Reyhanlıda patlama

Kodla Büyü
spider23' Alıntı:
hükümetimiz gerekeni yapacaktır elbette...rahat olun ey muhalefet ve hükümet düşmanları....Bu ülke de ki hangi vatandaşın KANI YERDE KALMIŞ ki???Bizim gibi bir ülke kendi sınırlarını koruyamayacak kadar ACİZ Mİ???bunlar mümkün olabilir mi..Hele ki başımızda istikrar abidesi güçlü bir başbakanımız varken..????

tabi yapar ondan şüphemiz yok başımıza çuval geçirildiğinde başımızı kuma gömdük, uçağımız düşürüldü ama kimin düşürdüğünüde öğrenmedik, sınırda polisimiz askerimiz öldürüldü hemen cevap verdik. israil ulusal sularda 9 vatndaşımızı öldürdü hemen cevap verdik.
10 yıl önce sıfır terör devralan AKP hükümeti bugün sınırlara hakim olamıyor. pkk ya teslim olmuştur.

eskinden askerin silahı gölgesinde anayasa yapılırdı şimdi pkk nın silahı gölgesinde anayasa yapılıyor tek fark bu anayasanın adı sivil anayasa. siz akp taraftarı olarak ülke satılsa umrunuzda olmaz. adamlar biz özerklik istiyoruz apoyu serbest bırakcağız diyor ama siz anlamak istemiyorsunuz. israilin kuklası olmaktan başka bir şey değil. suriyede esedin gitmesi israilin işine yarayacak bizim ise başımıza bela olacak

yav şu milliyet gazetesini ve yazarlarını alıntı yapıyorsunuz ya zırnık anlam veremiyorum.

spider23' Alıntı:
hükümetimiz gerekeni yapacaktır elbette...rahat olun ey muhalefet ve hükümet düşmanları....Bu ülke de ki hangi vatandaşın KANI YERDE KALMIŞ ki???Bizim gibi bir ülke kendi sınırlarını koruyamayacak kadar ACİZ Mİ???bunlar mümkün olabilir mi..Hele ki başımızda istikrar abidesi güçlü bir başbakanımız varken..????
hocam esip gürlemekle olmuyor maalesef.. ne yapıcaksın savaşıcak mısın suriyeyle... hiç bir şey olmayacak.. :!:

mnn' Alıntı:
spider23' Alıntı:
hocam esip gürlemekle olmuyor maalesef.. ne yapıcaksın savaşıcak mısın suriyeyle... hiç bir şey olmayacak.. :!:

ben olacakları söyleyim ABD askerleri gelir suriyey egirer yüzbinlerce müslüman öldürür sonra yüzbinlerce kadına tecavüz eder. türkiyede arkadan destekler. başbakan abd girerse biz destekleriz diyor. destek hazır. libayada, mısırda, ırakta olduğu gibi

yarın iran şavaşı başlayacak başbakan suriye politikasını iran için yapacak. israil işi biliyor. bizdeki %50 oldukdan sorna bu ülkede herşey olur hemde müslümanlık adına. askerler terörist terörrisler kahraman olduğunu gördükya artık herşey olur

dndd' Alıntı:
ölü sayısının yüzün üzerinde olduğu söyleniyor suriyeliler dünden beri kayıp evlerinden çıkmıyor pek reyhanlıda geçen haftadan beri gerginlik var zaten durum sıkıntılı
bombayı kim patlattı bilmem ama sorumlusu belli kapıları ardına kadar acarsan giren çıkan belli olmazsa olacağı bu bide medya yalan haber yapıyor inanmayın
reyhanlıdan gelenler ölü sayısının 150 civarı olduğunu söylüyor

hep,
süreci ve aKApe'yi çekemeyenlerin işi bunlar!...
ahh, onlar yok mu onlar!... :puhaha:

178906_10151600983199674_37515133_n.jpg

hatay'da onbinlerce kişi akp istifa sloganlarıyla sokaklarda.. medya ne görüyor, ne duyuyor.. akp, tüm olanlara rağmen hala abd ve israil'in suriye politikasının taşeronluğunu yürütüp bu halkı adım adım savaşa sürüklüyor.. yazık, çok yazık.. kanmayın dostlar.. desteklediğiniz adamlar yarın sizi çok sevdiğiniz eşinizden, çocuğunuzdan ayırıp savaşa çağırdığında hala zalim esed, cici muhalifler diyebilecek misiniz?? şimdi sokağa inip savaşa karşı durmanın vaktidir..

