RESİM EKLENMİYOR

Kodla Büyü
sayın hocalarım win7 kurdum.sonra son 3 gündür tüm güncelleştirmeleri yaptım, ie9 ile,mozilla ile meb web e resim ekleyemiyorum..acil yardım gerek.yüklemem gereken bir eklenti programımı eksip nedir anlamadım.java.flash.activex yükledim gene olmadı. ?????

hocam manşet resmi ekleyeceğim bilgisayardan alıp. manşet resmi malumunuz tek oluyor ama yinede almıyor?

manşet resminin boyutunu ayarlamama rağmen resim siyah yükleniyor, bu sorunla karsılaşan var mı?

arkadaşlar zaman zaman ben de aynı sorunla karşılaşıyorum..ama az önce çok hızlı yükleyebildim..resimlerin boyutunu ayarlamak şart ama.

Hocam belirtilen boyutlara getiriyorum gene de boyut hatası veriyor yüklenmiyor anlamadım ben de .

pixresizer programını indir...boyutu 600 x 450 yap ve ondan sonra yükle...sıkıntı olursa yaz hocam..

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak,
ben de resim eklemeye çalışıyorum yaklaşık bir haftadır çok defa denedim, veri tabanı bağlantısında hata oluştu yazıyortüm tarayıcıları denedim, farklı bilgisayarda da denedim yok olmadı neden olabilir lütfen yardım edebilirsiniz, yaşadığım sorun öğretmen kadrosunda

arkadaşlar kafayı yemek üzereyim, lütfen bir fikri olan varsa söyleyebilir mi?

Genel kısmına birden çok resmi bende ekleyemedim en sonunda tek tek denedim oldu. 8-10 tane değil de bir tane ekleniyor.

arkadaşlar aynı problemi ben de yaşıyorum. firefox, chrome güncel sürümlerini kullanarak denedim fakat olmadı. bugün teknik destek bölümüne talep gönderdim. ordan gelen yanıtta il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinden yardım isteyebilirsiniz şeklinde bir yanıt geldi.

Birkaç gündür ben de hiçbir tarayıcıyla resim ekleyemiyordum, eskiden sorun çıkartmıyor olmasına rağmen resim boyutları engel oluyormuş meğer. Resimleri 800x600 küçültüp denedim problemsiz yüklendi.

yaklaşık 15 gündür ben de ekleyemiyorum. resimler 600x450. toplu da yüklesem tek tek de yüklesem en fazla 6 resim yükleniyor.

benimle aynı sorunu yaşayan çokmuş. başlık açayım mı diye düşünüyordum 6 sayfa olmuş. :scared:

Şu an kadromuzu bile oluşturamadım :( resimleri silmiştim eskiler diye yeni resimleri de ekleyemiyorum kadromuz yok olmuyor deli olacam teknik destek e mail attım tekrar deneyiniz diye yazı gelmiş.

desteğe bende yazdım il/ilçe sorunu halleder yazmışlar.ilçeye mail attım al gel bilgilerini burda girelim bizde sorun yok diyor. belki 4-5 bilgisayarda chrome -explorer son sürümleriyle kullandım.hiç birinde eklenmiyor.Delirecem.Kimsenin tınladığı yok idareler iş bekliyor hırrrrrrrrrrr

benim anlayamadığım şu,
evdeki bilgisayarda hata vermiyor sonra bakıyorum okulda veri tabanı bağlantı hatası veriyor

Arkadaşlar resim ekleme konusunda bende sıkıntı yaşadım ve şöyle bir çözüm yolu buldum. Aynı sorunu yaşayan varsa yardımım dokunabilir diye düşündüm.
Önce bir manşet resim ekledim sorun çıkmadı. Sonra diğer resmi atayım dedim hata verdi. Resme sağ tıklayıp özelliklere ordan da ayrıntılara baktım 96 dpi çözünürlük olduğunu farkettim. İşin ilginç tarafı Photoshopta da resmi açamadım.
Daha sonra resmi Paint programıyla açıp png türüne çevirdim. Sonra Photoshop programı ile dpi oranını 72'ye düşürüp, jpeg dosyası olarak kaydettim.

browserla felan alakalı değil...bildiin boyutundan kaynaklanan sorunmuş..9 MB lık fotoları yüklücem die 1 aydır uraşıom debeleniom.pixresizer programıyla fotoların boyutlarını küçülttüm hepsi yüklendi...deneyin işe yarayacaktır

sorun 5 Mb lık fotoları yükleyebileceğinizi iddia eden MEBpanel aslında yükleyemiyor..2 MB a kadar indirdim fotoyu ama gene yüklemedi..dahada küçülttüm anca öyle yükledi...1 MB civarı olmasına dikkat edin

Ekli dosyalar

• PIXresizer.zip
    2.9 MB · Görüntüleme: 29
Geri