NORM_BURSA...!

Kodla Büyü
Teşekkürler Bursa Meb; gereksizlik, lakayıklılık, iş güzarlığınız, Türkiye'nin en laşka kurumu olduğunuz için....

asp-php hocam hayirdir sana birsey mi yapti bursa MEB, cok ofkelisin, biz yerlerimizde kaldik diye sen üzülüyon mu :?

seasun' Alıntı:
asp-php hocam hayirdir sana birsey mi yapti bursa MEB, cok ofkelisin, biz yerlerimizde kaldik diye sen üzülüyon mu :?

:) Bugün telefonda yeterinde lafını yaptık. Bir ara çay içelim, iki adımlık yolumuz var onuda üşengeçlikten gidip gelmiyoruz :)

Formatör olmayan arkadaşlar ne durumda? Aranızda tercih yapmayı düşünen var mı

formatör olup isteyecek olan var mı? il milli eğitim atama ile görüştüm tercih yaparsanız ve tercihlerinizden birine yerleştirilemezseniz kendi okulunuzda da kalamazsınız mutlaka sizi bir yere veririz formatörlüğünüzde son bulur dedi.O dilekçeyi doldurmak atanmayı kabul etmek demekmiş. bu konuda bilgisi olan formatör olduğu halde tercih yapacak olan var mı?

Arkadaşlar bunu daha öncesinde bir sürü ilde yaptılar siz o formu doldurmadığınız da hiç bir şey yapamazlar atayamaz, ki diğer illerde gördük aynen öyle oldu.

ben yıldırımda formatörüm tercih felan da yapmadım.

sencal' Alıntı:
Arkadaşlar bunu daha öncesinde bir sürü ilde yaptılar siz o formu doldurmadığınız da hiç bir şey yapamazlar atayamaz, ki diğer illerde gördük aynen öyle oldu.

ben yıldırımda formatörüm tercih felan da yapmadım.
Hocam özelden mesaj attım,yanıtlarsanız sevinirim...

Arkadaşlar durumuma uygun okul olmadığından herhangi bir okula atamamın yapılmasını istemiyorum. İçeriğinde bir dilekçe verin. Dersin kaldırılmasından dolayı sizi diğer okullara da atayamazlar.

25 ocak 2012 saat 08.20 de il atamadaki memurun bana söylediği norm fazlası atamaların durdurulduğu, şimdilik belli olmayan ileri bir tarihe atıldığı yönündedir.

İsabet olmuş o zaman diyelim, zaten duyurusu da siteden kaldırılmış.

Türk Eğitin Sen 2. Şube başkanı Selçuk Türkoğlu nun itirazı nedeniyle norm fazlası atamalar durdurulmuştur.

md4483' Alıntı:
bizde sıramızı bekliyoruz hocam kaçınılmaz son

hocam siz sivasta görev yapıyodunuz dimii. Sivasta da böyle bir çalışma var mı?? ayrıca böyle bi çalışma olsa ilçelere verme ihtimalleri var mı? sivas merkezde bayaa bi bilişimci fazlası varda norma göre.

zencefil58' Alıntı:
md4483' Alıntı:

hocam siz sivasta görev yapıyodunuz dimii. Sivasta da böyle bir çalışma var mı?? ayrıca böyle bi çalışma olsa ilçelere verme ihtimalleri var mı? sivas merkezde bayaa bi bilişimci fazlası varda norma göre.
valla hocam bir bilgim yok bende norm fazlasıyım norm fazlası atamaları yapılacak mı bilmiyorum
geçen sene ikinci dönem yapılmıştı galiba siz demi norma fazlasısınız...

md4483' Alıntı:
zencefil58' Alıntı:
md4483' Alıntı:

valla hocam bir bilgim yok bende norm fazlasıyım norm fazlası atamaları yapılacak mı bilmiyorum
geçen sene ikinci dönem yapılmıştı galiba siz demi norma fazlasısınız...

hocam olmamak mümkünmü :) sivas merkezde bayaa bi fazlalık varmış muhtemelen onun için yapmıyorlar ayrıca geçen senekinde zorlama yoktu galiba.

evet hocam zorlama yoktu sizin dediğiniz gibi sayının çokluğundan dolayı olmazsa tayinlere kadar beklerler heralde
artık sivasa bu gidişle yeni bilişimci atanmaz artık

md4483' Alıntı:
evet hocam zorlama yoktu sizin dediğiniz gibi sayının çokluğundan dolayı olmazsa tayinlere kadar beklerler heralde
artık sivasa bu gidişle yeni bilişimci atanmaz artık

muhtemelen heryerde fazlalığız :) yarın müd yardımcısı başvuruları başlayacak kararsız kaldım yani hayırlısı diyorum. Hakkımızda hayırlısı

hayırlısı hocam bende düşünüyordum idarecilğii ama 4 günle sınava giremedim hayırlısı olsın
bu arada bursalıların başlığını işgal ettik:)

Norm fazlası zorunlu tercih yapanlardan iptal ettirmek isteyenler bugün 16:00'a kadar il milli eğitime 2566680 (faksla) tercih iptal dilekçlesi göndersin.

