MEB filtresi!! yeter ulan yeter!!

Kodla Büyü
Bu kafa ve zihniyetle hiçbir yere varamayız. Meb resmen Hiçbirşey üretmeyin diyor. bari adına internet değilde başka birşey desinler.

drive kullanamayan arkadaşlar ben chrome ile web üzerinden dosyalarımı çok hızlı indirebiliyorum sadece gönderirken yavaş.

drive kullanamayan arkadaşlar google drive uygulamasını bilgisayarınıza kurun
çalıştırmadan önce komut isteminden googledrivesync.exe nin bulunduğu yere kadar gelin. yani c:\program files\google\drive a gelin.

sonra şunu yazın "googledrivesync.exe --unsafe_network" tırnak koymadan tabii. Enter tuşuna basın bekleyin. program açılacaktır sonra kullanıcı adınızı yazın şifrenizi yazın ileri ve sonrasında drive açılacaktır.

Bence herşey filtrenin suçu değil.

bir not daha google drive kısayolunun özelliklerinde hedef kısmının yanına --unsafe_network yazarsanız bu işlemi her seferinde yapmanıza gerek kalmaz. birde googledrive ı başlangıçta çalıştırmayın

mudamet' Alıntı:
https://yardimmasasi.meb.gov.tr/help/app/giris.htm
Hergün yazacağım artık düzgün bir üslupla. İyice bezsinler istiyorum. Siz de yazın lütfen arkadaşlar. Bir şekilde en az bir tanesinin içine bir kurtçuk düşmeli. Yaa allahalla noluyo biz napıyoruz demeliler.

Tümüyle katılıyorum. Burada kendi aramızda paylaşmakttan ziyade gerekli mercilere durumu iletmedikçe konuştuklarımız havada kalır.

Hocam ama burada filtreyi aşmanın yeni bir yöntemi paylaşılır paylaşılmaz engelleniyor. Demekki aramızda bakanlık çalışanlarıda var. İsyanımızı görüyorlar. Belki kendileride duruma isyan ediyorlar. Herkesin aynı mantıkta olduğunu düşünmüyorum ama belirli bir zümre varki herşeyi yasaklayınca öğretmenlerin daha çok çalışacaklarını, başka hiçbirşeyle ilgilenmeyeceklerini ve siyaset yapmayacaklarını düşünüyorlar...

Nasıl başardılar bilmiyorum ama Ziraat Bankası internet şubesini de çalışmaz hale getirmişler.

İş bankası internet şubesi çalışmadığı gibi internetten alışveriş yapınca iş bankasının ödeme sistemini kullanan sitelerin ödemesinide yapamıyoruz. Robotistan'da dün baya sorun yaşadım :verymad:

Daha bomba bir şey ileteyim, son 1 saattir gmail'de yazdığım e-postaya dosya (doc, pdf, xls) ekleyemiyorum :D :D :D

Siz ne diyorsunuz ! beni son kez uyardılar :)

Kelimeleri toparlayamamış arkadaş fakat olsun genede uyarmış.
Bende artık dersimi zenginleştirmek için sadece EBA kullanıyorum :))))
Diğer siteler pis :puhaha:

Bu cümlelerin sahibi bir IT değildir umarım

Ekli dosyalar

• ekran görüntüsü1.png
    ekran görüntüsü1.png
    25.4 KB · Görüntüleme: 473
Re: Ynt: MEB filtresi!! yeter ulan yeter!!

Bankalardan ne istediler?
İşin yok.Mesai saati içinde bankaya git.Kuyruğa gir.Para çek.
Sonra git öbür bankaya Kredi kartı ve sair Ödemeni elden yap.
Hadi bir nebze anlarım.Muzır site ve reklamları filtre etmeyi.
Lakin
Bu kadar özgürlük bize fazla

Arkadaşlar, bugün bu topic'in gazıyla ki durumdan muzdarip olarak özellikle "Google Drive" ile ilgili yardım masasına ticket attım. Akşam üstü cevap vermişler. Sağolsunlar fakat sonuç hiçbirimizi memnun etmeyecek. Gelen Cevap:

29/11/2016 11:21:43 tarihinde
Bilişim Altyapı Sistemleri ve Destek Hizmetleri(AĞ) - İnternet Erişim Talepleri Okul ve İlçe MEM(MEB ADSL-Fatih Fiber Hattı) - Bir web sitesinin açılmasını istiyorum konu başlığı ile oluşturduğunuz talep aşağıdaki açıklama ile kapatılmıştır.
Sayın İlgili; MEB güvenlik politikaları gereği "dosya paylaşma ve disk alanı" kategorisinde olan sitelere erişim izni verilememektedir. Talebinizi bu kapsamda değerlendiriniz. İyi çalışmalar.

