trt haberde 657 nin kambur olusturdugundan herkesin sozlesmeli olmasi gerektigini iki yandaş gazeteci bir iki cümleyle altinida tamamlayamadan böyle olmali diyerek anlatmaya çalıştılar

cilekes_ogrt' Alıntı:
Dun aksam trt haberde 657 nin kambur olusturdugundan herkesin sozlesmeli olmasi gerektigini iki yandaş gazeteci bir iki cümleyle altinida tamamlayamadan böyle olmali diyerek anlatmaya çalıştılar

Hocam zemin hazırlıyorlar, bundan sonra haklarımızı savunacak Yetkili Sendika MemurSen başkanı Ahmet Gündoğdunun (Pardon o milletvekili oldu) yeni Başkan Ali Yalçının tamam demesine bakar olay...

Teleskop alacağım meteor avcılığı yapacağım.Gramı 60$, haftada 200 bin dolar kazandırıyor :mrgreen:

Biz yine bilişimci olarak junior munior falan bir yerlerde ufaktan başlarız yazılım işine ve bir kaç sene piyasada ezilsek bile sonrasında piyasa işine uyum sağlarız. Ben asıl olarak branş bilgisi ile dışarıda iş yapamayacak kişiler için üzülüyorum. Yani bir tarih öğretmeni bilgilerini ve deneyimini dışarıda konuşturamaz. Kılıç kalkan alıp sokağa çıkacak değil. Direk olarak uygulamaya yönelik bilgileri yok.

Bu sene ekimde green card başvuruları vardı. Başvurmadık ve kaçırdık.

Re: Ynt: Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

Artık her hükümet değiştiğinde, yürekler hop eder.Yeter ki bir hastalan, yada trafik kazası yada yaşlandın.Yani 65 yaşına kadar herşey olur.Performansın düştü.Sut to go :)
Giden hak geri dönmez.Kaçan balık büyük olur.
Hayırlısı olsun.Başkanlık paketinin yanında bunu da sıkıştırırlar.
Tam tamlar çalmaya başladı.

http://www.memurlar.net/haber/546453/

Yetkili sendika; SESİN ÇIKSIN gayrı.Hakkımızı koru. Maaşa zam beklerken, işine son havaları esiyor ortada.
Aldın yetkiyi, göster etkiyi.
Baki selamlar.

halk' Alıntı:
Biz yine bilişimci olarak junior munior falan bir yerlerde ufaktan başlarız yazılım işine ve bir kaç sene piyasada ezilsek bile sonrasında piyasa işine uyum sağlarız. Ben asıl olarak branş bilgisi ile dışarıda iş yapamayacak kişiler için üzülüyorum. Yani bir tarih öğretmeni bilgilerini ve deneyimini dışarıda konuşturamaz. Kılıç kalkan alıp sokağa çıkacak değil. Direk olarak uygulamaya yönelik bilgileri yok.

Bu sene ekimde green card başvuruları vardı. Başvurmadık ve kaçırdık.

Vallahi Halk hocam o da zor niye biliyormusun, ben tam 11 senedir başvuruyorum bu sene çıktı. O kadar başvuran var ki. Mülakatta 65 -70 yaşlarında teyzede gördüm, 18-20 yaşlarında bıyığı terlememiş genç arkadaşları da. Kısmetse biz şubat tatilinde San Francisco'ya uçuyoruz eşimle. Gidip bir ön inceleme yapıp yaz tatilinde yerleşme amaçlı gitmeyi düşünüyoruz. İş güvencesi devlet memurluğunun en çekici yanı idi her ne kadar bunu suistimal eden çok kişi olsa da. Gerekli önlemleri almayıp, pire için yorgan yakmayı ise inanın aklım almıyor. Artık yapılan bir çok işe akıl sır erdiremiyorum. Hayatı planlı yaşamayı seven, kendimce kısa - orta - uzun vadeli planlar yapan bir insandım. Artık kısa vadeli bile plan yapamıyorum bu ülkede. Ama yine de merak ettiğin sorular olursa green card olayı ile ilgili özel den yaz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Geçenlerde bir arkadaşlar konuştum hak ve müstahak olduğunu gördüm diyorum iş güvencesi kalkıyor diyor paralelcileri pkk lıları dedim ee sonra şimdi seni bu hükümet koruyacak kollayacak sonra ne olacak?
Ya buna başkaldırıyı öğretmenler yapmazsa doktor elinde fırsatı var başka memurunda bizim kadar sesi çıkmaz hiç düşündünüz mü AKP neden öğretmene en ufak bir vaadde bulunmadı çünkü afedersiniz ama ilk okul mezunu olmayan belediye işçileri haklarına bizden daha çok sahip çıkıyor okudukca mazlumlaştık askerde ezilen kim okuyan kısa dönem gelin kavgaya arkadaşlar kimse çıkmaz sabır edelim geçer 6 ay kısa dönem askerin ağzına tükürürler utanmaz utanmaz bizim okumuş arkadaş birde dost olarak çıkar :)

