otomatik vites - VW mi HONDA mı?

Kodla Büyü
branta' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
branta' Alıntı:
Yesil26' Alıntı:
Öyle demiyelim şöyle diyelim
Audi yi kaliteli buluyor musunuz?

Luks segmente olduguna gore kaliteli olmasi lazim.. Kullanmadan yorum yapmak yanlis olur.

isikayhan' Alıntı:
Audi'nin fiyatını Skoda'ya göre arttıran daha zengin iç donanım ve ekstra bazı özelliklerdir

Hocam hakikaten olay sadece donanimsa durum vahim.. Donanimi doseyen bircok firma var piyasada..

Kaldi ki ben luks segment deyince donanimdan cok daha fazlasini beklerim. Orn: Mercedes

Skoda, Seat a tabi ki kotu arac demiyorum fakat audinin soz konusu araclarla ayni parcalari kullanmasi benim gozumde audiyi luks segmentin bir tik altina dusurmustur..

Audi Q7, Porsche Cayenne ve Volkswagen Touareg'in bir çok parçası ortak
ileride Skoda da benzer araç üretebilir
eğer öyle olursa Porsche de mi lüks olmaktan çıkcacak :?:[/quoote]

Hocam benim kat kat para verdiğim aracın parçaları diğer araç ile aynı olursa yadırgarım, kimse kusura bakmasın.
Olay Sadece Audi'değil maalesef onca elden geçirerek kendini ispatlamış reno motoru kullanan merco'yu da çoğu kişi yadırgıyor..

dorian' Alıntı:
:puhaha: Yaw çamur çamur çamur... VW Seat Skoda Kalitesini Kullanan Bilir,
Daha bu markaların kapısını açmayan, kullanmayan, bilmeyen yorum yapıyor ya tam komedi :puhaha:

O öyle değil böyle "Daha başka markaların kapısını açmayan, kullanmayan bilmeyen skoda,seat'ı çok kaliteli sanıyor " olacak :)
Vw'nin ne olduğu tartışmalı iken daima onun 1 tık altında olan, skoda-seat'ı bu kadar abartmaya gerek yok diye düşünüyorum.
--
Konfora düşkün alamanlar 5 kişilik olarak ürettikleri araca 5. kişinin rahatlıkla oturabileceği, şaft çıkıntısı denen illetin olmadığı adam gibi araç üretsinler önce..
Yada ne bileyim, japonlardan 2 kat daha fazla süre harcayarak ürettikleri araçları daha az sorunlu olsun..

Neyse konuyu dağıtmayalım :)
DSG mi CVT mi?- Her türlü CVT

sayın hocam sadece şunu söylemek istedim japonların sorunsuzlukları birazda az yenilik yaptıklarından oluyor. gerek motor gerekse şanzımanlarında çok radikal değişiklik yapmıyorlar örnek vermek gerekirse eski nokianın telefonlarını örnek vereceğim 3210,3310,3410,3510 gibi her biri daha farklı daha yeni model ama çok radikal değişiklik yok ama sağlamlığı tescilli. vw ise maşallah 2007 de çıkardığı tsi teknolojisini neredeyse 6 ayda bir yeniliyor mesela şu an yeni kasa golfte,leonda ve octavia da kullandığı 1.4 tsi motorun gerek 122liği gerekse 140lığı eski 122lik(şu an jetta ve passatta var hala) ve140lığından farklı. kimse kimseye kötü iyi diyemez bence sen biraz fazla yaksın performansı biraz düşük olsun ama sorunsuz yada çok daha az sorunlu olsun dersin honda,toyota alırsın kimiside aksini düşünür turbo vw,opel,ford alır. tıpkı imkanı olduğu halde 100 tl lik sağlam sorunsuz basit telefon kullanan yada 2000 tl lik akıllı telefon kullanan insanlar gibi. kimisi garanticidir kimisi teknoloji meraklısı. saygılar

erhnhtms' Alıntı:
sorunsuz makina yoktur. hondanın özellikle fd6 kasa civic (güncel kasadan bir öncesi) kolayca-yıkamadaki tazzikli suyla bile dökülebilen su bazlı boyaları ne olacak ??? sn. eyolcu 10 yıl bora kullandık ve şu an babamda caddy bende polo var ve hatta çevremde vw en çok kullanılan markadır hiç içi döküleni-soyulanı görmedim sahibi kazımadıktan sonra. otomatik şanzımana gelince denedim dsg çok seri,ekonomik ve sarsıntısız ama yiğidi öldür hakkını ver hondanın şanzımanı performansı bir miktar törpüleyip yakıtı artırsada daha sorunsuz. toyota önerenler ise mmt yazın bakalım bi google amcaya :+1:

