prof.foto.mak. tavsiye?

Kodla Büyü
arkadaşlar ben canon eos 550 d de karar kıldım.Sizce bu canon eos 550d yi(türkçe manuel olarak) hem uygun fiyata hem de güvenilir olarak nereden almalıyım? bir de lens özelliği fiyata nasıl yansıyo?

o da güzel bir seçim tabiki ama d90 önerirdim ben de bir kullanıcısı olarak.
ikinci el düşünürseniz 9000 civarı shutterdaki makinemi satmayı planlıyorum. ilgilenirseniz görüşebiliriz.

hocam size tavsiyem birde firmanın Türkiye'deki servis ağına bakın bu da çok önemli...

Nikon D90 ile Canon EOS 550D yi kıyaslamak yanlış olur. Paran yeterse tabiki D90 ama 550D de fiyatına göre gayet iyi makina.

melanik' Alıntı:
arkadaşlar ben canon eos 550 d de karar kıldım.Sizce bu canon eos 550d yi(türkçe manuel olarak) hem uygun fiyata hem de güvenilir olarak nereden almalıyım? bir de lens özelliği fiyata nasıl yansıyo?
www.fotografium.com alışveriş yapıp çok memnun kaldığım bir sitedir. Müşteri memnuniyetini hep en üst seviyede tutmaya çalışıyorlar. Fiyatları da uygun seviyede. Tabi Spot ya da benzeri satış yapan yerlerde çok daha ucuza bulabilirsiniz ama dükkandan çıktığınızda garanti biter.

hocam canon alın bence canon modellerinin desteklediği (Nikon destekliyor mu bilmiyorum) Magic Lantern diye bir program var neredeyse makineye tekrardan hayat veriyor.Bu tabiki Nikon kötü anlamına gelmiyor ama bir ayrıntı olarak belirtmek istedim.

DSLR makinalar kolay arıza verecek makinalar değildir. O yüzden spot olarak satanlardan da düşünebilirsiniz, yani dükkan garantili.
Aslında bulunduğunuz ili söyleseniz daha yardımcı olan çıkacaktır. Mesela İstanbuldaysanız, Sirkeciye uğramadan fotoğraf makinası almayın derim.

bence fiyatlar çok da uygun sayılmaz hocam
ben bu makineyi http://www.fotografium.com/Nikon-D3100- ... _3156.html teknosadan turuncu indirimle 1300 liraya almışım,çanta ve kartla birlikte bana 1450 civarı bir paraya mal olmuştu
zaten 18-55 lens çok yeterli olmuyor sonrasında illaki lens alman gerekiyor,
mediamarket gibi büyük mağazalarda güzel kampanyalar yapıyorlar onları araştırmak gerek acele etmeyin derim

aslicakir' Alıntı:
bence fiyatlar çok da uygun sayılmaz hocam
ben bu makineyi http://www.fotografium.com/Nikon-D3100- ... _3156.html teknosadan turuncu indirimle 1300 liraya almışım,çanta ve kartla birlikte bana 1450 civarı bir paraya mal olmuştu
zaten 18-55 lens çok yeterli olmuyor sonrasında illaki lens alman gerekiyor,
mediamarket gibi büyük mağazalarda güzel kampanyalar yapıyorlar onları araştırmak gerek acele etmeyin derim

hımm haklısınız aslında media markette uygun fiyatlarda olabilio ama işte çok beklemekte istemiyorum :(

senjizu' Alıntı:
melanik' Alıntı:
http://www.fotografium.com alışveriş yapıp çok memnun kaldığım bir sitedir. Müşteri memnuniyetini hep en üst seviyede tutmaya çalışıyorlar. Fiyatları da uygun seviyede. Tabi Spot ya da benzeri satış yapan yerlerde çok daha ucuza bulabilirsiniz ama dükkandan çıktığınızda garanti biter.

sağolun hocam :) spot mağazalarada bakayım en iyisi.

