Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

Kodla Büyü
Re: Ynt: Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

Lafı fazla uzatmasına gerek yok.Kapıyı gösterir o kadar.

bugün yeni atanan bir öğretmen arkadaşıma anlattım dedim eğitim birsenli olabilirsiniz o sendikayı seçebilirisiniz ama ne düşünüyorsunuz 657 nin değişmesi hakkında? Konuşmayacağım hocam dedi. Dedim içimden 40 la atanmışsın tabi konuşmazsın :!:

İyice ayar oldum Eğitim Birsenli Arkadaşlarım Hakkınızı elinizle teslim etmeyin bu çalışan çalışmayan ayrımı yapmayacak bunu hepimiz biliyoruz .Siz ülkemizde adaletin nasıl tecelli ettiğini biliyorsunuz,
Garip bir öğretmen bir para ağasının karşısında tamamen savunmasız kalır,
Garip bir öğretmen her hangi bir siyasi karşısında tamamen savunmasız kalır,
Garip bir öğretmen büyük bir aile karşısında tamamen savunmasız kalır,

657 iş güvencemiz bunu elinizle teslim ederseniz, yeri gelir ortaokul mezunu bir ilçe başkanının, yeri gelir bir ağanın, yeri gelir sözü dinlenir bir mafyanın iki dudağı arasında olur sizin iş güvenceniz bunları bilerek destekliyorsanız onurunuzu gurunuzu ayaklar altına alıyorsunuz demektir.

Onurlu, gururlu, dik duruşlu insanlar onurlu, gururlu, dik duruşlu insanlar yetiştirir;
Yalaka insanda yalaka nesiller yetiştirir.

şakası yok bu adamlar bunu yapacak. öğretmen ve memur camiasından hala ses yok.
hatta destekleyen var :!:

layığımızı bulduk

İş güvencemiz vardı da ne oldu.

28 şubatta görevden, hatta öğretmenlikten atılan hiç arkadaşınız, tanıdığınız, öğretmeniniz yok sanırım sizlerin.

Demek istediğim sadece istenilen kanun istenildiği zaman çok da güzel delinebiliyor.

Babam kendimi bildim bileli 5 vakit namazini kılıyor 28 subat döneminde zarar gormedi cok şükür kimsede birsey diyemedi, 28 şubat ta su anki paralel dedikleri yapilarin daha cok ustune gittiler

cilekes_ogrt' Alıntı:
İyice ayar oldum Eğitim Birsenli Arkadaşlarım Hakkınızı elinizle teslim etmeyin bu çalışan çalışmayan ayrımı yapmayacak bunu hepimiz biliyoruz .Siz ülkemizde adaletin nasıl tecelli ettiğini biliyorsunuz,
Garip bir öğretmen bir para ağasının karşısında tamamen savunmasız kalır,
Garip bir öğretmen her hangi bir siyasi karşısında tamamen savunmasız kalır,
Garip bir öğretmen büyük bir aile karşısında tamamen savunmasız kalır,

657 iş güvencemiz bunu elinizle teslim ederseniz, yeri gelir ortaokul mezunu bir ilçe başkanının, yeri gelir bir ağanın, yeri gelir sözü dinlenir bir mafyanın iki dudağı arasında olur sizin iş güvenceniz bunları bilerek destekliyorsanız onurunuzu gurunuzu ayaklar altına alıyorsunuz demektir.

Onurlu, gururlu, dik duruşlu insanlar onurlu, gururlu, dik duruşlu insanlar yetiştirir;
Yalaka insanda yalaka nesiller yetiştirir.

Dogrudur hocam. Onceki okulumda mudur ve yardimcisi malum sendikadandi. Mudur yardimcisi derslerine girmez kafasina gore takilirdi okulda. Butun gun okul disinda sigara icip cayini icerdi. Mudur duruma mudahale edecegine adama basari belgesi verdi.. Neyin basarisiysa bu :) kanun degissede bu boyle gider.. Birileri birilerini kollar.. Adaletli bir sistem kurulmali ama oyle bisey olacagini sanmiyorum

Hocam herkesin okulunda aynı durum bilisimciyiz bizim uzerimize vazife olmayan bir ton is yapıyoruz yine rehberlik öğretmeni kafasina gore gider gelir ondan degl senden memnun olmaz müdür buna herkes az cok sahit olmuştur.

Şunu söyleyim anayasa değişmeden bu hakkimizi gasb edebilirler mi

Devleti paralelden temizleyecekler hadi buna eyvallah, peki sen partinin içindeki paralelleri n'yapacaksın?Önce kendini temizle. Paralelden kastım sadece ilk akla gelen cemaat mensupları değil. Yalakalık yalaklık karaktersizlik haysiyetsizlik yaparak makam mevki elde etmeye çalışanlar da paraleldir.

