Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

Kodla Büyü
Ben yasanın çıkmasını çok arzu ediyorum. Memurun iş güvencesi performansını düşürüyor, memur kendini geliştirmekten yoksun, çoğu memur arkadaş ev araba telaşına düşüp taksitlerle boğuşuyor, kendini geliştirmeye hayatı yaşamaya fırsatı kalmıyor. Bu yasanın öğretmenlere ilaç gibi geleceğinden eminim.

öncelikle kaldırılmasına hevesli olan arkdaşlar bakanlığa dilekçe versin kaldırsınlar onlarınkini bi 3-5 yıl çalışsınlar memnun kalırlarsa herkese uygulasınlar

wswswq' Alıntı:
Ben yasanın çıkmasını çok arzu ediyorum. Memurun iş güvencesi performansını düşürüyor, memur kendini geliştirmekten yoksun, çoğu memur arkadaş ev araba telaşına düşüp taksitlerle boğuşuyor, kendini geliştirmeye hayatı yaşamaya fırsatı kalmıyor. Bu yasanın öğretmenlere ilaç gibi geleceğinden eminim.
Şaka gibisiniz gerçekten bu tip yorumlar karşısında adeta şok geçiriyorum. Öyle sanıyorum ki bu da benim sizler gibi yalakalığı beceremeyişimden kaynaklanıyor, ne kadar istesem de yapamıyorum bu da her koşulda yalakalık yapabilen insanlara karşı ciddi ciddi şaşkınlık türünden tepkiler oluşturuyor bende, böyle bir değişiklik gerçekleştikten sonra taksitlerle boğuşmaktan kurtulup refaha kavuşup hayatı yaşayabilecek olduğunuzu nereden çıkardınız?!!!

wswswq' Alıntı:
Bu tarz yorumları özellikle bilişimcilerin yapabiliyor olması çok şaşırtıyor beni... Neden mi? Daha ne olduğumuz doğru dürüst belli değilken nasıl cesaret edebiliyorlar bu tarz yorumlara... Birde öncelikle Devlet kendi içerisinde profesyonelleşmeyi sağlasın sonra iş güvencesini düşünürüz... Örneğin, öğretmenlere sadece öğretmenliği yapabileceği ortamı sağlasınlar... Öğretmeni döküman, cart curt işlerle uğraştırmasınlar... Hele ki bizim branşın kendi işi haricinde vicdanen iş havada kalmasın işler yürüsün diye yapmak zorunda kaldıklarını saymıyorum.
NOT: Nasıl olsa her dönem benim dönemim yalakalığım ile her halukarda bana birşey olmaz diyebilen arkadaşlar için söyleyecek söz zaten yok...

wswswq' Alıntı:

hangi dünyada hangi mantıkla yaşıyorsunuz merak ediyorum.eleştirdiğiniz insanların taksitlerle boğuşması, başka şeylere vakit ayıramaması sadece kendi problemi mi? kanun çıkınca hepimize aylık 10 bin lira verecekler de genel anlamda ekonomik sorunları düşünmeyecek miyiz? polyannaya da bi noktaya kadar hak veririm ama sizinkisi başka bişey...

bir de bu işin adaletle uygulanacağını kim garanti edebilir. 5 kez yazılı sınavı kazanıp, mülakatta (referansı olmadığı için) elenen hakim adaylarına dönmeyelim.

Bu yasa cikarsa kafadaki taksit derdi bitecek hayatimizi yasamaya baslayacagiz ve tek derdimiz kendimizi gelistirmek olacak vay be hocam ne ictiniz ne kafasi bu ya tek soylediginize katiliyorum performansımız artacak yalakalik performansi ya insanlar belediyede orada burada kadroya gecme hayali kurarken benim meslektasim elindekinin alinmasindan yana :)) bize hersey mustehak ya

