MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi

Kodla Büyü
arkadaşlar bu siteye girişteki ip kontrolünü aşmanın yolu nedir acaba. ebn bi deneyim diye evden girmiştim. başka yerden giremiyorum. hatta evdeki modemi de bi resetledim artık evden de giremiyorum. ip değişikliği için mail gönder diyorum ama bi numara yok. yardımcı olabilir misiniz acaba?

geronimo10' Alıntı:
arkadaşlar bu siteye girişteki ip kontrolünü aşmanın yolu nedir acaba. ebn bi deneyim diye evden girmiştim. başka yerden giremiyorum. hatta evdeki modemi de bi resetledim artık evden de giremiyorum. ip değişikliği için mail gönder diyorum ama bi numara yok. yardımcı olabilir misiniz acaba?

hocam eğer milli eğitimin adresiyle yani --------.meb.gov.tr ile giriyorsan tavsiyem yeni bir kullanıcı oluştur. bunu yapman içinde önce giriş kısmına geleceksin giriş yapacaksın farklı ip olduğu ekrana gelecek panelin alt tarafında ip değişitire tıkla miili eğitimin mailine bir link gelecek o link e tıklayıp yeni ip yi tanımlamış olursun her seferinde meb in e postasını kullanmamak için yeni kullanıcı oluştur nasıl oluşturacağın ekteki dosyada mevcut yinede anlaşımayan yer olursa yardımcı olayım

Ekli dosyalar

• MEBPANEL.rar
    1,021.1 KB · Görüntüleme: 124
byramdan hocam,

kurumlar kısmını sanırım siz kendiniz yaptınız fakat otomatik olarak gelmeyecek miydi o bölüm? admin panelinde kurumlar kısmına tıklanınca öyle bir msj geliyordu.

hocam kurumlarla bağlantısı nasıl olacak kii? haa daha sonra kuruumlara da aynı şekilde taslak yapar oradan çekerler o zaman tamam ama şu an böyle bir durum yok...

admin panelinde içerik yönetiminden kurumlar menusunu tıkladığımızda şöyle bir uyarı geliyor

"Kurumlar/Okullar Modülü bilgileri Kurum/Okul tarafından girileceğinden dolayı MEBWEB Kurum/Okul Yönetim Paneli yayınlandıktan sonra otomatik olarak devreye girecektir."

hocam eğer öyleyse çok daha kolay ama bu bağlandığı yer hangi okulun ilkokul hangisinin ortaokul olduğunu gösteren liste ... okullar hakkında başka bilgi yok

galeri bölümünü oluştururken resimleri tek tek atmak ve açıklma yazmak gerekiyor. ftp den klasör şeklinde wwwroot/image alt dizinine atıp bunu web panelden ilişkilendirebilen varmı. web panelden yüklediğimiz resimler meb_iys_dosyalar dosyasına yükleniyor ve buraya ftp den giriş izni yok, yada bende öyle. yardımlarınızı bekliyorum şimdidden teşekkürler.

turani63' Alıntı:
galeri bölümünü oluştururken resimleri tek tek atmak ve açıklma yazmak gerekiyor. ftp den klasör şeklinde wwwroot/image alt dizinine atıp bunu web panelden ilişkilendirebilen varmı. web panelden yüklediğimiz resimler meb_iys_dosyalar dosyasına yükleniyor ve buraya ftp den giriş izni yok, yada bende öyle. yardımlarınızı bekliyorum şimdidden teşekkürler.

web albüm oluşturan programlar var.picasa gibi. Bununla albümü oluşturdan sonra ftpden atıp daha sonra link verilebilir belki.

merdem' Alıntı:
byramdan' Alıntı:
merdem' Alıntı:
http://kurtalan.meb.gov.tr/

eksik yok gibi ama gözünüze çarparsa söyleyin düzeltirim

http://kurtalan.meb.gov.tr/www/okullarimiz/icerik/28

burada düzenlerken manşet resmindeki tik i kaldırırsanız üst tarafında mebin logosu çıkmaz

onu bilerek bıraktım logo çıkması için. daha sonra başka resimlerle değiştiririm belki

düzenlerken tekrar tik koyunca gelirdi ama neyse ;) :p

Arkadaşlar sol tarafa menü ekliyorum ama görünmüyor neden olabilir acaba?menülere alt menü ekleniyor ama yeni menü eklerken sorun çıkıyor.

nese1982' Alıntı:
benim sistem farklı galiba. ben de yayınla da yok
mesela burda idari personelin altına müdür baş yardımcızı eklemek istiyorum. bunları bi arkadaş yaptı ama ben yapamadım

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    142.5 KB · Görüntüleme: 1,172
nese1982' Alıntı:

hocam sizin yönetim paneli bizim bahsettiğimiz bakanlığın panelinden farklı. Bu yüzden yayınla gibi bir seçenek yok. İstediğiniz idare personeli eklemek için, öncelikle aşağı kısımda Menu Adı ve Menu Adresi seçeneğini doldurduktan sonra Ekle diyorsunuz. Alt menu oluşturmak için menuleri sürükleyerek yapabilirsiniz.son olarak "menu sıralaması ve hiyerarşisini kaydet" seçeneğini tıklamayı unutmayın

merdem' Alıntı:
nese1982' Alıntı:

hocam sizin yönetim paneli bizim bahsettiğimiz bakanlığın panelinden farklı. Bu yüzden yayınla gibi bir seçenek yok. İstediğiniz idare personeli eklemek için, öncelikle aşağı kısımda Menu Adı ve Menu Adresi seçeneğini doldurduktan sonra Ekle diyorsunuz. Alt menu oluşturmak için menuleri sürükleyerek yapabilirsiniz.son olarak "menu sıralaması ve hiyerarşisini kaydet" seçeneğini tıklamayı unutmayın[/quotaaaa

teşekkür ederim hocam çok kolaymış. hiç aklıma gelmedi sürükleme.kendime gülüyorum :puhaha:

personel bölümü hazırlarken tc kimlik girmemi istiyor. bunun sakıncalı olduğunu düşüünyorum. girmeden de kayıt yapmıyor ne dersiniz

mrb arkdaşlar.toplu personel ekleyemiyorum. excel dosyası var elimde. onu toplu olarak aktaramıyorum

Ya arkadalar ben video lyemedim ftp den yükledim link verdim wwwroot/videlar/1.MOV şeklide çlışmadı. Ayrıca fp klsöründe eskişablonun bir sürü dosyası var silsem bir şey olur m? şu videolar nasıl eklene biir acaba?

Geri