Bu mesaj bugün ulaştı arkadaşlar bilginiz olsun, sadece bt öğretmenleri için değil tüm branşlar için geçerli olan bir durumdur. Valilik tarafından alınan bir karardır...

ya türkiyede norm fazlası olunmayacak okul hemen hemen yok.çok büyük ve ikili eğitim yapan okullarda belki 15-20 saat ders oluyor.ama anlamadığım şu ki; 8 saatle bi okuldan norm fazlası olurken 6 saatle başka bi okula norm açıyolar.bunun bi standardı yokmu?

illo' Alıntı:
ya türkiyede norm fazlası olunmayacak okul hemen hemen yok.çok büyük ve ikili eğitim yapan okullarda belki 15-20 saat ders oluyor.ama anlamadığım şu ki; 8 saatle bi okuldan norm fazlası olurken 6 saatle başka bi okula norm açıyolar.bunun bi standardı yokmu?

Bölge normundan kaynaklanıyor bu dediğiniz durum

Madde 11- (Değişik : 5.11.2003-2003/6445 B.K.K.) Örgün ve yaygın eğitim okul ve kurumlarında, genel bilgi ve meslek derslerinden haftalık toplam ders yükü;

a)6-3I saate kadar 1,

b)31-42 saate kadar 2,

c)42'den fazla olması halinde her 21 saat için 1,

öğretmen norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama sonrasında artan ders yükünün en az 15 saat olması halinde ilave olarak 1 öğretmen norm kadrosu daha verilir.

Ancak, anadolu ve fen lisesi statüsündeki okullar ile mesleki ve teknik eğitim merkezleri, yatılı ilköğretim bölge okulları,(5) özel eğitim okul ve kurumlan hariç,(2) aynı yerleşim merkezinde bulunan okul ve kurumlann branşlar itibariyle öğretmen norm kadrosunun belirlenmesinde; o yerleşim merkezindeki (birden fazla eğitim bölgesi oluşturulmüşsa her bir eğitim bölgesindeki) okul ve kurumların aynı branşlardaki haftalık ders yükü toplamı dikkate alınır. Belirlenen kadroların okul ve kurumlar itibariyle dağıtımı, toplama dahil edilen her bir okul veya kuruma o branştaki ders yükü en fazla olandan başlanılarak her 21 saate bir kadro olacak şekilde yapılır. Bu şekilde yapılacak dağıtımda artan norm kadro, bakiye ders yükü en fazla olan okul veya kuruma verilir. Eğitim bölgeleri oluşturulmamışsa, birden fazla merkez ilçesi bulunan illerdeki her bir ilçe ayrı yerleşim merkezi olarak değerlendirilir.

Bağımsız eğitim bölgelerinde yani köylerde 6 saat ve daha fazla dersiniz varsa norm fazlası olmazsınız. Ama ilçe, il veya beldede bölge normu olayı işler....

schumix' Alıntı:
Norm fazlası zorunlu tercih yapanlardan iptal ettirmek isteyenler bugün 16:00'a kadar il milli eğitime 2566680 (faksla) tercih iptal dilekçlesi göndersin.

Bu mesaj bugün ulaştı arkadaşlar bilginiz olsun, sadece bt öğretmenleri için değil tüm branşlar için geçerli olan bir durumdur. Valilik tarafından alınan bir karardır...
Hocam mesaj kimden nasıl ulaştı?

jazemin' Alıntı:
schumix' Alıntı:

İl Sendika Başkanından hocam... SMS yoluyla...

schumix' Alıntı:
jazemin' Alıntı:
schumix' Alıntı:

İl Sendika Başkanından hocam... SMS yoluyla...
Tamam hocam,ben de il milli eğitim atama bölümünü aradım. Tercih yapmayanların resen atanmayacağını sadece tercih yapanların atanacağını söylediler. Hala güvenemiyorum ya neyse, ben tercih yapmamıştım çünkü. Umarım istemeden tercih yapan arkadaşların da tercih iptali geçerli olur. Başından beri saçma sapan gereksiz bir durumdu zaten

Tabi zaten bu gelen mesajın gerekçesi de o idi. Yani resen atanmamak için tercih yapmak zorunda kalanlardan tercihlerini iptal ettirmek isteyenlerin bu şekilde başvurması gerekiyormuş. Başvurmayanların tercihleri dikkate alınacakmış...

Bursa da son durum ne bilmiyorum ama,

Çanakkale Merkezdeki Bt öğretmenlerini ilçelere resen atadılar. Lanet olsun. :verymad:

akademik06' Alıntı:
Bursa da son durum ne bilmiyorum ama,

Çanakkale Merkezdeki Bt öğretmenlerini ilçelere resen atadılar. Lanet olsun. :verymad:

Bizde resen atama (tüm branşlar dahil) olmadı... Resen atama olsaydı bile bt formatörlerinin kapsam dışı tutulması düşünülüyordu çünkü yeterli sayıda okul mevcut değildi...

Sizde neye göre atama yaptılar , o kadar boş okul bulabildiler mi ki sanki...

Geri