Yakında eğitimin bütün sorunlarını 657 ye bağlı öğretmene çıkarmalarını bekliyorum malum sendikadaki arkadaşların içlerindeki ateşi yakmak için her gördüğümde ararsınız bu günleri diyor bir kıvılcım yakmaya çalışıyorum baktım olmuyor o malum sendikaya girip bütün toplantılarında bu konuyu gündeme getirecem

Aklıma gelmişken memurun çalışmadığından bahseder olmuşlar tvlerde halkı memur düşmanı yapacaklar yavaş yavaş memur çalışmıyorsa amirini müfettişini şube müdürünü il müdürünü hep sen atadın senin yandaşların oldu demek ki atadığın adamları liyakata uygun atamadın iş yapyaman adamlar atadın kendi suçunu bana kesemessin

arkadaşlardan bu hamlenin iyi niyetli olacağına inananlarından bir isteğim var, ne içiyorsanız bana da söyleyin lütfen.

Sadece iş güvencesini kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda öğretmen seçme işini vali onayına bırakıyor. yanisi idareci atamalarında olduğu gibi sadece belirli bir zümreye aitseniz öğretmen olacaksınız.

bu durumu savunurken SAYIN Cumhurreis şunu dedi, "özel sektör istediği gibi işe son verebiliyor, ben yapamıyorum".

Unutmamak gerekir ki devlet kurumları başbakan yada cumhurbaşkanının özel teşebbüsü değildir. bir ülkedeki herşeyin devletin başına ait olduğu yönetim sistemi krallık yada padişahlık olarak adlandırılır.

Hepimiz biliyoruz ki, ilk hedef aktif sen. dekileri cemaat ile ilişkilendirmek ve görevden atmak olacak.
Sonra bir şekilde eğitim-sen. li olanlar pkk ile ilişkilendirelerek atılacak.
sonra da seçilmiş vali'nin seçmiş olduğu müdür'ün kıl kaptıkları.

hani ben işime bakarım iyi yaparsam bir şey olmaz diyen arkadaş... aynen dediğin gibi sana kimse dokunmayacak. :!:

korku oluşturulmaya ve korkuyla biat ettirilmeye çalışılıyor insanlar. ben en çok toplumun cehaletine üzülüyorum.

kutlu_han arkadaşım aynen dediklerin gibi olacak inanın eğitim birsenli arkadaşlarım haklı oldğumu anlayan arkadaşlarım da yapamazlar yapmazlar tepki alırlar diyor ne yin tepkisi yüzde 50 almış :D öğretmenleri kaale alıp vaatte bile bulunmuyorlar biliyorlarki zaten çoğu onları desteklediği sendikada onlara oy veriyorlar

cilekes_ogrt' Alıntı:
kutlu_han arkadaşım aynen dediklerin gibi olacak inanın eğitim birsenli arkadaşlarım haklı oldğumu anlayan arkadaşlarım da yapamazlar yapmazlar tepki alırlar diyor ne yin tepkisi yüzde 50 almış :D öğretmenleri kaale alıp vaatte bile bulunmuyorlar biliyorlarki zaten çoğu onları desteklediği sendikada onlara oy veriyorlar

cilekes_ogrt, durumun verdiği rahatlıkla şu an hiçbir şeyi umursamayacaklar.

sen ne dersen de. vaziyet işlerine geldiği için sorun yok bu nedenle anlamayacak.

hiç boşuna yorma kendini. Zaten farkındalar.

Böyle durumların sonunu iyi tahmin ederim askerde de hayatımda da aynı şeyler olur bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda olanlara o yılan eninde sonunda sokuyor ozaman ama içimden oh diyorum olan gariban sahipsiz anadolu evlatlarına olacak şunu da söyleyim verim düşecek herkes işten çıkarsam ne olurun endişesiyle kendine ek iş oluşturma peşinde olacak, sürekli onu düşünecek, kafası rahat olmayacak

keşke performansa baksalar ama bizim ülkede işlerin böyle gitmediğini sağır sultan bile biliyor. tek kriter siyasi yaklaşım olacaktır. kesin ve net..kimse birbirini kandırmasın.

kutlu_han' Alıntı:
cilekes_ogrt' Alıntı:

cilekes_ogrt, durumun verdiği rahatlıkla şu an hiçbir şeyi umursamayacaklar.

sen ne dersen de. vaziyet işlerine geldiği için sorun yok bu nedenle anlamayacak.

hiç boşuna yorma kendini. Zaten farkındalar.
Zaten tüm memurların değil sadece öğretmenlerin güvencesini alırlar diğer memurlar sorun çıkarır

Memurun iş güvencesi kalkıyor,başlığı altında bile tartışabildiniz mi ya?
ne yani,memur olup da,halinden rahatsız olan mı var aramızda?
ne yani bir gün elin adamı gelip,kovuldun mu desin herhangi birisine?
Bunu isteyen mi var aranızda :|

SENDİKAYI DEĞİŞTİRİP MUALİF TARAFINI OLUŞTURACAKSAK OLUR HOCAM BAŞKAN DEDİĞİ DOĞRUDUR YOK BENDE :)

