otomatik vites - VW mi HONDA mı?

Kodla Büyü
Hocam hondacı olarak ses alma sorunu var ama öyle abartı değil, normalin az üstü... Ww sunu gördüm yada bana hep öyle denk geldi iç malzeme kötü, kapı kolları soyuluyor ve çökmüş zamanla, torpidoda bazı kapaklar düşmüş kolayca, havalandırmanın kanatları bozuk gibi, dediğim gibi 5-6 arkadasın arabasında gördüm belki bana denk geldi... Pek önemli değil belki ama gözüme batıyor.

Re: Ynt: otomatik vites - VW mi HONDA mı?

Otomatik Vites deyince Honda'nın ve Toyota'nın adı beraber geçer bence. Toyota tam Otomatik alternatif olabilir

DSG şanzıman iyi diyenler biraz araştırsın bence. Yarı otomatiklerde şu an CVTnin alternatifi yok. DSGnin özellikle yeni seri 7 ileri kuru kavrama olanı yağsız olduğundan ve buna rağmen herhangi bir soğutma sistemi olmadığından aşırı ısınıyor ve kontrolör devre bir süre sonra iş yapamaz hale geliyor. Ama cvt için ben hiç problem yaşayan duymadım

benim hondaya karar kılmamda otomatik şanjımanın sistemi çok büyük etken oldu.
Aşağıdaki fotoları incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız CVT çok akıllıca ve basit bir sistem kolay kolay bozulacak birşeye benzemiyor, DSG ise uzay mekiği gibi..

BU HONDA CVT:
Honda%20CVT%20Inside%20View%20Small.jpg

BU DSG:
duonic-sanziman.jpg

8 vites ili sürekli vites değiştiriyor. 80 km hızda 6 vites gidiyor. Focus hem otomatik en dolusu ve tüplüsü 37000 alırsın. Boş wv alacağıma dolu ford aldım

esfuny' Alıntı:
8 vites ili sürekli vites değiştiriyor. 80 km hızda 6 vites gidiyor. Focus hem otomatik en dolusu ve tüplüsü 37000 alırsın. Boş wv alacağıma dolu ford aldım
Honda i-shift gerek duyduğu zaman 75 km hızda 6. vites, gerek duyduğu zaman 75 km hız 2. viteste gidiyor. (Ekonomik sürüş/performans sürüşü)

Iyi arabaya bineceksen vw ama otomatik olacaksa heleki bayan kullanacaksa eski tip otomatikler yada cvt.. dsg yada benzeri otomatikler kesinlikle hayir. Bayanlarda kazaya sebep verme riski var. O yuzden honda cvt yada baska bir tam otomatik..

Volkswagen DSG kullanan nasıl olurda Honda Ford v.s. kıyaslar anlamam. Otomatik viteste tek marka Volkswagen dir. 8 vites fazla sık sık vites değişiyor diyen var yorumlarda daha neler yahu?
Dikkat ederseniz en çok satan araç VW'dir en çok çamur atılan araçta VW'dir.
VW bu kadar iyi olmasa avrupada en çok kullanılan araç AUDI olmaz, iflas edip tekrar zirveye oturan SEAT olmaz. Adamlar PORSCHE satın aldı. Rica edicem biraz araştırınız.
VW aracın parçasını sök üzerinde AUDI logosu vardır.

Allah aşkına ne diyor VW " BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU".

dorian' Alıntı:
Volkswagen DSG kullanan nasıl olurda Honda Ford v.s. kıyaslar anlamam. Otomatik viteste tek marka Volkswagen dir. 8 vites fazla sık sık
.....

hocam bu slogan "BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU" opel e ait değil miydi?

slogan vw ait...

İyi araba yapıyor w ama koltuk kafalıkları güvenlik paketine sokup para istemiyormu deli eder adamı...