:) Toyota diyince aklına mmt şanzıman geliyor dimi sayın hocam. Al sordum google amcana

volkswagen dsg şanzıman sorunu - 86 500 sonuç
toyota mmt şanzıman sorunu - 8.910 sonuç

Yok doğrusu şu toyota - honda ankesörlü telefon vw-opel-skoda galaksi s4 :++:

Yesil26' Alıntı:
Evet katılıyorum ama insanlar Skoda deyince yamuk tekerlekli pikap zannediyor hala bende Octavia var binen arkadaşlar şaşırdıklarını söylüyorlar.
bende de eleganse var hocam,sürenler aracın çok rahat olduğunu söylüyor..ama bi çok kişi skodanın "S"sini bilmeden yorum yaparlar

kafkas' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
sorunsuz makina yoktur. hondanın özellikle fd6 kasa civic (güncel kasadan bir öncesi) kolayca-yıkamadaki tazzikli suyla bile dökülebilen su bazlı boyaları ne olacak ??? sn. eyolcu 10 yıl bora kullandık ve şu an babamda caddy bende polo var ve hatta çevremde vw en çok kullanılan markadır hiç içi döküleni-soyulanı görmedim sahibi kazımadıktan sonra. otomatik şanzımana gelince denedim dsg çok seri,ekonomik ve sarsıntısız ama yiğidi öldür hakkını ver hondanın şanzımanı performansı bir miktar törpüleyip yakıtı artırsada daha sorunsuz. toyota önerenler ise mmt yazın bakalım bi google amcaya :+1:

:) Toyota diyince aklına mmt şanzıman geliyor dimi sayın hocam. Al sordum google amcana

volkswagen dsg şanzıman sorunu - 86 500 sonuç
toyota mmt şanzıman sorunu - 8.910 sonuç

Yok doğrusu şu toyota - honda ankesörlü telefon vw-opel-skoda galaksi s4 :++:

ewet demekki sorunsuz değilmiş toyota da bir de şunu sorayım size kaç tane dsgli araçtan bu kadarı sorunlu ve kaç tane mmt araçtan bu kadarı sorunlu çünkü görünüşte dsg arızası 10 katı görünüyor fakat mmt bildiğim kadarıyla corolla ve aurisin dizelinde var sadece ama dsg vw, seat, skoda, audi dizel-benzin çoğunda var yani önemli olan sayı değil oran. verdiğim örnekleri abartarak veya çarpıtarak bana dönüt verdiğiniz için saolun sayın hocam ben orada yüksek teknolojinin, sürekli yapılan yeniliklerin birazda olsa risk taşıdığını belirtmek istedim ve alanda buna göre alıyor zaten demek istedim ama ister beğenin ister beğenmeyin toyota sorunsuzluk adı altında eski teknolojilerin 2-3 beygirini artırıp göz boyayarak satıyorlar hala japon severlere. yıl oldu 2013 hala cruise control koyamadı 71bin tl fiyat çektiği araca

ben olsam garantisiz dsg almazdım. Bozulursa araba sana %50 zamlı gelir. Hoş garantili olanın bile değiştirmeleri sıkıntılı imiş, son modellerde sıkıntının azaldığını duymuştum o ayrı. Mmt çok konforlu olmamakla birlikte dizelde fazla sorun çıkarmayan bir şanzıman, yeni corollalarda benzinli+cvt kullanılıyor. cvt nin çok iyi olduğu söyleniyor, ayrıca çok basit bir yapısı var. Arkadaşın bahsettiği hız sab. sistem gerçekten neden dizel modelde verilmiyor bende anlamıyorum. Aklıma dizel+mmt+cc uyumsuzluğu geliyor istenilen performans ve yakıt tüketimi elde edilemiyor olabilir, yada benzinli modelin satışına şans vermek içindir.

