MEB filtresi!! yeter ulan yeter!!

Kodla Büyü
Re: [☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆]

http://www.memurlar.net

Bu site de yasaklı.
Daha çok öğretmenler ve memurlar ile ilgili bir haber sitesi.
MEB filtresini yönetenler, ne tür bir sakınca buldular? Anlamadım.
.
Okul İnternetinde çok çok, eğitim bakımından sakıncalı siteler filtrelenir.
Öğlen arası haber bakıp, sabahtan bu yana memur yada öğretmenler için ne olmuş-bitmiş, neler değişmiş öğreniyorduk.
Yanlış giden birşeyler var.

COBOL' Alıntı:

Bu site de yasaklı.
.
Öğlen arası haber bakıp, sabahtan bu yana memur yada öğretmenler için ne olmuş-bitmiş, neler değişmiş öğreniyorduk.

Hocam,yardım masasına memurlar.net in yasağını kaldırın diye 2 ay kadar önce yazmıştım.İçerik uygun olmadığından devam edecek dediler.
Galiba sitenin video kısmından dolayı yasaklama var.

Re: Ynt: MEB filtresi!! yeter ulan yeter!!

Ona bakacak olursanız...
Haberleri izleyebilmek için diğer gazete haber sitelerine bakıyoruz.İlginç bir şey ki, onlara filtre yok.

Sanki onların (diğer haber sitelerinin) video içerikleri ve başka içerikleri çok mu iyi sanki?
.

♡♡♡memurlar.net ♡♡♡öğretmenlerin takip ettiği bir sitedir ve bu site için MEB filtresi kaldırılmalıdır.

Ben bir mail atmıştım eba'ya sınırlamalarla ilgili.Geri dönüş olacak mı bilmiyorum.Mesela her okulda BTR ' nin veya Alan Şef bilgisayarının bağlı bulunduğu porta özel sınırlamaların kalkmasını önermiştim.Eğer böyle bir şey gerçekleştirilirse mükemmel olur kanısındayım.

arkadaslar sinirlari falan bosverin, herseyin izlenip herkesin fislenebildigi bir donemde interneti nasil korkmadan kullanacaksiniz. okuldaki interneti sadece izin verildigi kadari ile vr okulla alakali seylere kullanin, yarin obur gun indirdiginiz bir slayt, bir program belki bir siir bile aleyhinizde kullanilabilir.
verin aylik 20-25 lira 3-4gb mobil interneti sahsi islerinizde kullanin. yasaktan dolayi okulda indiremediginiz program, video vs. yi yada idarenin/ogretmenlerin kullanamadigi drive vs. hizmetlerini de kendinize dert etmeyin.

Suicide' Alıntı:
arkadaslar sinirlari falan bosverin, herseyin izlenip herkesin fislenebildigi bir donemde interneti nasil korkmadan kullanacaksiniz. okuldaki interneti sadece izin verildigi kadari ile vr okulla alakali seylere kullanin, yarin obur gun indirdiginiz bir slayt, bir program belki bir siir bile aleyhinizde kullanilabilir.
verin aylik 20-25 lira 3-4gb mobil interneti sahsi islerinizde kullanin. yasaktan dolayi okulda indiremediginiz program, video vs. yi yada idarenin/ogretmenlerin kullanamadigi drive vs. hizmetlerini de kendinize dert etmeyin.

Acı ama gerçek

ayze' Alıntı:
Ben bu meb internetini kafasına takanları anlamıyorum. Bişey lazımsa ve internet buna engelse olmuyor diyorum ve yapmıyorum. Zorla birşeyleri yapmaya neden çalışıyorsunuzki. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Size kesinlikle katılıyorum, eğer böyle yapmazsanız sorunların ötelenmesini sağlıyorsunuz.

Aynı şey okulların maddi imkanları içinde geçerli, öğretmen öğrenciden para isteyerek küçültülmemeli. Eğer parasız olmuyorsa da bırakın olmasın, yürümediği görülsün.

Mesela küçük bir öneri, öğrenciden alınacak 20 TL yerine, elektrik faturasına aylık 1,5TL vergi kysunlar, kimse itiraz etmez, TRT'den biliyoruz :).

Yada eğitim vergisi koysunlar yıllık 20 TL, ödenmeden abonelik vb işlemler yapılmasın.

boşa yormayın kendinizi bunlar adım adım en sonunda sadece eba açık olacak bakın demedi demeyin. okullar sadece mebbis,e okul ve ebaya giriş yapacak ve bunlar için devlet telekoma sadece aylık 3000 liracık ödeyecek.

neoplasma' Alıntı:
Suicide' Alıntı:

Acı ama gerçek

Meksika biberi kadar acı ama %100 gerçek...

COBOL' Alıntı:

Bu site de yasaklı.
.
herkes cok iyi biliyor neden engellendiğini ama çok yanlış bir uygulama eğitim camiasında bu kadar sıkma kısıtlanma olmaz insanlar elbet bir gün patlar

goanimate
kodable
prezi hiçbir site açılmıyor.
code.org da bazen açıyor.
Bıktım.Zaten bilgisayar yok bir tahtadan işlemeye çalışıyorum.Anlamsız

hocam avea dan paket alın 15 lirayı nereye vermiyosunuz ki. sadece kendi acınızdan bakmayın oyle idareciler var ki okulda video izlerken öğrenciye bile yakalananlar var.

Gündüz 10 GB İnternet Paketi
10 GB İnternet Paketi ile 09:00-17:00 arasında yurtiçi 10 GB cepten internet sadece 15 TL!

az once asus un sitesinden anakart icin driver indiremedim :) mozilla yukleyecegim dys icin indirme sayfasinda dns hatasi verip kaliyor. bravo meb, kutlarim super fiber sahane.

Özellikle iki gündür Fatih interneti çok problemli. Ya gizlilik hatası veriyor ya da uzun süre bekleyip sayfa bulunamadı diyor. Sizde de böyle bir durum var mı arkadaşlar?

kafkasli' Alıntı:
Özellikle iki gündür Fatih interneti çok problemli. Ya gizlilik hatası veriyor ya da uzun süre bekleyip sayfa bulunamadı diyor. Sizde de böyle bir durum var mı arkadaşlar?

Tam olarak 2 gündür böyle.

Dünyanın en saçma ülkesiyiz Bilişim derslerinde sosyal medya anlatıyoruz. Çocuklar hocam sosyal medya hesabı açalım dediklerinde YASAK diyoruz. :-1: :verymad:

Geri