okullar hayat bulsun projesi-önemlii

Kodla Büyü
illo' Alıntı:
olayları abartıyorsunuz ya. memuriyette öle dediğiniz gbi zorla bişey yaptırma yok ya.bilgisayar tamircisimiyiz diye sitem eden feryat eden arkadaşlar var.kardeşim kendi işgüzarlığınız boş yere feryat etmeytin.ben bilgisayar tamir etmeyi bilmiyorum diyorum kimsede bana ısrar etmiyo.hatta photoshopda takvim yap dediler ben de müdürüm bilmiyorum dedim.tamam ozaman matbaaya yaptırırım dedi.yani hiç ısrar bile etmedi.ama sonra ben bi uğrasayım bakalım dedim (kendi işgüzarlığım) ve yaptım.yoksa bilmiyorum de kardeşim seni kimse görevden atmaz.biz öğretmeniz ne gece bekçisi ne bilgisayar tamircisi.devlet bunu biliyor.biz ne olduğumuzh farkında değiliz çoğumuz da yeni memur olduğumuz için korkak davranıyor ve buyrulan her işi yapıyorz.görevinizden fazlasını yapmayın boş yere feryat etmeyin

dediğine kesinlikle katılıyorum sonuçta bilmiyorum diyebileceğimiz bir çok şeyi yapıyoruz ki haddi hesabı yok, mesela birisi şu fotoğraf olayını çıksın açıklasın, görsel sanatlar öğretmeni niye fotoğraf çekmez ?....ama şu da var, onou yapma bunu yapma ne yapacağız, bir de aldığımız bir para var onu sırf web sitesi güncelleyerek hak ediyor muyuz?

Okullar Hayat Olsun'muş. Peki benim hayatım ne olacak? evli barklı insanım. akşam 21:00'a kadar hangi devlet memuru çalışıyor ki ben durayım? hem de 1630 TL maaşa!!! neredeyse tıp fakültesiyle aynı puanı aldık bayanlar için ideal meslek diye öğretmenliği seçtik bilgisayara geleceğin mesleği dediler biz de bilgisayar öğretmeni olalım dedik. olduk ne oldu? benim bu meslek için harcadığım 12 senenin (öğrencilik de dahil) hesabını kim verecek? benim bu meslek için harcadığım hayatımı kim geri getirecek? sizin okullarınız hayat olsun. bizim hayatımız da rezil olsun. hayattan elimizi ayağımızı çekelim okullarınızı açık tutalım sonra da Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine artık gerek kalmayacak deyin!!!

hocam görev tanımınız okumadınızmı hiç.evet bi yönetmelik yok ama yönerge var bi görev tanımı var.BT sınıfındaki bilgisayarlara gerekli yazlımları yükleme güncelleme web sayfası yapma güncelleme bilgisayarda oluşabilecek sorunları çözüme kavuşturma kavuşturamazsa idareye bildirerek anlaşmalı firmanın bilgisyar tamir ve bakımını sağlama.okulundaki öğretmnelere kısa süreli BDE kapsamında kurs yada seminer verme.bunları yap.devletin ödediği ekders sana ananın ak sütü gibi helaldir fetva veriyorum.çünki devletin senin için yaptığı tanımlama budur.he milli servet telef olmasın diye bi cd rom taktın orda boşta duran HDD yi kasaya ekledin.bozulan bilgisayarın parçalarını birleştirerek yeni bi bilgisayar oluşturdun bunlar tamamen vicdani ve millet malı israf olmasın diye yaptığımız/yapacağımız işlerdir.

Okullar hayat mayat olmuyo! merak etmeyin yakında biter bu iş! Bizim okula yazı geldi. kurs açın akşam 5-9 arası diye. bide matbu form göndermişler. bilgisayar kullanımı okuma yazma falan. salı gönderdik çocuklardan formları daha 3 kişi geri getirmiş kabul ediyorum diye 350 de 3 . bu kadar maliyete 3 kişiyede okul hayat olmaz gibi geliyo bana!

Geri