wswswq' Alıntı:
ben olsam garantisiz dsg almazdım. Bozulursa araba sana %50 zamlı gelir. Hoş garantili olanın bile değiştirmeleri sıkıntılı imiş, son modellerde sıkıntının azaldığını duymuştum o ayrı. Mmt çok konforlu olmamakla birlikte dizelde fazla sorun çıkarmayan bir şanzıman, yeni corollalarda benzinli+cvt kullanılıyor. cvt nin çok iyi olduğu söyleniyor, ayrıca çok basit bir yapısı var. Arkadaşın bahsettiği hız sab. sistem gerçekten neden dizel modelde verilmiyor bende anlamıyorum. Aklıma dizel+mmt+cc uyumsuzluğu geliyor istenilen performans ve yakıt tüketimi elde edilemiyor olabilir, yada benzinli modelin satışına şans vermek içindir.
tam tersi hocam garantili olanların onarım/değişimi zaten yapılıyor garantisi bitenlerde eğer garantisi bittiği halde düzenli yetkili servis bakımlıysa iyi niyet garantisi adı altında ücretsiz değişim/onarım sağlanıyor. tabi gönül isterdiki abd deki gibi 10 yıl garantili olsun.

erhnhtms' Alıntı:
tıpkı imkanı olduğu halde 100 tl lik sağlam sorunsuz basit telefon kullanan yada 2000 tl lik akıllı telefon kullanan insanlar gibi. kimisi garanticidir kimisi teknoloji meraklısı. saygılar

Sayın Hocam bak abartarak örnek nasıl veriliyor gördün mü ? :idea:

Ben toyota sorunsuz honda mükemmel demiyorum, Alman arabaları (vw,opel,skoda) öyle kıyaslandığı araçlardan hele ki japon araçlarından çok üstün değiller(bazı özelliklerde eksi bazı özelliklerde artılardalar), ve altını çiziyorum ülkemizin şartlarında.

Selamlar

kafkas' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
tıpkı imkanı olduğu halde 100 tl lik sağlam sorunsuz basit telefon kullanan yada 2000 tl lik akıllı telefon kullanan insanlar gibi. kimisi garanticidir kimisi teknoloji meraklısı. saygılar

Sayın Hocam bak abartarak örnek nasıl veriliyor gördün mü ? :idea:

Ben toyota sorunsuz honda mükemmel demiyorum, Alman arabaları (vw,opel,skoda) öyle kıyaslandığı araçlardan hele ki japon araçlarından çok üstün değiller(bazı özelliklerde eksi bazı özelliklerde artılardalar), ve altını çiziyorum ülkemizin şartlarında.

Selamlar

ben örnek kullanımı derken benim kullanımımı çarpıtmaktaktan bahsettim sayın hocam ben ankesörlü demedim ayrıca fordu da yazdım bunları kastettim. altını çizdiğim kısımda ise %100 katılıyorum sana zaten yukarda/önceki sayfada yazdığımı tekrar okursan cümleme sorunsuz makina yoktur diye başladım benimde zaten gıcık olduğum olay herkesin elindekine altın başkasındakine kaka demesidir. selamlar saygılar bizden

ikinci elde en az değer kaybeden hatta daha fazlaya bile satılabilen marka hangisi :?:

isikayhan' Alıntı:
ikinci elde en az değer kaybeden hatta daha fazlaya bile satılabilen marka hangisi :?:

Hocam Allah askina bunu burda marifet gibi soylemeyin, dogus'un milleti keriz yerine koymasindan baska bisey degildir o..

Vw kotu arabadir demiyorum ama bizim milletin oyle taptigi gibi bir arac ta degildir, eskilerden kalma bir alman hayranligindan ibarettir..