akp ilk geldiğinde sözleşmeli öğretmenlik çıkmıştı belki aramızda o sözleşmeli olarak çalışanlar olmuştur. o dönem hüseyin çelik bir öğretmen maaşına 3 öğretmen çalıştırmayı hedeflemişti. sonra sözleşmeliler sendika baskısıyla her yıl diğer öğretmenlerin haklarını almaya çalıştı ve 2011 seçiminden 1 hafta önce seçim yatırımı olarak 70 bin sözleşmeli öğretmen kadroya geçirildi. sözleşmeliği çıkaran kendiler sonra onu oya dönüştürende kendileri oldu. tıpkı 600 bin kamuda çalışan taşeron gibi. taşeronluk sistemini getiren akp dir. sonra biz kadroya alacağız diye tekrar oy alanda akp dir. kadroya alacaktık niye taşeron olarak çalıştıryorsunuz diye soran yok.
gelelim konumuza yıllarca tayyip Erdoğan memurluk kaldırılsın işçi memur ayrımı bitsin yerine çalışan gelsin demiyormuydu. çalışan olsun ama birilerinin iki dudağı arasında çalışsın. o isterse çalışsın o istemez ise kapının önüne konsun. çalışan kavramı gelecek. okullar özelleştirilip satışa çıkarılacak satılmayan okullar belediyelere devredilecek. gerisini düşünün artık

nurhans' Alıntı:
wswswq' Alıntı:
Şaka gibisiniz gerçekten bu tip yorumlar karşısında adeta şok geçiriyorum. Öyle sanıyorum ki bu da benim sizler gibi yalakalığı beceremeyişimden kaynaklanıyor, ne kadar istesem de yapamıyorum bu da her koşulda yalakalık yapabilen insanlara karşı ciddi ciddi şaşkınlık türünden tepkiler oluşturuyor bende, böyle bir değişiklik gerçekleştikten sonra taksitlerle boğuşmaktan kurtulup refaha kavuşup hayatı yaşayabilecek olduğunuzu nereden çıkardınız?!!!
Bu tipleri önemseyip moralinizi bozmayın hocam. bu tipler bütün işin kendilerinin yaptığını, çalıştıkları kurumda kendileri olmazsa kurumun batacağını sanır, bu tiplerin ne olduğunu benim kadar sizde iyi bilirsiniz. bunlara iki koyun teslim edilmez. Devlet kapısı olmazsa bunlardan çoban bile olmaz, memurun iş güvencesi kalkarsa bu tipler hangi hükumet gelirse yalakalık yapıp saf değiştirirler ve böylece sülük gibi yaşarlar. İş güvencemiz kalkarsa siyasilerin elinde oyuncak oluruz. şu andakinden on kat daha taklacılık başlar. tek avantajımız iş güvencesi onu da elimizden alıyorlar hepimize hayırlı olsun. bu daha başlangıç

Hakan25' Alıntı:
nurhans' Alıntı:
wswswq' Alıntı:
Bu tipleri önemseyip moralinizi bozmayın hocam. bu tipler bütün işin kendilerinin yaptığını, çalıştıkları kurumda kendileri olmazsa kurumun batacağını sanır, bu tiplerin ne olduğunu benim kadar sizde iyi bilirsiniz. bunlara iki koyun teslim edilmez. Devlet kapısı olmazsa bunlardan çoban bile olmaz, memurun iş güvencesi kalkarsa bu tipler hangi hükumet gelirse yalakalık yapıp saf değiştirirler ve böylece sülük gibi yaşarlar. İş güvencemiz kalkarsa siyasilerin elinde oyuncak oluruz. şu andakinden on kat daha taklacılık başlar. tek avantajımız iş güvencesi onu da elimizden alıyorlar hepimize hayırlı olsun. bu daha başlangıç
Arkadaşlar benimki şaka, sadece trol empatisi kurmaya çalıştım. Bir söz var çok severim, "nasılsanız öyle yönetilirsiniz." ayrıca prensip olarak performansa dayalı sisteme teorik olarak karşı değilim fakat performansı hakka ve akla uygun kim değerlendirecek bu önemli bir sorun. Hakkımda kötü yazanlara hakkım helal olsun, sağlıcakla kalın ümidinizi yitirmeyin Allah size yeter.

