Mercedes hediye yolluyor!!

Kodla Büyü
atacan2' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bu gün bana "kişisel ve özel bilgileri yasalara aykırı yollardan ele geçirme ve kötüye kullanma" konulu ve müşteki olarak "Mercedes-Benz Türk A.Ş" tebligat geldi. Evime gelen iki polis eşliğinden karakolda ifademi aldılar ve savcılığın dosya açma ihtimali varmış. Aynı durumda olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Açıkçası bir termos yüzünden sicilimin kirlenmesini istemiyorum :(

benzer bir durumda benim çok yakın arkadaşımın başına geldi... şasi numarasını internnet almıştı... ifadesini alıp yollamışlar...

ahanda ranzaaaa !!! şaka bir yana savcının karşısına bile çıkmak sıkıntı .
Way arkadaş şimdi bir termos yüzünden çek adliyeyi !!!
Bu konuda detaylı bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirlermi acaba

yurtdışı sasi numarası kullananlar ne oldu?
dün bir arkadaş daha kayıt olmuştu mersedesten aradılar
siz mi kayıt oldunuz gerçek mi diye ?
şimdilerde sormadan almıyorlar.

Ben şimdi mercedes in o sayfasını inceledim, adamlar sadece bir kez katılınabilir, yanlış bilgi verilmez ya da başkasının adına doldurulmaz gibi bişey yazmamış, ben belki kendi adımı kullanarak çevremdeki insanlara alıyorum. Kendi ismimle birden fazla aldım, mail aynı, tel aynı, isim aynı bunların girilmesini engellemeliydi firma. hem benim şasi numaralarını zorla ya da yasalara aykırı şekilde aldığım ne malum, insanlar kendileri veriyor şase numalalarını, şase numarası almanın neresi kanun dışı anlamadım,bazı arabların kaputta yazıyor zaten şasesi, zorla almak nereden çıkmış? Gerekli önlem ve uyarıları sitede yapmazsanız bu tür olaylar olacaktır tabi. Ama kötü bir olay, valla canım sıkıldı, nette araştırdım böyle bir olayla karşılaşan yok heralde şimdilik, ama tedirgin oldum, mercedes müşteri temsilcisini arasak sorsak acaba adamları kıllandırmış mı oluruz?

atacan2' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bu gün bana "kişisel ve özel bilgileri yasalara aykırı yollardan ele geçirme ve kötüye kullanma" konulu ve müşteki olarak "Mercedes-Benz Türk A.Ş" tebligat geldi. Evime gelen iki polis eşliğinden karakolda ifademi aldılar ve savcılığın dosya açma ihtimali varmış. Aynı durumda olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Açıkçası bir termos yüzünden sicilimin kirlenmesini istemiyorum :(
Bence arkadaş şaka yapıyor. Bir adamı evden almak kolay mı o kadar.

arkadaşım milletin midesini bulandırmışsın
tebligatın resmini cek koy da millet ona göre hareket etsin

atacan2 ve faruks isimli arkadaşlar olayı detaylı yazarsa iyi olacak.

atacan2' Alıntı:
siz nasıl ifade verdiniz?

Ben babamın arabasına kendi adımla aldımm sorun çıkmaz umarım :) hatta gelen zarfta babam benim ismimi görünce tiye almıştı napcaz şimdi arkdaş:)

Arkadaşlar mantıklı soylemıs aksam aksam iş mi bu şimdi size gelen tebligatın fotografını bı suraya koyunda bızde dogru mu yalan mı bılek !!!!
ayıca ifade veren nasıl bir ifadede bulundu

muratur' Alıntı:
Ben babamın arabasına kendi adımla aldımm sorun çıkmaz umarım :) hatta gelen zarfta babam benim ismimi görünce tiye almıştı napcaz şimdi arkdaş:)
büyük ihtimalle şase numarası sahibi olan kişide hediye almak isteyince sıkıntı olmuştur. mercedes zaten araçların sahiplerinin kim olduğunu bilemez. sebebi araç 2. el olunca ve servise araç gitmiyorsa araç sahibini bilinme imkanı yok diye düşünüyorum. araç sahibi olan kişi almak istediği ve alamadığı için mercedese başvurusuyla yapılmış işlem olabilir.

atacan2' Alıntı:

Hangi ildesiniz hocam. Olay nasıl gelişti? Yapılan tebligatı ekleme imkanınız var mı?

