Medya Okuryazarlığı dersi uzaktan eğitim başvurusu

Kodla Büyü
9. ünitede 3 soru var . sorurarın cevapları hepsi galiba.............................................................................................................................................

son 20 soru da nevar????????????****

Arkadaşlar biz dün 2 arkadaş birlikte girdik sınava, 75 ve 95 aldık. Sorular farklı geliyor sadece 1 tane ortak soru geldi. Slaytlarda anlatmadıkları yerlerden de çıkıyor mesela medya aktivizmi vs. bunların ne olduğunu bende bilmiyorum. O kadara aradık taradık bulamadık. Medya okur yazarlıgının kitabı var ordan bakmanızı pek önermem çünkü o kitapta genelde etkinlikler var zaten. Özellikle bayan hocanın anlattığı slaytlardan çok fazla soru geldi. Konu başlıklarını ve içerikleri mutlaka not almanızı öneriririm. Mesela ilk tv yayını, ilk sinema yayınlarının tarihlerini mutlaka not alın.
Çok fazla ayrıntıya giren sorularda var mantık yoluyla çözebileceğiniz sorularda mevcut. Hepinize kolay gelsin.

medya aktivizimi medya diyeti gibi bişeydi sanırım.
öğrenci 24 saat hiç bir medya aracını kullnamıyor idi diye hatırlıyorum
nasıl ineklemişsem artık :mrgreen:

Bende bugün saat 10 gibi başlayıp an itibariyle bitirdim. Hiç bir testi tekrara girmeden geçememiştim ama sınavı 80 alarak tamamladım çok şükür. Değerlendirme soruları konularla alakalı genel olarak ama dikkatle dinlemek gerek. Saygılar.

Sorular zor ama kkonuları iyi dinlerseniz sorunsuz geçersiniz çok şükür ben de 80 aldım. 5n2k dan soru var hatırladığım. genelde yorum soruları reklamlarda küçük çocukların kullanılması hangi reklam tekniğine örnektir diye bir soru var.

Çok şükür sonunda bitti. 90 aldım. Soruları mutlaka iyi okumalı, birçok soru yorum sorusu. Saygılar.

**melike**' Alıntı:
medya aktivizimi medya diyeti gibi bişeydi sanırım.
öğrenci 24 saat hiç bir medya aracını kullnamıyor idi diye hatırlıyorum
nasıl ineklemişsem artık :mrgreen:

benim de aklımda kalan endr bilgilerden biriydi, medya aktivizmi:D

ohh be kaldımmm DDD::
denemeseydim de içimde kalacaktı :D

diplomasızlar nerde bizden derse girmemiz için bide sertifika istiyorlar,
ders programım allak bullak olmaktan kurutldu sanırsam :D

Böyle şey mi olurmuş !
65 aldım 5 puanla kaldım.sayfayı kapatmadan sayfa yeniledim. farklı sorular geldi 80 aldım ama sadece ilk sınavı kabul ediyor. Soruları soran kişi gelsin önce bana o sorularda geçen konuları anlatsın

muzyonur' Alıntı:
Böyle şey mi olurmuş !
65 aldım 5 puanla kaldım.sayfayı kapatmadan sayfa yeniledim. farklı sorular geldi 80 aldım ama sadece ilk sınavı kabul ediyor. Soruları soran kişi gelsin önce bana o sorularda geçen konuları anlatsın

Daha doğrusu soru sorma mantığını anlatsın.
Soruları hazırlayana mikro işlemciler dersini tadımlık anlatıp, amiyane tabirle en gıcık yerlerden sorular sormak geldi içimden :D

bende kümülatif not 15 /15 diyor tam kısmı hatalı yazıyor
bölümleri bitirdim not da tuttum biraz ama sanki aklımda birşey kalmadı ve değerlendirme bölümüne girmeye korkuyorum. Akşam eve sakin kafayla açıcam.

85 ile geçtim
konuları yarı uyuyarak tıklaya tıklaya geçmiştim. adam gibi oturup çalışmak lazımmış, biraz şan eseri geçtik.

sınava girmemiş olanlar sunulara adam gibi çalışsınlar, sorular hakikaten yoruyor.

sevdiceğim' Alıntı:
bende kümülatif not 15 /15 diyor tam kısmı hatalı yazıyor
bölümleri bitirdim not da tuttum biraz ama sanki aklımda birşey kalmadı ve değerlendirme bölümüne girmeye korkuyorum. Akşam eve sakin kafayla açıcam.
Değerlendirme sınavına kadar 15/15 tir zaten hocam. Kalan 100/100 değerlendirme sınavından geliyor.

7. bölüm gerçekten çok sıkıntılı ve ne kadar uygun anlamak mümkün değil, hiçbir yazılı not yok makine mi olmamızı bekliyorlar ne saçmalık, kesin kalacağım genel sınavdan hiç umudum yok zaten..

düzeltme: tövbe yarabbim nasıl oldu anlamadım ama 100 alarak sınavı bitirdim:) aralardaki sorulardan daha çok yorum sorusu vardı yalnız, korktuğum kadar yokmuş kurtulduk inşallah :)

90 aldım. Sayfaların hepsinin notunu aldım(snagit ile). Çözmesi kolay oldu. İyi ki süre kısıtlaması yok. Ya internet kopaydı? ne olurdu bilmem.

Arkadaş stresten öldüm. En son dedim ki gir ne olacaksa olsun.

Gece saat 2 ama yaparsın dedim. Çaktım 75 i geçtim. Dersleri hele hele son 4 dersi falan adam gibi dinlemedim. Not almadım. öyle birkaç yerde kulak aşinalığı ile yaptık vallahi şeş kaza.

Allah geridekilerin yardımcısı olsun. Benim gibi çekinen arkadaşlar girin mantıkla yapılabilecek çok soru çıkıyor.

Sınava girip 45 üstü 70 altı alan arkadaşlar üzülmeyin. onlarda başarılı kabul edilecekmiş. mebbisse işlenecekmiş . kaynak oyg_meslekigelisim@meb.gov.tr e-posta adresinin diğer ucundaki Mustafa Bey. Soyadını unuttun kusura bakmayın. Allah Kolaylık versin.

bu sertifikası işlenen var mı arkadaşlar, 70 altı veya üstü alıpta mebbisine...

Geri