okullar hayat bulsun projesi-önemlii

Kodla Büyü

bamteli86

Aktif Üye
MEB BAKANININ KANAL 24 TE VERDİĞİ RÖPORTAJ AYNEN BÖYLE
Orada şöyle bir yöntemimiz var bizim:

Bir; zaten belediye kendi hizmetleri için kullanacaksa, onun için görevli verecek ve güvenlik sağlayacak. Ama onun ötesinde bizler de öğretmenlerimiz eğer zorunlu ders saatlerini doldurmuyorlarsa, zorunlu ders saatini dolduramayan öğretmenlerimiz bu tip yerlerde görev yaparak bu zorunlu saatlerini tamamlayabilirler.

İkincisi; öğretmenlerimiz zorunlu ders saatini doldurduğu halde gönüllü olarak bu işleri yapmak istiyorlarsa, ek ders ücreti ödeyerek bu hizmetleri yapma imkanlarına sahip olacaklar, ek gelir sağlayabilecekler.

Üçüncüsü; bütün bunlar sağlanamıyorsa, o zaman ücretli öğretmenler vasıtasıyla biz bu ihtiyacımıza cevap vermeye çalışacağız. Dolayısıyla, 24 saat nöbet bekleme gibi herhangi bir sorunun ortaya çıkacağı durum söz konusu değil.
,,

BİZ BİLGİSAYAR FORMATÖRLERİ 15 SAAAT ZORUNLU DERSSAATİNİ DOLDURMADIĞIMIZ İÇİN BİZ KALACAĞIZ GALİBA

2 haftadır okuldayım saat 8den akşam 5e kadar duruyorum. Şimdiye kadar sadece 1 öğrenci geldi 1 saat araba yarışı oynadı gitti. Bu proje maliyeti yüksek olan sonu fos çıkacak bir projenin ötesine geçemeyecek malesef.

Aynen öyle yapacaklarını düşünüyorum ben, inceldiği yerden kopsun derim böyle birşey olursa, kınamamı verirler uyarı mı verirler hodri meydan istediklerini yapsınlar. Aramızda 3 5 saat ek ders için bunu yapacak adamlar çıkacak nasılsa onlar yüzünden bizdende aynısı beklenecek sadece ona yanıyorum.

beskaza' Alıntı:
Aynen öyle yapacaklarını düşünüyorum ben, inceldiği yerden kopsun derim böyle birşey olursa, kınamamı verirler uyarı mı verirler hodri meydan istediklerini yapsınlar. Aramızda 3 5 saat ek ders için bunu yapacak adamlar çıkacak nasılsa onlar yüzünden bizdende aynısı beklenecek sadece ona yanıyorum.

DİĞERLERİ KALDIĞI İÇİN EKDERSS ALACAK FAKAT BİZ ZORUNLU DERS SAATİMİZİ DOLDURMADIĞIMIZ İÇİN ZORUNLU DERS SAATİNİ DOLDURMAK İÇİN BEDAVA BEKLEYECEĞİZ GALİBA.

hangi resmiyete dayanarak mesai saatleri dışında görev verecek bende bunu merak ediyorum.

Bizim derslerin şu sıralar neden gerekmediği bir nebze olsun açıklanmış oluyor sanırım. Bu projede derslerimiz olmadığı için ders sayısını doldurmak için bekleyip rehberlik edecek öğretmenler olarak düşünülüyoruz büyük ihtimal. Yakında belli olur. Böyle olursa ki en az dersi olan öğretmenler olduğumuz için bu projede piyango büyük ihtimal bize vuracak.

Bakanlık mesai saatleri dışında çalışacak öğretmenlerin durumları hakkında bir çalışma yaptı mı acaba? Ben hiç sanmıyorum. Karambole söylenen birkaç cümleyle önce ders saatini tamamlamayan vs.. bir açıklama. Hangi öğretmeni(insanı) saat sabah 8:30 akşam 20:00-21:00 ve hafta sonları günlerinde okula getirmek mantıklıdır. Bakanlık valiliklere bir yazı gönderdi ama en mühim meselelere açıklık getirmedi. Korktuğum her il yine kafasına göre farklı uygulamalara gidecek yine curcuna olacak. Ama yine olan sonunda bizlere olacak.

bamteli86' Alıntı:
beskaza' Alıntı:

DİĞERLERİ KALDIĞI İÇİN EKDERSS ALACAK FAKAT BİZ ZORUNLU DERS SAATİMİZİ DOLDURMADIĞIMIZ İÇİN ZORUNLU DERS SAATİNİ DOLDURMAK İÇİN BEDAVA BEKLEYECEĞİZ GALİBA.
o zaman sabah 8 aksam 17:00 gel diyemezler hocam.
Herkes dersine girip cıkacak biz 17:00 a kadar calısıp gece çalışacagız ve gece calısıklarımız mı dersten sayılacak.

