Müjde! Memurun İş Güvencesi Kalkıyor!

Kodla Büyü
Güvence kalkacak arkadaşlar. Yandaşa kadro açılamıyor. Hala açıkta olan idareciler var yandaş. Hala dışarda kulu kölesi olacak öğretmenler var atanamayan. Sınavda bileğinin hakkıyla kazananlarla baş edilemiyor. Yandaşlar sınavlarda başarısız. Tek yol tasfiye etmek. Açıkcası dert etmiyorum. Bu devran böyle gitmez. Yarın biri gelir onları tasfiye eder. Öbürü gelir vs vs böyle böyle gider bu iş. Sonuç olarak bu ülkeden bi cacık olmaz!

Buzkırıcı' Alıntı:
Ufak ufak başladı.Ayrıntıları burada yazamayacağım.Bizim ilden.

Ne yaptılar hocam? Sanırım ilk önce soruşturma açılıyordur. O esnada açığa alıp bekletirler ve soruşturma sonunda da görevden ihraç.

Hangi il bu arada? Siz Yozgat'ta mıydınız?

Arkadaşın çalıştığı okul müdürü alındı sınıfçı yapıldı.Bizim müdür yrd. şutlandı.

ordinaryus' Alıntı:
enestar' Alıntı:
İşini düzgün yaparsan neden korkasın ki? Paramı helal ettirme peşindeyim, kimse yaptığım işe eğri diyemez. Benim de gerisi umurumda olmaz. Bu noktada korkan arkadaşlara tavsiyem: Kendinizi kontrol ediniz. (Siyasi değil söylediklerim. Siyasi olsa başka türlüsünü söylerdim.)
Ne güzel İstanbul yaa.. Böcekler için zorlu bir kış olacakmış.. Sonbahar kartpostalları nasıl böyle gerçekçi.. Pasta mı..?

:++: :++:

Emin misiniz işini düzgün yapana bir şey olmadığına bu ülkede :)
Hakimlerin ve savcıların ayarlandığı bir adalalet sistemimiz var malasef
İşkurdan okulunuzda çalışmak için gelen var mı?
...İş güvencesinin kalkmasını destekleyenlere elbet bir gün bu sistem vuracaktır

hocam hakim savcı ayarlanıyor diyorsunuz da ayarı kaçanlardan da bahsetseniz?

Arkadaşlar şu an okullara hizmetli alınıyor. Müdürlerin referansıyla. Ki müdürler bu insanları amiyane bi tabir olacak ama köpek gibi çalıştırıyor. Nedeni ise işveren olmaları. Yani akıllı ol sana ekmek verdim, iş verdim mantığı. Bu insanlara bakıp ben de geleceğimi görür gibiyim. Artık bu sisteme dönülecek.

pisagorean' Alıntı:
Arkadaşlar şu an okullara hizmetli alınıyor. Müdürlerin referansıyla. Ki müdürler bu insanları amiyane bi tabir olacak ama köpek gibi çalıştırıyor. Nedeni ise işveren olmaları. Yani akıllı ol sana ekmek verdim, iş verdim mantığı. Bu insanlara bakıp ben de geleceğimi görür gibiyim. Artık bu sisteme dönülecek.
Hocam ben sizin gibi dusunmuyorum. En azindan bizim buralarda boyle olmuyor. Hizmetliler mudur referansiyla degil siyasi referanslarla ise aliniyor. Dolayisiyla siyasi olarak guclu olan hizmetliye mudur hic bisey diyemiyor.

pisagorean' Alıntı:

konuyla alakası yok belki ama ilk atandığım okuldaki kadrolu hizmetli sürekli otururdu, bir gün lab ı temizleyebilirsiniz dedim. o sizin göreviniz hocam dedi. hizmetliler kadrolu olduğunda temizlik yapmak istemiyor bu bir gerçek.
öğretmenler için geçerli değil , öğretmenlerin iş güvencesi olmalı ki rahat rahat eğitim verebilsin. bizim branşta düşünürsek durum daha fena olur. her işe koştururlar.
ama teröre özellikle p kk ya destek verem öğretmenler olmamalı, onlar terörist öğrenci yetiştirir ancak. bunun ayrımı iyi yapılmalı

baynadir' Alıntı:
hocam hakim savcı ayarlanıyor diyorsunuz da ayarı kaçanlardan da bahsetseniz?

ayarı kaçanların olmasının da ayarlanmasınında birbirinden farkı yok ikisi de adaletsizliği doğuruyor demek istediğim budur, bu adalet sisteminde para babası bir mafyaya hükümette bakan amcası olan bir yavşağa ya da adalet sistemine çöreklenmiş bir takım tarikat vb herhangi bir unsur kaşsında haklı çıkabilir miyiz bunu demek istiyorum

geçmişte bu formda cemaati en çok eleştiren kişi bendim. bu formda cemaati eleştirdiğim zaman çok tepki alıyordum. aynı kişiler şimdi hükümetin kıçına yapıştı ama yarın cemaate sarıldığınız ve sonu nasıl hüsransa şimdide hükümet için aynısı olacak. sonra kime sarılacaksınız merak ediyorum.

Geri