Meb.k12.tr altyapı değişmiş!

Kodla Büyü
sorun çözüldü bence herkes girebiliyodur artık ... Alan adını aldıktan sonra hata vermıstı şifremı unuttum kısmında guvenlık sorusu belırlemeden guvenlık sorusunun cevabını ıstıyordu oysakı bız panele hıc gırıs yapmamıstık.Ama bugun 1 saat oncesınde bu sorunu cozduler ... aldıgınız alan adını yazın gırıs ekranında şifremı unuttum kısmından o sıze kayıtlı emaıl adresıne yenıleme lınkı gonderıyor.Benım sorunum cozuldu hem ılkokul hem ortaokul ıcın yapıyorum .. ortaokulda sorun cıkmamıstı ılkokulda sorun yasamıstım .Umarım herkes problemı cozer ..

Not: Şablonu hiç sevemedim ya

arkadaşlar ana menüdeki bir başlıktan direkt olarak pdf dosya açtırabiliyormuyuz? ben pdf dosya eklemiştim. sonrada menüdeki başlığın bağlantı kısmına dosyayı göstermiştim olmadı

YusufULUCANLAR' Alıntı:
Özel Karakter şifre hatası veren arkadaşlar için

1. Şifremi unuttum seçeneğini tıklayın
2. okulun mail adresini ve doğrulama kodunu girip (güvenlik sorusu cevabını boş bırakın)
3. Giriş deyin.
4. Yeni şifrenin okulun mail adresine gönderileceğine dair uyarı alırsınız. Boşuna beklemeyin. Gelmiyor.
5. Mevcut ftp şifrenizin içindeki özel karakterleri çıkarıp size gönderiyor.
örnek 123+AC* şifresini 123AC şeklinde gönderiyor.

bu" şifremi unuttum" yeri nerede göremiyorum ben

arkadaslar ben mepanele giriyorum da ekranım genis ekran. üstte çıkan uyarılar falan gözükmüyor. bişey yaparken mesela su alan bos bırakılamaz gibi uyarılar veriyor ya onlar üstte kalıyor üste çıkmama da olanak sunmuyor. sonradan farkettim orda uyarı çıktığını bile. nasıl çözüm bulabilirim sizce?

Arkadaşlar Artıkkk bunaldım bu yazılanların hepsini de okuayamadım kaç gündür ftp şifresini almaya çalışıyorum, İl Memi aradım bizde ftp şifreleri bulunmaz hocam dediler. Sonra gir okulun e posta adresinden bul falan filan dediler. okulun yeni llkokul ve ortaokul kurum kodlarıyla web mailden giriş yapmaya çalıştım geçersiz kullanıcı hatası verdi :verymad: sonra admine mail attım sorun düzeldiiii amaaaaaa mebpanelden okulun web sitesine erişmek için ftp şifresini unttum linkini tıklayınca okulun eski kurumkodunun olduğu mail adresine atıyo paralo sıfırlama bağlantısını :++: çıldırmak üzereyim ona hiç ulaşımıyor mail.meb.k12 .tr den napıcam bennnnnnnnnnnnnnnn

Arkadaşlar delirmek üzereyim :verymad: İdareci ekledim ama ön izlemeden boş sayfa çokıyor, haberler alanına içerik ekledim ön izleme yapınca "The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable." mesajı veriyor, iletişim alanına giriyorum haritada kırmızı işaretçi çıkmıyor ( bütün tarayıcıları denedim:chrome, fifefox, ie) bu durum neden kaynaklanıyor acaba, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler...

eğer paneli giriş yaptıktan sonra soldaki menülere tıklayamıyorsanız? başka tarayıcı deneyin. mesela opera veya mozilla tıklanabilir.

melikhan' Alıntı:
iletişim kısmında haritada işaretçinin olduğu yer ankara ilk önce işaretçiyi bulup mouse ile tutarak bulunduğunuz şehrin üstüne getirin..daha sonra haritayı detaylandırarak okulunuzu bulun ( tabi ki bu arada işaretçiyi kaybetmeyin)

sorun şu ki haritada ayarlayın okulun yerini yazıyo tıklıyorum bomboş kalıyo orası, harita görünmüyor dolayısıyla ayarlayamıyorum okulun yerini..