Asıl gercek su şimdiden kadamizda okulun dışında neler yapabilir hep o var performans düşecek o kesin ama egitimbirsen sessizde olsa sitesinde biseyler yayinlamis herlade tum sendikalar hem fikir bu konuda

o değilde ilk potaya girecek öğretmenler de bilişimciler olur herhalde formatöre maaş vermek pek akıl işi değil dersde yok hadi bakalım performansları görelim

çalışmayan gidecek diyen arkadaş ya beyinde bir sorun var.yada yalan söyluyor.farklı bir sendikaya geçtim diye 3 gün öğretmenle konuşmayan müdür gördüm bu sistemde şimdi o kişi çalışacak müdür onay verecek.güldürmeyin umarım Allah niyetinize göre verir.

Bilişim Teknolojileri branşını ele alalım. Çalışıp çalışmadığımıza kim karar verecek. Müdür'ün excel dosyasında yapamadığı birşeye yardım etmediğimiz için mi yoksa fotoğraf çekmediğimiz için mi çalışmıyo damgası yiycez. Ya da arkadaşlarımızın bilgisayarını formatlamadığımız için mi yatıyo damgası yiycez. Sahi bizim branş nasıl değerlendirilecek. Bilgisayar sınıfına girdin pclerin hepsi çalışıyor aferin. Siteye günü birlik saçma sapan haberler atmışsın aferin. Panolara gerekli gereksiz bt ile ilgili broşürler yazılar asmışsın bravo. İki saatlik dandik derslerine girmişsin saati saatine. Bunlar mı bizim değerlendirmemiz? Neye göre iyi kime göre kötü?

eskiden kömür madeninde çalışan işçiler memurdan fazla maaş alırdı ve içlerinde hep şu konuşma oldu bir işçi bu kadar maaş alır mı? tabi yıllar sonra asgari ücretle yerin yüzlerce metre altında çalışmaya mahkum kaldılar. çoğu işinden oldu. korkularından artık eleştiri bile yapamıyorlar. sömürü dünyası böyledir. sen kendi hakkını savunamazsan elin adamı senin özgürlüğü bile alır. konuşamazsın

Re: Ynt: Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

Forumda yetkili sendika üyesi hiç mi yok? (Bence buradaki sayıları % 60 i bulur)
Ne yapacak, yetkili sendika?
Web sitesinde kırmızı çizgi konulu bir makale ilemi direnecek?
Hepsi bu mu?
Tamammıdır yani?
657bitiyor.com.tr

yakinda öğretmen,hemşire,doktor bitiyor adımız kamu çalışanı.performans, feto sempatizani v.s unsurlar fisinizi çekebilir

yetkili sendika dediğiniz memur sen hükümete karşı ağzını bile açamaz. hatta bu işi destekler. neden mi? iş güvencesi kalkınca insanlar daha fazla memur sen üyesi olur. diğer sendikalar yok olmaya başlar. siz şimdi işçi sendikalarının ne halde olduğunu biliyormusunuz. hiç ağızlarını açabiliyorlar mı nerde o 70 lerin 80 lerin 90 ların işçi sendikaları

Buzkırıcı' Alıntı:
yakinda öğretmen,hemşire,doktor bitiyor adımız kamu çalışanı.performans, feto sempatizani v.s unsurlar fisinizi çekebilir

aynen katılıyorum. fişimiz çekildi çekilecek. direnen yok. :-1:

Ben sendikayı değil.Bu forumdaki üyelerini aramıştım.Ortada yoklar.

Hani bu kadar müdür yardımcısı var forumda.Hepside mi başka sendikadan? Sesleri çıkmıyor.Gık yok.

Hele bir kurtay vardı, yahu o ve yavrucukları, istikrar diye daha 7 gün öncesine kadar son bir aydır sabahlara kadar kükrüyorlardu.
Yoksa
Bu haftada siteden mi atıldılar ?

