Meb.k12.tr altyapı değişmiş!

Kodla Büyü
furkanhoca' Alıntı:
http://www.sinopdikmenioo.meb.k12.tr

arkadaşlar siteyi uyarlamaya başladım. idari kadro , öğretmenlerimiz ve tarihçe kısmını yapmaya çalıştım.

Hocam bu idari kadro kısmını ve öğretmenleri nasıl yaptınız anlatabilir misiniz?

Bbnet şablonu ve diğer okul sitelerimiz meb in sitesinden güzel olduğu için çekemediler tabi aynı olsun diye dayatıyorlar. Hem bakanın, müsteşarın ne işi var okul sitesinde? Çocuk eve gidince "bak baba bu benim bakanım bu da müsteşarım" mı diyecek?

iletişim bölümünde :
"Lütfen kurumunuzun harita üzerindeki yerini ve haritanın yakınlık seviyesini ayarlayınız..."

yazan yerin altında bende harita çıkmıyor, beyaz bir alan çıkıyor sadece.

gerek chrome gerekse de IE'de denediğim halde aynı.

Neden kaynaklanıyordur bu?

girdap08' Alıntı:
iletişim bölümünde :
"Lütfen kurumunuzun harita üzerindeki yerini ve haritanın yakınlık seviyesini ayarlayınız..."

yazan yerin altında bende harita çıkmıyor, beyaz bir alan çıkıyor sadece.

gerek chrome gerekse de IE'de denediğim halde aynı.

Neden kaynaklanıyordur bu?
bende de aynı sorun var

Arkadaşlar ben yeni başladım. Yalnız sayfa oluşturamadım. Örneğin menü de yer alan Okulumuz hakkında ya tıklandığında sayfa açılmasını istiyorum.
Sayfa nasıl oluşturuyoruz.

arkadaşlar okul sitenizden burada ne yazıyor bakabilirmisiniz ben silmişim herhalde aradım ama bulamadım.

ben dün ilk defa ...okulsitesi/mebpanel sayfasına okulun eski kurum kodu ve ftp şifresi ile giriş yaptım. ve okul müdürü resmini, özgeçmişini vs. ayarlarını yaparak yeni arayüzle yayına soktum. bu gün okuldan girmeye çalışıyorum eski kurum kodu ve şifresi ile " e posta veya şifrenizi yanlış girdiniz" diyor ve giriş yapmıyor. ne yapmalıyım şimdi. fikir verebilecek birileri var mı

dirty_y' Alıntı:
ben dün ilk defa ...okulsitesi/mebpanel sayfasına okulun eski kurum kodu ve ftp şifresi ile giriş yaptım. ve okul müdürü resmini, özgeçmişini vs. ayarlarını yaparak yeni arayüzle yayına soktum. bu gün okuldan girmeye çalışıyorum eski kurum kodu ve şifresi ile " e posta veya şifrenizi yanlış girdiniz" diyor ve giriş yapmıyor. ne yapmalıyım şimdi. fikir verebilecek birileri var mı

aynen!!!
ilk girişi yaptım boş bir sitem var şuan giriş yapamıyorum ilk giriş yaptığım şifreyle nedir çözüm???

alpi' Alıntı:
sevdalina' Alıntı:
Arkadaşlar yeni görevlendirildiğim lisenin meb.k12 li bir edresi yok, yeni almak istiyorum, Mebbis kullanıcı adını ve şifresini giriyorum, şifre özel karakter içeremez uyarısı veriyor, müdür yardımcısının bana verdiği şekliyle yazıyorum ama bir türlü giriş yapamadım, ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz?????
hocam önce mebbis şifresini değiştir sonra adres almaya çalış bir defasında başıma gelmişti öyle yaptım

arkadaşlar bende lisede görevliyim lisesin web adresi yok yeni adres almak için mebbis şifresi filan giriyorum ondan sonra direk eposta adresi ve şifre istiyor nasıl yani adres alınıyor alanlar bir yardımcı olabilir mi

titan1905' Alıntı:
e-posta adresi bulunamdı uyarısı alıyorum. kurumkodu@meb.k12.tr olarak giriyorum. varmı böyle bişey başına gelen?????????