@erhnhtms arkadasim, hala iyi niyet garantisi diyorsunuz, yapmayin gozunuzu seveyim, iyi niyet garantisi nedir verseye 10 sene garantiyi, bize 2. Sinif muamele yapmasaya..

1.w nin su iyi niyet garantisi ile ilgili bir istatiksel bilgi varmidir elinizde

2. Dsg li araclarin garanti extra programina dahil edilmedigi dogru mudur

branta' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:

Hocam Allah askina bunu burda marifet gibi soylemeyin, dogus'un milleti keriz yerine koymasindan baska bisey degildir o..

Vw kotu arabadir demiyorum ama bizim milletin oyle taptigi gibi bir arac ta degildir, eskilerden kalma bir alman hayranligindan ibarettir..

@erhnhtms arkadasim, hala iyi niyet garantisi diyorsunuz, yapmayin gozunuzu seveyim, iyi niyet garantisi nedir verseye 10 sene garantiyi, bize 2. Sinif muamele yapmasaya..

1.w nin su iyi niyet garantisi ile ilgili bir istatiksel bilgi varmidir elinizde

sayın hocam;

hocam ikinci elden bahsetmiş doğuşla ne alakası var ikinci elin?

vw kötü araba değil dediğin gibi tapılacakta değil fakat alman hayranlığından ziyade sağlam arabalar. aynı mantıkla toyota da tapılacak araba değil ama ona tapan sayısı da az değil.

10 sene garanti olayında kesinlikle haklısın bu konuda hem fikiriz. benim dediğim olay ise diyelim araç 2 yıl garantiliydi 2 yıl geçti garanti bitti 4 yaşında bir sorun oluştu ve sizde aracınızı hep düzenli olarak yetkili servise götürüyor iseniz böyle bir kıyak yapılabiliyor ama resmi bir şey değil tabi biraz kısmet.
istatiski bir veri yok elimde fakat 2. dediğinizi sizden duyuyorum ilk verirsin parayı uzatırsın garantiyi zaten vw de parayı bastırırsan istediğini alırsın. öyle 71 bin tl yi corollaya verip hız sabitlemeyi paranızla standart yada opsiyon olarak alamama gibi durumlar olmaz vw de 8) bu arada yeni kasa corollayıda hakkaten beğendim ama sırf dizelde cc olmaması opsiyon dahi olamaması sinir etti beni iyice :verymad:

olay honda vw kavgasına dönmüş sanırım
ikiside alıcısına göre çok iyi arabalar ama şu bir gerçek şuan yollarda honda dan daha fazla VW var..

2013 yılı araç satış rakamları;
1. Fiat Linea 19,082 adet
2. Opel Astra 14,057 adet
3. Renault Symbol 12,715 adet
4. Renault Fluence 12,401 adet
5. Renault Clio 12,271 adet
6. Volkswagen Polo 10,074 adet
7. Ford Focus 8,979 adet
8. Ford Fiesta 8,868 adet
9. Opel Corsa 8,861 adet
10. Volkswagen Jetta 8,542 adet
11. Hyundai i20 8,074 adet
12. Volkswagen Passat 7,344 adet
13. Volkswagen Golf 7,072 adet
14. Dacia Duster 5,364 adet
15. Toyota Auris 5,177 adet
16. Peugeot 301 5,169 adet
17. Honda Civic 5,004 adet
18. Dacia Sandero 4,909 adet
19. Hyundai Accent Blue 4,876 adet
20. Citroen C-Elysee 4,778 adet
21. Nissan Qashqai 4,768 adet
22. Hyundai i30 4,488 adet
23. BMW 3 Serisi 4,383 adet
24. Toyota Corolla 4,228 adet
25. Fiat Punto 3,468 adet
26. Hyundai ix35 3,049 adet
27. Citroen C4 3,030 adet
28. Renault Megane 2,869 adet
29. Kia Sportage 2,717 adet
30. Volkswagen Tiguan 2,566 adet

Kaynak;

http://www.arabalar.gen.tr/en_cok_satan_arabalar.php

branta' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:

ikinci el fiyatlarını da mı doğuş belirliyor :?:

isikayhan' Alıntı:
branta' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:

