MEBi Tel.Yağmuruna Tutuyoruz-Bu İşi Çözmenin Zamanı Geldi!

Kodla Büyü
Bazı arkadaşlardan sebebini anlamadığım eleştiriler geliyor. Efendim çok aramayın adamları kızdırmayın falan filan... Sadece gülüyorum, başkada cevap vermek istemiyorum....

Özellikle norm fazlası ve atamaları yapılacak olan öğretmen arkadaşlarım durumlarını kesinlikle anlatsınlar çünkü yeni yönetmelikle kesinlikle atamaları durdurulacaktır. Telefon etmekten sormaktan bıkmayın... Bunun yanında il mem gidin ve yeni yönetmelikten bahsederek atamaların durdurulması için dilekçe verin. Onlar bakanlıkla görüşüp bilgi isteyeceklerdir. Ona göre askıya alıp bir iki hafta sonra çıkacak düzenlemeyi beklerler.

Telefon vefaxyağmurunun çözemediği sorun hatırlamıyorum. Siz devam edin gerisine karışmayın...

bizden bıkmalarını sağlayın. Kızarlarsa kızsınlar. Hatta bunalsınlar iş yapamaz hale gelsinler de belki "ulan nooluyo bunlara" diyip 6 aydır beceremedikleri düzenlemeleri hızlandırırlar.

aradım ben 03124131428 'i derdimizi anlattım.Kadın hiçbişeyden haberi yokmuş gibi davrandı.Ne çalışması dedi?beni 03124131724 'e yönlendirdi..O numarada da açan yok anlamadım bir şey.

ARkadaşlar bir basın açıklaması yapılmış tamamen facia. Yapılan açıklama ile belirtilen konular arasında hiç bir bağlantı yok. Yarın hemen tekrar meb i arayıp bu basın açıklamasını kimin yaptığını belirtilen haberlerin tamamını okumuş mu? Ve yaptığı açıklamaların yanlış olduğunu- konuya vakıf olmadıklarını kendilerini ve devletin kurumunu küçük düşürdüklerini belirtelim.

Bakın şuana kadar aradığımız telefonlardan daha önemli bu konu. Lütfen yarın hemen sabahtan telefon açalım. Lütfennnn..

Oradakilerde en fazla şef filan değil mi, çok şey bilmezler, bilselerde söylemezler,daha yukarlarda birilerine ulaşmak lazım ama nasıl? ama yine de sabah ilk işim aramak olacak, bıktırıcaz başka çaresi yok

M@honi' Alıntı:
ARkadaşlar bir basın açıklaması yapılmış tamamen facia. Yapılan açıklama ile belirtilen konular arasında hiç bir bağlantı yok. Yarın hemen tekrar meb i arayıp bu basın açıklamasını kimin yaptığını belirtilen haberlerin tamamını okumuş mu? Ve yaptığı açıklamaların yanlış olduğunu- konuya vakıf olmadıklarını kendilerini ve devletin kurumunu küçük düşürdüklerini belirtelim.

Bakın şuana kadar aradığımız telefonlardan daha önemli bu konu. Lütfen yarın hemen sabahtan telefon açalım. Lütfennnn..

Hocam Pgm nin basın açıklamasında sizin açtığınız bu konunun çok etkisi var.

Yapılan baskının sonucudur ki, sorumlunun kendileri olmadığını, Talim Terbiye Kurulu'nun aldığı karar yüzünden sorunların ortaya çıktığını söylemişler. Bu yanlış bilgilerle dolu skandal açıklamadan asıl alınması gereken mesajın bu olduğunu ve

artık telefon vb. iletişim araçlarını Pgm değil de diğer ilgili bakanlık birimlerine yönlendirmeli diye düşünüyorum.

netame' Alıntı:
M@honi' Alıntı:

Hocam Pgm nin basın açıklamasında sizin açtığınız bu konunun çok etkisi var.

