Proje Liselerinde Görevli Öğretmenlerden Öneri İstiyorum

Kodla Büyü
Konuyu açan arkadaş hevesli ve heyecanlı şekilde konu açmış ama bir kaç arkadaşımız hevesini kaçırmak için elinden geleni yapmış. Her ne olursa olsun bizler hevesimizi kaçırmadan çalışmakla mükellefiz, vicdanımıza karşı sorumluyuz. Lütfen arkadaşımızın hevesini kaçırmayın, fikir veren varsa olcay hocam ve bazı arkadaşlar gibi yardımcı olsun, yoksa sussun yazmasın.
Teşekkür ediyorum sayın Hocam. Aynen öyle sorum net, cevabı olan yazsın olmayan baksın geçsin, sanki okulda müdür kızmıyor diye birbirimize herşeyi söylüyor muyuz da burada admini bekleyeceğiz. Toplumsal kurallar siber hayatta da devam eder. Gereksiz yere kimse kimsenin zamanını çalmasın. Bu tür konularda yorum yapmazdım hiç ama kaçtır görüyorum artık.

Ben de öyle hissettim açıkçası da 6-7 kişilik idari kadro var, ben tatilde bir ordayım bir burda, çoğunlukla görev yaptığım ilde bile değilim, tatilde böyle bir yükümlülüğü müz var mı proje okulunda? Her cümlenin sonu ee proje okulunun işi çok olur bunu herkes bilir ona göre tayin isterle bitiyor kışın tamam ama yazın da tatilimi ona göre mi düzenleyeceğim?
Hayır hocam yaz tatili başlar iş biter. Proje okulundasın yazında gel diyemez kimse. Ha şu oldu yks sonuçları açıklandı afiş vs hazırladım. Müdür yardımcısı verileri attı. Bende canvandan hallettim gönderdim o kadar. Okula gel, iş çok olur kısmı açıkçası beni bağlamaz. Ha o şekilde de bir talepleri olmadı hiç.

İş çok olur doğru ama tek bana olmaz. Oraya gelen herkes proje okuluna istedi. Onlara normal okul bana mı proje okulu? Dersiniz gerekirse.

Son düzenleme:
Hayır hocam yaz tatili başlar iş biter. Proje okulundasın yazında gel diyemez kimse. Ha şu oldu yks sonuçları açıklandı afiş vs hazırladım. Müdür yardımcısı verileri attı. Bende canvandan hallettim gönderdim o kadar. Okula gel, iş çok olur kısmı açıkçası beni bağlamaz. Ha o şekilde de bir talepleri olmadı hiç.

İş çok olur doğru ama tek bana olmaz. Oraya gelen herkes proje okuluna istedi. Onlara normal okul bana mı proje okulu?dersiniz gerekirse.
Çok teşekkür ederim Hocam, mantıklı uzaktan birşey isterlerse yaparım ama gel git derlerse 50ye yakın kişiyiz. Bir an proje okulunda kiler belki gidiyordur diye düşündüm, okula bakmaya gittiğimde de 3-4 öğretmen vardı Hocam burası yazın da devam ediyor demişlerdi, son sınıfların Yks hazırlığı başlıyormuş

Çok teşekkür ederim Hocam, mantıklı uzaktan birşey isterlerse yaparım ama gel git derlerse 50ye yakın kişiyiz. Bir an proje okulunda kiler belki gidiyordur diye düşündüm, okula bakmaya gittiğimde de 3-4 öğretmen vardı Hocam burası yazın da devam ediyor demişlerdi, son sınıfların Yks hazırlığı başlıyormuş
Son sınıfların yks hazırlığı onların bileceği iş. Belki dyk açıyorlarsa ondandır. Ben 9 ve 10. Sınıdlardan başkasıyle hiç ilgilenmedim.

İlgilenmemek derken gelip yardım istediklerinde yardım ettim, labaratuvarı müsait zamanlarda kullanırdım ödev hazırlarken, proje yazalım diyene yardımcı oldum. 3d yazıcıdan birşey isteyen varsa okulla ilgili proje için çizdik bastık ama dersleri ile ilgili hiçbir şeyim olmadı. Yaz tatilinde de teknofest dışında hiç gitmedim okula. Finale kalırsam yine maket yapmaya arada gideriz.