hasemrah' Alıntı:
Arkadaşlar, bugün bu topic'in gazıyla ki durumdan muzdarip olarak özellikle "Google Drive" ile ilgili yardım masasına ticket attım. Akşam üstü cevap vermişler. Sağolsunlar fakat sonuç hiçbirimizi memnun etmeyecek. Gelen Cevap:

Bilişim Altyapı Sistemleri ve Destek Hizmetleri(AĞ) - İnternet Erişim Talepleri Okul ve İlçe MEM(MEB ADSL-Fatih Fiber Hattı) - Bir web sitesinin açılmasını istiyorum konu başlığı ile oluşturduğunuz talep aşağıdaki açıklama ile kapatılmıştır.
Sayın İlgili; MEB güvenlik politikaları gereği "dosya paylaşma ve disk alanı" kategorisinde olan sitelere erişim izni verilememektedir. Talebinizi bu kapsamda değerlendiriniz. İyi çalışmalar.
Bizde bu güvenlik politikasını biraz esnek tutulmasını istiyoruz verdikleri cevap standart bir cevap olmuş. Öğretmenlerin bu konuda mağduriyetlerini görüp olumlu yönde karar almalarını beklerdik.

arkadaşlar durum aslında şöyle ki meb bu filtrelemeleri bizzat site bazında yapmıyor. fortiguard isimli bir sistemden hizmet alımı yapılmış ve bu sistemde de siz sadece kategorilere izin verip engelliyorsunuz. hangi sitenin hangi kategoriye gireceğine ise fortiguard karar veriyor. isterseniz istisna açabilirsiniz fakat görünen o ki meb artık kolayını bulmuş bununla da uğraşmak istemiyor. açılmasını istediğiniz site için fortiguarda kategorilendirme hatası şeklinde başvurulabiliyor inceleyip hemen dönüş yapıyorlar, AMMA VELAKİN, google drive için bu site dosya paylaşım kategorisinde değildir bu bir eğitim sitesidir diye fortiguard elemanlarını kandırabilecek üstün bir ikna gücüne sahip olmak gerekir :)

Parhelion' Alıntı:
arkadaşlar durum aslında şöyle ki meb bu filtrelemeleri bizzat site bazında yapmıyor. fortiguard isimli bir sistemden hizmet alımı yapılmış ve bu sistemde de siz sadece kategorilere izin verip engelliyorsunuz. hangi sitenin hangi kategoriye gireceğine ise fortiguard karar veriyor. isterseniz istisna açabilirsiniz fakat görünen o ki meb artık kolayını bulmuş bununla da uğraşmak istemiyor. açılmasını istediğiniz site için fortiguarda kategorilendirme hatası şeklinde başvurulabiliyor inceleyip hemen dönüş yapıyorlar, AMMA VELAKİN, google drive için bu site dosya paylaşım kategorisinde değildir bu bir eğitim sitesidir diye fortiguard elemanlarını kandırabilecek üstün bir ikna gücüne sahip olmak gerekir :)
Aynen Hocam,

İçeriğinde sorun olmayıp filtreye takılan site varsa Yardım Masasına yazılıp filtreden çıkarılabilir.

Herkese aynı cevabı kopyala-yapıştır yapıp gönderiyorlar. Buradaki "güvenlik politikaları"ndan kastedilen dosya paylaşım alanlarına yüklenebilecek olası lisanssız yada telif hakkı sıkıntısı yaşanabilecek içerik midir ? Eğer öyleyse haklılık payları yok diyemem malesef. Çünkü dosya paylaşımı kolaylaşırsa bu tarz şeyler de daha kolay paylaşılır. Ancak o zaman EBA dosyayı da kapatmaları lazım. Oraya yüklenenler tek tek inceleniyor mu ki ? . Ben yollayacağım lisanssız dosyayı e-posta ile de yollarım. E-posta ile ek göndermeyi de engellesinler. Daha pek çok yöntem var onları da engellesinler.