Hocam siz isterseniz biraz araştırın!!! İç malzemesi olarak ww yi hiç beğenmedim çabuk yıpranıyor. Sanayiye git, ustalara sor otomatikte sana ww mi diyecekler yoksa baska bir marka mı?

yasarcan' Alıntı:
dorian' Alıntı:
Volkswagen DSG kullanan nasıl olurda Honda Ford v.s. kıyaslar anlamam. Otomatik viteste tek marka Volkswagen dir. 8 vites fazla sık sık
.....

hocam bu slogan "BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU" opel e ait değil miydi?

vw transporter sloganı:

http://ticariarac.vw.com.tr/modeller/tr ... r_2009.pdf

dorian' Alıntı:
Volkswagen DSG kullanan nasıl olurda Honda Ford v.s. kıyaslar anlamam. Otomatik viteste tek marka Volkswagen dir. 8 vites fazla sık sık vites değişiyor diyen var yorumlarda daha neler yahu?
Dikkat ederseniz en çok satan araç VW'dir en çok çamur atılan araçta VW'dir.
VW bu kadar iyi olmasa avrupada en çok kullanılan araç AUDI olmaz, iflas edip tekrar zirveye oturan SEAT olmaz. Adamlar PORSCHE satın aldı. Rica edicem biraz araştırınız.
VW aracın parçasını sök üzerinde AUDI logosu vardır.

Hocam vw den bahsediliyor audi veya porche degil..vw nin sinifi bellidir.. Ona kalirsa fiat in bunyesinde ne lux araclar var, toyotanin bunyesinde lexus var, gm nin bunyesinde ne araclar var vs. vs.

Vw iyidir hostur ama cinde dsg yuzunden( devlet baskisi yuzunden) araclari geri cagiran, avrupada dsg ye 10 yil garanti veren VW Turkiyede 2 yil garanti vermeye devam ediyor, bir de en son duydugum habere gore dsg li araclari garanti extraya da sokmuyormus.. Sanzuman bedeli 25 000 tl cik

Yerim ben oyle Dsg yi de vw yi de..

Hocam kesinlikle iç malzemenin kalitesizliğinde japon değil ww sıkıntılı... gördüğüm 4-5 vw'de de bu sorunu gördüm... Toyota, honda gibi araçların içinde göremedim bu kadar kalitesizliği...

Yesil26' Alıntı:
iç malzeme deyince japonların içerideki malzeme kalitesizliğine kimse yezişemez.

Sakin ol şampiyon, o kadar da kötü değildir, japon firmaları almanlarla beraber en çok satan otomobil grubunda. El insaf :mrgreen:

Etrafınızda VW sahibi biri varsa şu deneyi yaparsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Rica edin en yakındaki lastikçiye gidip aracın lastiğinin tekini söktürün. Karşınıza hangi otomobil markasının logosunun çıktığını görünce şaşıracaksınız...

FIAT Ferrariyi satın aldı ama hangi aracında ferrari malzemesi kullanıyor?

Yesil26' Alıntı:
Benim arabanın bütün parçalarında VW ve Audi amblemi var ama arabanın markası skoda sinyal kollarından motora orda burdaki plastik parçalara kadar VW Audi Seat Skoda da aynı malzemeyi kullanıyor.

Toplama bilgisayar kasası gibi :puhaha:

3-4 ay önce 2005 Honda Civic ES VTec Otomatik aldım, gayet memnunum. Almadan önce çok araştırmıştım otomatik viteslileri.

kafkas' Alıntı:
Yesil26' Alıntı:
Benim arabanın bütün parçalarında VW ve Audi amblemi var ama arabanın markası skoda sinyal kollarından motora orda burdaki plastik parçalara kadar VW Audi Seat Skoda da aynı malzemeyi kullanıyor.

Toplama bilgisayar kasası gibi :puhaha:

Ustte dorian arkadas da bunu ima etmis sanirim..

Simdi, kaliteli olan skoda vw mi, yoksa magzemeden calan bir audi mi soz konusu??

Kimse bana kalkip skoda zararina audi ayarinda cok kaliteli arac uretip satiyor diyemez :)

Audi'nin fiyatını Skoda'ya göre arttıran daha zengin iç donanım ve ekstra bazı özelliklerdir

Yesil26' Alıntı:
Evet katılıyorum ama insanlar Skoda deyince yamuk tekerlekli pikap zannediyor hala bende Octavia var binen arkadaşlar şaşırdıklarını söylüyorlar.

aynen :+1:

Yesil26' Alıntı:
Öyle demiyelim şöyle diyelim
Audi yi kaliteli buluyor musunuz?