hocam ben kısaca ne yaptığımı anlatıyım, kurumların %90 nın üzerisi kurum kodları değiştiği için yeni alan kaydı bağlantısından, bilgilerin girişini yapıyorsunuz MEBBİS KULLANICI ADI & ŞİFRE OLARAK ARDINDAN OLUŞTURMAK İSTEDİĞİNİZ İSMİ BELİRLİYORSUNUZ e-postaya illa kurumun e-postasını nzı girmenize girmeye gerek yok kişisel e-postanızıda girebilirsiniz ardından işlemi tamamladıktan sonra http://alanadı.meb.k12.tr olarak adres satırından adresi açmanız gerek yoksa hata veriyor. Ardından Şifremi unuttum Güvenlik sorusunu boş bırakın e-posta ve güvenlik kodu ile şifre oluştur butornu ardından şifre e-postanıza yönlendiriliyor. şifre tanımlaması ardından sisteme giriş ilk girişte sizden güvenlik sorusunu ve cevabınız oluştur, ardından tamam. sisteme girdikten sonra her bölümün içinde yardım vdieoaları mevcut veya kursiyer.meb.gov.tr adresinden okul web yönetim yardım videoları var ordan da yardım alabilirsiniz..

kolay gelsin.

sdh' Alıntı:
titan1905' Alıntı:
e-posta adresi bulunamdı uyarısı alıyorum. kurumkodu@meb.k12.tr olarak giriyorum. varmı böyle bişey başına gelen?????????
bende de durum aynı hocam ve ne yapsam olmuyor,bu sorunu çözebilen var mı acaba?
hocam çözümü söylüyorum. bende sonun da çözdüm.
https://okulwebyonetim.meb.gov.tr/mebpanel/login.php
bu adrese girip alan adını yazıp "aç" a tıklıyosunuz sonra çıkan sayfayı doldurun o zaman oluyor

ppll' Alıntı:
titan1905' Alıntı:

hocam ben kısaca ne yaptığımı anlatıyım, kurumların %90 nın üzerisi kurum kodları değiştiği için yeni alan kaydı bağlantısından, bilgilerin girişini yapıyorsunuz MEBBİS KULLANICI ADI & ŞİFRE OLARAK ARDINDAN OLUŞTURMAK İSTEDİĞİNİZ İSMİ BELİRLİYORSUNUZ e-postaya illa kurumun e-postasını nzı girmenize girmeye gerek yok kişisel e-postanızıda girebilirsiniz ardından işlemi tamamladıktan sonra http://alanadı.meb.k12.tr olarak adres satırından adresi açmanız gerek yoksa hata veriyor. Ardından Şifremi unuttum Güvenlik sorusunu boş bırakın e-posta ve güvenlik kodu ile şifre oluştur butornu ardından şifre e-postanıza yönlendiriliyor. şifre tanımlaması ardından sisteme giriş ilk girişte sizden güvenlik sorusunu ve cevabınız oluştur, ardından tamam. sisteme girdikten sonra her bölümün içinde yardım vdieoaları mevcut veya kursiyer.meb.gov.tr adresinden okul web yönetim yardım videoları var ordan da yardım alabilirsiniz..

kolay gelsin.
hocam şifremi unuttuma tıklıyorum. kurumkodu@meb.k12.tr yazıyorum. güvenlik kodu yazmak için tıkladığım anda hemen kırmızı yazı ile uyarı çıkıyoru. e-posta adresi bulunamdı diye

ben dün denediğimde tüm hataları gördüm. en son böyle bir e-posta yok bile dedi. bugün nasıl olduysa e-postaya yok demedi ve şifre değişikliği için bir bağlantı gönderildi dedi. anlaşılan sürekli bir çalışma var. gelen uyarıları eksikleri dikkate alarak düzeltme çalışmaları da devam ediyor sanırım...

Sol menude "hizmet standartları" başlığı açtım, dosyaların içine "hizmet_standartlari.pdf" yukledim ve sol menuden buna "dosya bağlantısı" olarak link verdim. Ancak menuden tıkladığımda "The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable." hatası alıyorum. Ne yapmam lazım?

kuyakar' Alıntı:
ben dün denediğimde tüm hataları gördüm. en son böyle bir e-posta yok bile dedi. bugün nasıl olduysa e-postaya yok demedi ve şifre değişikliği için bir bağlantı gönderildi dedi. anlaşılan sürekli bir çalışma var. gelen uyarıları eksikleri dikkate alarak düzeltme çalışmaları da devam ediyor sanırım...
evet şu anda da açamıyorum yine PÖÖF oldu sistem anlaşılan, bekleyeceğiz...

okuldan bağlandım. henüz siteyi yayınlamadım şablonu kavramaya çalışıyorum.
kullanıcılardan yönetici bölümünde kendimi yönetici olarak ekledim. eski yöneticiyi sildim.
ancak şimdi ne kendi mail adresim ve ftp ile
ne de okulun epostası ve ftp ile giremiyorum.
eposta veya ftp yanlıs diyor...

Geri