Walla bunlar niyeti bozdu gece ne iş yapacaz acaba okulda.

09.00 - 15:00 (BT rehber öğretmeni olarak) mesaisi isteyen arkadaşlar kimlerdi? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ONU BUNU BİLMEMDE FORMATÖR ÖĞRETMEN OLARAK SİZ 15 SAATİ DOLDURMUYORSUNUZ HAYDİ SİZE 3 GECE NÖBET DERLERSE HİÇ ŞAŞIRMAM

olayları abartıyorsunuz ya. memuriyette öle dediğiniz gbi zorla bişey yaptırma yok ya.bilgisayar tamircisimiyiz diye sitem eden feryat eden arkadaşlar var.kardeşim kendi işgüzarlığınız boş yere feryat etmeytin.ben bilgisayar tamir etmeyi bilmiyorum diyorum kimsede bana ısrar etmiyo.hatta photoshopda takvim yap dediler ben de müdürüm bilmiyorum dedim.tamam ozaman matbaaya yaptırırım dedi.yani hiç ısrar bile etmedi.ama sonra ben bi uğrasayım bakalım dedim (kendi işgüzarlığım) ve yaptım.yoksa bilmiyorum de kardeşim seni kimse görevden atmaz.biz öğretmeniz ne gece bekçisi ne bilgisayar tamircisi.devlet bunu biliyor.biz ne olduğumuzh farkında değiliz çoğumuz da yeni memur olduğumuz için korkak davranıyor ve buyrulan her işi yapıyorz.görevinizden fazlasını yapmayın boş yere feryat etmeyin

biz bekleyeceğizi hangi mantıkla söylüyorsunuz anlamadım..formatör olanlar zorunlu ders saatini doldurmuş sayılıyorlar...Formatör olmayanlar da 6 ile 15 saat arasında derse giriyorlar...Bir zahmet 4-5 saat daha okulda kalıp maaşlarını haketsinler...Maaş karşılığı ders saati 15 saattir..15 saat kalan hiç kimsenin bu durumdan gocunmaması lazım diye düşünüyorum...Formatör öğretmen sabah 8 akşam 5 çalışıp bir de gece 10 a kadar ders saatini mi tamamlayacak??? bakanın dünkü açıklamasını tersten anlamanın lüzumu yok bence...gayet net ve anlaşılır bir ifade idi...İstese öğretmenleri sabah 8 akşam 5 çalıştırabilir ancak bunu söylemiyor, zorunlu ders saatini doldurmayanlar diyor...

Arkadaşlar farkındamısınız mesai saatlerinin düzenlenmesi hakkı, formatörlük kadro hakkı, görev tanımlarımızın belirlenmesi hakkı derken hiç bir hak elde edemedik ve hatta daha fazla yük ile daha da geriye gidiyoruz. hiç bir şey yapamadık. ve her ilde böyledir belkide ağzını açan formatörler bizim herşeyimiz diyor ama hiç bir şey olmuyor. ne yapmalıyız, artık şapkayı önümüze koyup düşünme zamanı . fikirlerimizi ciddi ciddi sunalım. Bütün formatör ve bilişim teknolojileri öğretmeni arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum.

arkadaşlar herşeyde böyle önceden canımızı sıkmayalım yani açıkcası dertten sıkıntıdan lezzet alır hale geldik daha başımıza gelmemiş ve geleceğide belli olmayan bir iş için önceden sıkılmanın bir anlamı yok, eğer bu sıkıntımız derdimizi çözecekse tamam beraber çözüm üretelim.
Ya öyle kolay mı öğretmeni mesaisi dışında okula getirmek ben 5 yıllık öğretmenim çok proje çok yazı imzaladım ama kaçı uygulandı hepsi arşivde tozlu raflar arasında duruyor.
Velev uygulanmaya kalksada söyleyecek lafımız vardır elbet bugünü kadar kimse bana yapmayacağım işi yaptırmadı haklarımı bilmeye ve öğrenmeye çalıştım ona göre bazen imza atmadığım ben buna imza atmıyorum dediğim çok şey oldu kimsede bişey diyemedi deseler bile bu ülkede mahkemeler var kanunlar var..
Önceden canımızı sıkmayalım derim sadece mevcut olan problemleri nasıl düzeltiriz ona bakalım derim ben...