247528_477678095638662_46006766_n.jpg

"Mermileriniz hayatlar çaldı, bombalarınız yarınlar çaldı. Siz her el sıkıştığınızda gelecekler çalındı, umutlar çalındı."

bu arada dünkü saldırıyı protesto eden bir grup öğrenci darp edilerek yaka paça göz altına alınmış.. bu memlekette savaşa karşı durmak da suç!!!
485429_477615025644969_1078656660_n.jpg

BDP li demirtaş "hükümeti suçlamak sorumsuzluktur" diyor bu adamlar hükümeti ne zamndan beridir savunuyor. bdp nin suriye üzerindeki emellerinin aksamasında mı? korkuyor.

başbakan" bu iş bizim suriye politikalarımızdan dolayı değildir bugün suçlu aram günü değidlir bugün birlik olma gündür. diyor. akp ne zaman oy derdine düşse birlik çağrısı yapar.başbakan bu saldırının mossad'ın yaptığını bal gibi biliyordu mitte biliyordu ama susturdular. insalarımız ölmüş millet hala oy derdinde. bu milletin onuru akp nin oyundan daha önemlidir.

aslında fotoğraf çok net ama görmek istemeyen işine gelmeyen bakmak istediği yerden bakar.

herhalde ölümler çok fazla 1 gazeteci abartıp yazdı diye bugün tutuklandı basına sansür yasağı geldi bugün.

mnn' Alıntı:
spider23' Alıntı:
nasıl bir anlayışınız var anlamış değilim hala bu kadarmı insan kör olur 3 maymunmu oynanıyor yoksa...bu durumların yaşanmasına sebep olan kim bu hükümet değilmi..suriyenin iç işlerine karışan oraya silah yardımında bulunan elbetteki savaş mağdurlarına yardım vardır ama bu belli bir ölçüde olur..bugün urfada hatayda yerleştirilen her yerde bu sorunlar yaşanmaktadır...KİM İÇ İŞLERİNE KARIŞMIŞSA TEZKERE ÇIKARIP ASKER GÖNDERME EMRİ VERİYORSA...ONLAR GİDİP SAVAŞSIN....ARTIK FAKİRİN ÇOCUĞU BAŞKALARININ OYUNCAĞI ALETİ DEĞİLDİR...BUGÜN ANNELER GÜNÜ YETMEZMİ OĞULSUZ-KIZSIZ BIRAKILAN ANNELERİN GÖZYAŞLARI ONLARIN ÇOCUKLARI SERVETLERİNE SERVET KATARKEN ONLARIN MEZARLIKLARDA GÖZ YAŞI DÖKMELERİ YETMEZMİ...DEDİĞİM GİBİ KİM ONAYLAMIŞSA ONLAR VE ONLARIN ÇOCUKLARI SAVAŞSIN..

spider23' Alıntı:
http://skorer.milliyet.com.tr/kadikoy-de-hukumet-istifa-sesleri/fenerbahce/detay/1707535/default.htm

BU DEVİRDE HİÇBİR ŞEY gizli KALMAZ-kalamaz...işte akp ye karşı ilk defa bu kadar güçlü tepki geliyor..hem de son derece alakasız olarak Fenerbahçe taraftarından..demek ki bir şeylerin yolunda gitmediğini vatandaş görmeye başladı..
teksen' Alıntı:
hep,
süreci ve aKApe'yi çekemeyenlerin işi bunlar!...
ahh, onlar yok mu onlar!...
:puhaha:

spider23' Alıntı:
http://skorer.milliyet.com.tr/kadikoy-de-hukumet-istifa-sesleri/fenerbahce/detay/1707535/default.htm

BU DEVİRDE HİÇBİR ŞEY gizli KALMAZ-kalamaz...işte akp ye karşı ilk defa bu kadar güçlü tepki geliyor..hem de son derece alakasız olarak Fenerbahçe taraftarından..demek ki bir şeylerin yolunda gitmediğini vatandaş görmeye başladı..