Yapılan baskının sonucudur ki, sorumlunun kendileri olmadığını, Talim Terbiye Kurulu'nun aldığı karar yüzünden sorunların ortaya çıktığını söylemişler. Bu yanlış bilgilerle dolu skandal açıklamadan asıl alınması gereken mesajın bu olduğunu ve

artık telefon vb. iletişim araçlarını Pgm değil de diğer ilgili bakanlık birimlerine yönlendirmeli diye düşünüyorum.

Sayın hocam bu açıklama bizim meb'i telefondan bıktırdığımız için yapıldı,biliyorum. Fakat yaptıkları açıklama kendilerini kurtarmayı bırakın daha da batağın içine sürükledi. Artık olay öyle bir hal alacak ki, bizim hakkımızda en ufak bilgileri olmadan açıklama yapanlar bizim her türlü sorunlarımızı ö-ğ-r-e-n-e-c-e-k. Fakat sizden rica yarın bu skandal açıklama için öncelikle bakanlıktan bilgi istenilsin durumun vahameti anlatılsın.
Diğer husus yalanlanan haber temsilcilerine bizim durumu anlatıp onlarında PGM'den bilgi istemesi. Lütfen rica ediyorum yarın bir kaç dakikanızı ayırın ve gelişmeleri buraya yazalım..

Habertürk gazetesinde Pervin Kaplan haber yapmıştı 0 212 313 60 00 numaradan yarın arasın herkes durumu anlatsın. Hadi arkadaşlar

o kdar baskıdan sonra bile yaptıkları basın açıklamasını görünce bu pgm den hiç bişey olmaz bize onu anladım.tınladıkları yok bizi tabiri caizse telefonlara da hep aynı yuvarlak cvplar.çalışmalar devam ediyor da ediyor. ne çalışmaymış arkadaş 4 senedir öğretmenim olumlu hiçbir çalışma görmedim görmeyeceğim de sanrım bu gidişle

Habere kaynak olan gelişmeler; Talim ve Terbiye Kurulunun almış
olduğu karar doğrultusunda ilköğretim okullarının 4 ve 5. sınıflarında Bilgisayar
dersinin haftalık ders saati sayısının azaltılması, 6, 7 ve 8. sınıflarında ise
seçmeli ders hâline getirilmesi sonucu oluşan kurum bazındaki norm fazlası
öğretmenlerin il içinde ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına hizmetin gereği
olarak yapılan atama ve formatör öğretmen olarak yapılan görevlendirmelerden
kaynaklanmaktadır. Sözleşmeli öğretmenler, en az 15 saat derse girmek
zorunda olduklarından formatör öğretmen olarak görev yapmaları mümkün
değildir.

ARKADAŞLAR YİNE TELEFON NUMARASINI VERECEĞİM TTK MALUM ŞAHSIN. EĞER ARAMAZSANIZ BENDE ARTIK HİÇBİRŞEYE ELİMİ SÜRMEYECEĞİM. YANİ YETER ARTIK EYLEM DİYORUZ YARIDA KALIYOR. ARAYALIM DİYORUZ KİMSE ARAMIYR.

Namık SÖNMEZ
Daire Başkanı
Eğitim Öğretim ve Program Dairesi Başkanı
telefon no: 0312 212 65 30
dahili:4299

Arkadaşlar sırasıyla
0312 413 17 24
0312 413 17 72
0312 413 14 14
0312 413 14 28
numaralarını aradım. Son telefon numarasındaki bayana; norm yönetmeliğindeki değişiklerden bahsettim ve norm fazlası olduğumuzu ve ilimizn tercihte bulunmamızı istediğini belirttim. Hiç bir şey yapma dedi. Zaten illere norm fazlalarıyla ilgili yazıların durdurulması için yazı göndereceklerini söyledi. Sadece bilgisayar öğretmenleri için mi dedim. Bütün öğretmenler için şimdilik duldurulacak dedi. Ayrıca bilgisayar öğretmenleri için ayrıyaten açıklmalar olacak dedi. ama içeriğinden bahsetmedi. Ayrıca bu durumu ilinize bildirin dedi.