Kim belirliyor? Dogusun etkisi yok diyorsaniz,
Aracin sifir satis fiyati, bulunabilirligi etkili degil mi ikinci elde?
Dogusun bu uyanikligini farketmeyenlere sunu sorayim, vw grubu GM ve Toyotadan daha mi cok arac satiyor ki milleti bu kadar bekletiyor, talep yetistiremiyor??

ee o zaman rakiplerini gozden gecirsin, hem daha fazla satip hem nasil bu kadar cabuk arac yetistiriyorlar..

erhnhtms' Alıntı:
branta' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:

sayın hocam;

hocam ikinci elden bahsetmiş doğuşla ne alakası var ikinci elin?

vw kötü araba değil dediğin gibi tapılacakta değil fakat alman hayranlığından ziyade sağlam arabalar. aynı mantıkla toyota da tapılacak araba değil ama ona tapan sayısı da az değil.

10 sene garanti olayında kesinlikle haklısın bu konuda hem fikiriz. benim dediğim olay ise diyelim araç 2 yıl garantiliydi 2 yıl geçti garanti bitti 4 yaşında bir sorun oluştu ve sizde aracınızı hep düzenli olarak yetkili servise götürüyor iseniz böyle bir kıyak yapılabiliyor ama resmi bir şey değil tabi biraz kısmet.
istatiski bir veri yok elimde fakat 2. dediğinizi sizden duyuyorum ilk verirsin parayı uzatırsın garantiyi zaten vw de parayı bastırırsan istediğini alırsın. öyle 71 bin tl yi corollaya verip hız sabitlemeyi paranızla standart yada opsiyon olarak alamama gibi durumlar olmaz vw de 8) bu arada yeni kasa corollayıda hakkaten beğendim ama sırf dizelde cc olmaması opsiyon dahi olamaması sinir etti beni iyice :verymad:

Hocam bana iyi niyet garantisi demeyin, bu aldatmacadan ote bisey degildir..malina guvenen adam resmi garanti verir iyi niyet nedir :)

Ben fanatik falan degilim bu arada, aracimi almadan once seat, vw, ford, opel ve toyotaya gittim. C 4 u cok begenmeme ragmen gitmedim psa ya olan onyargimdan dolayi.. Leon u cok begenmedim( eski kasa) vw nin su uyanikligini iyice fark ettim tepem atti iyice, ford ta .... bir satis temsilcisine denk geldim ve fiyat-donanim politikasinda da ford hosuma gitmedi, opelin dizeli yetesiz geldi-guven vermedi, sonuc olarak gittim yeni kasanin cikacagini bile bile uygun fiyata dizel auris aldim. Geri donsem tecihim degismez fakat su an arac alalacak olsam bodoslama toyotaya dalmam yine.. Vw bu politikasini degistirmedigi surece vw den de arac almam..

Son olarak, uzun vadede bir araca binecekseniz o markanin uzatilmis garanti fiyatlarina ve sartlarina bakin bazi seyleri on gormeniz acisindan..tabi araci binmek icin aliyorsaniz, galericiyseniz fikir vermek haddime dusmez zaten..

branta' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:

Kim belirliyor? Dogusun etkisi yok diyorsaniz,
Aracin sifir satis fiyati, bulunabilirligi etkili degil mi ikinci elde?
Dogusun bu uyanikligini farketmeyenlere sunu sorayim, vw grubu GM ve Toyotadan daha mi cok arac satiyor ki milleti bu kadar bekletiyor, talep yetistiremiyor??

ee o zaman rakiplerini gozden gecirsin, hem daha fazla satip hem nasil bu kadar cabuk arac yetistiriyorlar..

branta' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:

Hocam bana iyi niyet garantisi demeyin, bu aldatmacadan ote bisey degildir..malina guvenen adam resmi garanti verir iyi niyet nedir :)

Ben fanatik falan degilim bu arada, aracimi almadan once seat, vw, ford, opel ve toyotaya gittim. C 4 u cok begenmeme ragmen gitmedim psa ya olan onyargimdan dolayi.. Leon u cok begenmedim( eski kasa) vw nin su uyanikligini iyice fark ettim tepem atti iyice, ford ta .... bir satis temsilcisine denk geldim ve fiyat-donanim politikasinda da ford hosuma gitmedi, opelin dizeli yetesiz geldi-guven vermedi, sonuc olarak gittim yeni kasanin cikacagini bile bile uygun fiyata dizel auris aldim. Geri donsem tecihim degismez fakat su an arac alalacak olsam bodoslama toyotaya dalmam yine.. Vw bu politikasini degistirmedigi surece vw den de arac almam..