Milliyet'in insanları ne denli saf yerine koyma çabası dikkatimi çekti:

Haberin resmi: http://icube.milliyet.com.tr/Skorer600x ... 78103.Jpeg
Resmin orjinali :

Ekli dosyalar

• 970922_10151668200907160_857370439_n.jpg
    970922_10151668200907160_857370439_n.jpg
    60.2 KB · Görüntüleme: 328
Ülke suriyeye savaşa çekilmek isteniyor.Türkiye ise bunu istemiyor ama suriye de zulüm gören katliam gören bir millette kapısına gelmiş ve onlara kapsını açmışız. Bir akrabanızı düşünün aile içi sıkıntılar mevcut ve bu akrabanız şiddet gördüğü için size sığınmış siz de zülme uğrayan bu akrabanıza kapınızı açmışınız ve bu iyliği yaptığınız için akrabanızın eşi size iftiralar atıyor sizi namussuzlukla suşluyor kamuoyu oluşturuyor ve size karşı insanları kışkırtıyor.Siz bir nebze dışardki insanların bu kışkırtmayla size olan tenkitlerine karşı sabır gösterirsiniz dışardaki insanlar olmasından dolayı ama ya sizin ailenizin içinden birileri, çocuğunuz olur anneniz olur babanız olur eşiniz olur, bunlar size dese ki sanane elalemin derdinden aldın mı başına belayı.Bak kocası seni düşman belledi birgün seni bir tenhada kıstırsa öldürse ya da çoluğuna çocuğuna zarar verse diye sana yüklenseler ki haklılar ama siz de iki arada bir derede kalsanız ve içinizden deseniz ki "Bu akrabam gelmiş benden yardım istemiş benim kapımı çalmış git başının çaeine bak desem vicdanım el vermiyor yardım etsem kocası benim ailemin başına bela oluyor ve ailem de bu konuda tedirgin olup bana yükleniyor."

İşte suriye meselesi böyledir.Suriyede birçok vatandaşımızın akrabası vardır ve zulüm görmekteler ve bize sığınmışlar.Devletimiz kapısını açmış ama karşı tarafın insanlıktan çıkmışları bize de saldırıyor içimizdeki tedirgin vatandaşlar buna tepki veriyor.

Bu iş böyle zor bir durum.Allah yardım etsin.Kimin ne niyeti varsa ona göre ya yardım etsin sabır versin, niyeti kötü olanları da tarumar etsin planlarını boğazlarına dolasın inşallah.

ismailt' Alıntı:
Ülke suriyeye savaşa çekilmek isteniyor.Türkiye ise bunu istemiyor ama suriye de zulüm gören katliam gören bir millette kapısına gelmiş ve onlara kapsını açmışız. Bir akrabanızı düşünün aile içi sıkıntılar mevcut ve bu akrabanız şiddet gördüğü için size sığınmış siz de zülme uğrayan bu akrabanıza kapınızı açmışınız ve bu iyliği yaptığınız için akrabanızın eşi size iftiralar atıyor sizi namussuzlukla suşluyor kamuoyu oluşturuyor ve size karşı insanları kışkırtıyor.Siz bir nebze dışardki insanların bu kışkırtmayla size olan tenkitlerine karşı sabır gösterirsiniz dışardaki insanlar olmasından dolayı ama ya sizin ailenizin içinden birileri, çocuğunuz olur anneniz olur babanız olur eşiniz olur, bunlar size dese ki sanane elalemin derdinden aldın mı başına belayı.Bak kocası seni düşman belledi birgün seni bir tenhada kıstırsa öldürse ya da çoluğuna çocuğuna zarar verse diye sana yüklenseler ki haklılar ama siz de iki arada bir derede kalsanız ve içinizden deseniz ki "Bu akrabam gelmiş benden yardım istemiş benim kapımı çalmış git başının çaeine bak desem vicdanım el vermiyor yardım etsem kocası benim ailemin başına bela oluyor ve ailem de bu konuda tedirgin olup bana yükleniyor."

İşte suriye meselesi böyledir.Suriyede birçok vatandaşımızın akrabası vardır ve zulüm görmekteler ve bize sığınmışlar.Devletimiz kapısını açmış ama karşı tarafın insanlıktan çıkmışları bize de saldırıyor içimizdeki tedirgin vatandaşlar buna tepki veriyor.

Bu iş böyle zor bir durum.Allah yardım etsin.Kimin ne niyeti varsa ona göre ya yardım etsin sabır versin, niyeti kötü olanları da tarumar etsin planlarını boğazlarına dolasın inşallah.
+1
Reyhanlı'da hayatlarını kaybeden hemşehrilerime Allah'tan rahmet, kalanlarına baş sağlığı diliyorum. Sayın hocama katılıyor ben de Allah yardım etsin. Kimin ne niyeti varsa ona göre ya yardım etsin sabır versin, niyeti kötü olanları da tarumar etsin planlarını boğazlarına dolasın inşallah. diyorum.