bahoz' Alıntı:
Arkadaşlar sırasıyla
0312 413 17 24
0312 413 17 72
0312 413 14 14
0312 413 14 28
numaralarını aradım. Son telefon numarasındaki bayana; norm yönetmeliğindeki değişiklerden bahsettim ve norm fazlası olduğumuzu ve ilimizn tercihte bulunmamızı istediğini belirttim. Hiç bir şey yapma dedi. Zaten illere norm fazlalarıyla ilgili yazıların durdurulması için yazı göndereceklerini söyledi. Sadece bilgisayar öğretmenleri için mi dedim. Bütün öğretmenler için şimdilik duldurulacak dedi. Ayrıca bilgisayar öğretmenleri için ayrıyaten açıklmalar olacak dedi. ama içeriğinden bahsetmedi. Ayrıca bu durumu ilinize bildirin dedi.

Hocam dedikleri saçmalığa bak "bu durumu ilinize bildirin". Bu ne demek ya. Siz ne iş yaparsınız.......? Siz neden bildirmiyorsunuz? Bizi il takar mı sanki

Hocam aynı bayanı bende aradım yazıyı göndermişler ilinize bildirin atamaları durdursunlar dedi yazı zaten atamaların durdurulması konusunda.

ben de aradım Namık SöNMEz ile görüştüm bilgisayar öğretmenleri sık sık aradığı için taleplerimizi bildiğini ve elinden geleni yapacağını söyledi

İnşallah birşeyler yaparlar da şu ders saatlerimizi geri verirler

Ben de aradım ben de aradım. Ben de sanırım aynı bayanla konuştum bana da aynı şeyleri söyledi ilinizi arayın söyleyin mail yollandı baksınlar ondan da haberleri yoksa ilsis yöneticileri ile konuşsunlar dedi.

arkdaşlar ben de 16:45 itibariyle aradım çıkan bayan bana metni okudu. bu metni tüm illere 14:00 den sonra gönderildiğini söyledi.aklımda kalanlar "norm güncelleme işlemleri doğrultusunda atamalar durdurulmuştur diye"

niye formatörlüğe razı oluyoruz ki ders saatlerini istemeliyiz bence isteyen formatör olsun yine
haklarımızı ala ala formatrölüğe razı duruma düşürdüler sonunda bizi
ben arayıp seneye dersler geri veriliyomuş herkes okulunda kalacakmış diye duyduk dicem
herkes öyle söylesin bence sonra öyle bişey yok diye basın açıklaması yapmak zorunda kalsınlar daha iyi tepki çeker açıklamaları

alsniket' Alıntı:
arkdaşlar ben de 16:45 itibariyle aradım çıkan bayan bana metni okudu. bu metni tüm illere 14:00 den sonra gönderildiğini söyledi.aklımda kalanlar "norm güncelleme işlemleri doğrultusunda atamalar durdurulmuştur diye"

Yeni bir başlık açmanız daha uygun olur kanımca sayın hocam.

alsniket' Alıntı:
Niğde mem sitesinde yazı yayınlanmış ancak ne zamana ertelendi bir bilgi yok

arkadaşlar Mardin'e öyle bir mail gelmedi. hangi illere göndermişler...

hocam şimdi ben de aradım gelmedi diyor. ankarayı (0312 413 14 28) aradım dün gönderdik diyor. atama bölümündekiler ilsis yöneticilerine sorsunlar diyor. hocam o zaman ankara ile birebir görüştürebilirseniz çok iyiy olur

hocam duyduğuma göre yazı mardine gelmiş ilsis yöneticisi muhsin bey var yazı onda herhalde een yakın zamanda yayınlanır

Geri