Öğretmenler aşılamada tam orta sırada görünüyor

Kodla Büyü
Köylerde görev yapanlara açıldı
Şehirler için 1 Mart’ta açılacağı üstteki haberde yazılmış
Teşekkürler hocam. Halk eğitimde çalışıyorum. İki haftadır kurs yapıyoruz. Köy okullarıyla birlikte biz de yüzyüze eğitime başladık. Hafiften de tırsmıyor değilim aşı olmadan derse girdiğimiz için ama yapacak bir şey yok şimdilik. Geç olsun güç olmasın. Haftaya sıramızı alır oluruz umarım. :)

Sinovac aşısının faz 3 sonucu açıklandı: Etkinlik oranı yüzde 83,5

Çin'in Sinovac aşısının Faz-3 çalışmaları Türkiye'de Ekim ayında başlamıştı. Aşının etkinlik oranı yüzde 83,5 çıktı. Hastaneye yatışı engelleme oranı ise yüzde 100.

Twitter’dan sağlık bakanlığın ilgili hesaplarına aşı sırasını sordum. Sağlıklı çözüm hesabı iletişim bilgilerimi istedi

https://twitter.com/sagliklicozum

Bakalım ne cevap gelecek

184’ten aradılar
Nerede görev yaptığımı sordular
Okulunuzdan öğretmen listesi alınacak ve halk sağlığı müdürlüğüne iletilecek dedi
Sizin okuldan liste gitti mi diye sordu? Ben de bilmiyorum dedim
Okulunuzdan öğrenin dedi

2019 nüfus verilerine göre 60-64 arası nüfus 3,5 milyonun üzerinde.
Doz olarak herkes yaptırırsa 7 milyonun üzerinde lazım.
Bu gidişle şehirlerde yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlere en erken bir sonraki sevkiyattan sıra gelir herhalde …

Sağlık Bakanı şunları yazmış.
Bu aşılarlar ile bize de sıra gelir umarım:

“BULK” HALDE AŞI ifadesinden ne anlamalıyız? Bulk halde aşı, aşının şişelenmemiş şeklidir. Taşımadaki kolaylık sebebiyle bu yol tercih edilmektedir. Elimize bugün ulaşan, önceki 14 Milyon doza ilave olacak 10 Milyon dozluk aşı bu şekildedir. Şişeleme işlemine başlanmıştır.

Bu habere inanayım mı bilemedim:

“Önceki gece Türkiye’ye ulaşan 1 milyon 500 bin Pfizer-BioNTech aşısı ve peyderpey gelmeye devam eden Çin aşısı ile aşılama hızlanacak. Ay sonuna kadar 4.5 milyonu bulması beklenen BioNTech aşısının öncelikle aşılamasına başlanan öğretmenlerden devam etmesi bekleniyor. En kısa sürede asker, polis gibi kritik görevlerde çalışanlarla 60-64 yaş grubunun da aşılanmasına başlanacak.”

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/asilamaya-biontech-dopingi-41772212

Bu habere inanayım mı bilemedim:

“Önceki gece Türkiye’ye ulaşan 1 milyon 500 bin Pfizer-BioNTech aşısı ve peyderpey gelmeye devam eden Çin aşısı ile aşılama hızlanacak. Ay sonuna kadar 4.5 milyonu bulması beklenen BioNTech aşısının öncelikle aşılamasına başlanan öğretmenlerden devam etmesi bekleniyor. En kısa sürede asker, polis gibi kritik görevlerde çalışanlarla 60-64 yaş grubunun da aşılanmasına başlanacak.”

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/asilamaya-biontech-dopingi-41772212
o aşı mRNA aşısı değil mi? Nasıl güveneyim? astra-zeneca aşısını uygulamadan kaldırdılar diye biliyorum, bu aşının yan etkileri var mı, varsa ne kadar bir bilgim yok, çin aşısında yakınlarımdan olan çok oldu, bir yan etkisini gören olmadı.