Son sınıfların yks hazırlığı onların bileceği iş. Belki dyk açıyorlarsa ondandır. Ben 9 ve 10. Sınıdlardan başkasıyle hiç ilgilenmedim.

İlgilenmemek derken gelip yardım istediklerinde yardım ettim, labaratuvarı müsait zamanlarda kullanırdım ödev hazırlarken, proje yazalım diyene yardımcı oldum. 3d yazıcıdan birşey isteyen varsa okulla ilgili proje için çizdik bastık ama dersleri ile ilgili hiçbir şeyim olmadı. Yaz tatilinde de teknofest dışında hiç gitmedim okula. Finale kalırsam yine maket yapmaya arada gideriz.
Hocam 3d yazıcıda hangi yazılımı kullanıyorsunuz?

Hocam 3d yazıcıda hangi yazılımı kullanıyorsunuz?
Hocam thingiverse.com da tasarım varsa direk yazdırıyorum. Yoksa tinkercad üzerinde tasarım yapıyorum. Stl dosyasını yazıcının kendi uygulaması var ona atıp yazdırıyorum. 3d tasarım için fusion 360 öğrenme niyetim var ama bir türlü başlayamadım. Bilgisayarım eskimişti. Yeni aldım bir tane. Tasarım öğrenmeye başlayacağım inşallah tatilide kalan sürede.

Yazıcı zaxe, dilimleme yazılımı da xdesktop.

Hocam thingiverse.com da tasarım varsa direk yazdırıyorum. Yoksa tinkercad üzerinde tasarım yapıyorum. Stl dosyasını yazıcının kendi uygulaması var ona atıp yazdırıyorum. 3d tasarım için fusion 360 öğrenme niyetim var ama bir türlü başlayamadım. Bilgisayarım eskimişti. Yeni aldım bir tane. Tasarım öğrenmeye başlayacağım inşallah tatilide kalan sürede.

Yazıcı zaxe, dilimleme yazılımı da xdesktop.
Harikasınız Hocam, çok teşekkür ederim🙏🙏

Okulumuzun müdürü değişmiş ve yeni gelen müdür beni tanışmak için okula çağırdı proje okullarında rutin bir durum mu
bazı müdürler tatilde planlamalarını yapmak istiyor. hangi yarışmalara hangi projelerle hangi öğretmenlerle başvuru yapacaklarına dair vb. çünkü ilçeden de onlara bunlara katılım için baskı yapılıyor. bizim müdür de pandemide değişti. ilk okula gittiğim gün yanına çağırdı. aslında daha önce çağıracaktım ama pandemi olunca çağırmadım dedi. gittiğimde de çalışma formatörlüğü kabul edip etmeyeceğimi sordu.çalışma saatlerini felan konuştuk. geldiği okulda bilişimci ile teknofest meb robot felan yaptıysa alışkanlık oluyor. diğer biliimcilerden de bekliyorlar aynısını

bazı müdürler tatilde planlamalarını yapmak istiyor. hangi yarışmalara hangi projelerle hangi öğretmenlerle başvuru yapacaklarına dair vb. çünkü ilçeden de onlara bunlara katılım için baskı yapılıyor. bizim müdür de pandemide değişti. ilk okula gittiğim gün yanına çağırdı. aslında daha önce çağıracaktım ama pandemi olunca çağırmadım dedi. gittiğimde de çalışma formatörlüğü kabul edip etmeyeceğimi sordu.çalışma saatlerini felan konuştuk. geldiği okulda bilişimci ile teknofest meb robot felan yaptıysa alışkanlık oluyor. diğer biliimcilerden de bekliyorlar aynısını
Peki gitmeden önce hazırlık yapmalı mıyım? Katılacağım yarışmalar şunlar, yapacaklarım bunlar gibisinden?

Peki gitmeden önce hazırlık yapmalı mıyım? Katılacağım yarışmalar şunlar, yapacaklarım bunlar gibisinden?
Eylüldeki seminer dönemi bunun için zaten. Okulca yarışmalara katılım sağlanacaksa söylenir hangileri olduğu sizde plan oluşturursunuz. Ben teknofest, tübitak için başvurular yapılacak, öğrenciler yönlendirilecek diye zümreme yazarım. Zamanı gelince de rehberlik ederim.