:++:
ismailt' Alıntı:

:+1:

ismailt' Alıntı:

https://www.facebook.com/photo.php?v=535203683209739

SURİYELİ ÇETELER REYHANLI'YI ELE GEÇİRDİ!

Hatay’ın 70 bin nüfuslu sınır ilçesi Reyhanlı, yaklaşık 80 bin Suriyeli muhalif tarafından adeta işgal edildi. Kentte sık sık olaylara karışan Suriyeli çeteler nedeniyle halk sokağa çıkamaz hale geldi.

Hatay’daki Suriyeli muhalifler, kenti adeta işgal etti. Suriye’ye geçip eylem yaptıktan sonra tekrar sınırda bulunan Reyhanlı kampına dönen cihatçılar nedeniyle halk geceleri sokağa çıkamaz, caddelerde rahatça dolaşamaz oldu. Hangi ülkeden ne için geldiği bilinmeyen on binlerce insanın karargâhı haline dönüşen Reyhanlı’da vatandaşların can güvenliği de tehdit altında.

DEVLET GÖZ YUMUYOR

Önceki gün ABD vatandaşı bir Suriyeli’nin işlettiği restoranda, hesap tartışması sonrasında çıkan kavga, olaya müdahale eden polislerin de tartaklanmasıyla, bir anda bütün bir kente yayıldı. Binlerce motosikletli ve araçlı Reyhanlı sakini, sloganlar atarak, sığınmacıların kasabalarını terk etmelerini istedi. Emniyet müdürlüğü önünde gösteri yapan Reyhanlı halkı, devletin yaşananlara göz yummasını, “muhalif” diye Suriye’den gelenlere kol-kanat germesinden şikâyetçi oldu.

KASABAYA POLİS TAKVİYESİ

Halk, Suriyeli silahlı çetelere karşı geceleri sokaklarda nöbet tutmaya başladı. Vatandaşlar Hatay Valisi’nin konuya acil çözüm bulmasını istedi. Reyhanlı sınırının kontrol edilemediğini, kaç kişinin hangi amaçlarla Türkiye’ye girip çıktığının denetlenmediğini belirten yerel kaynaklar ise bir kıvılcımın, sonu alınamayacak olaylara neden olabileceğini ifade etti.

Reyhanlı halkının dayanma sabrının tükendiğini, ekonomik ve sosyal olarak yıkıntı yaşadıklarına dikkat çeken kaynaklar, devletin zaman geçirmeden çetelere karşı tedbir alması gerektiğinin altını çiziyor. Bu arada önceki gün çıkan olaylar nedeniyle kasabaya çevre illerden polis takviye edildi. Sükunetin şimdilik sağlandığı, Suriyelilerin kentin caddelerine çıkmalarına izin verilmediği de gelen bilgiler arasında.

REYHANLI'DA VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ!(Okuyunuz Lütfen)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

http://www.ilk-kursun.com/haber/145384

bir fikriniz olsun sığınmacılar hakkında. bu haber yaklaşık 1 hafta önce yapılmış

Bir Hataylı olarak söyleyebileceğim tek şey bu olayın tek sorumlusu Hükümet ve yanlış politikalarıdır. Orada akan her kanda onların kirli elleri var. Çeksinler artık o kirli ellerini güzel memleketimin üzerinden. Acımız o kadar büyük ki... İnsanlar gerçekleri görmesin diye yayın yasağı getirdiler. Azıcık utanma olsa ulusal yas ilan etmeleri gerekirdi, utanma diyoruz tabi ne arar.2 gündür ağlamaktan mahvoldum, acımıza mı yanayım, etrafta dönen onca yalana mı bilemedim gitti.

jazemin' Alıntı:
Bir Hataylı olarak söyleyebileceğim tek şey bu olayın tek sorumlusu Hükümet ve yanlış politikalarıdır. Orada akan her kanda onların kirli elleri var. Çeksinler artık o kirli ellerini güzel memleketimin üzerinden. Acımız o kadar büyük ki... İnsanlar gerçekleri görmesin diye yayın yasağı getirdiler. Azıcık utanma olsa ulusal yas ilan etmeleri gerekirdi, utanma diyoruz tabi ne arar.2 gündür ağlamaktan mahvoldum, acımıza mı yanayım, etrafta dönen onca yalana mı bilemedim gitti.
:+1:

jazemin' Alıntı:

ölü sayısının 200den fazla olduğu söyleniyor
içim yanıyor
gözüme uyku girmiyor

Türk'ün ateşle imtihanı kaldığı yerden devam ediyor. Kötü bir gelecek var önümüzde.

Geri