wes' Alıntı:
DSLR makinalar kolay arıza verecek makinalar değildir. O yüzden spot olarak satanlardan da düşünebilirsiniz, yani dükkan garantili.
Aslında bulunduğunuz ili söyleseniz daha yardımcı olan çıkacaktır. Mesela İstanbuldaysanız, Sirkeciye uğramadan fotoğraf makinası almayın derim.

istanbul da değilim malesef.şu an tek şansım kayseri veya ankara.

melanik' Alıntı:
wes' Alıntı:

hocam fotografium iyidir fakat birinci tercihim fotozeynep.com.tr yalnız 1500-1600 gibi fiyatlara 500d değilde spot 600d bulursunuz zorlasanız...

sahibinden.com da veya sanalpazar da satan elemanlar var onlarla iletişime geçebilirsiniz şansınıza güveniyorsanız..

garanti iyidir hoştur ama tam ihtiyacınız olduğunda "kullanıcı hatası" cevabını almayacağınız bir garantisi de yoktur..

spot ve 2.el tavsiye ederim fakat o da şans işi, dslr de kolay kolay sorun çıkarmaz bu arada alırken yanınızda anlayan biri olur da üstten bir kontrol ederse yeterlidir..

birkaç örnek vereyim sıkılırsanız okumayın :)
1.sıfır makina aldım 3 ay kullandım kesmemeye başladı sattım elden birine, 1 ay sonra konuştuk adam memnundu..
2. sahibinden.com da makina beğendim, karşı taraf izmirde bir tanıdığına gönderi gittim elledim beğendim verdim parayı aldım 1 yıla yakın oldu çok şükür bir sorun yok...
3. lens ilanı gördüm adamla konuştum; izmirde tanıdıklar olacaktı bir arıyayım dedi. Hocam uğraşma dedim ben parayı havale edeyim direk hesaba sen ürünü yolla, parayı geçtim arkadan ürünü kargoladı ürün sorunsuz çok şükür(adam yollamasa yollamaz ürünü)
4. 75-300 satış ilanı verdim, istanbuldan biri aradı "ürün temiz mi" dedi :) "temiz" dedim, "hesabı ver parayı yollayayım" dedi yolladı parayı. Ürünü kargoladım(ürünü yollamasam yollamam dimi:) sonra aradı ürünü almış teşekkür etti..
5.filtre alacaktım ilan gördüm aradım adamı "ürünü göndereyim sen parayı sonra geçersin dedi", ürün geldi beğendim geçtim parayı hesaba(ödemesem ödemem adam zaten "yahu göndermesende canın sağolsun" demişti)

işin özeti: 3-5 çürük elma olsada dslr ile uğraşanlar genelde iş güç kişilik sahibi insanlardır ağırlı olarak, esnaf ise zaten kolay kolay yamuk yapmaz :)

branta' Alıntı:
melanik' Alıntı:
wes' Alıntı:

hocam fotografium iyidir fakat birinci tercihim fotozeynep.com.tr yalnız 1500-1600 gibi fiyatlara 500d değilde spot 600d bulursunuz zorlasanız...

sahibinden.com da veya sanalpazar da satan elemanlar var onlarla iletişime geçebilirsiniz şansınıza güveniyorsanız..

garanti iyidir hoştur ama tam ihtiyacınız olduğunda "kullanıcı hatası" cevabını almayacağınız bir garantisi de yoktur..

spot ve 2.el tavsiye ederim fakat o da şans işi, dslr de kolay kolay sorun çıkarmaz bu arada alırken yanınızda anlayan biri olur da üstten bir kontrol ederse yeterlidir..