Patent, faydalı model için çalışma isterler onda da derste çocuklara anlatırım olayı. Örnekler veririm neler olabilir diye. Çocuklar gelip derse ki söyle bir tasarım fikrim var onu kağıda dökeriz, metnini yazarız başvurusunu idare ile yaparız. Hatta ben şöyle bir fikir verdim. Resim öğretmeni derste model çizme, figür oluşturma, logo gibi çalışmalar yapsın, onların başvurusu daha kolay ve hızlı sonuçlanıyor. Oradan başvurup patentini alalım dedim. Okulun logosunu ve armasının patentlerini aldık.

Yaz içinde de derste neler yapsam, neyi nasıl işlesem gibisinden örnekler hazırlarım yıl boyu onu kullanırım. Dokümanımı ders sırasında yıl içinde öğrencilerin durumuna göre geliştiririm. Öyle geçer. SInav zamanı pdf olarak ister çocuklar bende vermem defterde var yazdınız diye. Yoksa yazmıyorlar.

Rehberlik ettiğim yarışmalar: Teknofest, Tübitak. Öğrencilerden başka yarışmalar için teklif gelirse ona da katkı sağlarım. Mesela yerelde yarışmalar oldu model tasarımı, basma gibi işler yaptık. İl birinciliği aldık. Sistem güvenliği ile ilgili bir lisenin yarışması vardı çocuklar katıldı. Danışman oldum vs. İlk turu geçtiler ikinci turda elendiler. Nasip her şey.

Ben derse girer işimi yapar gerisine karışmam demedim hiçbir zaman. Çocuklardan talep gelirse elimden geldiğince rehberliğimi yaptım. Mükafatlarını da aldık çok şükür.

Meb robota girecektim idareye çıtlattım pist ve pisiti koyacak koruyacak derslik lazım diye. Bana bodrumda yer var orada çalışabilirsiniz hocam dediler. Ben bodrumda öğrenci ile çalışmam. Ne olur ne olmaz zaten arada su da basıyor çok yağmur olursa. Pist ölür yukardan sınıf ve para lazım dedim. Onu yapamayız deyince o zaman bildiğimi yapayım o bana yeter dedim.

Son düzenleme:
Eylüldeki seminer dönemi bunun için zaten. Okulca yarışmalara katılım sağlanacaksa söylenir hangileri olduğu sizde plan oluşturursunuz. Ben teknofest, tübitak için başvurular yapılacak, öğrenciler yönlendirilecek diye zümreme yazarım. Zamanı gelince de rehberlik ederim.

Patent, faydalı model için çalışma isterler onda da derste çocuklara anlatırım olayı. Örnekler veririm neler olabilir diye. Çocuklar gelip derse ki söyle bir tasarım fikrim var onu kağıda dökeriz, metnini yazarız başvurusunu idare ile yaparız. Hatta ben şöyle bir fikir verdim. Resim öğretmeni derste model çizme, figür oluşturma, logo gibi çalışmalar yapsın, onların başvurusu daha kolay ve hızlı sonuçlanıyor. Oradan başvurup patentini alalım dedim. Okulun logosunu ve armasının patentlerini aldık.

Yaz içinde de derste neler yapsam, neyi nasıl işlesem gibisinden örnekler hazırlarım yıl boyu onu kullanırım. Dokümanımı ders sırasında yıl içinde öğrencilerin durumuna göre geliştiririm. Öyle geçer. SInav zamanı pdf olarak ister çocuklar bende vermem defterde var yazdınız diye. Yoksa yazmıyorlar.

Rehberlik ettiğim yarışmalar: Teknofest, Tübitak. Öğrencilerden başka yarışmalar için teklif gelirse ona da katkı sağlarım. Mesela yerelde yarışmalar oldu model tasarımı, basma gibi işler yaptık. İl birinciliği aldık. Sistem güvenliği ile ilgili bir lisenin yarışması vardı çocuklar katıldı. Danışman oldum vs. İlk turu geçtiler ikinci turda elendiler. Nasip her şey.

Ben derse girer işimi yapar gerisine karışmam demedim hiçbir zaman. Çocuklardan talep gelirse elimden geldiğince rehberliğimi yaptım. Mükafatlarını da aldık çok şükür.