Luks segmente olduguna gore kaliteli olmasi lazim.. Kullanmadan yorum yapmak yanlis olur.

isikayhan' Alıntı:
Audi'nin fiyatını Skoda'ya göre arttıran daha zengin iç donanım ve ekstra bazı özelliklerdir

Hocam hakikaten olay sadece donanimsa durum vahim.. Donanimi doseyen bircok firma var piyasada..

Kaldi ki ben luks segment deyince donanimdan cok daha fazlasini beklerim. Orn: Mercedes

Skoda, Seat a tabi ki kotu arac demiyorum fakat audinin soz konusu araclarla ayni parcalari kullanmasi benim gozumde audiyi luks segmentin bir tik altina dusurmustur..

branta' Alıntı:
Yesil26' Alıntı:

Luks segmente olduguna gore kaliteli olmasi lazim.. Kullanmadan yorum yapmak yanlis olur.

isikayhan' Alıntı:

Hocam hakikaten olay sadece donanimsa durum vahim.. Donanimi doseyen bircok firma var piyasada..

Kaldi ki ben luks segment deyince donanimdan cok daha fazlasini beklerim. Orn: Mercedes

Skoda, Seat a tabi ki kotu arac demiyorum fakat audinin soz konusu araclarla ayni parcalari kullanmasi benim gozumde audiyi luks segmentin bir tik altina dusurmustur..

Audi Q7, Porsche Cayenne ve Volkswagen Touareg'in bir çok parçası ortak
ileride Skoda da benzer araç üretebilir
eğer öyle olursa Porsche de mi lüks olmaktan çıkcacak :?:

:puhaha: Yaw çamur çamur çamur... VW Seat Skoda Kalitesini Kullanan Bilir,
Daha bu markaların kapısını açmayan, kullanmayan, bilmeyen yorum yapıyor ya tam komedi :puhaha:

isikayhan' Alıntı:
branta' Alıntı:
Yesil26' Alıntı:

isikayhan' Alıntı:

Audi Q7, Porsche Cayenne ve Volkswagen Touareg'in bir çok parçası ortak
ileride Skoda da benzer araç üretebilir
eğer öyle olursa Porsche de mi lüks olmaktan çıkcacak :?:[/quoote]

Hocam benim kat kat para verdiğim aracın parçaları diğer araç ile aynı olursa yadırgarım, kimse kusura bakmasın.
Olay Sadece Audi'değil maalesef onca elden geçirerek kendini ispatlamış reno motoru kullanan merco'yu da çoğu kişi yadırgıyor..

dorian' Alıntı:
:puhaha: Yaw çamur çamur çamur... VW Seat Skoda Kalitesini Kullanan Bilir,
Daha bu markaların kapısını açmayan, kullanmayan, bilmeyen yorum yapıyor ya tam komedi :puhaha:

O öyle değil böyle "Daha başka markaların kapısını açmayan, kullanmayan bilmeyen skoda,seat'ı çok kaliteli sanıyor " olacak :)
Vw'nin ne olduğu tartışmalı iken daima onun 1 tık altında olan, skoda-seat'ı bu kadar abartmaya gerek yok diye düşünüyorum.
--
Konfora düşkün alamanlar 5 kişilik olarak ürettikleri araca 5. kişinin rahatlıkla oturabileceği, şaft çıkıntısı denen illetin olmadığı adam gibi araç üretsinler önce..
Yada ne bileyim, japonlardan 2 kat daha fazla süre harcayarak ürettikleri araçları daha az sorunlu olsun..

Neyse konuyu dağıtmayalım :)
DSG mi CVT mi?- Her türlü CVT

sorunsuz makina yoktur. hondanın özellikle fd6 kasa civic (güncel kasadan bir öncesi) kolayca-yıkamadaki tazzikli suyla bile dökülebilen su bazlı boyaları ne olacak ??? sn. eyolcu 10 yıl bora kullandık ve şu an babamda caddy bende polo var ve hatta çevremde vw en çok kullanılan markadır hiç içi döküleni-soyulanı görmedim sahibi kazımadıktan sonra. otomatik şanzımana gelince denedim dsg çok seri,ekonomik ve sarsıntısız ama yiğidi öldür hakkını ver hondanın şanzımanı performansı bir miktar törpüleyip yakıtı artırsada daha sorunsuz. toyota önerenler ise mmt yazın bakalım bi google amcaya :+1:

Geri