birkaç örnek vereyim sıkılırsanız okumayın :)
1.sıfır makina aldım 3 ay kullandım kesmemeye başladı sattım elden birine, 1 ay sonra konuştuk adam memnundu..
2. sahibinden.com da makina beğendim, karşı taraf izmirde bir tanıdığına gönderi gittim elledim beğendim verdim parayı aldım 1 yıla yakın oldu çok şükür bir sorun yok...
3. lens ilanı gördüm adamla konuştum; izmirde tanıdıklar olacaktı bir arıyayım dedi. Hocam uğraşma dedim ben parayı havale edeyim direk hesaba sen ürünü yolla, parayı geçtim arkadan ürünü kargoladı ürün sorunsuz çok şükür(adam yollamasa yollamaz ürünü)
4. 75-300 satış ilanı verdim, istanbuldan biri aradı "ürün temiz mi" dedi :) "temiz" dedim, "hesabı ver parayı yollayayım" dedi yolladı parayı. Ürünü kargoladım(ürünü yollamasam yollamam dimi:) sonra aradı ürünü almış teşekkür etti..
5.filtre alacaktım ilan gördüm aradım adamı "ürünü göndereyim sen parayı sonra geçersin dedi", ürün geldi beğendim geçtim parayı hesaba(ödemesem ödemem adam zaten "yahu göndermesende canın sağolsun" demişti)

işin özeti: 3-5 çürük elma olsada dslr ile uğraşanlar genelde iş güç kişilik sahibi insanlardır ağırlı olarak, esnaf ise zaten kolay kolay yamuk yapmaz :)

Hocam ya burası çok pahalı geldi bana :?: http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&s ... uctid=3105

[/quote]Hocam ya burası çok pahalı geldi bana :?: http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&s ... uctid=3105[/quote]

hocam makinanin fiyatına bakmamıştım :) ama ekipman fiyatları uygundur

bide yalcinlar.com.tr var ankara istanbul izmirde falan şubeleri var, her türlü bayramda iyi kampanya yaparlar beklerseniz (%20-30 lara varan)
bayram dediysem ramazan,bayram, 23nisan, 19 mayıs, 29 ekim, sevgililer günü vs.. aklınıza ne gelirse

arkadaşım media markette bu hafta canon eos500d kit lens ve 75-300 lens 1800 tl bence fiyatı oldukça iyi bir bak istersen.

Hocam ya burası çok pahalı geldi bana :?: http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&s ... uctid=3105[/quote]

hocam makinanin fiyatına bakmamıştım :) ama ekipman fiyatları uygundur

bide yalcinlar.com.tr var ankara istanbul izmirde falan şubeleri var, her türlü bayramda iyi kampanya yaparlar beklerseniz (%20-30 lara varan)
bayram dediysem ramazan,bayram, 23nisan, 19 mayıs, 29 ekim, sevgililer günü vs.. aklınıza ne gelirse[/quote]

Yalçınlar'dan ürün alacağıma; karşıma çıkan ilk spotçudan alırım kafam daha rahat olur. O kadar yani... Garanti kapsamında kendilerine başvurduğunuzda, sizi fotoğrafçılıktan soğutacak kadar uğraştırırlar.

swanp' Alıntı:
hobi amaçlı ise bu bile işinizi görür hocam.
http://www.akakce.com/dijital-fotograf- ... 46839.html
saygılar

ben bunu aldım idare eder sanırım orada burada çekmek için

http://www.teknosa.com/kategori/fotogra ... f_makinesi

613_0.jpg

hala makina mı alıcaksınız :) 3 aydır bir fikir sahibi olmanız gerekirdi.. fotograf sitelerinin forumlarından teknik bilgi edinin.. objektiflerin mm leri ne demek odak uzaklığı ne demek hangi objektif ne işe yarar , body mi önemli yoksa objektif mi v.s v.s bu işler öyle tavsiye ile olmaz..tavsiye ile ancak compact makina alınır sayın hocam..

siz hem ucuz olsun hem kaliteli sonuç alayım istiyorsunuz sanırım okudugum kadarı ile.. malesef 1500 tl nin altında o iş zor.. ancak belki 2.el alırsınız.. canon 450 d 500 d felan..

giriş seviyesi canon ve nikonları araştırıp alın birini.

Geri