MEB'de Bilgisayar Dersleri Kaldırıldı-haber düzeltildi

Kodla Büyü
Bilgisayar dersleri tamamen kaldırıldı mı ?

KAMUDANHABER.COM - ÖZEL HABER

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgisayar derslerini kaldırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yılın ders kitaplarınınn seçim modülünü açtı.

Önümüzde ki yıl okutulacak dersler arasında Bilgisayar dersleri seçmeli olarak bile bulunmuyor. BT öğretmenleri ders saatlerinin artırılmasını beklerken Bilgisayar derslerinin komple kaldırılması BT öğretmenlerini hayal kırıklığına uğrattı.

Hemen hemen her okulda bulunan BT öğretmenlerimizin bundan sonraki dönemde durumlarının ne olacağı ile ilgili Bakanlığın acilen bir yol haritası çizmesi gerekmektedir.

MEB'İN Öncelikle kadrosu sınıf öğretmeni olan formatörleri sınıf öğretmeni olarak, diğer branşları ise branşında öğretmen olarak derse sokmalı ve bu sayede had safhada bulunan öğretmen açığını gidermelidir.

Ayrıca idari işlere yatkın olan BT öğretmenlerimiz okullarımızda idareci olarakta değerlendirilebilir.

BT derslerinin kaldırılması ile atıl duruma düşen BT öğretmenlerimizin öncelikle özlük hakları noktasında mağdur edilmeden Eğitim- Öğretim içerisinde aktif olarak görev alması ülke ekonomisi ve eğitim açısından bir zorunluluktur.

Sonuç olarak Milli Eğitim Bakanlığının BT Öğretmenleri için şimdiden önümüzde ki yılın planını yapması BT öğretmenlerimizin mağduriyetini gidermesi ve bu öğretmenlerimizi aktif olarak eğitim paydaşlarının içerisine dahil etmesi gerekmektedir. Konuyla ilgili Bakanlık yetkililerinin bir an önce net bir açıklama yapması gerekmektedir. Binlerce BT öğretmenimizin gözü kulağı akıbetleri hakkında Bakanlıktan gelecek resmi açıklamaya çevrilmiştir.

Haber Kaynağı: www.kamudanhaber.com

Re: MEB'de Bilgisayar Dersleri Kaldırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yılın ders kitaplarınınn seçim modülünü açtı.
Önümüzde ki yıl okutulacak dersler arasında Bilgisayar dersleri seçmeli olarak bile bulunmuyor. BT öğretmenleri ders saatlerinin artırılmasını beklerken Bilgisayar derslerinin komple kaldırılması BT öğretmenlerini hayal kırıklığına uğrattı.
düzeltme: yanlış habermiş, şimdilik..

Adamlar gözgöre göre yanlış haber yapıyor. Bizleri gereksizleştirme adımlarından biri gibi...

netame hocamdan alıntı : en büyük rahat, rahatsızlığa alışmaktır..
alışırz.

Ne hikmetse biz bilgisayar seçtik 15 tatilde. Kamudan haber mi başka yerden haber mi bilmem.

hardeniz' Alıntı:
hocam bildiğim kadarıyla kitap odülünde var. 6 7 ve 8. basamaklar olması gerekiyor. sonradan kaldırdıysa yazıklar olsun

seçmeli kitaplar görünüyordu. Bu haber biraz hatalı gibi görünüyor

arkadaşlar okul şifresi çoğu bilgisayar öğretmeninde vardır. ben epeydir işim olmadığından hatırlayamadım. şu ders kitap seçim modülüne giriverin gerçek mi anlaşılır

Ders mi vardıki ortada? Seçmeli dersi hala ders olarak görenler mi vardı yoksa içimizde? Üstüne bir de o derse girip kendini tatmin etmeye çalışanlar mı vardı yoksa? Şizofrenide son noktadasınız demekki!!! Bizi bitireceği gün gibi ortadaydı. Bu habere şaşırmaya hiç gerek yok. Bizi de büyük ihtimalle milli eğitimlere çekecekler. Şef falan yaparlar heralde bu en iyimseri. Memur bile olabiliriz...

Banada the end gibi geldi. Bu saat 21:00e kadar okulda bekleme işini kimse kabullenmeyeceği için bizi bekletmek amacıyla dersleri kaldırmalılardı tabi.

vatan sagolsun, devlet su işlerinde memur oluruz artık yada kaymakamlıklarda falan :p

topyekün kaldırsınlar başka bi ders versinler ama adamakıllı bi ders olsun full 30 saate girmeye razıyım

Biz daha geçen hafta seçtik vardı.Sallama bi haber olmuş ama olsun belki bi işimize yarar reklamın iyisi kötüsü olmaz derler.

yalan haber. daha 10 gün kadar önce bilişim teknolojileri için kitap seçtik.

ben okulun şifresi ile girdim. bilişim dersleri gözükmüyor.seçmeli ders modülüde gözükmüyor.

Seneye derslerin tümden kaldırılacağı gün gibi aşikar bence

haber yanlış...kitap seçim modülünde diğer kısmından seçilebiliyor.kamudan haber iö6 iö7 iö8 kategorilerine bakarak bu yorumu yapmış...başka birşey biliyorlarsa orasını bilemem.hoş yakında olacakları da yazmış olabilir.6.yılımda perte cıktım.ne ala memleket

İnşallah dediği gibi olurda en azından bir sonuca varırlar. Şu hiç bitmeyen çalışmalarını bitirmek zorunda kalırlar artık.
Şu begenmediğimiz formatörlüğün kadrolarını verseler her okula norm acılsa taayinlerimiz kolaylaşır, ilk atama sayılarımız artar, şu karışıklıkta iyi,kötü bir sonuca bağlanır.

Arkadaşlar sadece 6-7-8. sınıfların kitapları var. Ki geçen yıl da böyleydi.

Ekli dosyalar

• KİTAP.jpg
    KİTAP.jpg
    157.4 KB · Görüntüleme: 530

Zatn formalite icabı seçiyoduk kitapları. Yani kitap seçip seçmemek konu değil. Haber doğru veya yanlış farketmez ama gerçek olan branşın çoktan fişi çektiği.

kitaplar gözüküyor sınıf "diğer" olarak girildiğinde...

Bizim Müdür Yardımcısıda şeçtik demişti..

Geri