İşten atılanlara özel sektör korkudan vebalı imiş gibi davranır ve işe de alamaz. Şimdiden google da başlayın arama yapmaya: "Norveç iltica". Uçak bileti pegasus ile 125 liraya var tek yön. Gerçi ingilizce konuşulan ülkeler sanki daha iyi olur bilişimci için ama hepsinin de iltica şartları çok ağır.

yarın deselerki bilgisayar dersi gereksiz bilgisayar öğretmenlerine boşu boşuna maaş vermeyin diye o zaman sizi kim kurtaracak yandaş yada candaş olmanız bile kurtarabilecek mi sizi?
aklınızı başınıza alın devlet memuru güvencesiz olursa el etek öptürürler...

kaybil' Alıntı:
yarın deselerki bilgisayar dersi gereksiz bilgisayar öğretmenlerine boşu boşuna maaş vermeyin diye o zaman sizi kim kurtaracak yandaş yada candaş olmanız bile kurtarabilecek mi sizi?
aklınızı başınıza alın devlet memuru güvencesiz olursa el etek öptürürler...

ah hocam ah kim dinler bizleri kim! :verymad:

mesleğinin getirdiği nimetlere fitursuzca dil uzatanlar bakıyorumda 4 elle sarılmışlar mesleğe.......... çok düşündürücü
koskoca 657 sanki tek madde var oda iş güvencesi......
korkmayın bu kadar üstün meziyetlerinizi farklı meslek guruplarında değerlendirirsiniz.....
belki daha hayırlı olur (afedersiniz "hayırlı" kelimesini kullandım farketmeden bazılarının alerjisi var bu kelimeye)
ben tes'liyim "net görev tanımı istiyorum" önümde arkamda beni kayıracak kimse yok merak buyurmayım
değişim bazılarını hep korkutmuştur......

zaqwert' Alıntı:
mesleğinin getirdiği nimetlere fitursuzca dil uzatanlar bakıyorumda 4 elle sarılmışlar mesleğe.......... çok düşündürücü
koskoca 657 sanki tek madde var oda iş güvencesi......
korkmayın bu kadar üstün meziyetlerinizi farklı meslek guruplarında değerlendirirsiniz.....
belki daha hayırlı olur (afedersiniz "hayırlı" kelimesini kullandım farketmeden bazılarının alerjisi var bu kelimeye)
ben tes'liyim "net görev tanımı istiyorum" önümde arkamda beni kayıracak kimse yok merak buyurmayım
değişim bazılarını hep korkutmuştur......
İş güvencesi?
Evet tabiki o.Sen medyayı 2 aydan bu yana hiç takip etmiyorsun galiba.
Dedikodu değil, montaj değil.
Açık açık tv da canlı yayında söylendi bu.
Arkasından vekillerin açıklamaları var.
Gazeteciler ve tv da geçen hafta hemen her gün konuşuldu.
İnkar eden, böyle birşey yok diyen yüksek bir makam yada merci de duymadım.
Pardon ama, ne zaman inanacaksın? Farkına varcaksın?
Kamu işçisi gibi olsun isteniyor ama onlar gibi bize 6 ikramiye veren de yok.Yani önüne bir kağıt gelip, geçici görev ile 6 aylığına Suruç, Cizre köylerine ek görev çıktığındamı?
Ben 7 yılımı köylerde çalıştım, kusura kalmayın ama suyu elektriği olmayan mezra idi çoğu.Köy yüzü görmeyen kadrolu stajyerler ile aynı okulda mesleğimin 14. Ve 17 Yılında yanyana çalıştım.
Bana haksızlık değilmi bu?

http://www.memurlar.net/haber/546959/
İşte bu günde yazılı basının gündeminde pişiriliyor.
Türkiye de ne kadar iş bekleyen işsiz varsa desteklemiş.Memurlar Yan gelip yatıyorlar diye .
Bir taneside, 657 kalkarsa ülkemiz istikrara kavuşur demiş.
İnşallah ama istikrar kelimesi artık çok zikredilir oldu.Yakında şunu işten atarsak yada sürersek istikrar olur demeye başlarlarsa şaşırmam.Bu millet tv dan, medyadan ne duyarsa inanıyor.

tecavüzcüsüne aşık olan bir milletimiz olduğu sürece daha çok tecavüz ediliriz. yok tatilimiz şu kadarmış yok işini yapmayan memurlarla doluymuş.
kardeşim işini yapmayan varsa yaparsın denetlemeni verirsin cezasını. ha pardon ya bakanlık müfettişlerini kim lağvetmişti?????? milli eğitim müfettişlerin yetkilerini kim daraltmıştı??????? sonra bana öğretmenler çalışmıyo falan diye masal okuyamazsın kardeşim. ben 10 yıllık öğretmenim 1 kere müfettiş girdi dersime dinledi dinledi excelde bir soru sordu nasıl yaptığımı anlamadı onun anlayacağı yolla yapmak zorunda kaldım gitti.
yok öğretmenin tatili çok falan deniyor. ticarette müşteri gelmediği zaman oturan çalışana kızan işveren gördünüzmü. öğrenci varda bizmi çalışmadık kardeşim.

