Proje Liselerinde Görevli Öğretmenlerden Öneri İstiyorum

Kodla Büyü
Zaman zaman not alabilirler ama, her anlatılan defere yazılmaz ki. Online kitaplar var, videolar var. Uygulamaya dayalı bir ders değil mi bu?
Hocam bu tip okullardaki öğrencilerin ve velilerin çoğu narsist. Öğrenci bizim dersi önemsemiyor, çalışmayıp düşük not alıyor, bu nedenle ortalaması düşüyor. Kabahati kendinde göreceğine hemen öğretmeni şikayet ediyor. Bu nedenle somut kanıt olması açısından not tutturmak iyi fikir.

İşte sorun da düşündüklerinde hocam, işsiz güçsüz boş gezen adamların durumu budur :) Şimdi senin de hevesin kaçacak kusura bakma.
bu da senin düşüncen saygı duyarım. beni yargılamak ta sana düşmez. nerden biliyorsun işsiz güçsüz dolaştığımı. senin demenle kaçmaz benim hevesim rahat ol.

Son düzenleme:
Zaman zaman not alabilirler ama, her anlatılan defere yazılmaz ki. Online kitaplar var, videolar var. Uygulamaya dayalı bir ders değil mi bu?
bunlar kalıcılığı sağlamaz. Sanırım ben eğitimde klasik görüştenim :D Kodlamada hadi gideri var desek bile yine de ekitaptır videodur bunlar uçar gider. Ya fiziksel olarak kitaba, deftere geçirip kalıcılık sağlarsın ya da programlama ise uygulama geliştirir fiziksel olarak klavye tuşlarına basar tıklar eder yaparsın vs. Video izlemeyle olsaydı tıp fakültesine ne gerek var herkes youtubedaki ameliyat videolarını izleyip cerrah olsun canım :D

Öncelikle Çocuklar ile proje üretmek çok zevkli bir sureçtir sayın hocam.
Naçizane fikir gerekli ise.
3d modelleme için Solidworks öğrenin ve ögretin.
3d uretim için simplyfy 3d kullanin
Robotik için arduino' raspbery pico, ,raspbery pi öğrenin.
Python ve micropython kesinlikle gerekli.
Ve bence en önemlisi temel elektirik ve elektronik bilginizi geliştirin.
Bu uzar gider sanırım :)

Geri