Medya Okuryazarlığı dersi uzaktan eğitim başvurusu

Kodla Büyü
7. bölümü 7. denemede geçtim. :eek:
Ne gıcık bi kadın ya. Ders anlatması da berbat, soruları da
Final sorularını bu kadın hazırladıysa kesin kaldım ben :/

bende 5.bölüme geldim. 5.kere geçemedim.65 alıyorum.bende sinirlendim.böyle serfikayı almayacağım.

evet melike hocam kadının derslerinden hiç 1 seferde geçemedim. diğerlerinden 1 seferde geçtim. ben bıraktım.sertifika falan istemiyorum.
aklı sıra bilgisayar dersine alternatif olarak sunulmuş hepsi soyut olan hiç uygulama olmayan (üretmek diyor)sen ne ile üreteceksin? sorusunun cevabı olmayan ,bana göre bilgisayar derslerinin yerini hiç bir zaman tutmayacak sadece öğrencilere boş bilgi edinmelerini (üretimi; bilgisayar ve bilgisayar programlarıyla ile yapacağını düşünememişler )sağlayacağımız bir ders olarak görüyorum.bu nedenle sertifikayı almamaya karar verdim.

@Inra hocam kesinlikle haklısın ama tam tersi kesinlikle bu sertifikayı Sosyal, Türkçe yada başka bir branş değil biz almalı girilecekse bu derse biz girmeliyiz diye düşünüyorum.

Bir de şu pm atanlar ne atıyosanız bana da bi el atıverseniz 8)

vala oyle sorular varki nette felan aratinca cikmiyor sacma sapan girdim bildigim gibi doldurdum 50 aldim zaten cins bir ders vermek istemiyorum sertifika almamak daha iyi oldu benim icin :)

Sınav 10. bölümde mi yoksa 10. bölümde de mi konu anlatımı var?
Açmaya korkuyorum vallah
:cry: :mrgreen:

arkadaşlar benim evdeki bilgisayarda dersleri açınca sürekli ara belleğe yükleniyor deyip kalıyor. uzun süre bekledim aynı. okulda sorunsuz giriyorum. neden olaki?

sınavdan 95 aldım. bilgiye dayalı soruların yanında mantıkla yapılabilecek sorularda var.

75 aldım arkadaşlar. Medya Okuryazarlığı dersi Bilişim Teknolojileri öğretmenleri tarafından gayet rahatlıkla verilebilecek bir ders. Aslında medya okuryazarlığı içerikleri BT ve Yazılım dersi ile birleştirilerek Bilişim ve Medya Okuryazarlığı olarak değiştirilse ne de güzel olurdu!

Medya okuryazarlığı uzaktan eğitim hizmetiçi eğitim kursunu başarı ile bitirmiş bulunmaktayım. Medya okuryazarlığı ders içerikleri ile Bilişim teknolojileri ve Yazılım dersi içerikleri ile birleştirilse ve dersin içeriği bilişim ve medya okuryazarlığı olarak değiştirilse ne de güzel olurdu! Her iki derste de sosyal medyanın bilinçli kullanımı, bilgi ve iletişim araçlarının doğru kullanımı davranışlarına vurgu yapılmakta. Ders kazanımları aynı olan iki ders yerine tek bir ders bilişim ve medya okuryazarlığı olarak verilebilir. Böylece ilkokul 4. sınıftan, ortaöğretim kademelerine kadar basamaklı ve etkinlik temelli ders içerikleri hazırlanabilir. Yapılandırmacı yaklaşımın 7E modelinin en güzel şekilde uygulanabileceği, öğrencinin sorgulama, eleştirel düşünme becerilerini en iyi şekilde kullanabileceği ve geliştirebileceği bir ders olmaz mı?

@vex_alex hocam ben de konuları okudukça farkettim ki bu dersi kesinlikle bizim branş anlatmalı
Sosyal, Türkçe, yada başka herhangi bi branşla çok alakasını göremedim açıkçası
O yüzden seneye okulda bu ders olursa kesinlikle ben girmek isterim.( BTE derneğinin de bu yönde bi açıklaması vardı sanırım.)
Tabii sınavı geçebilirsem.
@maverick07 hocam hiç hatırladığınız soru yok mu :mrgreen:

85 aldım ama çalıştım harbi ya :)
tebrikler sınavı başarıyla bitirdiniz dedi
yalnız orda bi devam tuşu var basıyorum bişey olmuyo
kaldı orda gibi :?
bi yamukluk olmasın... :shock:

bi de kapatıp tekrar girmeyi denedim sorulara vallah giriyor
ama girişte sertifika nosu da görünüyor. oldu mu ki acep?

ders notu gönderen olursa bende alabilirim bu kadar beklemek yeter yarın sınava girmek istiyorum.
Hayırlısı artık :)

arkadaşlar dinlerken kazanımları not alın bence her slaytı bir bir not aldım ancak 80 alabildim sorular bilgiye dayalı olanları çok zor notlara bakmadan yapamazsınız

ben not felan almadım, dersleri de net dinleyemedim, en sondaki sorulara da mantığa dayalı cevaplar verdim. 75 aldım.

70 le geçtim not almadım soruları bile hatırlamıyorum. çok şükür geçtim 70-80 önemli değil :mrgreen:
ama zordu bence.. burayı okuyunca fazla heyecan yaptım geçemiycem diye.

Geri