maksat üzüm yemek olsa amenna. dertleri bağcıyı dövmek. dayaktan memnun olanlar, söylenen yalanlara inanmak isteyenler devam etsinler ama masallarına bizi ortak etmeye çalışmayın gidin az ötede oynayın.......

Eğitim sisteminde yaptıkları bütün beceriksizliklerin tüm günahını öğretmenler üzerine atacaklar.

657 iş güvencesi anayasayla korunan bir hak anayasayı değiştirmeden bu hakkımızı elimizden alabilirler mi?

bu ifadeyi de eğitimbirsen'den alıyorum Güçlü memurun olmazsa olmazı ise iş güvencesidir. İş güvencesi, Memur-Sen’in ve bütün kamu görevlilerinin kırmızı çizgisidir

O yazıyı biliyorum hocam.
Demekki olmamasını istiyoruz diye sendika web sitesine yazmakla olmuyormuş.Çünkü, 657 kalkacak diye basın hemen hergün yazıyor.

Yetkili sendikadan neler beklerdim?
Önce çalışma bakanlığından "657 ile çalışma varmı yokmu " diye acil cevap istemeli.
Sonra eğer asılsız ise, O gazetelere tv lere dava açmalıydılar.

Soru:
Ateş olmayan yerden, neden duman çıkıyor.

Evet ama ben bunu bili bile beklemiyordum bundan habersiz eğitimbirsenli arkadaşlarıma konuşmamda sanki onlar bana mualefet gibi oldular baştan haber çıkmamış ya :D
ya da rotasyonda yapıldıkları gibi rotasyonun faydalarından bahsediyorlardı ya onu gibi birşey bekliyordum s :)

Memur kavramı sadece biz de yok. Biraz araştırın avrupanın gelişmiş ülkelerinde bizden daha fazla memur var ve iş güvenceleri bizimkinden daha sağlam temeller üzerine kurulu. Büyük ülke olduk ya seçtiğiniz kişiler sayesinde o zaman bu ülkelerdeki gibi olmamız gerekmez mi? Kaldı ki memur atılamaz diye bi olay yok. Atılabilir. Memuriyetten men edilme halleri kanunda yazılıdır. Sizin derdiniz yandaş için kadro açmaksa o ayrı konu. Onu söyleyin delikanlı olun canımı yiyin. Deyinki bizim sümüklü tayfa sizin yüzünüzden kadrolaşamıyor. Sizi gönderirsek onlara yer açılacak. Bu ülkede çalışıp çalışmadığına bakılmayacak. Yalaka mı biatçı mı ona bakılacak.

cilekes_ogrt' Alıntı:
Eğitim sisteminde yaptıkları bütün beceriksizliklerin tüm günahını öğretmenler üzerine atacaklar.

657 iş güvencesi anayasayla korunan bir hak anayasayı değiştirmeden bu hakkımızı elimizden alabilirler mi?

bu ifadeyi de eğitimbirsen'den alıyorum Güçlü memurun olmazsa olmazı ise iş güvencesidir. İş güvencesi, Memur-Sen’in ve bütün kamu görevlilerinin kırmızı çizgisidir

Sayın hocam ülkemizde o KIRMIZI çizgilerin o kadar çok çiğnendiğini, yeniden çizildiğini, bıçağın kemiğe dayandığı dinledik ki ....

Artık inancını yitiriyorsun. Ortamda net olmayan hava var. İş güvencesi kalkınca bu devletin prangalarından kurtulacaksak kaldırın. Daha önceden askeri vesayet

diyenler, cemaatlere izin verilmiyor diyenler, eğitim sisteminden özellikle öğretmenlerden şikayetçi olanlar... şimdi geldiğimiz yerde maalesef neyden şikayet

edildiyse eskisinden daha kötü duruma gelmiş olduk.

Memurun iş güvencesi kalktığında canı isteyen amir "devletin işcisine" kapıyı gösterebilecek. Bu şartlar altında devlete sırtını dayayanların ismi değişecek sadece.

Zaten işsiz çok sen git öbürü gelsin. Yıllarca oku, sınava gir memur olarak atan, memleketin herhangi bir yerinde doğuda gneydoğuda zorunlu hizmetini yap,

sonra bir gecede oyunun kuralları değişsin. %50 bu durumdan memnun ise buyursunlar çalıp oynasınlar. İllaki güzel ülkemde, farklı düşünenlerinde sesini

duyacağız, işini yapanın ödüllendirildiği, yapmayanın cezalandırıldığı adil devlet düzeni umuyorum ki kurulacak.