Sarı öküz hikayesini bilirsiniz...
Bizler sarı öküzü vereli çok oldu...
Bundan sonra sıranın kendimize gelmesini bekleyeceğiz...
Yapılacak başka bişey yok...

aynen biz sarı öküzü de verdik artık bişey kalmadı. hazırlıklı olmak lazım. :-1:

Eğitim Bir Sen li üye yok hocam.Varsa da, zaten itirazları da yok.
*Tevekkül ile idare edelim.Dünya malı zaten bizlere gereksiz.
*Dünya gelip geçici bir handır ve bizler bu handa yolcuyuz.
*Topraktan geldik ve toprağa gideceğiz.

Pişir pişir ye
http://www.memurlar.net/haber/547432/

Hergün 657 kalkıyor açıklaması var,
Millet hergün gazete okuyor.
Millet hergün sendika sitesine bakmıyor.Sesin gür çıkması gerek.
Medya sela mızı okuyor, seyrediyoruz.

Kürşat_58' Alıntı:
eskiden kömür madeninde çalışan işçiler memurdan fazla maaş alırdı ve içlerinde hep şu konuşma oldu bir işçi bu kadar maaş alır mı? tabi yıllar sonra asgari ücretle yerin yüzlerce metre altında çalışmaya mahkum kaldılar. çoğu işinden oldu. korkularından artık eleştiri bile yapamıyorlar. sömürü dünyası böyledir. sen kendi hakkını savunamazsan elin adamı senin özgürlüğü bile alır. konuşamazsın

Hocam bu işin sonu Allah'ın izniyle onlara da dokunacak önce ben yanarım sonra onlar ama onların yanışı benimkinden beter olur ben durumun farkında gardımı almış durumdayım devirseler bile fazla zarar görmem ama bakalım onlar nasıl nakout olacak farkına bile varmayacaklar kendilerini yerde bulacaklar

Bilişim öğretmeni arkadaşlarım piyasada işe girmediğime öğle pişman oldum ki 500 lirayla 5 sene önce işe girsem şimdi zaten piyasada 3000 den aşağı almıyordum keza arkadaşlarım var 7 bin bile alıyor devletin işiyle uğraşırken köreldik birde bu yasa çıkarsa en kötüsü olacak bizim için hem zamanımızı hem bilgilerimizi güvencesi olmayan bir iş için heba etmiş olacaz şöyle birşey bizim durum 5 sene işim var diye hamallık yap işveren işten atsın piyasada hamala iş yok öğle bir iş olaydı kendimizi geliştirseydik oda yok malasef yazık devlette geçen senelerime

Bu arada bu iş güvencesinin kalkması yanlış anlamayın ama siyasi durumun dışında bayan arkadaşları biraz daha zorlayacak zampara müdürlerin artık elinde daha çok fırsat var

Mujde ek gostergemiz artacakmis bizi tavlamaya çalışıyorlar: ) memurluğu kaldiran ek gostergeyi mi sabit tutar 2 gun sonra elinden alir dim dizlak kalirsin :)

Bi örgütle faaliyeti olan memur zaten şu an halihazırda memurluktan men edilebiliyor. 657 elimizi kolumuzu bağlıyor gibi saçma sapan bi bahaneye gerek yok. Arkadaşlar laf salatası yapmaya gerek yok. Bu ülkede artık tek parti hakim ve ona mensup olmayan, onun politikalarını yürütmeyen herkes bundan zarar görecek bu açık ve net. 657 çok büyük suçlar olmadığı sürece memurluktan men etmeye yetmiyor. Bakıyosun adam işini yapıyor, hiçbir yamuğu yok ama bizden değil. E bu adamı nasıl safdışı bırakacaksınız? Bunun için valiye, kaymakama, görevlendirme yetkisi vereceksiniz o da gereğini yapacak olay bundan ibaret. Zaten az buçuk bu zamana kadar ne olduğunuz ortaya çıkmıştır. Etliye sütlüye karışmamış biriyseniz o da kötü ne olduğunuz belli değilse de sonuçta onlardan olmamışsınız o da yeterli bi neden. Sapır sapır dökmezler hemen heyecan yapmaya gerek yok ama süründürürler. Haklarınızı kısarlar. Tayinleriniz sıkıntı olur. Kurs vs zor açarsınız saymakla bitmez.

Geri