MEB: Serbest Kıyafet Uygulaması Anketi

Kodla Büyü
öğrencilerime sordum geçen gün (lise) hepsi oleeey dedi :)
sadece öğrenciler oy kullansa evet çıkar. öğretmenler ise büyük bölümü hayır'dan yana.

saçma bir anket bence.

kesinlikle karşıyım, disiplin şart, sabah kalkıp önlüğünü/formasını giydiğinde okula gidiyor moduna girmeli,özellikle ilköğretimde çocuklar kendi kararlarını kendileri verecek kadar yetişkin değiller ki özgürlükten bahsedebilelim, mutlaka yönlerdirilmeleri lazım, bunu eğitim derslerinden birinde okumuştuk çok iyi atırlayorum :idea: , liselerde ise üniversite/dershane/etüt salonu havasına girecek iyice baş edilmez hale gelecekler..mesele temizlikse zaten akıllı tedbirli aileler yedeğini de alıyor, en azından en çok kirlenen gömleğin yedeği var..ekonomik durumlar kesinlikle sorun olacaktır..

cagdas' Alıntı:
öğrencilerime sordum geçen gün (lise) hepsi oleeey dedi :)
sadece öğrenciler oy kullansa evet çıkar. öğretmenler ise büyük bölümü hayır'dan yana.

saçma bir anket bence.

hocam bence yaş kriterleri getiriler. her tc kimliği olanın oyu geçerli olmaz. 18 yaş kriteri olabilir. yoksa yeni doğmuş çocuğun tc kimliği ile bile oy kullanılır bu da saçma olur :)

bir de normalde, herkesin serbest kıyafetle gelmesi çağdaş toplumu gösterir. sonuçta dershanelere de herkes serbest kıyafetle gidiyor ancak bir sorun olmuyor. ancak Meb alt yapısı ve öğrenci profili için "şuan" henüz erken bence. o nedenle hayır hayır seçtim. Biraz daha ekonomik açıdan ve sosyal açıdan dengeli bir ülke olmalıyız , birde tabi eğer serbest bırakılacaksa yönetmelikle bazı düzenlemeler getirilmelidir.

ne zaman devlet yeni doğan çocuğa bile ödenek ayırır duruma gelir o zaman evet

yazık günah değil mi alamayana? almak isteyip de ezilen anaya babaya makul olmak lazım tartışılması anket edilmesi bile saçma bence

biz daha o kadar olamadık

kıyafette tek tipten yanayım.fakat biraz daha rahat bırakılmalı. yani öğrenci bi kotla bi tişörtle okula gelebilmeli ama herkeste aynısı olmak şartıyla.tişörtlerde bi arma olabilir böylesi daha ii olurdu.

Evet diyenler sanırım liselerin ne durumda olduğunu bilmiyor. Eğer kıyafet konusunda hiçbir sınırlama olmazsa çok büyük sıkıntılar da olur. Belli bir uygulama olduğu halde bir türlü düzen tutturmak zor oluyor. Ayrıca kurallar olmasına rağmen kız öğrencilerde takı takma, açılıp saçılma, makyaj yapma eğilimi çok fazla, eğer kurallar kalkar ve serbestlik gelirse bunların önüne nasıl geçilir ve öğrencileri kontrol altında tutmak çok zor olur. Sanırım tenefüslerde çıkan olaylar yüzünden soruşturma geçiren öğretmen sayısı hayliyle artar. Lise öğrencisi toplumu bu serbestliği kaldıracak olgunluğa ulaşmadan böyle bir uygulama gelirsa çok öğretmenin canı yanar.

ebfo_06' Alıntı:
Evet diyenler sanırım liselerin ne durumda olduğunu bilmiyor. Eğer kıyafet konusunda hiçbir sınırlama olmazsa çok büyük sıkıntılar da olur. Belli bir uygulama olduğu halde bir türlü düzen tutturmak zor oluyor. Ayrıca kurallar olmasına rağmen kız öğrencilerde takı takma, açılıp saçılma, makyaj yapma eğilimi çok fazla, eğer kurallar kalkar ve serbestlik gelirse bunların önüne nasıl geçilir ve öğrencileri kontrol altında tutmak çok zor olur. Sanırım tenefüslerde çıkan olaylar yüzünden soruşturma geçiren öğretmen sayısı hayliyle artar. Lise öğrencisi toplumu bu serbestliği kaldıracak olgunluğa ulaşmadan böyle bir uygulama gelirsa çok öğretmenin canı yanar.

kesinlikle katılıyorum aileler ilk bakışda hepsi evet diyecekler çünkü diecek elbise dersi yok artık giyinip gitsin bence aksine özelikle lise öğrencileri daha güzel giyinmek beğenilmek için daha çok elbise almaya çalışırlar. değişik türde bi sürü kıyafet oluşur. bide bide maddi durumu iyi olan öğrenci hergün güzel giyinirken maddi durumu ii olmayan öğrenciler hep aynı elbiseyi giydikleri an sosyal çatışma kaçınılmaz olur. kesinlikle tek tip elbise olmalı

Geri