_MurAy_' Alıntı:
Memurun iş güvencesi kalkıyor,başlığı altında bile tartışabildiniz mi ya?
ne yani,memur olup da,halinden rahatsız olan mı var aramızda?
ne yani bir gün elin adamı gelip,kovuldun mu desin herhangi birisine?
Bunu isteyen mi var aranızda :|

yok mu yani sayın hocam. Benim bildiğim birçok kişi var bu düşüncede olan. Aynı hayat görüşünde olmadığı çalışma arkadaşlarını gizli gizli şikayet eden yığınla öğretmen var sürüyle. İş güvencesi farklı bir şeydir. görev bambaşka birşey. iş güvencesi kaldırılması işini yapan yapmayan değil bizden onlardan ayrımı için elbette. 17-25 aralığa kadar bizden dediklerine sonrasında onlar demeye başladıklarında neler oldu gördük. bugün bana dokunmayan yılan... diyenleri yarın görürüz elbet.
Ha benim umrumda bile değil iş güvencesi. muhtemelen ilk gönderilecekler listesindeyimdir zaten. şimdiye kadar ki başarılarım çalışmalarım benim huzurlu olmama yeter de artar bile. Aç kalmam açıkta kalmam çalışır ekmeğimi kazanırım ama haksızlık karşısında da susacak değilim. Yazık ki öğretmenlik mesleğini meslekten çıkarıp iş statüsüne koyan memurların olduğu bir "iş" kolundayız.

cilekes_ogrt' Alıntı:
SENDİKAYI DEĞİŞTİRİP MUALİF TARAFINI OLUŞTURACAKSAK OLUR HOCAM BAŞKAN DEDİĞİ DOĞRUDUR YOK BENDE :)
hiciv yaptım hocam ne sendika nede duruşumu değiştirme niyetinde değilim çok şükür

duruştan değil hocam girip anlatsak anlayan bir mualif kanat oluştururuz belki genel merkez çatlak çıkacağını görürse destek vermekten vazgeçer hiç olmazsa

Re: Ynt: Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

657 değişikliği Anayasa başkanlık oylamasının yanında halledilir.Bence Başkanlığın beklemesi sadece bu 657 hazırlığı.Hergün basında pişiriliyor.Ama her gün, her gün mutlaka.

Şahsi düşüncemdir.İçime doğuyor........Uygulamanın olacağı personel bence Memurlar değil değil, sadece öğretmenler.Sanki işçi maaşı ve 6 ikramiye veriyorlar. Emekli kamu işçisi 2500 öğretmen 1800 sonuç iş güvencesi yok.

Çünkü;Son yıllarda Maaşa Zamlar başka personele, (666skhk ile önce mühendise sonra sıra ile akademisyene, yargıya, polise) yapıldı.
Ama olumsuzluklar ve siyasilerin yaptığı yergiler hep bize geliyor.

Sendika şu anda sıkı durmaz ise 10-15 yılda canı yanmadık öğretmen kalmaz.

cilekes_ogrt' Alıntı:
duruştan değil hocam girip anlatsak anlayan bir mualif kanat oluştururuz belki genel merkez çatlak çıkacağını görürse destek vermekten vazgeçer hiç olmazsa
Yalnis anlamisim hocam kusura bakmayin

tomreader2010' Alıntı:
arkadaşlar bırakın tartışmayıda yol yakın iken sendika mı değiştirsek :eek:

Sanırım artık çok geç. Atı alan üsküdarı geçti.

Kendime söylüyorum artık, "şu saatten sonra yapılacak şey, hiçbir şeye ses çıkarmayacaksın, okulda, sokakta, derste, hiçbir yerde sivrilmeyeceksin. Özellikle hükümeti ve yandaşlarını eleştirmeyeceksin, bunun yanında muhaliflere de arada bir formaliteden atacaksın.

Sana dokunulana kadar kuzu kuzu yaşayacaksın."

Sonra da aklıma Napolyonun meşhur sözü geliyor: "Türkler öldürülebilir ama asla esir edilemezler."

Bakalım ilerleyen günler ne gösterecek.

Kürşat_58' Alıntı:
geçen ay bilsem (bilim sanat merkezi ) mülakatına girdim. bütün soruları bildiğim hande bana 30 puan vermişler :mrgreen: ....

Hocam kaydırma yapmışsındır :)

keşke sadece işini yapmayanların adam gibi adeletle yargılanıp da işlerinden edilmesi öngörülebilse. hangimiz inanıyor şu an bunun birilerinin istediğine göre, adamına göre muamele için yapılmadığına??!! benim gibi düşünüyorsan evet varsın değilsen hadi güle güle yönetim biçimindeyiz artık?!! o kAYyumların gazetecileri nasıl işten attığı videoları izleyin de bakın az yakın zamanda nasıl müdürlerle karşılaşacağımızı iyi görün. "-böyle mi düşünüyorsun?" "-evet öyle düşünüyorum" "-o zaman atın şu adamı dışarı" alın size mis gibi yönetim.

Geri