Son olarak, uzun vadede bir araca binecekseniz o markanin uzatilmis garanti fiyatlarina ve sartlarina bakin bazi seyleri on gormeniz acisindan..tabi araci binmek icin aliyorsaniz, galericiyseniz fikir vermek haddime dusmez zaten..

şu videoyu gördükten sonra Toyota'ya yaklaşmazınız herhalde:
http://www.youtube.com/watch?v=IWzAEPZ760k

Hocam allah askina kotulemek icin cekildigi belli olan boyle bir video ile cevap vermeyin.. orda nasil bir otorite soz konusu??

Buna benzer bir golf 6 videosu vardi, satici golfun kapisina cikip zipliyordu sonra bunu sakin hyundai veya hondanizla denemeyin diyordu.. Ona cevaben bir amerikali yine 20 yillik hondadinin kapisinda zipliyordu bisey olmuyordu madara ediyordu vs. de,

boyle amator videolarla is yurumez..

Edit:

iş camur atmaya geldi mi alin su basligi bastan sona okuyun,yilin otomobili golf 7 yi sahiplerinden dinleyin. 105 sayfa olmus.

http://www.golfturkiye.net/golf-mk-7-11 ... ex105.html

o videoda zaden yeni corollanın imalat kalitesinin düşüşü görünüyor

daha eski araçların sağlam olmadığını göstermiyor

isikayhan' Alıntı:
o videoda zaden yeni corollanın imalat kalitesinin düşüşü görünüyor

daha eski araçların sağlam olmadığını göstermiyor

Tamam o video amerikada cekilmiste, bende 2012 auris var o videoyla alakasi yok gayet tok, ne fitiller ne sac o sekilde.. Mesela benim auris golf 6 dan on ve arka tampon testlerinde daha basarili sekilde( thatcham testlerinde)

Maliyetle ilgili elbette bazi duzenlemeler olabilir, ona bakarsaniz vw de golf 7 de cift salincagi belirli modellerde kaldirdi, arka kapilari sert plastik yapti.. Golf 6 ya gore bariz kalite dususu..

Toyota kaizen felsefesiyle calisir, kotulemeden once bunu arastirin lutfen..

srknkkc' Alıntı:
toyota ilk önce adam gibi şanzımanla yağ yakmayan dizel motor yapsın

Yuru be hocam kim tutar seni:) benim dizel yag yakmiyor cevremde 200 bin yapan hala yag yakmayan toyota dizellerde var, demek ki yapmis, rahat ol..

Ayrica bahsettigin markanin, yani toyotanin dunyada en fazla otomobil satip en az ariza istatisligi olan markalardan biri oldugu, musteri memnuniyetinde su konuda bahsi gecen markalardan daha ust duzeyde oldugunu unutma..

Benimkiler kulaktan duyma veriler degil resmi arastirmalardir..

Bazı arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum. Sanki ilgili markalardan komisyon alıyor gibi savunuyorsunuz...

branta' Alıntı:
srknkkc' Alıntı:

Yuru be hocam kim tutar seni:) benim dizel yag yakmiyor cevremde 200 bin yapan hala yag yakmayan toyota dizellerde var, demek ki yapmis, rahat ol..