arkadaşlar yeni kurum kodu ile alan adı almak istiyorum ama hatalı kullanıcı yada şifre diyor. normalde çalışıyor mebbis kodu ve şifresi aceba sistemden mi kaynaklanıyor

ozlem22' Alıntı:
melikhan' Alıntı:
iletişim kısmında haritada işaretçinin olduğu yer ankara ilk önce işaretçiyi bulup mouse ile tutarak bulunduğunuz şehrin üstüne getirin..daha sonra haritayı detaylandırarak okulunuzu bulun ( tabi ki bu arada işaretçiyi kaybetmeyin)

sorun şu ki haritada ayarlayın okulun yerini yazıyo tıklıyorum bomboş kalıyo orası, harita görünmüyor dolayısıyla ayarlayamıyorum okulun yerini..

o bendede var..salla...okulun yerinide bilmeyiversin bakanlar ..artık onuda biz düşünmeyelim.gelcek olan sorsun örensin anasını satim..bu nedir yaaa onca sorun var zaten :x

bahhele' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
melikhan' Alıntı:

o bendede var..salla...okulun yerinide bilmeyiversin bakanlar ..artık onuda biz düşünmeyelim.gelcek olan sorsun örensin anasını satim..bu nedir yaaa onca sorun var zaten :x

ie ile deneyin ekrana geliyor kırmızı bir şey onu alıp götürüyorsunuz okulunuzun üstüne

karinca_52' Alıntı:
bahhele' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
melikhan' Alıntı:

ie ile deneyin ekrana geliyor kırmızı bir şey onu alıp götürüyorsunuz okulunuzun üstüne
Ben explorer da denedim olmadı. google chrome da denedim oldu..

arkadaşlar benim site açılmıyor sizde durum nedir. "You do not have permission to view this directory or page." bu sayfa çıkıyo

Arkadaşlar benim okulum ilkokul ve ortaokul oldu.Yönetim paneline girdiğimde alan adı ve yeni web adresi diye iki bölüm var.Ben her iki okul içinde yeni web adresi bölümünden alan mı alacağım.Doğru olan bu mu?

Mebbis kullanıcı adımı ve şifremi doğru giriyorum , kullanıcı adı ya da şifre yanlış diyor. Ne yapcaz bu durumda?

Hocam okulun mail adresine şifre gönderiyorlar. Şifremi unuttuma tıkla. İdareciler bakıp söylesinler<

bahhele' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
melikhan' Alıntı:

Ben de çok uğraştım, en son IE9 denediğimde oldu.

hocalarım şu konuyu açıklayacak arkadaş varsa iyi olur. Şimdi okulun adresi www.veyselkaraniortaokulu.meb.k12.tr idi. ben bu alan adı ile yeni sisteme girdim ve yeni mebweb şablonunu uyguladım. Şimdi bu alan adı 31 aralık ta kapanacak mı ben bu kadar şeyi boşa mı yaptım onu anlamadım

hyalcin_61' Alıntı:
hocalarım şu konuyu açıklayacak arkadaş varsa iyi olur. Şimdi okulun adresi http://www.veyselkaraniortaokulu.meb.k12.tr idi. ben bu alan adı ile yeni sisteme girdim ve yeni mebweb şablonunu uyguladım. Şimdi bu alan adı 31 aralık ta kapanacak mı ben bu kadar şeyi boşa mı yaptım onu anlamadım
Arkadaşım,
siten kapanmayacak. O bilgi eski kullandığın ftp hosttu ile ilgili. Sen zaten şu an yeni hoşta taşınmışsın. Şimdi eğer eski sitende önemli dosyaların var idiyse onların hepsini 31 Aralık sonuna kadar ftp kök klasöründen alabilirsin. 31 aralıktan sonra bir daha oraya ulaşamayacaksın anlamına geliyor...
Siz şimdi bu yeni sistemi düzgün bir şekilde kurmayı tamamlayın. Ben bitirdim bile...

Arkadaşlar içerik bölümünde klasörlü bir yapı oluşturamıyor muyuz? Örneğin Öğretmenler adlı bir içerik onun altında da tüm branşlar için ayrı ayrı içerik açsak. İçerik kısmı çok kalabalık görünmesin istiyorum

arkadaşlar ben okulun site adı alırken okulun ilsiskullanıcı adını kullanmıştım. daha sonra web adresinde okulun adı görünsün diye kullanıcı değiştir butonundan yeni kullanıcı adı olarak okulun adını girdim ama şimdi açamıyorum. lütfen yardım....

ferdierdem55' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
bahhele' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
melikhan' Alıntı:

Ben explorer da denedim olmadı. google chrome da denedim oldu..
Ya ben üçünü de denedim olmadı. explorer ve chrome da harita çıkmadı. firefox da kırmızı işaret çıkmadı. bu günlük mü bi sorun var acaba

Geri