NORM_BURSA...!

Kodla Büyü
Arkadaşlar benim anlamadığım bursa en az 200 norm fazlası bilişimci var, verilen kontenjan 30 civarı yani diğer 170 küsür kişi il dışına mı atayacaklar :eek: İstemeyin arkadaşlar atayamazlar mahkemeye başvurun hak var hukuk var yönetmelik var resmi gazete var, bizim normumuz bakanlıkça belirlenir.

"Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmelik 22 Şubat 2011 Tarihli ve 27854 Sayılı Resmî Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş bu yönetmeliğin “Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar” başlıklı 15. maddesinin (g) bendi, 2, fıkrasındaki “2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.” hükümleri nedeniyle Okul veya kurumlarda açılanbilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Bakanlıkça belirlenecektir."

Tim207' Alıntı:
Hocam 0 saat derse bile norm vermişler ama.Nasıl oluyor anlamadım?
Rahat ol hocam hiçbirşey yapamazlar, zora düşersen git sendikana avukata yönetmeliği göster durumunu anlat, onlar gerekeni yapar.

tercih yapmayacaz arkadaslar... acik olan yerlerin cogu koy okulu ve bunlarin normlari guncellenmemis... hangi koyde A B C şubeleri var ki, en az 6 saat ders olsun, sonucta sadece 2 kademeye girebiliyoruz ve bu ikinci kademenin sınıflarından biride Medya Okuryazarligi... bizi bu hale getirenler utansin!

Herkes sendikasını arayıp haber versin arkadaşlar... İstanbul için atamalar iptal edilmişti Bursa neye göre başladı ki...

her okula en az bir bilişimci lazım ama fazla maaş vermektense bir bilişimciyi 3 okula göndermek işlerine geliyor :?

bu normu gozuken okullarin cogu koy okulu ve bunlar ders saatlerini guncellememisler hocam, oralarada gitsek norm fazlasi duruma dusecegiz ilk guncellemede

Ben sendikamı aradım arkadaşlar sizler de sıkıştırın... Köy okulları vs herşeyi anlattım...

20 kayıtlı kullanıcı ve 221 misafir bu konuyu okuyor ama Bursa da sesini çıkaran yok...

TAYİN İSTENMEZSE VALİLİK EMRİNE BIRAKILIYORUZ
ONLARDA İSTEDİKLERİ YERE ATIYOR
NORM KADRO YÖNETMELİĞİ MADDE 41

sendikaları aramak en mantıklısı

bişeyler olmadan önce müdahale edilmeli

sonra resen atarlar geri dönüş zaman alır

şu saçmalığı göremeyen meb çalışanları planlamacıları ne yaparlar bilmiyorum

arkadaşlar belki daha kötü yerlerde olan arkadaşlarımız vardır ve onlar için bir şans olabilir

yada norm fazlası olmak istemeyen ona da uygun okullar olanlar da vardır

yerinden gitmek istemeyenler en kısa sürede sendikalarını arasınlar

düştüğümüz duruma bak

güya devlet memuruyuz

Sendikadan gelen cevap : 652 KHK ile Teşkilat Yasası çıktığı için yapacağımız birşey yok... Orda il emrine kalır denmiş... Bana inandırıcı bir cevap gelmedi arkadaşlar...

Sizlerinde girişimlerini bekliyoruz arkadaşlar...

zaten iş bilgisayar öğretmenleri olunca sendikaların yapabileceği bişey olmuyor nedense!.. akşam bende arayacağım detayları akşam yazarım. yapabileceğ bişey yoksa benimde bu sendikada işim yok...

Arkadaşlar Bursa'da çalışan kaç tane bilişim teknolojileri öğretmeni var? Bilen var mı aranızda?

Bursa'da yaklaşık 400 BT Öğretmeni var ve son görevlendirmede 153 BT Formatörü görevlendirildi. Bu formatörlerin çoğu norm fazlası. Şu an 45 okul norm açığı görülüyor listede. Bu kadar öğretmeni na'parlar bilemiyorum. Ama BURSA BT ÖĞRETMENLERİ olarak İl Milli Eğitime tepkimizi 23 Ocaktan önce iletmemiz gerek. Yoksa çok geç olabilir.

en son 153 bilişim formatör öğretmen görevlendirmesi olmuştu...

Sendikalardan bir cacık çıkmaz. Şimdiye dek çıkmadı şimdiden sonra da çıkmaz. TES den sorumlu bir Kazım SARNIK var işi gücü sms atmak başkada birşey bildiği yoktur. Ne bir icraat nede bir haklının yanında bulunmak..

Bizde norm fazlasıyız; 6 saatle beklemedeyiz...

Geri