Meb.k12.tr altyapı değişmiş!

Kodla Büyü
Sol menude "hizmet standartları" başlığı açtım, dosyaların içine "hizmet_standartlari.pdf" yukledim ve sol menuden buna "dosya bağlantısı" olarak link verdim. Ancak menuden tıkladığımda "The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable." hatası alıyorum. Ne yapmam lazım?
Bi yardım edin!

arkadaşlar.. "okulumuz hakkında" kısmını yapabilen var mı? boş yerleri doldurabilen.. ben ne yaptımsa göremedim o kısmı.. içerik kısmında-istatistik bilgilerinde sadece öğretmen ve derslik girişlleri var.. bu nu nasıl yapabiliriz?. ayrı html sayfası oluşturup onu mu bağlayacağız..?

okuldan bağlandım. henüz siteyi yayınlamadım şablonu kavramaya çalışıyorum.
kullanıcılardan yönetici bölümünde kendimi yönetici olarak ekledim. eski yöneticiyi sildim.
ancak şimdi ne kendi mail adresim ve ftp ile
ne de okulun epostası ve ftp ile giremiyorum.
eposta veya ftp yanlıs diyor...

bizdede farklı bir problem.
4+4+4 ile ortaokul olduk. Dolayısıyla kurum kodumuz değişti.
Şimdi yeni kurum kodu ile mebpanel e giremiyorum fakat eski kurum kodu ve ftp şifresi ile girebiliyorum. Sorun şu ki siteyi yayınladığımda okulun ismi kısmı otomatik olarak ilköğretim okulu olarak görünüyor ve buna müdahale edemiyorum. Durumu teknik servis bölümünden yazdım ancak henüz cevap yok. Sizde böyle bir durumlaa karşılaşan oldumu ?

can61' Alıntı:
bizdede farklı bir problem.
4+4+4 ile ortaokul olduk. Dolayısıyla kurum kodumuz değişti.
Şimdi yeni kurum kodu ile mebpanel e giremiyorum fakat eski kurum kodu ve ftp şifresi ile girebiliyorum. Sorun şu ki siteyi yayınladığımda okulun ismi kısmı otomatik olarak ilköğretim okulu olarak görünüyor ve buna müdahale edemiyorum. Durumu teknik servis bölümünden yazdım ancak henüz cevap yok. Sizde böyle bir durumlaa karşılaşan oldumu ?

yeni kurum kodunuzla yeni bir alan alacaktınız hocam. ben öyle yaptım.

cyln' Alıntı:
okuldan bağlandım. henüz siteyi yayınlamadım şablonu kavramaya çalışıyorum.
kullanıcılardan yönetici bölümünde kendimi yönetici olarak ekledim. eski yöneticiyi sildim.
ancak şimdi ne kendi mail adresim ve ftp ile
ne de okulun epostası ve ftp ile giremiyorum.
eposta veya ftp yanlıs diyor...
sisteme girememe nedeniniz silme işlemine bağlı olmayabilir. çünkü sisteme ben açıldığından bu yana hiç giremedim. 11. kez yanlış dedi ve kilitledi.

macar20' Alıntı:
arkadaşlar.. "okulumuz hakkında" kısmını yapabilen var mı? boş yerleri doldurabilen.. ben ne yaptımsa göremedim o kısmı.. içerik kısmında-istatistik bilgilerinde sadece öğretmen ve derslik girişlleri var.. bu nu nasıl yapabiliriz?. ayrı html sayfası oluşturup onu mu bağlayacağız..?
Sayın hocam Okulumuz hakkında bölümünün bağlantı kısmına

/meb_iys_dosyalar/İlplakası/ilçekodu/kurumkodu/okulumuz_hakkinda.html

bağlantı sağlanmıştır.

http://nigdehem.meb.k12.tr

erben23' Alıntı:
Arkadaşlar tekrar girebilen var mı? Diğer bir deyişle IP sorununu nasıl çözdünüz?.. :|

Sayın Hocam IP sorununu iki yada üç kullanıcı oluşturup biri ile okulda biri ile de evde giriş yapıyorum. Herhangi bir IP değişikliği durumunda http://mail.meb.k12.tr adresinden okulun E-posta şifresi gelen e-postaya işlem yapıyorum.

Şimdilik böyle bir çözüm buldum.

Sayın Hocam videolar için başka yerlere girmeye gerek yok. Yönetim Panelinin yardım Bölümünde tüm videolar mevcuttur. İndirmeye gerek olmadan seyredilebilir.

yahu sabahtandır giremedim şu içine ettiğimin paneline
yaptıklarım:
kullanıcılar menusunden ---> yönetici olarak kendimi ekledim. kendim mailimi yazdım.
kullanıcılar menusunden ---> varsayılan yöneticiyi sildim.
şimdi ise;
benim mail adresim + ftp şifresi ----> mail veya şifre yanlış uyarısı
okul mail adresi + ftp şifresi ----> mail veya şifre yanlış uyarısı

şimdi de kilitleniyor. yarım saat sonra açılınca 1 deneme yapıyorum. tekrar kilitleniyor.