Meb robota girecektim idareye çıtlattım pist ve pisiti koyacak koruyacak derslik lazım diye. Bana bodrumda yer var orada çalışabilirsiniz hocam dediler. Ben bodrumda öğrenci ile çalışmam. Ne olur ne olmaz zaten arada su da basıyor çok yağmur olursa. Pist ölür yukardan sınıf ve para lazım dedim. Onu yapamayız deyince o zaman bildiğimi yapayım o bana yeter dedim.
Anladım Hocam, bir merak ettiğim konuyu daha yazmışsınız lisede deftere yazı yazdırıyor muyuz? Ortaokulda sınavda sorduğumuz soruların defterde yazıyor olma zorunluluğu vardı, yazdırıyorduk çok çok. Üniversitede hiçbir şey yazdırmadım ben anlatırım not alan alır, fakat lisede bu olay nasıl oluyor onu da merak ediyordum

Anladım Hocam, bir merak ettiğim konuyu daha yazmışsınız lisede deftere yazı yazdırıyor muyuz? Ortaokulda sınavda sorduğumuz soruların defterde yazıyor olma zorunluluğu vardı, yazdırıyorduk çok çok. Üniversitede hiçbir şey yazdırmadım ben anlatırım not alan alır, fakat lisede bu olay nasıl oluyor onu da merak ediyordum
Hocam boşa denmemiş söz uçar yazı kalır. Çocuk anlatmadınız diyemiyor. Birkaçı yeltendi demeye defteri açıp bakınca sesleri kesildi.

Son düzenleme:
Hocam boşa denmemiş söz uçar yazı kalır. Çocuk anlatmadınız diyemiyor. Birkaçı yeltendi demeye defteri açıp bakınca sesleri kesildi.
Lisede ders defterine yazmadığınız hiç bir kazanımı soru olarak sormayın, çocuğun veya zayıf alanın canı sıkılırsa burayı işlemedik diye şikayetçi olabiliyor belki kendinizi haklı çıkartacak bir süreç yaşarsınız ama canınız sıkıldığıyla kalırsınız defterde yazmadığı için hukuki süreçlerlede uğraşmak isteyeceksinizdir.

daha önceden yarışmalar hakkında bilginiz varsa hiç gerek yok hocam. teknofest meb robot gibi yarışmalara hiç gitmediyseniz onlarhakkında biraz bilgi sahibi olun yeter. hangi kategoriler ya da hangi aşamalar var diye.
ilk önce çalışma saatleri şartını koydum ben ortaya. onda anlaşırsak diğer konuların hemen hemen hiçbirine hayır demedim. bakalım hocam elimden geleni yaprarım dedim. çünkü ben de severek yapıyorum ve kendimi geliştirmeme de faydası oluyor. sizin de şartlarınız olsun. eylül ayı seminr döneminde de konuşulabilir tabi ama ekim de meb robot var. onun öncesi ek hazırlıklar yapılacak. alınacaklar ve kurulacak pistler. daha önce deneyiminiz yok ise ekim ayına anca yetişir bence.

Hocam teknofest ve tübitaka her sene başvuruyorum çok da uğraşıyıruz lakin ilk aşamayı geçmek nasip olmadı hep sınırda bırakılıyoruz. Geçen projesi kabul edilenlerle görüşüyorum Allah Allah niye böyle oldu ki diyorlar. İlçede okula göre projeler kabul ediliyor gibi bir duyum yayıldı ama kimsenin günahını da almak istemem. Yani sınırda kalmak konusunda çok deneyimliyim:) Tübitak-A için okulca çırpındık onu da geçemedik. Robot yarışmasında hiç tecrübem yok ama. Bir de ilçede yapılan bir yarışmada dereece almıştık Turmepa ile yapılan bir yarışmaydı.
Yazı konusunu da bildiğim iyi oldu açıkçası yazdırmamayı planlıyordum. Kocaman çocuklar diyordum.

Lisede ders defterine yazmadığınız hiç bir kazanımı soru olarak sormayın, çocuğun veya zayıf alanın canı sıkılırsa burayı işlemedik diye şikayetçi olabiliyor belki kendinizi haklı çıkartacak bir süreç yaşarsınız ama canınız sıkıldığıyla kalırsınız defterde yazmadığı için hukuki süreçlerlede uğraşmak isteyeceksinizdir.
Ders defterine yazdığımda soruyorum zaten sıkıntı yok o kunuda.