Direksiyonun başındakiler, doğru düzgün haritayla yola çıkmadıkları için canı isteyen istediği yöne çeviriyor. Özetle mesele bu...

okudukça sinirlerim hopluyo psikolojim altüst oluyo.
yaw arkadaş ya hayır konuşun ya da susun be...

Attık 657 ile basında günde en az 2 haber var.
memura müjde
http://www.memurlar.net/haber/547149/

Yetkili sendika ve EBS bu müjdeli habere susuyor.Ne yani, ilk önce yetkisiz sendikadan mı tepki gelsin?
Hiç olmazsa, çalışma bakanına sendika olarak sorulsun.Basın ve medyada dedikodular var.Doğrumudur? diye.

Seçimden önce ve sonrasında burada kükreyen arslanlar vardı.NEREDE BU GÜNLERCE HER SAAT SİYASET YAPANLAR? İSTİKRAR VS. DİYORDULAR BU FORUMDAKİ 4-5 ARSLAN.

ÇIKIN ORTAYA GÖRÜŞELİM.

Basında 4 bir koldan algı operasyonu yapılıyor.

Satılmış kalemler bu işin avantajlarını ballandıra ballandıra anlatıyor.

http://www.aksam.com.tr/yazarlar/657ye- ... ber-461246

Kağıt üzerinde nüfusunun ezici çoğunluğu Müslüman olan ülkede Diyanet-Sen Genel Başkanı KPSS'nin kaldırılıp kurumların kendi bünyesinde sınav yapmasının konuşulması gerektiğini savunuyor. Torpilmiş kul hakkıymış kimin umurunda.

http://www.memurlar.net/haber/547123/

ben bu yeni uygulamayı destekleyenleri hiç anlamıyorum sizin sadece öğretmenlik dışındaki bütün kamu görevlilerinin işini layıkıyla yaptığına dair bir tespitiniz var da bundan biz mi habersiziz, TEKEL işçileri için de çalışmadan kazanç sağlıyorlar deniyordu Amerikan sigaralarının ülkemizde satışına müsaade edersen onlara yapacak iş kalır mı diye soran olmadı sonuç bizim için ibret verici olmalı, okulda öğrencilerin 10 yıl boyunca hunharca kullanımına maruz kalmaktan hurdaya dönmüş bilgisayarlardan başka bir şey olmayınca benim bilişim teknolojileri öğretmeni olarak bir şey yapamıyor olmam benim suçum olabilir mi sürekli acaba bugün benim işime son verirler mi şeklinde bir düşünce ile benim öğrencilerle yapacağım öğretim çalışmalarına çeşitlilik getirme konusuna nasıl odaklanabileceğimi bana açıklayabilir misiniz aldığımız maaş birileri tarafından çok görülüyor ama ben bir bilişim teknolojileri öğretmeni olarak birçok yeni teknoloji ile tanışma imkanına erişemiyorum kendim yararlanma imkanı bulamadığım teknolojiyi başkasına nasıl öğretebilirim bir akıllı telefon benim maaşımın yarısı kadar alsam bile 2 yıl boyunca taksidi bitmiyor ve ben bunca kaygı ve stres altında hiç de verimli olabileceğimi düşünmüyorum anlayamadığım bir başka konu da bu ülkede memur kesimi birbirinin kazancını çekemiyor, çalışanlar birbirlerinin kuyusunu kazmakla uğraşırken bizi yönetenlerin haklarımızı elimizden alması daha kolaylaşıyor, peki ben neden pırlanta satışı yapanlar bir koyup 50 kazanıyolar, devlete elde ettiği kazancın vergisini dahi ödemiyorlar diye bir eleştiri yaptığım takdirde herkes duymazlıktan geliyor! Bahsettiğim kesim çok mu büyük emek harcıyor bu işe, yaptığı işin bir inşaat işçisi kadar kıymeti var mı, bence yok! sonuç olarak bir ülkede emeğe saygı olmadıktan sonra iş güvencesinin olup olmamasının hiçbir anlamı kalmıyor! Tüm bunlar zengininin doğuştan zengin fakirin doğuştan fakir olmasını ve değişmez sınıf farklılıklarını getirmiyor mu!

Arkadaşlar Kanada, Avustralya ve Yeni Zellanda için IELTS denen bir sınav var. Ona girip 10 üzerinden 6.5 almak gerekiyor. Yüksek lisans da puanınızı artırıyor, iş tecrübesi de artı puan. Bu şekilde göçmen olarak gidebiliyoruz.

Geri