Ayrica bahsettigin markanin, yani toyotanin dunyada en fazla otomobil satip en az ariza istatisligi olan markalardan biri oldugu, musteri memnuniyetinde su konuda bahsi gecen markalardan daha ust duzeyde oldugunu unutma..

eğer sen 200 bin kmyi bir kıstas olarak alıyorsan diyecek bişey yok :) bu arada şanzıman manuel hocam herhalde ona değinmemişsin :D..bu arada arıza istatistiği demişsinde hocam 7,4 milyon aracı ben geri çağırmadım herhalde :-1:

srknkkc' Alıntı:
branta' Alıntı:
srknkkc' Alıntı:

eğer sen 200 bin kmyi bir kıstas olarak alıyorsan diyecek bişey yok :) bu arada şanzıman manuel hocam herhalde ona değinmemişsin :D..bu arada arıza istatistiği demişsinde hocam 7,4 milyon aracı ben geri çağırmadım herhalde :-1:

200.000 km dir yağ yakmamış araçlar var diyorum gayet basit bir olaymış gibi görüyorsun hocam, daha fazlasını istiyorsan forumda 400.000 leri görmüş taksicilerde var sorunsuz olarak ama 2. ağızdan olduğu için söyleme gereği duymadım..

MMT olayına gelince, maalesef ama maalesef insanımız yarı otomatik şanzımanı otomatik gibi kullanmaya çalışınca, kullanım kılavuzu okumayınca sorunlar meydana geliyor.. Ayrıca Toyota yeni nesil benzinli araçlarda multdrive(cvt) şanzıman kullanıyor, denemenizi tavsiye ederim.. Civic'in dizelinde otomatik seçeneği yok hala, cvt'de jazz da var, benzinli civic'te hala eski tork konvertörü kullanıyorlar otomatik olarak..
Yüksek torklu dizellerde otomatik şanzıman sıkıntıdır, dsg de bu yüzden sıkıntılı aslında..

7.4 milyon araç neden geri çağırıldı "" Elektrikli cam ana anahtarının üretimi esnasında koruyucu yağın (gres) her noktaya düzenli olarak yayılamaması sebebiyle kontak noktalarında zaman içerisinde aşınmalar meydana gelmekte ve bu aşınmalar takılma veya zaman içerisinde anahtarın çalışmamasına sebebiyet verebilmektedir"" ve söz konusu araçlar 5-7 sene önce üretilmiş araçlar Böyle bir geri çağırmayı yapabilecek başka baba bir firma var mı acaba...
kaynak : http://ekonomi.haberturk.com/otomobil/h ... -cagiriyor

branta' Alıntı:
srknkkc' Alıntı:
branta' Alıntı:
srknkkc' Alıntı:

200.000 km dir yağ yakmamış araçlar var diyorum gayet basit bir olaymış gibi görüyorsun hocam, daha fazlasını istiyorsan forumda 400.000 leri görmüş taksicilerde var sorunsuz olarak ama 2. ağızdan olduğu için söyleme gereği duymadım..

MMT olayına gelince, maalesef ama maalesef insanımız yarı otomatik şanzımanı otomatik gibi kullanmaya çalışınca, kullanım kılavuzu okumayınca sorunlar meydana geliyor.. Ayrıca Toyota yeni nesil benzinli araçlarda multdrive(cvt) şanzıman kullanıyor, denemenizi tavsiye ederim.. Civic'in dizelinde otomatik seçeneği yok hala, cvt'de jazz da var, benzinli civic'te hala eski tork konvertörü kullanıyorlar otomatik olarak..
Yüksek torklu dizellerde otomatik şanzıman sıkıntıdır, dsg de bu yüzden sıkıntılı aslında..

7.4 milyon araç neden geri çağırıldı "" Elektrikli cam ana anahtarının üretimi esnasında koruyucu yağın (gres) her noktaya düzenli olarak yayılamaması sebebiyle kontak noktalarında zaman içerisinde aşınmalar meydana gelmekte ve bu aşınmalar takılma veya zaman içerisinde anahtarın çalışmamasına sebebiyet verebilmektedir"" ve söz konusu araçlar 5-7 sene önce üretilmiş araçlar Böyle bir geri çağırmayı yapabilecek başka baba bir firma var mı acaba...
kaynak : http://ekonomi.haberturk.com/otomobil/h ... -cagiriyor

neyse sayın hocam sonuçta honda toyotadan gerek şanzıman gerekse de motor konusunda herzaman daha önde :+1: diyor ve herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum..saygılarımla:)

Geri