şu forumda felaket tellallığından başka şey yapılmıyor. yaa söyle böyle olsun ya da söyle böyle olacak. ben size söyleyim bizim duruumuz ne düzelir ne de kötüleşir. bırakın bu işleri artık milletinde canını sıkmayın

çocuklar bilgisayarı zaten biliyor denilerek bilişim teknolojileri derslerinin ne için kaldırıldığı anlaşıldı. :(

converter46' Alıntı:
çocuklar bilgisayarı zaten biliyor denilerek bilişim teknolojileri derslerinin ne için kaldırıldığı anlaşıldı. :(
çocuklar türkçede biliyorlar okula geldiklerinde, türkçe dersinide mi kaldırsalar acaba

Tabi tabi BT cilere hiç bir şey yaptırmazlar onlar istemeden. Zaten BT ciler bu duruma gelmeyi kendileri istediler yoksa hiç onların istemedikleri şeyleri yaptırımı bakanlık caanıımmm. Kesinlikle istemezlerse hiç bir şey yaptıramazlar. Bugüne kadar hep öyle olmadımı :lol:

bu bağlamda yürütülecek eğitim-öğretim faaliyetlerinin; alanlarında ve istemeleri halinde alanları dışında olmak üzere norm fazlası öğretmenler ile aylık karşılığı ders görevini tamamlayamayan öğretmenlere ve kadrolu usta öğreticilere görev verilmesi, ihtiyacın bu şekilde karşılanmaması durumunda ise ek ders ücreti karşılığında görevlendirme yapılması hususunda gereğini rica ederim.

Burada alanlarında diyor sanırım kastedilen bt öğretmenleri bakalım nasıl bir düzenleme gelecek.

rumuz19' Alıntı:
bu bağlamda yürütülecek eğitim-öğretim faaliyetlerinin; alanlarında ve istemeleri halinde alanları dışında olmak üzere norm fazlası öğretmenler ile aylık karşılığı ders görevini tamamlayamayan öğretmenlere ve kadrolu usta öğreticilere görev verilmesi, ihtiyacın bu şekilde karşılanmaması durumunda ise ek ders ücreti karşılığında görevlendirme yapılması hususunda gereğini rica ederim.

Burada alanlarında diyor sanırım kastedilen bt öğretmenleri bakalım nasıl bir düzenleme gelecek.

Bu cümleyi nereden aldınız bilmiyorum ama tam anlamıyla BT öğretmenlerini tanımlıyor. Ama bize istemezsek birşey yaptıramazlar kesin, heralde, galiba.

Burada kastedilen şey depo olarak bulunan öğretmenleri kastetmektedir bence, formatörlük zaten bir görevlendirme olduğu için ve 2 kere görevlendirme olamayacağından formatörleri kapsamamaktadır...
Bu durum ancak şu durumda bizi etkiler diye düşünüyorum;
Formatör görevlendirmeleri yapılmaz herkes norm fazlası ve depo olarak kalırsa o zaman bu olayda görevlendiriliriz...

marmarabote' Alıntı:
ii de zaten formatör öğretmen en fazla 10 saat derse girebilr 15 değil ki :)
En fazla maaş kaşılığı derse girebilir o da 15 saat'e denk gelir hocam, eski yazıda 10 saat idi...

inanakyol' Alıntı:
Tabi tabi BT cilere hiç bir şey yaptırmazlar onlar istemeden. Zaten BT ciler bu duruma gelmeyi kendileri istediler yoksa hiç onların istemedikleri şeyleri yaptırımı bakanlık caanıımmm. Kesinlikle istemezlerse hiç bir şey yaptıramazlar. Bugüne kadar hep öyle olmadımı :lol:

arkadaşım ben kanunlar çerçevesinde diyorum şu anki durumda meb derslerimiz için bu şekilde bir uygulamaya gitmiş bu durumun yasal olarak bir problemi yok. bu mebin uygun gördüğü bir görüş.ama ben yasal olarak istemediğimiz bir şeyi yaptıramaz diyorum. bilmem anlatabildimmi

inanakyol' Alıntı:
rumuz19' Alıntı:

Bu cümleyi nereden aldınız bilmiyorum ama tam anlamıyla BT öğretmenlerini tanımlıyor. Ama bize istemezsek birşey yaptıramazlar kesin, heralde, galiba.

http://www.mebpersoneli.com/Yonetmelikl ... k-5450.htm

Açılan belgenin son sayfasının son paragrafı hocam.

rumuz19' Alıntı:

ben de bu cümleyi isteğe bağlı olarak yorumladım ki daha da mantıklı bir yorum..

Geri