Performans Ödevi ve Ders İçi Performans ile Proje değerlendirme sürecini nasıl yürütüyorsunuz?
Proje ödevi almıyorlar genelde diğer dersler varken. Alırsa da süreç ne ise normal işletiyorum.
Tüm öğrencilere bu notları , zamanında teslim etmeseler veya hiç yapmasalar bile 100 mü veriyorsunuz?
100 vereceksek neden ödev veriyoruz? Ödevini vermeyene gereken not ne ise o veriliyor.
Her ders yoklama alıyor musunuz? Bir öğrenci derste olmadığı zaman, başka bir öğretmenle bir proje veya etkinlik üzerinde çalıştığını söylüyorsa ona izin verip yok yazmıyor musunuz?
Evet her ders yoklama alıyorum. Neden almayayım. Çocuğun sözü ile iş yapmıyorum. Öğretmen arar, teneffüste haber verir yada ders sırasında gelip öğrenciyi isterse çocuk öğretmen nezaretinde olduğunu biliyoruz. Çocuğun işi biterse ilgili öğretmen ders öğretmenine işin bittiğini ve çocuğun sınıfa gelmesi için gönderildiğini bildiriyor. Çocuk gelmezse durum idareye bildiriliyor.
Ayrıntılı sınav analizi yapıp, öğrencinin sınav kağıdı değerlendirmesini ayrıntıları ile, öğrenci ve istemesi halinde veliyle paylaşıyor musunuz?
Analiz yapıyorum ve öğrenci ve veli isterse zaten kağıdını bakma hakkına sahip. Analizi benden istedikleri için değil hatam varsa görmek için yapıyorum. Tüm kağıtları okuyunca toplam puanı kurşun kalemle yazıyorum. Sonra exxcelde analizi yapıp benim ve excel'in toplamını karşılaştırıp notu ona göre kesinleştiriyorum. Zahmetli biraz ama benim çalışmam o şekilde.
Sınıf ve bireysel olarak öğrencilerin kazanım eksikliği veya ek etkinlik talepleri için planlamalar yapıp okul müdürüne imzalatıyor musunuz?
Ek etkinlik talebinden kastınız nedir? Kazanım eksikliği olmaz zaten yıllık plana göre gittiyseniz. Olağan dışı haller olur geride kalırsınız o zaman bir şekilde tamamlana yoluna gidiliyor.
Bir öğrenci ders defterini tam tutmadığı halde sınav sonucuna itiraz ederse, öğrenciyi deftere yazma konusunda motive edemediğiniz veya ek kaynaklar sunmadığınız için savunmanız isteniyor mu?
Öğrencinin yapacağı işler kendi sorumluluğunda. Sorumluluğunu yerine getirmezse ben neden sorumlu olayım ve savunma vereyim. Notunu tutmazsa ve dolayısı ile eksik çalışırsa sınavdan zayıf alması normal değil mi? O zaman emniyet kemeri takmayanlar için sürücüler yeteri kadar motive edilmediği için kanun çıkaranlar, polisler de savunma mı vermeli. Yada veliniz ders çalışmaya ikna edemez farklı şeyler sunamazsa diye suçlu mu olur?

@wallfacer3506 Bende size bir soru sorayım. Daha dün üye olup bu kadar çok soruyu da sormanız biraz şüpheli geldi bana. Bu soruları sormak için yan hesap açmaya gerek var mıydı? Yeni üyeyseniz de hayırlı olsun. Hoş geldiniz foruma. İyi forumlar. Ama sanki öğrenciymişsinde sizin okulda bu kurallar sıkıymış ve açık ararmış gibi bir hava sezinledim açıkçası.

Lisedede defter mi tutuyor öğrenciler? Eğitim ilerlemez bu memlekette.
Neden? Not tutmanın yada tutturmanın neresi kötü? Çocuk özel ders alırken yada dershaneye giderken defter yada not tutmuyor, son teknoloji araçlarla beynine mi işliyorlar? Yada diğer derslerde not tutarken eğitim ilerliyor da bilişim dersinde not tutunca mı geriliyor?