Ekşisözlük'te bir öğretmen yazmış.

https://eksisozluk.com/covid-19-olup-olume-terk-edilmek--6866612

""" şimdi size türkiyenin covid gerçeğinden bahsedeceğim.
38 yaşında aşısız bir öğretmenim, neden hala aşısız olduğumu bana değil tv ye çıkıp aşısını olup sanki o gün tüm öğretmenler aşı oluyormuş gibi şov yapan bakanımıza sorun. neyse bundan 8 gün önce çok dikkat etmeme rağmen covide yakalandım ve malesef çoğu kisi gibi covid dısarda degil evde yakaladı,bana bulastıran 3. gunden itibaren kendine geldi ama ben hala tunelin ucundaki degnekciye ışığa gelmesemmi daha gencim deyip ikna etmeye calısıyorum.
yaşıma ve yaşantıma güvenerek kısa sürede atlatırım dedim ama süreç malesef düşündüğüm gibi gitmedi, bu hastalık ne yaş ne de sporcu yaşantına bakmıyormuş, ilk 3 gün bana insanoğlunda kaç kemik var kac eklem var kafanda kaç saç var gözlerinde kaç kılcal damar var hepsini saydırdı sonra ağrılarım kesildi yerini karşı konulamaz bir baş dönmesi,mide bulantısı,iştahsızlık,halsizlik başladı. (bu arada tat duyu kaybı halsizlik kırgınlık bunlar ilk günden son ana kadar zaten var bunları yazma geregi bile duymuyorum)
evde yalnız yaşıyor olmam ve tek başıma ihtiyaçlarımı karşılayamamam durumu daha da kötüleştiriyor çünkü bazı günler akşam 8 de kahvaltı niyetine masadaki simidin çeyreğini yiyip onu başarabildiğim için kendimle gurur duyduğum günler oldu.
baş dönmesi,mide bulantısı ve iştahsızlıktan dolayı yemeden içmeden kesildim, artık yataktan çıkamıyor yorganın altında ölümü bekler oldum, arkadaşlarımın ısrarla araması ve ısrarları üzerine izmir medicana hastanesine gittim cekilen tomografide akcigerimde zature baslamıs kanımda da covid kaynaklı bişeyler soylediler ama sonuc olarak solunum destegine ihtiyac duyulmadıgı takdirde yatışınızı yapamıyoruz demeleri uzerine eve geri donup hastane defterini de komple kapattım. şuan solunumum durmuş degil ama onun dısında ölmem icin gerekli herseyi yasıyor vucudum, yarım saatte bir camasır degistiriyor, 2 saatte bir agrı kesici iciyorum, midemin delinmesini artık umursamıyorum bile cunku agrı kesici icmesem zaten agrıdan olecegim. isin kotu tarafı evde giyecek camasır kalmadı ve ben kalkıp camasır yıkayacak kadar gucu kendimde bulamıyorum hatta bırak camasır yıkamayı sıvı almam gerekiyor ama kalkıp 1 bardaksu dolduramıyorum.
alo 184 u arıyorsun kitapcıktan bakıp cevap veriyorlar, aile hekimini arıyorsun yat dinlen diyor, acili arıyorsun tele cıkan yok, filyasyon arıyor hapını aldınmı diyor aldım ama soyle bir sorunum var diyorsun "şey biz sadece takip ediyoruz sorunlarınızı falanca yere bildirin"diyorlar, baska ozel hastaneleri arıyorum saglık guvencem var diyorum "ama biz covidlilere bakmıyoruz negatif olunca gelin yardımcı olalım" yahu canım kızım zaten bu sureci atlatsam neden geleyim?
neyse arkadaslar inanın daha uzun yazardım da her satırda 5 dk dinlenip oyle yazıyorum cunku hem agrılarım hemde diger tum komplikasyonlarım devam ediyor. teli sessize aldım cunku konusmak da mesaj yazmak da benim icin buyuk işkence, telin ekranına biraz baksam kusasım geliyor.
demem o ki; malesef bu hastalığa yakalandıktan sonra kendinizle basbasasınız, varsa size bakacak bir aileniz cok sanslısınız, onun dısında yok filyasyon yok turkiyenin saglık sistemi cok gelismis cok ilgili felan sakın ama sakın bu tur zırvalara inanmayın!
ben şuan evde yatakta belkide ölümü bekliyorum cunku bi turlu duzelemedim hala ilk gunku gibi devam ediyor sikayetlerim, riskli olldugum icin arkadaslarımın yardım taleplerini geri ceviriyorum, siz siz olun sakın ama sakın bu hastalıga yakalanmayın, 38 yasıma kadar bir cok hastalık sıgdırdım ama boyle bir hastalık ne yasadım ne de tekrar kaldırabilirim.
eğer bu hastalığı atlatırsam bu konunun gündeme gelmesi icin bir entry den fazlasını yapacam ama emin olun şuan bu halimle bu entry i girmem bile buyuk lüx.
imla kuralları icin ozur dilerim ama inanın istesemde duzeltemem cunku yazıya bakınc gozum karardıgı icin yazılarda kayboluyor yani ilk anda ne yazarsam o kalıyor.
yaş meslek statü farketmeksizin herkesin biran once aşı olması temennisiyle.
burdan 2 kisiye selam gonderiyorum
1- beni o halde eve gonderen medicana hastanesine
2- covidli hastalarını yuz ustu bırakan fahrettin koca'ya """

