OSYM görevlendirmeler açıklanmış !!

Kodla Büyü
turkel2001' Alıntı:
fahrican' Alıntı:
turkel2001' Alıntı:
bence bilgisayarcılara özellikle çıkmadı bu sefer, ingilizceci ye çıktı koca okulda, 5 tane hemde, md yrd ve müdürlere de çıkmış.

sizin okulda da ingilizceciye çıkmış mı?
İngilizce branşındaki arkadaşınız idareci değilse diğer öğretmenlere görev çıkmazken ona 5 tane çıkması normal yollardan mümkün değil.
Ya ilinizdeki ÖSYM merkezinden birilerini araya soktu ya da mebbis bilgilerinde hile yapılarak sınav tercihleri alınırken geçici bir süre idareci olarak gösterildi.
Yanınızda çıktı alırsa sınav görev belgesini incelemeye çalışın. Ünvan kısmında Öğretmen mi yazıyor Müdür yardımcısı mı :?:

Etrafında müdür yardımcısı olmayan herhangi bir bilişimciye görev çıkan var mı?

Şu görev belgesini bi araştırayım, tüm okul ingilizceciye yükleniyor zaten, dayın kim vs diye :)

Bana kalırsa her sınavda bir branşa daha fazla çıkıyor ya da sadece o branşa çıkıyor
Hocam çevremde branş farketmeksizin YGS de görev çıkmış hiç bir öğretmene LYS lerde çıkmadı. YGS de görev almamış bir kaç arkadaşa LYS lerde sadece 1 oturum görev çıktı. Branştan ziyade bazı kişilere iltimas geçildiğini düşünüyorum. ÖSYM bürolarından manuel ayarlama yapılıyor gibi.

Ben MYO okulundayım milli eğitimdeyken çıkmayan sınav görevleri burada her seferinde çıkıyor. Bazı arkadaşlara çıkmadığı zaman gidip iadelerden alabiliyorlar arkadaşlar. ÖSYM kayıt işlemlerini yapan memurdan iade görevlerinden istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu sınavda 5 te 4 vermişler ilçede olmamıza rağmen. Önce sanırım üniversitede çalışanlara öncelik veriyorlar.

bilteach_85' Alıntı:
Ben MYO okulundayım milli eğitimdeyken çıkmayan sınav görevleri burada her seferinde çıkıyor. Bazı arkadaşlara çıkmadığı zaman gidip iadelerden alabiliyorlar arkadaşlar. ÖSYM kayıt işlemlerini yapan memurdan iade görevlerinden istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu sınavda 5 te 4 vermişler ilçede olmamıza rağmen. Önce sanırım üniversitede çalışanlara öncelik veriyorlar.
Önce tüm üniversite personeline, sonra meb in idarecilerine, sonra özel olarak ayrılan öğretmenlere kalırsa da normal öğretmenlere çıkıyor.
İade görevleri de bize düşürmezler zaten ösym bürosu şehrin öbür ucunda. Telefonlar ise sürekli meşgul.
Normal öğretmene ÖSYM sınavlarından ekmek yok. Açık öğretim ve ALES, KPSS gibi diğer ÖSYM sınavlarını da katınca üniversite personeli ve meb idarecileri yılda bir maaş+full ek ders kadar da sınav görevlerinden alıyor.

ÖSYM ye mesaj atmıştım, sınav görevlerini adil dağıtımı için,
Bana gönderdikleri mesaj;

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    36.4 KB · Görüntüleme: 399
Arkadaş bir sürü açığı var sistemin ve o açıklarda hep haksızlıklara sebep oluyor o yüzden bence boşuna uğraşmayın..
Benim kaç tane arkadaşım öğretmen olmasına rağmen sisteme Müdür yada Müdür yardımcısı olarak kayıt ettiler kendilerini ve her sınavda onlara çıkıyor..
ÖYSM nin sınavları idarecilere yada Öğretim Üyelerine verme saçmalığından vazgeçmesi lazım.. Ben protesto ediyorum ve hiç görev istemiyorum..

ordinaryus' Alıntı:
Arkadaş bir sürü açığı var sistemin ve o açıklarda hep haksızlıklara sebep oluyor o yüzden bence boşuna uğraşmayın..
Benim kaç tane arkadaşım öğretmen olmasına rağmen sisteme Müdür yada Müdür yardımcısı olarak kayıt ettiler kendilerini ve her sınavda onlara çıkıyor..
ÖYSM nin sınavları idarecilere yada Öğretim Üyelerine verme saçmalığından vazgeçmesi lazım.. Ben protesto ediyorum ve hiç görev istemiyorum..
benim bildiğim mebbisten onaylaman gerekiyor bilgileri ordan alıyorlar. şuan için müdür yardımcısı olarak gzüken öğretmen olacağı düşünmüyorum ama varsa tesbit edilmeli.

ben kıdem diyordum ama benden kıdemli öğretmenlere çıkmamış bana 2 tane çıktı sonradan olayın yüksek lisansla ilgili olduğu görüşüne vardık sistemde öğretmenim

vedat' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:
benim bildiğim mebbisten onaylaman gerekiyor bilgileri ordan alıyorlar. şuan için müdür yardımcısı olarak gözüken öğretmen olacağı düşünmüyorum ama varsa tesbit edilmeli.
Hocam mebbisteki tamamen göstermelik.. İsterseniz okulunuzdan deneyebilirsiniz.. Sisteme kendinizi müdür olarak kaydedin emin olun hiçbir sorun yaşamayaksınız.. Ve her sınavda da size görev çıkacak.. ;)

Geri