Son düzenleme:
Zaman zaman not alabilirler ama, her anlatılan defere yazılmaz ki. Online kitaplar var, videolar var. Uygulamaya dayalı bir ders değil mi bu?

Zaman zaman not alabilirler ama, her anlatılan defere yazılmaz ki. Online kitaplar var, videolar var. Uygulamaya dayalı bir ders değil mi bu?
Ders boyu yazdırmıyorum şahsen. Konu neyse onunla ilgili notlarımı tutuyorlar tamam. Bu sene toplamda 13-15 sayfa arasında bir not tuttu çocuklar. Bir yıl için çokta fazla değil. Uygulamayı da yapıyorlar.

En son konu başlıklarında ilgimi çekti bu konu... İlk başta özel bir gruptan gizli bilgiler isteniyormuş gibi başlayan bir konu, 3d yazıcı kullanımı, lisede deftere yazı yazdırılması gibi genel konulara gelmiş... Proje okulu müdürlerinin özel yetkileri ve öğretmenlerinin özel ve gizli teknolojik araştırmalarda görevli olabilecekleri anlamına gelebilecek şeyler yazılmış istenmeden de olsa ... Teknofest, Tubitak vb... konularda genelde rehberlikten bahsedilmiş. Bu o okullara gelen öğrenciler belli bir altyapıyla, bilgi+deneyimle ve araştırma ilgi ve yetenekleriyle geldikleri anlamına mı geliyor. Bir köy okulunda görevli öğretmen ,proje okulunun öğretmen ihtiyacı sebebiyle bu okula atansa, internet üzerinden ulaşacağı bilgilerle görevini zamanla daha iyi yerine getiremez mi? Bence Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin ağırlıklı olduğu söylenen bir forumda, proje okullarında görevli olanlar, köy okullarında görevli olanlar, meslek liselerinden görevli olanlar, anadolu liselerinde görevli olanlar vb...şeklinde konu başlıkları açılıp birkaç üyenin soru cevap etkinliği yapması yanlış ...
Tamam söylendiği gibi hevesli olma duygusu da söz konusu olabilir ama iş anlamsız egoya doğru giderse ne olur...

:D🤣
Tutamadım kendimi güldüm ama gülünmeyecek gibi de değil. Google gibi şunu mu demek istediniz diyesim geldi de o nedir bulamadım.

En son konu başlıklarında ilgimi çekti bu konu... İlk başta özel bir gruptan gizli bilgiler isteniyormuş gibi başlayan bir konu, 3d yazıcı kullanımı, lisede deftere yazı yazdırılması gibi genel konulara gelmiş... Proje okulu müdürlerinin özel yetkileri ve öğretmenlerinin özel ve gizli teknolojik araştırmalarda görevli olabilecekleri anlamına gelebilecek şeyler yazılmış istenmeden de olsa ... Teknofest, Tubitak vb... konularda genelde rehberlikten bahsedilmiş. Bu o okullara gelen öğrenciler belli bir altyapıyla, bilgi+deneyimle ve araştırma ilgi ve yetenekleriyle geldikleri anlamına mı geliyor. Bir köy okulunda görevli öğretmen ,proje okulunun öğretmen ihtiyacı sebebiyle bu okula atansa, internet üzerinden ulaşacağı bilgilerle görevini zamanla daha iyi yerine getiremez mi? Bence Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin ağırlıklı olduğu söylenen bir forumda, proje okullarında görevli olanlar, köy okullarında görevli olanlar, meslek liselerinden görevli olanlar, anadolu liselerinde görevli olanlar vb...şeklinde konu başlıkları açılıp birkaç üyenin soru cevap etkinliği yapması yanlış ...
Tamam söylendiği gibi hevesli olma duygusu da söz konusu olabilir ama iş anlamsız egoya doğru giderse ne olur...
Forumun amacı bilgi paylaşımı. Birbiri ile ilgili öğretmen gruplarının konuları ile ilgili soru cevap yapması buranın doğasına gayet uygun. Bunu uygun görmüyorsanız keşke dün üye olmasaydınız.