Şubat tatilinde bu konu açılınca bende internetten Şasi No bulup kayıt olmaya başladım. Biri tuttu. Sonra tam bilgileri girerken amaaannnnn boşver bir şey felan olur sahte başvuru yapmayayım hem hak da yemeyim dedim. Tam bu arkadaşın başına gelen hayalimde canlanmıştı. Burası Türkiye; bir sabah kalktığınızda nasıl ki Norm fazlasısın hadi okul seç ve git diyorlarsa, bir sabahta polis sizi evden alabilir :?

hocam mahkeme işleri öyle mi oluyor.
artık polis felan gelmiyor cep telefonuna direk olarak mesaj geliyor.
bence korkutmak için böyle bir yazı yazdılar forum kaynasın diye.

savcı ne sordu siz ne yazdınız? mercedes kendimi dava acmış yoksa sasi no sahibi mi?

yasal_uyari.jpg

yukardaki yasal uyarıdaki can alıcı cümleyi bulamadım okudum okudum fakat gene bulamadım ne demek istediniz hocam paylasmakla

ozcanikli' Alıntı:
ortaya atılmış bir balondan başka birşey değil.rahat olun beyler.

Detaylı açıklama gelmediğine göre yazan kişiden balon olması ağırlık kazanıyor.

valla yazan kişilerin önceki msjlarına filan bakınca böyle şaka yapacak birileri değil gibime geliyordu, ama biraz önce baktım bu atacan2 nickli üye o çarpıcı mesajını değiştirmiş :x

acer50' Alıntı:
valla yazan kişilerin önceki msjlarına filan bakınca böyle şaka yapacak birileri değil gibime geliyordu, ama biraz önce baktım bu atacan2 nickli üye o çarpıcı mesajını değiştirmiş :x
adam ortaya pimi çekilmiş bomba bıraktı sonra kaçtı. dediğin gibi mesajını değiştirmiş.

yalan haberden ve yaşattığı stresten dolayı bu arkadaşa dava açıp evine tebligat göndertmeyi düşünüyorum ;) şaka maka site yönetimi uyuyor mu, atın bu huzur bozan yalancıları dışarı

yazılan mesaj şakaysada, gerçeksede hoşuma gitti. hakkı olmayan şeylere el uzatanlara, beleşçilere bu korku yeter :puhaha: şu düştüğünüz duruma bakın. acaba çok mu ihtiyacınız vardı o hediyelere. site yönetimini göreve çağıran arkadaşlar, önce yaptığınız işin doğruluğuna bir bakınız :)

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
site yönetimini göreve çağıran arkadaşlar, önce yaptığınız işin doğruluğuna bir bakınız :)

Haklısın amma bu adamada bi ceza lazım gibi geldi bana ;) :++: Yalancı çoban hikayesine döndü bu iş yaw :puhaha:

Hocam eger oyle bırsey varsa gecmıs olsun tabıkı bu ısın sakası bır yana fakat bızde ıster ıstemez asparagas haber sanıyoruz teblıgatın yada sıze verılen evragı bı taratıp koyarsanız arkadaslarda ısın cıddıyetı ı anlarlar basta da ben olmak uzere

Konuyu ilk açıldığı gün görmüştüm birde şimdi baktım ki sahte şaseler filan bayağı dallanmış olay...

Yalan dolana site yönetimi ne yapsın arkadaş, insanların ahlaki değerlerini hizaya çekecek halimiz yok dimi...

atacan2 arkadaşım hangi sebeble? neye dayanarak? ifadenizi aldılar...size yöneltilen suç ne?
Tebligatta yazıyordur. Detaylı bilgi ver yardımcı olsun millet

Geri