Bence artık en önemlisi okullara fiber bağlantı yapmasınlar. Okullar bu kadar az işi Adsl bağlantı ile 60 liralık faturayla hemen hemen yaparlar. Her okul her ay 300 mbitlik bir işe yaramayan fiber için neden 2-3 bin lira telekoma fatura ödüyor. Tablet bilgisayarların ders için kullanıldığı okul mu var Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde de profesyonel cisco kablosuz ağlarımız var. Yazıktır, günahtır, israftır değil mi sayın yetkililer ...

meilcese' Alıntı:
İnternet bankacılığı siteleri ile ilgili erişim problemi çözülmüştür. EBA dosya sistemindeki aldığınız hata ile ilgili değerlendirme yapılacaktır. Yardım masası modülüne yazdığınız talepler değerlendirilmektedir. Özelden de bana ulaşabilirsiniz.
En azından bu güzel oldu.
Öğretmenin yada idarecinin bankaya gidecek zamanımı var?
Bu hafta garanti bankasına giriş yaptım.Ama her türlü işlemi yapamadım.Saat 3 gibi bankaya gittim ve kuyruğa girdim derken işim bittiğinde akşam olmuştu.Sonra elimdeki yazılıları okudum ve bugünkü yazılıları hazırla derken gece yarısı oldu.E yani hergün yazılı var bu hafta .Gerisini siz düşünün.
Şimdi diyeceksiniz ki. Evden hallederdin.
İnternet bankacılığında bazı işlemler, saat 2 den sonra yapılmıyor ve şubeden bizzat yapabiliyorsunuz.
UMARIM TÜM BANKALAR VE SSL SİSTEMLERİ ÖDEMELERE AÇILMIŞTIR:
TEŞEKKÜRLER:

mudamet' Alıntı:

Herkese aynı cevabı kopyala-yapıştır yapıp gönderiyorlar. Buradaki "güvenlik politikaları"ndan kastedilen dosya paylaşım alanlarına yüklenebilecek olası lisanssız yada telif hakkı sıkıntısı yaşanabilecek içerik midir ? Eğer öyleyse haklılık payları yok diyemem malesef. Çünkü dosya paylaşımı kolaylaşırsa bu tarz şeyler de daha kolay paylaşılır. Ancak o zaman EBA dosyayı da kapatmaları lazım. Oraya yüklenenler tek tek inceleniyor mu ki ? . Ben yollayacağım lisanssız dosyayı e-posta ile de yollarım. E-posta ile ek göndermeyi de engellesinler. Daha pek çok yöntem var onları da engellesinler.

Bence artık en önemlisi okullara fiber bağlantı yapmasınlar. Okullar bu kadar az işi Adsl bağlantı ile 60 liralık faturayla hemen hemen yaparlar. Her okul her ay 300 mbitlik bir işe yaramayan fiber için neden 2-3 bin lira telekoma fatura ödüyor. Tablet bilgisayarların ders için kullanıldığı okul mu var Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde de profesyonel cisco kablosuz ağlarımız var. Yazıktır, günahtır, israftır değil mi sayın yetkililer ...
tt hic para kazanmiyormus gibi birde hicbir ise yaramayan bu internet hatlarindan parayi kiriyorlar. ben bu isin icinde bir artniyet oldugunu dusunuyorum. okadar tablet, tahta masrafi yapildi ben bile bu yatirimlarin olu oldugunu gorebilirken koskoca devletmi goremedi? yoksa sirketler para kazansin diye gormek mi istemedi? su harcanin paranin onda birine okullar cok daha guzel, gercekten ise yarayacak teknolojiler ile donatilabilirdi...

hasemrah' Alıntı:

birkaç sayfa geriye giderseniz drive ın nasıl çalıştığını yazmıştım google drive kapalı değil.

drive a girebiliyormuş sunuz hocalarım daha ne istiyorsunuz. Birkaç sayfa geriye gidin bakın yazmış sayın hocam

Tuna54^' Alıntı:
drive a girebiliyormuş sunuz hocalarım daha ne istiyorsunuz. Birkaç sayfa geriye gidin bakın yazmış sayın hocam

komiksiniz hocam gerçekten
burada yardımcı olmaya çalışıyorum insanlara elimden geldiği kadarıyla
ama siz çözüm üretmek için uğraşmak yerine şikayet etmeyi yada iğnelemiyi tercih ediyorsunuz sanırım.
üzüldüm sizin adınıza

:+1:
neoplasma' Alıntı:
drive kullanamayan arkadaşlar google drive uygulamasını bilgisayarınıza kurun
çalıştırmadan önce komut isteminden googledrivesync.exe nin bulunduğu yere kadar gelin. yani c:\program files\google\drive a gelin.

sonra şunu yazın "googledrivesync.exe --unsafe_network" tırnak koymadan tabii. Enter tuşuna basın bekleyin. program açılacaktır sonra kullanıcı adınızı yazın şifrenizi yazın ileri ve sonrasında drive açılacaktır.

Bence herşey filtrenin suçu değil.

Geri