Aynen katılmakla beraber
Sanki sadece üstün zekalı bilim adamı olacak çocukların bulunduğu bir okulmuş burası da oraya atanan hocamız panikleyip bu konuyu açmış gibi. Ya da öğretmenliğe yeni başlamış birisi gibi

Okullarda dersler müfredata göre işlenir. Onun bunun dediklerine göre değil. Fikir alışverişi iyidir ama esas olan müfredattır. Aksi halde okullar arası denge bozulur. Nakil olan öğrenci zarar görür

Not : daha önce çok ta şeetmemek lazım diye mesaj atmıştım

Neyse hevesler kaçmasın 🤣

Fikir alışverişi iyidir ama esas olan müfredattır. Aksi halde okullar arası denge bozulur. Nakil olan öğrenci zarar görür
Şu dertten çok müzdaribim. Başka ilden bize nakil gelen çocukların çoğu, ders işlemediklerini öğretmenin 100 verdiğini ve geçtiklerini söylüyor. Sınavı görünce velileri damlıyor. Kötü öğretmen oluyorum.

Müfredatı işleyip öğrencilere rehberlikte edebiliyoruz. Proje yapıyor muydunuz diyorum. Yoooo derste oyun oynadık hep diyorlar.

Çok şükür onlarca nakil gelmiyor aylık ama gelenlerin hepsi aynını söyledi. Doğudn gelenler öyle derken geçen dönem Ankara'dan geldi biri. Babası sınavdan sonra geldi orada ders yapmadılar siz sınav yapmışsınız notu düşmüş diye. Düştüğü yer de 90

2. Sınavda da çocuk 85 aldı. Ukalaca hocam ortalamam düştü 100 verseniz diyor.

Şu sorularda şu hataları yapmışsın dedim. Ne oldu ki yanlışsa 100 yapın diyor. Kovdum odadan.

Böyle hiçbirşey yapmayan zğmrelerimiz de var.

Yazılanlar arasında öğrenciler ile ilgili olan bölüme de güldünüz o zaman. Yani size göre Proje okullarına gelen öğrenciler boş, sizin üstün yetenek ve gayretleriniz sayesinde mi bir şeyler üretiyorlar .
Gerçekten çok hayalperest ve komiksiniz 😅
Ben öğrenciler boş demedim ki. Önceki mesajlarımı okuyun. Akademik olarak çok iyiler ama proje ile hepsi ilgilenmiyor. İlgilenene de sonuna kadar yardımcı olurum dedim.

Üstün yetenekliyim ondan dolayı da üretiyoruz da demedim. Birkaç kez daha okur musunuz mesajlarımı rica etsem.

Böyle hiçbirşey yapmayan zğmrelerimiz de var.
Meslek lisesi deyim. Ağ işletmeliği dalındaki derslere giriyorum son birkaç senedir. 11sınkfta nakil geldi bir öğrenci. 10ncu sınıfta hiç Cisco packet tracert programını bile açmadıklarını söyledi. Diyecek bişey bulamadım

Vay be komikliği bırakıp, zümre öğretmenlerini de suçlamaya ve kötülemeye başlamışsınız.
Sizi okula götürmek için kapınıza limuzin de geliyor mu yoksa ....:cool:
Kimseyi suçlamıyorum. Olanı yazıyorum. Hem limuzin mi? Ne kadar banal. Helikopter varken. Ne kadarda basit araçlarla gidiyorsunuz okula.
Neyse iyi eğlenceler size.

Sizin okuldan mı geldi yoksa o çocuk acaba? Kafamda deli sorular.

Son düzenleme:
Meslek lisesi deyim. Ağ işletmeliği dalındaki derslere giriyorum son birkaç senedir. 11sınkfta nakil geldi bir öğrenci. 10ncu sınıfta hiç Cisco packet tracert programını bile açmadıklarını söyledi. Diyecek bişey bulamadım
Ben o kadar kompleks dersten bile bahsetmiyorum hocam. Bilişim teknolojileri ve yazılım dersi 10. Sınıf.

Ama yeni müfredatın kötü yanı ve zararı şu olacak.

Ben arduino anlatırken diğer okuldaki programlama anlatırsa bizimki giderse yada oradan gelirse öğrenciye yazık olur.

10. Sınıfta 4 farklı program var ve birini seçiyoruz.

Geri