Haftada 3 gün okula gidiyorum. Aşı olmak istiyoruz aşı yok. Yüzyüze eğitim veren öğretmennlerin acilen aşı olması lazım.

Çok üzücü . Aile ortamında yaşayanlar yine bir nebze şanslı . Tek yaşayanlar ve bebeği küçük olan insanlar çok muhtaç oldular bu süreçte . Konu komşu arkadaş olarak biz hep pozitif olanlara yemek ,ihtiyaç vs konusunda yardımcı olmaya çalıştık ama büyük şehirlerde durum daha farklı olabilir .

Ekli dosyalar

• 7359806D-5A76-4D0B-8B36-91CC5F29803E.jpeg
    7359806D-5A76-4D0B-8B36-91CC5F29803E.jpeg
    84.9 KB · Görüntüleme: 4
Bize sıra yine yakında gelmeyecek gibi

Fahrettin Koca:

Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler. Ayrıca bazı risk grupları da programa dahil edildi.

Risk grubunda olan morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastaları, Down sendromu olan vatandaşlarımız ve immuno supresif tedavi alanlar öncelikli aşı olmak için sisteme tanımlandı. En kısa sürede en çok riskli vatandaşımızı korumak istiyoruz.

https://twitter.com/drfahrettinkoca?s=21

Aşı işinde hala sırada yokuz. Gerçi bu biontech aşısından şüphelerim de yok değil. Denek olmayalım yok yere. Çin aşısı yine bildiğimiz aşıydı.

Şehirlerde görev yapan öğretmenler unutuldu gitti:

Koca, basına yönelik aşı çalışması olup olmayacağının sorulması üzerine ise "60 yaş, riskli ve kronik hasta grubuna aşıya başladık. Emniyet, güvenlik ve yargıdaki çalışanlarla ilgili de önümüzdeki günlerde başlamış olacağız. Dolayısıyla sıra hizmet sektörü ve sizlere gelmiş oldu." diye konuştu.

https://www.aa.com.tr/tr/koronaviru...eki-orani-su-anda-yuzde-75lere-ulasti/2192870

Sıramız bile yok muhterem olmayan sırayla seçsek ne olacak :D
olsun, en azından seçenek vermişler, ama diğeri bitince öbür diğerini sormadan sorgulamadan olacak vatandaş. Söylediğinde de aaa bilmiyordum diyecek? Diğer aşının sıkıntılarını söylediğinde komplocu olacaksın. Neyse, belki bize de yerli aşı düşer.

olsun, en azından seçenek vermişler, ama diğeri bitince öbür diğerini sormadan sorgulamadan olacak vatandaş. Söylediğinde de aaa bilmiyordum diyecek? Diğer aşının sıkıntılarını söylediğinde komplocu olacaksın. Neyse, belki bize de yerli aşı düşer.
Yerli aşı hangisiydi? Onu kaçırdım ben. Hangisine benziyor? Var mı detayı?

Geri