Arkadaşlar kurumkodunu ve şifremizi biz yeni almıştık ama mail adresine giremiyorum sorun ne olabilir acaba**
Bilinmeyen kullanıcı adı ve yanlış şifre uyarısı veriyor sürekli

klebsiella' Alıntı:
Arkadaşlar kurumkodunu ve şifremizi biz yeni almıştık ama mail adresine giremiyorum sorun ne olabilir acaba**

Sayın Hocam büyük ihtimalle şifre değişmiş. İl MEBBİS yöneticinizle görüşürseniz Bakanlıktan talep eder 24-48 saat arasında gönderiyorlar.

habibocak' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:

Sayın Hocam büyük ihtimalle şifre değişmiş. İl MEBBİS yöneticinizle görüşürseniz Bakanlıktan talep eder 24-48 saat arasında gönderiyorlar.

Yarın şansımı deniycem teşekkürler hocam

cyln' Alıntı:
yaptıklarım:
kullanıcılar menusunden ---> yönetici olarak kendimi ekledim. kendim mailimi yazdım.
şimdi ise;

şimdi de kilitleniyor. yarım saat sonra açılınca 1 deneme yapıyorum. tekrar kilitleniyor.

Sayın Hocam sistemin oturması için biraz zamana ihtiyaç var. Zaten tamamlasına yaklaşık 40 gün var.

Bakanlığın önceliği sistemin çalışması. Hataların düzeltilmesi daha sonra yapacaklar diye düşünüyorum.

Bir hafta on gün sonra sistem rutinleşir.

cyln' Alıntı:
cyln' Alıntı:
yaptıklarım:
şimdi ise;

e postayı kontrol ettin mi hocam

aklıselim' Alıntı:
cyln' Alıntı:
cyln' Alıntı:
yaptıklarım:
şimdi ise;

e postayı kontrol ettin mi hocam

hocam hem kendi mailimi hem de okulun mailini kontrol ettim... gelen giden yok...
işin kötü yanı demin cezam bitti ve tek 1 sefer denedim
yine 6.kere yanlıs yaptınız kilitlendi dendi.
onun oncesinde de kilit kalkar kalkmaz 1 deneme yaptım 5.defa yanlıs girdiniz deyip kilitlemişti

cyln hocam yeni kullanıcı eklediğinizde şifre olarak yine ftp şifresi mi girdiniz. Eğer farklı bir şifre girmişseniz kendi mail adresinizi ve şifre olarak da belirlediğiniz şifreyi girmeniz gerekiyor.

arkadaşlar ben sistemi internet explorer ile açamadım. firefox kullanıyorum. fakat şimdide sayfalara içerik eklerken önceki sitedeki yazıları kopyala yapıştır yapmak istiyorum. fakat firefox'ta kes-kopyala-yapıştır özelliği kullanılmamaktadır diyor. bu nedir başına gelen varmı?

ufukaslan82' Alıntı:
arkadaşlar ben sistemi internet explorer ile açamadım. firefox kullanıyorum. fakat şimdide sayfalara içerik eklerken önceki sitedeki yazıları kopyala yapıştır yapmak istiyorum. fakat firefox'ta kes-kopyala-yapıştır özelliği kullanılmamaktadır diyor. bu nedir başına gelen varmı?
Hocam aynen bende aynı sorundan muzdaribim.eski sitedeki bilgileri kopyala yapıştır yapcağım ama crome da özellik yok diyor.explorer da çok yavaş açılmıyor yada açılsa bile işlem yapılamıyor.onda kopyala yapıştır özelliği oluyor ama kullanamıyoruz.ne yapacağız bilmiyorum

ufukaslan82' Alıntı:

sonunda buldum. başınıza gelirse aklınızda bulunsun. çok ilginç meğer sadece mouse ile kes/kopyala/çalışmıyormuş. klavyeden kısayollarla yapınca oluyormuş :D

1) Arkadaşlar mesela misyonumuz bölümü yapacağım misyonumuz başlığını yaptım ama içerik kısmını nereye yazacağız linki nasıl vereceğiz...

2) mesela ziyaretçi defterine link atacağız nasıl yapacağız

marcel' Alıntı:
1) Arkadaşlar mesela misyonumuz bölümü yapacağım misyonumuz başlığını yaptım ama içerik kısmını nereye yazacağız linki nasıl vereceğiz...

2) mesela ziyaretçi defterine link atacağız nasıl yapacağız
hocam menüye misyonumuz yazdıysan sanırım;
1- panelden içerik kısmını açacaksın. ve oraya bir sayfa oluşturacaksın.
2- menüdeki misyonumuz başlığını güncelle diyeceksin. orada isim yazdığın kısmın altında pencere kısmını aynı sayfa seçip alt taraftada oluşturduğun içerik sayfasını seçeceksin.

ziyaretçi defteri içinde alttaki seçim yaptığın kısma direkt defterin olduğu adresi http://.. şeklinde yapıştıracaksın. hedefide yeni pencere diyecesin.

Yanlışlık varsa arkadaşlar düzeltsinler. bana göre böyle olmalı...

Geri